PDA

Zobacz pełną wersję : Brama 4m - czy to będzie dobre rozwiązanie ?



jacekot
09-05-2008, 11:39
Witam
zamierzam zrobić bramę wjazdową na posesje szerokości 4m , droga dojazdowa ma szerokość 6 m , myśle ze jak dla samochodów osobowych to nie powinno być problemów , ale co w przypadku np samochodu dostawczego ( gdbym np chciał przywieść piasek , ziemie ...) czy wjedzie z takiej drogi np star w taką bramę czy nie ?

ubek
09-05-2008, 12:26
Nie pamiętam dokładnie, ale w innym wątku (dylematy kiedy grodzić) przeczytałem, że ktoś przez taką bramę wwoził 35 wywrotek ziemi. Samochodem czteroosiowym. Ja będę miał też 4 m. Nawet czołgiem wjadę bez problemu.

barzuc
09-05-2008, 12:33
Witam
zamierzam zrobić bramę wjazdową na posesje szerokości 4m , droga dojazdowa ma szerokość 6 m , myśle ze jak dla samochodów osobowych to nie powinno być problemów , ale co w przypadku np samochodu dostawczego ( gdbym np chciał przywieść piasek , ziemie ...) czy wjedzie z takiej drogi np star w taką bramę czy nie ?

Zdaje się, że minimalna dopuszczalna szerokość bramy to 3m. Z kolei weź pod uwagę, że drogi (dwukierunkowe jednopasmowe) mają zwykle 5-6m szerokości (w zależności od standardu). Dopuszczalna szerokość pojazdów to 2,5m (nie dam sobie nic uciąć) ze wszystkimi wystającymi elementami... szerokość bramy w tym momencie zależy od tego czy duży samochód będzie miał jak wyjechać na drogę ("zawinąć się"). Ja mam przewidzianą bramę ~3,2m (wiem że trochę mało, ale nie dało się zrobić szerszej - wjazd 5m szerokości), odsunięta od drogi o ponad 5m wychodzącą na drogę z szeroki poboczem... Żuraw będzie miał problem żeby wjechać (na styk, ale już nie planuję korzystania z tego typu usług), ale wóz asenizacyjny ani tym bardziej dostawczak - już raczej nie.

labas1
09-05-2008, 12:40
Brama 4m przy drodze dojazdowej 6m spokojnie wystarczy , nawet samochód ciężarowy wjedzie (z dobrym kierowcą) .

freetask
09-05-2008, 13:21
potwierdzam doświadczenia barzuca. Nie tylko szerokość (mamy 4m) - równie ważny jest dojazd. U nas jest bardzo wąsko. Wjazd bardzo ciasny, będzie lepiej gdy zlikwidują nieużywany słup, ale ten na razie jeszcze stoi :-). Droga jest jakby w wąwozie więc nie ma możliwości zjazdu na pobocze - gdy przyjezdzaly gruszki - zdejmowaliśmy bramę lub rozplataliśmy siatkę.. HDS większy - podawał przez płot

ZW
09-05-2008, 16:19
Cofnij trochę bramę jeśli masz gdzie, wtedy wjedzie nawet ciężarówka.

coś takiego:

DROGA
======\_______/=============

pozdrawiam

jaro'71
09-05-2008, 16:28
Cofnij trochę bramę jeśli masz gdzie, wtedy wjedzie nawet ciężarówka.

coś takiego:

DROGA
======\_______/=============

pozdrawiam

Trochę szkoda działki :wink: Bo ile razy ciężarówka będzie tam wjeżdżać po skończeniu budowy...

emi601
09-05-2008, 19:40
to cofnięcie bramy to dobry pomysł , my własnie tak zrobimy, wygląda to dokłądnie tak k jak to narysował ZW, nie trzeba robić tego wjazdu nie wiadomo jak głęboko.
bramę mamy 4m szerkości, ale droga dojazdowa dość ciasna, "wgłębienie" bramy zwiększa promien skrętu i nawet wieksze auto powinno się zmieścić.

Stelka
09-05-2008, 20:39
Nie pamiętam dokładnie, ale w innym wątku (dylematy kiedy grodzić) przeczytałem, że ktoś przez taką bramę wwoził 35 wywrotek ziemi. Samochodem czteroosiowym. Ja będę miał też 4 m. Nawet czołgiem wjadę bez problemu.

To był moj mąż,niestety wprowadził was w błąd ,bo bramę mamy na 5 metrów ech...ci faceci.Już go poprawiłam,po prostu zapomniał sobie...no przecież to było AŻ rok temu :roll: i powiem szczerze,że auta wjeżdzały prawie na styk,w 4 metrową bramę miały by problem.

michalp
12-05-2008, 12:45
Ja mam niecałe 4 metry i spokojnie wjeżdza samochód z olejem opałowym, ciągnik z przyczepą, szambiarka.

Michał

retrofood
12-05-2008, 14:04
Trochę szkoda działki :wink: Bo ile razy ciężarówka będzie tam wjeżdżać po skończeniu budowy...

Działki nikt ci nie zabierze. Będzie twoja tak czy inaczej. A zyskasz piekne miejsce do chwilowego parkowania na zewnątrz

jaro'71
12-05-2008, 14:31
Trochę szkoda działki :wink: Bo ile razy ciężarówka będzie tam wjeżdżać po skończeniu budowy...

Działki nikt ci nie zabierze. Będzie twoja tak czy inaczej. A zyskasz piekne miejsce do chwilowego parkowania na zewnątrz
Fakt, ale wszyscy będą zawracać w mojej bramie (na razie zawracają u sąsiada, bo droga wąska :evil:
Co do własności, to stare nawyki, co za płotem to sąsiada :wink: Sam się odsunąłem z ogrodzeniem 15 cm co w sumie na całym obwodzie dało :o 10 m2 "straty"