PDA

Zobacz pełną wersję : oddam kotki



mamass
10-05-2008, 08:12
jak w temacie- maja na razie dwa tygodnie, wiec troche trzeba bedzie poczekac, wkrotce dolacze zdjecia

RS
11-05-2008, 20:43
,

adanielak1
11-05-2008, 21:58
Może następnym razem pomyślcie wcześniej :-? :roll: , lepiej zapobiegać niż mieć problem :wink:

LeoAureus
12-05-2008, 13:46
A może oni przygarnęłi te kocięta z ulicy? Albo kotkę w ciąży?

adanielak1
12-05-2008, 18:49
A może oni przygarnęłi te kocięta z ulicy? Albo kotkę w ciąży?
No chyba, że...w tym wypadku :oops:

mamass
12-05-2008, 21:27
moja kotka "wpadła" :oops:

adanielak1
12-05-2008, 21:50
moja kotka "wpadła" :oops:
:lol: :lol: To jakaś cwana bestyja, a ona tak z premedytacją, czy antykoncepcja zawiodła? Moja jejmość kiedyś mimo zaszczepienia powiła 8-sztukowy miot! :evil: i tak sie miarka przebrała, chyba najskuteczniej zafundować sterylkę :wink:

RS
13-05-2008, 09:25
,

LeoAureus
13-05-2008, 11:27
chyba najskuteczniej zafundować sterylkę :wink:
Święta prawda 8)

Dropsiak
13-05-2008, 15:06
Może następnym razem pomyślcie wcześniej :-? :roll: , lepiej zapobiegać niż mieć problem :wink:
Róznie to bywa. :lol: Ja stałam się włascicielką kociat, bo jakas nieznana mi blizej kocica powiła je i zostawiła w opuszczonej budzie mojego kanapowca :)
Na szczęscie kociaki zostały rozdane a jedno z nich mocno już podrośnięte i po sterylce znosi mi myszy do domu. Uprzednio pozbawione zycia:) :) rzecz jasna :)

adanielak1
14-05-2008, 09:53
Drppsiak napisał:

8 - :wink: a ja myślałem, że max to 6.
Mam jeszcze przy okazji pytanie, kiedy można rozpoznać u takich małych kociąt płeć. Według mojej oceny „sekserskiej” wszystkie są kocurkami. Czy jest to możliwe ? :oops: :wink:
Mnooogie ciaże u kotek to najprawdopodobniej po wczesniej zapodawanych chormonach, nadrabiają zatracone ilosci :wink: . Tak u takich maluchów można rozpoznać płeć i możliwe też, że mogą być same kocury :D

Dropsiak
14-05-2008, 12:28
Drppsiak napisał:

8 - :wink: a ja myślałem, że max to 6.
Mam jeszcze przy okazji pytanie, kiedy można rozpoznać u takich małych kociąt płeć. Według mojej oceny „sekserskiej” wszystkie są kocurkami. Czy jest to możliwe ? :oops: :wink:
Mnooogie ciaże u kotek to najprawdopodobniej po wczesniej zapodawanych chormonach, nadrabiają zatracone ilosci :wink: . Tak u takich maluchów można rozpoznać płeć i możliwe też, że mogą być same kocury :D
Ja nie napisałam tego co cytowane powyżej :)
Jakiś chochlik czy co???? :o :lol: :lol: :lol:

RS
14-05-2008, 12:42
.

nastka79
14-05-2008, 12:53
Cudne są.

katya1984
14-05-2008, 15:16
Cudne, cudne, tylko są takich miliony i lądują w śmietnikach itp. :(
Jak rozdacie maluchy (czyli pewnie za ok. 2 miesiące) , proszę, zafundujcie koteczce sterylkę.

dakota
14-05-2008, 17:03
Śliczne, a jednak szkoda, że się urodziły, kotów za dużo jest niestety. :(
Zrób maluchom indywidualne zdjęcia, nadaj imionka i wrzuć tam, gdzie ludzie szukają kotów np.:
ojej.pl
kupsprzedaj.pl
interpress.net.pl
gumtree.pl
petworld.pl
adopcje.org
szukajzwierzaka.pl
dwukropek.pl
animalia.pl
anonse.pl
alegratka
Pamiętaj, żeby poszukać im dobrego domu, nie oddawaj gdy masz wątpliwości. Upewnij się, że następny właściciel kota będzie go dobrze karmił, zaszczepi i wysterylizuje we właściwym czasie, a także, że nie wyrzuci go z domu, kiedy znudzi się dziecku lub przypęta się alergia. Teoretycznie kocięta powinny być z matką do 12-ego tygodnia życia, 10 tygodni to absolutne minimum. W wieku 8-10 tygodni trzeba kocięta po raz pierwszy zaszczepić, a wcześniej odrobaczyć.

Kotkę, kiedy tylko przestanie karmić trzeba natychmiast wysterylizować. I uważać, aby nie zaszła w ciążę jeszcze zanim odstawi maluchy. Antykoncepcja hormonalna jest dla kotów niezdrowa (delikatnie mówiąc), powoduje liczne skutki uboczne i może prowadzić nawet do śmierci, zwiększając znacznie ryzyko ropomacicza. Sterylizacja jest zdrowsza, prostsza i w ogólnym rozrachunku tańsza.

Piszesz, że oddasz kotki z karmą Whiskas Junior, to wbrew ślicznym reklamom nieodpowiednia karma dla małych kotów - marnej jakości, z polepszaczami, konserwantami, barwnikami i raptem 4% śmieci mięsopochodnych. Jeśli jedzą suchą karmę - jest mnóstwo dobrych karm, niestety nie do kupienia w markecie. Jeśli karmisz karmą mokrą - możesz dawać gotowany drób i podroby, gotowane ryby, surową wołowinę lub przygotowywać dania złożone z mieszanych warzyw (nie wszystkich), ryżu i mięsa. Można także podawać niewielkie ilości nabiału, w tym raz w tygodniu sparzone surowe żółtko. Pamiętaj też, że karmiąca kotka powinna mieć karmę wysokiej jakości (nie marketową). No niestety, kocięta, to nie jest tania sprawa.

To tyle na gorąco. Powodzenia!

8)

RS
14-05-2008, 21:42
.

dakota
14-05-2008, 21:59
Dziękować nie ma za co, skarbnicą wiedzy różnej na temat kotów jest forum miau, polecam np. ten wątek http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=27018

nitubaga
07-08-2008, 16:54
dzień dobry....

ja tak niezobowiązująco.....chciałabym zapytać....kiedy te kocięta byłby by do ewentualnego oddania.....

no i w jakim mieście one teraz są?