PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy robić ogrodzenie?



eilian
07-05-2008, 19:47
W którym momencie stawialiście ogrodzenie swoich działek? Jeszcze przed budową, w trakcie, po zakończeniu? Wydaje mi się, że dobrze by było, żeby plac budowy był ogrodzony, z drugiej strony często widuje się budowy otoczone jakimś prowizorycznym płotem lub zgoła bez żadnego ogrodzenia. Jak jest lepiej?
p.s. przepraszam jeśli pytanie jest głupkowate, w ogóle mam wrażenie, że od tej budowy nie staję się wcale mądrzejsza:(

saabb
07-05-2008, 19:53
Każda budowa musi być ogrodzona. Do Ciebie należy decyzja czy zrobisz prowizorkę na czas budowy czy np zaczniesz grodzić już docelowo. Ja będę grodził już docelowym po wylaniu fundamentów.

Robak
07-05-2008, 19:57
a my budujemy się od roku i na razie nie mamy żadnego płotu i do czasu przeprowdzki nic nie będzie

bo jak mają wjeżdżać wielkie samochody ciężarwe z piachem, materiałami budowlanymi czy później koparka??

akurat u sam sąsiedzi też mają wolną działkę bez płotu a do granicy działki jest 4 metry, zatem nieco wąsko

saabb
07-05-2008, 20:01
Nie jestem pewien ale teren budowy musi być zabezpieczony tak aby nic nikomu się nie stało więc ogrodzenie powinno być. Bo co jak ktoś nieupoważniony wpadnie do wykopu albo wlezie gdzieś i spadnie??? To takie moje gdybanie.

jacekp71
07-05-2008, 21:18
jesli jest mozliwosc docelowego ogrodzenia dzialki juz na poczatku, to warto to zrobic,
sam grodzilem po tym, jak wyjechal ostatni duzy samochod z materialami (dachowki) ....

Paweł70
08-05-2008, 06:55
u mnie pierwsze wbicie łopaty to ogrodzenie , brama 5 metrów i każdy samochód wjechał i wyjechał , nie żaluję , nikt po działce nie chodzi i pies biega i pilnuje :D

anpi
08-05-2008, 09:04
Gdybym miał budować jeszcze raz - zacząłbym od ogrodzenia. Polska mentalność jest taka, że jak teren jest nieogrodzony, to nie niczyj. Można sobie wejść, zabrać cokolwiek, zrobić libację, itd. A co do wjeżdżania ciężarówek - mam docelową bramę 4,5 m, ostatnio przywozili mi piasek kamazem i nie było żadnego problemu.

Paweł70
08-05-2008, 09:26
Gdybym miał budować jeszcze raz - zacząłbym od ogrodzenia. Polska mentalność jest taka, że jak teren jest nieogrodzony, to nie niczyj. Można sobie wejść, zabrać cokolwiek, zrobić libację, itd. A co do wjeżdżania ciężarówek - mam docelową bramę 4,5 m, ostatnio przywozili mi piasek kamazem i nie było żadnego problemu.
brama 5m - 35 ciężarówek czteroosiowych ziemi żadnego problemu z wjazdem i wyjazdem

Heath
08-05-2008, 11:21
Ja nie grodziłem przed, po sugestii mojej ekipy od stanu surowego że lepiej nie grodzić, ze względu na lepszy dojazd ciężkim sprzętem. Mieli rację, po deszczach możliwy był dojazd tylko przez sąsiednią niezbudowaną działkę. Inna sprawa że okolica spokojna, także nie musiałem się okalać.
Gdybym miał znowu budować, myślę że zabrałbym się za to po skończeniu dachu.

enickman
08-05-2008, 12:40
ja mam dokładnie tak samo jak kolega
ciężarówy muszą jeździć po sąsiedniej pustej działce, bo droga okresami podobna do makiety Karpat
Grodzić się zamierzam na zimę po stanie surowym (tymczasowo - jak stęple przestaną być potrzebne)

slawkin
08-05-2008, 22:15
Pierwszą rzeczą postawioną na mojej działce było ogrodzenie.
Zapraszam do mojego dziennika.

Tom.Pakość
08-05-2008, 22:31
Zdecydowanie ogrodzenie!!! Na wiosnę ruszyliśmy z budową. Jesienią myślałem o tym ogrodzeniu i wymyśliłem, że zrobię ogrodzenie dopiero na wiosnę. Ale żonka podeszła mnie sposobem ..." a może byśmy kochanie to ogrodzenie jednak zrobili". Ach te kobiety, jak im się oprzeć.
I zrobiłem. I całe szczęście!!!!! Siatka i podmurówka z 3 stron, a od przodu prowizorka ogrodzenia ze starej siatki. Ludzie, jak ruszy budowa, to kiedy tu znaleźć czas jeszcze na ogrodzenie działki. A tak spokój, teren zabezpieczony, materiały bezpiecznie sobie leżą, nikt niepowołany się nie kręci!!!!
Naprawdę wdzięczny jestem mojej wspaniałomyślnej żonce i teściowi, który też przekonywał. :P

Yatza
09-05-2008, 08:00
Jesteśmy na etapie instalacji wewn., ale... nie mamy jeszcze przyłączy! :lol: W tym miesiącu podłączymy wodę i kanalizę, w lipcu prąd docelowy i chyba gaz. Nie chcieliśmy robić ogrodzenia przed przyłączami żeby nam czegoś nie uszkodzili, druga sprawa to wspomniane dostawy ciężkimi samochodami. Jakoś szczęśliwie nic nam dotąd nie skradziono, działka jest na końcu ulicy i nikt się tam nie kręci. Ale chciałbym już zobaczyć, jak tak optycznie wygląda działka od granicy do granicy. :D

Myślę że jak są przyłącza, to ogrodzenie (docelowe) najlepiej robić po stanie surowym otwartym, po zadaszeniu domu, przed instalacjami, które łatwo ukraść (kable, rury itp.).

Trociu
09-05-2008, 09:02
Moje słupki ogrodzeniowe z 3 stron zostały wstawione jakoś w sierpniu zeszłego roku, gdy już stały ściany i dach. Słupki stoją do tej pory w niezmienionym stanie. Siatka może pojawi się w te wakacje jak jakiś miły rolnik zaorze nam działkę i przygotujemy ją wstępnie do zagospodarowania.

Ogrodzenie od frontu powstanie za jakiś czas. Początkowo pewnie będzie to jakaś prowizorka, żeby piesek mógł po działce biegać.

adam2007
09-05-2008, 10:47
Witam,

Ja mam od dwóch stro ogrodzone docelowo ,a pozostałe dwie - kupiłem żredzie, siatke w markecie i ogrodziłem. Docelowo front i bok planuje na przyszły rok.No może jeszcze w tym. Wszystko zalezy od floty.Niestety u większości panuje notoryczny brak floty. :lol:

jaro'71
09-05-2008, 19:17
Najważniejsza jest sprawa czy teren ma być po budowie nawożony ziemią, wyrównywany / niwelowany sprzętem, czy nie jest to przewidziane. Jak duża wywózka to ogrodzenie tymczasowe, żeby docelowe wyszło potem równo. Jeśli teren równy, nie wymaga nawożenia, grodziłbym od razu "na porządnie". Od biedy wjazd ciężarówkami może przecież odbywać się przez bramę. Zależy też trochę od wielkości działki

enickman
10-05-2008, 15:21
Zdecydowanie ogrodzenie!!! Na wiosnę ruszyliśmy z budową. Jesienią myślałem o tym ogrodzeniu i wymyśliłem, że zrobię ogrodzenie dopiero na wiosnę. Ale żonka podeszła mnie sposobem ..." a może byśmy kochanie to ogrodzenie jednak zrobili". Ach te kobiety, jak im się oprzeć.
I zrobiłem. I całe szczęście!!!!! Siatka i podmurówka z 3 stron, a od przodu prowizorka ogrodzenia ze starej siatki. Ludzie, jak ruszy budowa, to kiedy tu znaleźć czas jeszcze na ogrodzenie działki. A tak spokój, teren zabezpieczony, materiały bezpiecznie sobie leżą, nikt niepowołany się nie kręci!!!!
Naprawdę wdzięczny jestem mojej wspaniałomyślnej żonce i teściowi, który też przekonywał. :P

Naprawdę uważasz, że gdyby jakaś "ekipa" chciała wywieźć coś większego, to taka siatka stanowi istotne zabezpieczenie?

Danusieńka
10-05-2008, 20:44
Ja mam wjazd na działkę z drogi gruntowej około 120 m, od frontu szerokość 33m, obwód to 240m. Nie grodzę, bo np: beton na stan "O" to 2 betoniarki i pompa, poza tym kwietniowe deszcze nasączyły grunt, czekaliśmy aż wyschnie. Równanie kolein po ciężkich wywrotkach /18 wywrotek piachu, podniesiony parter/. Przerwa w budowie , materiał na ściany zew. i wew. zapłacone, teraz po 10 maja przywiozą. Będę grodzić jak przywiozą mat. na dach.

tazz
10-05-2008, 21:00
Wlasnie jestem w trakcie stawiania ogrodzenia-stawiam prowizorke na 1,5m wysokosci-jakis czas temu wyczytalem ze jest to wymagane, a jezeli nie jest mozliwe ogrodzenie to trzeba odpowiednio oznakowac... a wszystko to dla bezpieczenistwa. Nie chcialbym zeby przypadkiem jakiemus dzieciakowi spadla cegla czy inny ciezki element- bo za zle zabezpieczona budowe odpowiada wlasciciel.

w razie potrzeby prowizorke robierze sie w 5minut i wkopie sie ponownie

tomzar
10-05-2008, 21:25
Ja mam zamiar się zacząć budować w przyszłym roku, ale mam już ogrodzenie tymczasowe. Siatka leśna wysokości 2m cena 155 za rolkę 50 m kupione w Castoramie. Z jednej strony zostawiłem stare ogrodzenie z siatki 1,6 m.
Teść mi takie "żerdki" załatwił, że jedną musiało 3 chłopów wkopywać.
Brama wjazdowa drewniana dwuskrzydłowa 5,5m. I na razie starczy do ochrony czereśni i Orzecha włoskiego.
W planie zagospodarowania przestrzennego mam taki zapis: "ogrodzenie murowane o konstrukcji ażurowej".
Zamyślam postawić słupki z cegły rozbiórkowej i płot drewniany , może dechy poziome. No ale to za roku lub dwa ?

Tom.Pakość
11-05-2008, 20:31
Zdecydowanie ogrodzenie!!! Na wiosnę ruszyliśmy z budową. Jesienią myślałem o tym ogrodzeniu i wymyśliłem, że zrobię ogrodzenie dopiero na wiosnę. Ale żonka podeszła mnie sposobem ..." a może byśmy kochanie to ogrodzenie jednak zrobili". Ach te kobiety, jak im się oprzeć.
I zrobiłem. I całe szczęście!!!!! Siatka i podmurówka z 3 stron, a od przodu prowizorka ogrodzenia ze starej siatki. Ludzie, jak ruszy budowa, to kiedy tu znaleźć czas jeszcze na ogrodzenie działki. A tak spokój, teren zabezpieczony, materiały bezpiecznie sobie leżą, nikt niepowołany się nie kręci!!!!
Naprawdę wdzięczny jestem mojej wspaniałomyślnej żonce i teściowi, który też przekonywał. :P

Naprawdę uważasz, że gdyby jakaś "ekipa" chciała wywieźć coś większego, to taka siatka stanowi istotne zabezpieczenie?

Pewnie, że nie. Ale chociaż dzieciaki się nie kręcą, a budowa jest zabezpieczona.