PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie nadmuchowe



dumbledore
15-09-2003, 18:03
Czy ktos ma w domu zainstalowane ogrzewanie nadmuchowe? Czy to się oplaca, czy jest to skuteczne?

PANTHER
17-09-2003, 10:05
Uruchamiam w tym sezonie. Z doświadczeń znajomych wynika,że jest skuteczne i się oplaca. Niższe zuzycie gazu w porównaniu z tradycyjnym i większy komfort cieplny w zimę, a w lato prawie klima.

sebo
17-09-2003, 12:04
Już jesteśmy po jednej zimie z tym ogrzewaniem. Praktycznie same plusy.
Urodził nam się synek w grudniu więc całą zimę (24 godz na dobę) mieliśmy temp. powyżej 20 stopni. Przed kąpielą dziecka wystarczyło parę minutek i mieliśmy wyższą temp.o 5 stopni. W lato przełączyliśmy się na klimę i w gorące dni robiło się chłodno w pokojach. Do tego systemu podłączony jest również kominek.

MCB
17-09-2003, 12:19
Napisz prosze troche wiecej o instalacji.
MCB

sebo
17-09-2003, 14:37
Jak zobaczyłem pierwszą wycenę instalacji to się trochę przestraszyłem.
Ale dało się stargować za materiały (kanały z blachy ocynkowanej, siłowniki i piec). Postanowiłem sam poprowadzić instalację. Wykopałem rowy w piasku, ułożyłem folię, zbudowałem kanały ze styropianu FS20 a
następnie włożyłem w to kanały ocynkowane. Kanały maja kołnierze, więc
trzeba było nałożyć uszczelkę i skręcić je śrubami. Było trochę gimnastyki :). Do tej instalacji dołączona została rura z kominka. W kanałach są przepustnice (puszczają powietrze tylko w jedną stronę), które umożliwiają ogrzewanie domu z dwóch źródeł (piec i kominek)
Na piecu stoi komora (także z blachy ocynkowanej), od której wychodzą kanały do trzech stref. Na każdym kanale są siłowniki otwierające daną strefę. Każda strefa sterowana jest oddzielnym termostatem.

Piotruspan2000
29-10-2003, 10:50
Sebo,
poniewaz masz juz doswiadczenia a ja i wiele osob z forum zastanawia sie nad takim rozwiazaniem ogrzewania w domu prosimy o odpowiedzi na pytania
z uslug jakiej firmy korzystales?
kto robil projekt?
czy ten projektant uwzglednil rozprowadzanie ciepla z kominka czy wszystko robiles sam?
jaki masz piec?
czy jest ten piec zasilany (propan, propan-butan, olej?)
jaka byla pierwsza wycena?
ile finalnie kosztowala cie instalacja?
czy kanaly ida pod sufitem? czy je widac? czy moze masz je w podlodze?

z gory dzieki za odpowiedzi
pozdr
PP

DarekRz
01-11-2003, 20:40
Przyłączam się do prośby. Sebo napisz z usług jakiej firmy korzystałeś i jaki masz sprzęt. Mam dom już prawie w stanie surowym i muszę powoli zacząć kupować ogrzewanie...
DarekRz

Wojciech Tymowicz
18-02-2004, 16:09
Cześć !

SEBO - wspaniała reklama nadmuchu haha to żart.

Ja pracuję w firmie kora wykonuje ogrzewanie nadmuchowe ale niestety na Podkarpaciu, ale mogę pomóc w poradach jeśli będzie potrzeba.

Pozdrawiam Wojtek.

sebo
23-02-2004, 07:59
Firma Creon z Gdyni robiła mi wycenę, projekt i kanały.
Piec mam firmy Tecnoclima (na olej)
Przy projektowaniu instalacji kazaliśmy uwzględnić ogrzewanie kominkiem. Na piętrze układałem (na jętkach) elastyczne rury, które dochodziły do skrzyneczek z otworami na anemostaty.

Piątka
15-03-2004, 08:47
:) :D czy ktoś w okolicach stolicy ma O.N. i może polecić dobrą markę ?
pozdrawiam serdecznie na dobry początek tygodnia :D :D :wink:

Padre
15-03-2004, 15:44
Witam,

U mnie od piatku pracuje ogrzewanie nadmuchowe. Piec Carrier 58MVP. Na razie chodzi na roboczo, tzn. osuszamy budynek (tynkowanie skocznylismy tydzien przed swietam bozegonarodzenia).
Robila nam to firma Klimat z Krakowa (www.klimat.krakow.pl). Instalacja wyszla duzo taniej niz z Polskiego Komfortu (Klimat - 25kzl, PK-38kzl).
Niewiele moge powiedziec o samym ogrzewaniu po kilku dniach dzialania, natomiast samo wykonawstwo - OK.

tomek81
15-03-2004, 16:28
Witam Padre, PK robi, przynajmniej tak mówią, na kanałach Climaver, a KlimatKraków chyba na kanałach z blachy. Stąd może być spora różnica w cenia - chyba że mnie poprawisz?

ozzie
15-03-2004, 16:36
Czesc,
poruszallismy ten watek wczesniej (szukaj temat "Kto ma ogrzewanie nadmuchowe" i byla na ten temat dluga dyskusja.
Polski Komfort wycenil nam cala instalacje i piec na 50 tys przy domu o kubaturze 300 m, wiec bardzo drogo. Jak bedziemy cos wiecej na ten temat wiedziec, to damy znac na tym forum

Padre
15-03-2004, 16:40
Nie wiem z jakich materialow robi to PK. We wstepnej wycenie mialem tylko: (...)
2. System kanałów nawiewnych i powrotnych oraz
czerpnia powietrza świeżego 1 komplet
Kanały powietrzne wykonane w specjalnej technologii zapewniającej bardzo cichy i sprawny przesył powietrza, przy jednoczesnej izolacji termicznej. Kanały wyposażone są w przepustnice regulujące strumień powietrza. (...)

Natomiast rzeczywiscie obecnie kanaly mam robione z blachy ocieplane welna Rockwool (taka z folia metalowa z jednej strony).
Musze ci jednak powiedziec, ze w tej chwili piec chodzi na maksymalnych obrotach i przez kanaly nie slychac pieca (tyle tylko, ze na razie nie mam drzwi wewnetrznych wiec wrazenia sa jeszcze nie do konca wiarygodnie).

Co do natezenia halasu wypowiem sie, jak juz bedzie wszystko wykonczone.

Piątka
15-03-2004, 22:41
:) dziękuję , Padre.. :wink: życzymy nieustającej satysfakcji
z zakupu ! :D :wink:

16-03-2004, 07:20
witam,

my skorzystaliśmy z oferty PK, była wprawdzie wyższa niż konkurencja, ale kanały z Clmmaver, kratki amerykańskie i piec Carrier, to nas przekonało.

endriu

16-03-2004, 07:40
O firmie Carrier są różne zdania niektóre produkty mają sensowne a niektóre słabiutkie nawet te z górnej półki cenowej jak np. fancoil'e. Więc argument jak Carrier to już jest dobrze - nie jest najtrafniejszy. Jest to zwykła firma jak wiele innych

16-03-2004, 09:18
Masz rację, nie wszystkie urządzenia tej firmy są lepsze niż konkurencja, dotyczy to przed wszytkim urządzeń produkowanych w Azji i Europie pod marką Carrier. Jednak, gdy mam doczynienia z Carrier Made in USA to w zasadzie o nic więcej nie pytam. A jeżeli chodzi o piece to produkt nie ma sobie równych zarówno w Polsce jak i w Stanach, polecem poszperać trochę na amerykańskich stronach na ten temat.

16-03-2004, 09:27
To przykre że tak na ciebie działa "Carrier Made in USA" i już o nic nie pytasz. Ja akurat odwrotnie jak widzę że jest z USA to właśnie wtedy najwięcej pytam i sprawdzam

16-03-2004, 10:17
możesz pisać co chcesz, ale to i tak nie zmienie faktu że Carrier to firma uznana z najlepszą w branży klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji. Od kilkunastu lat nr 1 w sprzdaży na całym świecie. Obroty tej grupy to ponad 30 mld USD ( to chyba mniej więcej tyle co PKB Polski ?! ).
Mam duże zaufanie do firmy, która potrafi wyprodukować coś takiego : http://www.pratt-whitney.com/prod_space_rd180.asp

Wracając do pieców, Carrier 58 MVP to najlepszy i najefektywniejszy piec gazowy w Stanach, co potwierdza niezależna agencja rządowa http://www.energystar.gov/index.cfm?c=furnaces.pr_furnaces

16-03-2004, 10:57
Stosujesz ciekawą retorykę handlową :D równie dobrze można napisać że firma Lebcherrer (nie pamietam dobrze pisowni tej nazwy) produkuje bardzo dobre lodówki bo potrafi budować żurawie budowlane a Samsung ma dobre monitory bo buduje duże statki :wink: .
Wracając do pieców sugerujesz że
Carrier 58 MVP to najlepszy i najefektywniejszy piec gazowy w Stanach
być może, że w USA tak jest. W polsce jest to produkt unikalny i nie liczący się, z marginalnym wsparciem serwisowym. Widać w naszych warunkach się nie sprawdzają się jego walory i rynek go zweryfikował.

ozzie
17-03-2004, 07:28
czy ktos mial do czynienia z piecami firmy ASK? Podobno sa tak samo dobre, jesli nie lepsze, od Carriera. (przynajmniej tak proponuje firma zajmujaca sie ogrzewaniem nadmuchowym, a sprzedaja ona tez duza ilosc piecy Carrier)