PDA

Zobacz pełną wersję : budowa kortów tenisowych



dancze21
08-05-2008, 19:10
Witam
Interesuje mnie technologia budowy kortów tenisowych o nawierzchni z mączki, chodzi mi o konkretne informacje dotyczące poszczególnych warstw. Mile widziane uwagi osób, które sposobem gospodarczym wybudowały sobie kort o tego typu nawierzchni. Z góry dziękuję za informacje i uwagi.
pozdrawiam

kid
08-05-2008, 20:43
Witam
Interesuje mnie technologia budowy kortów tenisowych o nawierzchni z mączki, chodzi mi o konkretne informacje dotyczące poszczególnych warstw. Mile widziane uwagi osób, które sposobem gospodarczym wybudowały sobie kort o tego typu nawierzchni. Z góry dziękuję za informacje i uwagi.
pozdrawiam
Witam .Kombinacje warstw moga byc różne w zaleznosci od podłoża i zasobnosci portwela. Możemy zastosować układ warstw
1-kruszywo żwirowe srednie fi 20-40 mm gr warstwy 15 cm
2-zuzel wielkopiecowy lub paleniskowy drobnoziarnisty gr.warstwy 5cm
3-mieszanka glinki podkładowej tzw 20 gr. 5cm
4-warstwa nawierzchniowa -posypka
warstwy podkładowe ubijamy walcem 2-5 ton
nawierzchniowa ok 400-500kg a na koniec równanie i ubijanie lekkim walcem do 150kg
Jeśli teren jest mało przepuszczalny niezbedne jest odwodnienie liniowe bo wypłucze całą mączke.
Pod słupki wykonujemy fundamenty betonowe lub betonujemy rury do wpuszczania.
Koszt to ok. 30 ton podkładu x 220,- netto=6600,-
6 ton nawierzchniowej= 1300,-
Tłuczeń lub cegła porozbiórkowa( drobno potłuczona), żuzel -niewiem na teraz jakie są ceny ale reasumując wykonanie we własnym zakresie kortu pełnowymiarowego to koszt ok.20000,- :roll: