PDA

Zobacz pełną wersję : Komin z cegły pełnej. Czy muszę tynkowac ?



mario1976
07-05-2008, 14:27
Jak w temacie czyli komin z cegły pełnej, który stoi pomiędzy kuchnią a salonem (optycznie rozgranicza te pomieszczenia). Komin jest wolnostojący.
Architekt wnetrz razem z moją żoną wymyślili aby komina nie tynkować - pasuje do wystroju domu. Komin ma być jedynie malowany na biało tak aby było widac strukturę surowej nietynkowanej cegły. Ogólnie sam pomysł także mi się podoba. Komin tynkowany jest na poddaszu. ten z cegły miałby być jedynie na parterze.

Tylko czy tak może być ? Czy sa jakieś przepisy mówiące o konieczności tynkowania komina z kanałem do kominka ? Nie chciałbym mieć jakiś problemów przy odbiorach kominiarskich.

z góry danke za odpowiedzi.

jaro'71
07-05-2008, 14:32
Na tynku lepiej widać ewentualne zacieki wodne i nieszczelności (dym). Na nieużytkowej części poddasza zaleca się obrzutkę (przejście komina przez dach). Nie sądzę jednak by były jakieś przepisy odnośnie tynkowania lub nie :-?

mario1976
07-05-2008, 14:34
Na tynku lepiej widać ewentualne zacieki wodne i nieszczelności (dym). Na nieużytkowej części poddasza zaleca się obrzutkę, nie sądzę by były jakieś przepisy odnośnie tynkowania lub nie :-?

Ooooo to fajnie :wink: Własnie bałem sie ewentualnych nieszczelności. Niby pełna fuga i wygląda ok ale....

Kris2222
07-05-2008, 21:07
nie lepiej zapytać mistrza kominiarskiego z twojej okolicy

mi sie coś wydaje że w pomieszczeniach mieszkalnych trzeba otynkować ,ale nie jestem pewny