PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GALILEO pracownia DOBRE DOMY



madzialena-lublin
11-05-2008, 21:18
Pomóżcie proszę...

Po wieeeeelu zarwanych nocach, kilogramach obejrzanych katalogów i milionach odwiedzonych stron, chyba zdecydowałam się na projekt domku.
Jest to projekt Galileo z pracowni Dobre Domy.
Oto on:

http://www.dobredomy.pl/?id_project=71

Problem polega na tym, że chyba nikt go nie budował, bo nigdzie nie mogę sie doszperać komentarzy na jego temat.

Spójrzcie proszę swoimi chłodniejszymi oczami i podpowiedzcie: są tu jakies pułapki, coś warto byłoby zmienić, poprawić?
I pytanie podstawowe:
Czy zmiana kąta nachylenia dachu jest bardzo problematyczna (czytaj: kosztowna)? Niedawno odebrałam wypis z miejscowego planu i mam tam określone: dach stormy, od 30 st. Czyli powinnam szukać projektów od 31 w zwyż. A Galileo ma 30 st...

No i co robić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

madzialena-lublin
18-05-2008, 17:33
Cisza...

ProStaś
18-05-2008, 18:34
Cisza...

Czasem bywa wymowna.
Dach zostaw, jeśli od 30 st. to 30 st. wystarczy, nie musisz podnosić.
Tyle tylko, że projekt byłby lepszy bez tego garażu.
A tak to mamy: dach czterospadowy, dach dwuspadowy i dach płaski w jednym budynku. Dużo szczęścia jak na jeden projekt... :-?
Część nocna dobrze odsunięta od części dziennej. Salon duży, trzeba by było pokombinować z uytuowaniem mebli i wyjść na taras, bo na rysunku widać, że na zadaszony taras się nie da wyjść bez odsuwania kanapy.
Nie wiem, czy jest sens wydawać dużych pieniędzy na jedno pomieszczenie na górze, bez łazienki. A trzeba ocieplić dach ( tak ze 300 m.kw., zamiast ok. 150 m.kw. ) i zrobić schody. Potrzebne ci to pomieszczenie ?
Poza tym chyba OK, pytanie czym chcesz grzać ?, bo solidnego pom. gosp. ( szczególnie na paliwa stałe ) brak.

Pozdrawiam.

dorisku
01-06-2008, 16:03
moja znajoma wybudowała ten domek proszę o maila to wyślę zdjęcia elewacji jak wyrazi zgodę