PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GALATEA pracownia DOMUS



tokio
09-01-2007, 13:56
Witam forumowiczów,

Czy ktoś budował domek Galetea z Domus-a
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=82

bede wdzięczny za wszelkie porady i opinie odnośnie projektu
chetnie zobaczyłbym zdjęcia z realizacji

bognasw
29-04-2008, 15:34
Ktos zapoznal sie z tym projektem? A moze ktos ma fotki?:)

A jak sie Wam podoba projekt? I co byscie w nim zmienili?

http://www.domus.wroc.pl/projekt2.html?id=83&flip=1

bognasw
08-05-2008, 19:06
Jestem tuttaj calkiem nowa jako zalogowana bo jako gosc to o ho ho:P i jestem pod wrazeniem tego jak super doradzacie;) sama czerpie stad juz swoje pierwsze inspiracje na wystroj wnetrza mojego wymarzonego domu. No wlasnie domu... Co sadzicie o projekcie i moich poprawkach? Bede bardzo wdzieczna za Wasze opinie;)

http://images29.fotosik.pl/209/031a52cef0e34e1f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images24.fotosik.pl/210/ed818d0109c8b8de.jpg (www.fotosik.pl)

masaya
08-05-2008, 19:45
Za mało danych do oceny.

bognasw
09-05-2008, 05:50
jakie jeszcze wiadmosci musze podac?

ProStaś
09-05-2008, 17:33
jakie jeszcze wiadmosci musze podac?

Jaką masz działkę, ile osób ma mieszkać, czego oczekujesz od projektu ( wygląd, ilość poziomów ), czym chcesz grzać i inne dane. One tylko pomogą.

Co do projektu. I tak i nie. Czego oczekujesz od poddasza ? Pomieszczeń dla gości, antresoli do rozrywki dla dzieci, gabinetu do pracy, studia do kontemplacji? Wtedy tak, jeśli masz pieniądze na taki extras.
Jeśli ma to być poddasze stricte mieszkalne to NIE. Małe, nieustawne pokoje ze słupami konstrukcyjnymi, do których prowadzą schody przy kuchni... Mało komfortowe rozwiązanie.
Parter dobry. Elewacja i wygląd, rzecz gustu, ale dach jest wielospadowy, dwuspadowy i ma te dworkowe podcięcia trójkątne ( zapomniałem jak się nazywają ). A do tego dwa filary przy wejściu. Trochę dużo tego <szczęścia> w jednym projekcie. :-?

Pozdrawiam.
Napisz coś więcej doradzimy.

bognasw
10-05-2008, 08:54
Takze zaczynam:
1. Dzialke mam wielka bo razem w rodzicami 15 hektarów...
2. Planujemy z mezem 3-4 dzieci.
3. Chce grzac w kominku (cieplo bedzie rozproqwadzane na gore i na wszystkie pokoje na partrze) oraz ewentualnie gazowo.
4. Pokoje na gorze beda przeznaczone dla dzieci jako ich osobny raj;) tylko jedno bedzie pokrzywdzone bo bedzie spalo na dole.
4. Kuchnie zamykam takze moze nie bedzie problemu z tymi schodami, mam nadzieje.
5. "Elewacja i wygląd, rzecz gustu"- dla mnie spelnienie marzen:)

bognasw
10-05-2008, 08:55
Ze strony http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=83&flip=1

opis: Dom PARTEROWY Z UŻYTKOWYM PODDASZEM, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Atrakcją domu jest duża strefa dzienna z kominkiem widocznym z każdego punktu salonu czy też z jadalni, atutem jest również antresola powiększająca przestrzeń parteru. Z pokoju dziennego można bezpośrednio wyjść na zadaszony taras. Kolejnym atutem tego domku jest widok z kuchni na zadaszoną strefę wejściową.

konstrukcja: ściany zewnętrzne - bloczki z betonu komórkowego gr.36cm; ściany wewnętrzne - pustak ceramiczny gr.25cm; ściany fundamentowe-bloczek betonowy; strop - Teriva; konstrukcja dachu - drewniana

ProStaś
10-05-2008, 10:42
Takze zaczynam:
1. Dzialke mam wielka bo razem w rodzicami 15 hektarów...
2. Planujemy z mezem 3-4 dzieci.
3. Chce grzac w kominku (cieplo bedzie rozproqwadzane na gore i na wszystkie pokoje na partrze) oraz ewentualnie gazowo.
4. Pokoje na gorze beda przeznaczone dla dzieci jako ich osobny raj;) tylko jedno bedzie pokrzywdzone bo bedzie spalo na dole.
4. Kuchnie zamykam takze moze nie bedzie problemu z tymi schodami, mam nadzieje.
5. "Elewacja i wygląd, rzecz gustu"- dla mnie spelnienie marzen:)

OK. Góra to moim zdaniem porażka. Mało miejsca, dużo skosów, słupy konstrukcyjne na środku. Drogo i mało funkcjonalnie. Dzieci podrosną, jako nastolatkowie, będę chcieli mieć trochę prywatności np. nieskrępowane wejście dla sympatii. W tym projekcie, każdy kto będzie szedł na górę będzie przecinał szlak noszonych z kuchni do jadalni posiłków. Jeśli komuś to nie przeszkadza, to OK.
Pomieszczenia <mokre> z instalacją wodną są porozrzucane po całym budynku. Dużo wentylacji i długie drogi prowadzenia instalacji. Znowu drogo. O dachu już było, tani też nie będzie.
Projektów o podobnym układzie funkcjonalnym jest bez liku. Nawet na forum:
Wierzba II, Melodia, Natalia.

Ja dodam jeszcze jeden, też z antresolą i podobną funkcją.
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m469f47b0cde26
Pięknie wyeksponowany kominek po <sam dach>, 2 pokoje na dole, łazienka i kotłowania na dole obok siebie, łazienka na górze nad łazienką na dole, na górze 3 pokoje z garderobami ( możesz sobie pozmieniać wg potrzeb ). Schody są widoczne, ale nia przeszkadzają w komunikacji. Możesz je zabudować lub pozostawić odkryte. Co chcesz!!!!

Pozdrawiam.

bognasw
10-05-2008, 10:58
mielismy budowac wierzbe, ale wkoncu sie rozmyslilismy... Wybralam ten projekt gdyz jakos tak szczegolnie mnie urzekl... A z finansami na pewno sie wyrobimy szczerze mowiac bo juz to przegladalismy. Ponadto zawsze chcialam miec wielka kuchnie a tutaj taka jest:)

Do_rota
10-05-2008, 12:39
Witam serdecznie.
Nie mam obecnie za wiele czasu na przeglądanie forum, ale jak zajrzałaś do mnie to próżna ciekawość pchała mnie , żeby poczytać co planujecie :wink:
Wcale się się nie dziwię, że ten dom cię urzekł. Mi też ten styl bardzo się podoba.
Jednak zastanów się , czy w sytuacji gdy planujecie strwożycie większą rodzinkę nie warto poszukać projektu, w który wykorzystasz całkowicie przestrzeń, którą nakrywasz dachem. Przestrzeń nad garażem w innych projektach może dać Ci wspaniały pokój bawialny dla dzieci. Poza tym nie wiem czy jedna pociecha nie będzie sie czuła pokrzywdzona :wink: ?
Ale jeżeli Ty nie masz wątpliwości, a ten właśnie dom jest waszym marzeniem,to marzenia należy realizować.
Serdecznie pozdrawiam Dorota

bognasw
10-05-2008, 13:22
Wiesz pewnie juz za pozno na zmiane projektu, abo juz fundamenty sa:) Ale faktycznie pogadam z mezem bo zainteresowalas mnie ta bawialnia, faktycznie takie pomieszczenie jest potrzebne... obgadam te sprawe i bedziemy myslec;)

malola
21-06-2008, 13:52
BRAWO :) Wreszcie ktos zauwazyl ten projekt i to rodem z podkarpacia!!! Zapoznalam sie z tym projektem bardzo dobrze.Razem z mezem planujemy rozpoczac budowe Galatei I w sierpniu tego roku.
To jest projekt, który spełnia nasze oczekiwania. Liczy sie przede wszystkim przestronnosc i doskonały uklad pomieszczen. Mamy w zamiarze czesciowe podpiwniczenie oraz zaaranzowanie na parterze garderoby zamiast jednej łazienki. Tego wlasnie brakowało w tym projekcie.
A TY juz budujesz?
Pozdrawiam

malola
21-06-2008, 14:04
Szukam osób, które budowały albo budują Galateę I.
Czy macie jakieś fotki?
Razem z mężem rozpoczynamy budowe tego projektu w sierpniu. Będę miec zdjęcia fundamentów. Jeśli ktoś chciałby fotki to mogę wysłac.

mariuszbox
10-07-2008, 22:58
Nam też spodobał się ten projekt (Galetea II) i zamierzamy go zrealizować. Czy wybudował Pan ten domek?

reng
11-07-2008, 07:29
dom będzie drogi w budowie i nie będzie energooszczędny. ale nie wiem czy to jest akurat kryterium, którym się kierujecie przy wyborze projektu. sam dach to będzie ze 100 000 jak nic, to samo fundamenty, 4 łazienki...

kosztorys jaki jest podany na stronie, jest mocno nierealny. za takie pieniądze nie da się wybudować nawet takiej stodółki 120m2 jak nasza... w dodatku przy oszczędnych rozwiązaniach. 600 000 skromnie licząc. no chyba że będziecie mieć gumolity zamiast parkietów i kafelek, nie będzie ogrodzenia ani podjazdu, a dach będzie z blachy. do tego dochodzi jeszcze wykończeniówka, meble, koszty, których nigdy się nie uwzględnia w kosztorysach.