PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego instalacja C.O. na przyszłość ?



MARJO
16-09-2003, 08:12
Witajcie

Pytanie z czego wykonać instalację CO pojawia się na forum często lecz ja chciałbym poruszyć ten wątek w trochę innym aspekcie. Planuję na razie ogrzewać dom piecami akumulacyjnymi jednak nie chcę "skazywać się" na prąd tak do końca w związku z tym chcę rozporowadzić w budynku instalację CO (same rurki bez kotła i grzejników) i tu mam problem. Z czego wykonać instalację, która będzie mogła leżeć kilka lat nieużywana, słyszałem, że wykonana z miedzi bez wody może się utlenić....?Może ktoś ma doświadzenie w podobnym temacie.
Pozdrawiam

ArtMedia
16-09-2003, 14:22
Witam.

Zależy czy 2 czy 20 lat? Na krótko to wszystko wytrzyma, ale na dłużej tylko tworzywa. Chyba, że napełnisz instalację jakimś szlachetnym gazem, albo "beztlenowym" płynem... albo próżnią o ile można coś wypełnić niczym ;-)

Sebastian

Manik
17-09-2003, 10:35
jest kilka pytań!
po pierwsze czy dom już stoi a Ty chcesz założyć nową instalację ? jeśli tak to hydraulik który dwa miesiące temu stwierdził że miedź na ścianie jest najlepsza dlatego że: w miejscach gdzie biegną rurki nie wystąpi wilgoć, rurki są cienki i po pomalowaniu prawie niewidoczne, nie musi robić dodatkowego bałaganu aby kuć bruzdy na rurki.
drugie pytanie to czy przede wszystkim dzieci będą miały do niezasłoniętych rurek ? Jeśli nie to rurki nie powinny zaśniedzieć bo tłuszcz ze skóry ludzkiej powoduje że rurki ciemnieją (sprawdzone z autopsji), co prawda można je umyć wodą z np. ludwikiem, ale to dodatkowy kłopot i czas.
Dodatkowo masz poza grzejnikami liniowe źródło ciepła
Moja propozycja zaczep jakiegoś "fachowca" i prozmawiaj z nim.