PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie gazowe czy olejowe?



urbit
15-09-2003, 14:29
Drodzy forumowicze doradzcie jakie ogrzewanie mam załozyć.Buduje dom i miałem w planach ogrzewanie olejowe ale zaczynam się zastanawiac nad gazem.Problem jest tylko w tym że buduje na wsi a tam nie ma gazu ziemnego więc zostaje mi butla z gaspolu.Czy możecie mi cos doradzić co lepiej a mozę ktoś ma doświadczenia z ogrzewaniem gazowym z butli,podobno są butle naziemne i wkopywane pod ziemie.Zastanawiam się tez co jest tańsze w instalacji oraz w uzytkowaniu.Podobno olej ma podrożec!Prosze o jakieś uwagi.

PanRopuch
15-09-2003, 14:57
Ma zostac podobno 20-krotnie zwiekszona akcyza na olej opalowy. Nie wiem, jak to sie przelozy na cene samego oleju, tzn. o ile procent podrozeje. Tez sie zastanawialem nad ogrzewaniem olejowym (nie chce szpecic sobie dzialki takim okropienstwem, jakim jest butla na propan), ale teraz...?

radex
15-09-2003, 16:12
Porównywałem olej z gazem z butli zakopanej w ziemi (Orlen Gaz). Różnica jest nadal na niekorzyść gazu, ale niewielka (mniej więcej o koszty dzierżawy butli). Jednak w aspekcie podwyżki akcyzy na olej szala może się przechylić na stronę gazu...

Honorata
15-09-2003, 16:32
jest b. duzo watkow na forum o gazie i oleju, rzeczywiscie akcyza na olej moze wzrosnac nawet o 900%, ale to nie znaczy ze musi i tak napewno nie bedzie, ale napewno cena oleju wzrosnie, zajrzyj tez w watek "ogrzewajacy elektrycznoscia wystap",a moze DPG + rekuperator+prad, a moze pompa ciepła?
zalezy jaki masz dom, kubatura itd i ile chcesz przeznaczyc na zrodlo ogzrewania