PDA

Zobacz pełną wersję : wylewki



bodal
07-05-2008, 13:34
czy robił ktoś niedawno wylewki mixokretem ?
jak teraz kształtują się ceny ?
i czy ekipa która robi wylewki układa też styropian i inne folie ?

mario1976
07-05-2008, 13:44
czy robił ktoś niedawno wylewki mixokretem ?
jak teraz kształtują się ceny ?
i czy ekipa która robi wylewki układa też styropian i inne folie ?

Wchodzą do mnie za tydzień. 15pln z metra za robociznę. Materiały moje.
Układają styropian w dwóch warstwach + folie + taśme dylatacyjną. Tam gdzie będzie podłogowe układa hydraulik.

Miałem jeszcze propozycję 13/m2 z moim ułożeniem styropianu ale jakoś szef ekipy mnie do siebie nie przekonał.

pelsona
07-05-2008, 14:04
Powiedz mario1976 czy folię dajesz na styropianie czy pod ?. Pytam bo różne są szkoły. Nie zaleca się dawania dwóch folii tzn pod styro i nad. Były zresztą już burzliwe dyskusje tu na tym forum w tym temacie. Zgłupieć można do reszty. Najlepiej przed wylewkami byłoby rozsypać na chudziaku keramzyt, potem styro, folia i wylewka ale tanio chyba to nie wychodzi.
pzdr

rpawlak
07-05-2008, 14:21
Warszawa Rembertów
12 PLN za metr, materiały moje i sam układałem styropian
Bardzo solidna ekipa

jaro'71
07-05-2008, 14:24
Nie zaleca się dawania dwóch folii tzn pod styro i nad.
Chyba większość jednak zaleca, o ile większość ma rację :wink:
Obie spełniają różne funkcje. Dolna oddziela ewentualną papę od styro a jeśli nie ma papy to jest po prostu izolacją pw. Natomiast górna ma teoretycznie pozwolić wylewce pracować (również oddzielając ją od stryo). Tyle wywnioskowałem z lektury forum. Zresztą jednym z ekspertów jest tu Janzar i szukaj jego postów.
Niedługo też będę jechał z wylewkami i zastanawiam się ile dokładnie wychodzi cementu na 1m2 wylewki 6-centymetrowej (i piachu :wink: