PDA

Zobacz pełną wersję : Fundament- ocieplanie



peterka
16-09-2003, 09:46
Zaczynam fundamenty. Czy ktoś mi powie jak jest z ocieplaniem fundamentów. Na którym etapie budowy fundamentów mam sie zabrac do ocieplania. Jak i czym??? :P

Honorata
16-09-2003, 09:51
peterka, please przejzyj poprzednie wątki zanim zaczniesz cos co juz było wiele razy, nawet na tej stronie znajdziesz ich kilka,
kochani nie zasmiecajmy sobie tego forum na maksa... :wink:
poza tym taka elementarna rzecz powienien chyba wiedziec twoj kierownik budowy, no chyba ze masz fikcyjnego to wtedy polecam raczej fachową literature niz pojedyncze opinie na forum, bo to onacza ze praktycznie sam będziesz budował swój dom

xrrr82
16-09-2003, 16:22
ja ocieplam styropianem :evil:

Zniesmaczony
16-09-2003, 17:35
Masz rację Honorato po co nam nowe tematy... Wszystko było już dawno omówione. :evil:
Na pohybel wszystkim niedouczonym zaglądającym do tego forum!!!
A może jeszcze zaostrzyć kryteria wstępu i zezwalać tylko tym z co najmniej wyższym wykształceniem budowlanym??
Tylko po co wtedy forum?? Czy nie powinno służyć pomocą mniej doświadczonym?? Tymczasem w każdym temacie można spotkać odpowiedzi "sprawdź stare posty". To podstawowa odpowiedź "starych wyjadaczy", którzy zbudowali nie tylko dom, a całe osiedle i czasem zaponinają że też od czegoś zaczynali. To ma być pomoc dla ludzi szukających życzliwej porady? Równie dobrze można odpowiedzieć "idź do fachowca, zapłać a on ci poradzi".
Masz rację że forum staje się coraz obszerniejcze i czasem przez to mało czytelne - ale to już chyba problem administratora.
Nie wszyscy muszą potrafić wyszukiwać dane tematy - czy zabronić im wstępu do forum??
Chyba nie o to tu chodzi. :cry:

art63
16-09-2003, 18:35
peterka, please przejzyj poprzednie wątki zanim zaczniesz cos co juz było wiele razy, nawet na tej stronie znajdziesz ich kilka,
kochani nie zasmiecajmy sobie tego forum na maksa... :wink:
poza tym taka elementarna rzecz powienien chyba wiedziec twoj kierownik budowy, no chyba ze masz fikcyjnego to wtedy polecam raczej fachową literature niz pojedyncze opinie na forum, bo to onacza ze praktycznie sam będziesz budował swój dom

:o Myślę że powinnaś poszukać dla siebie jakieś forum
dla inżynierów i doktorów z budownictwa.

Kierownik+fachowa literatura i zamykajmy to forum amatorów :evil:

Jankes
17-09-2003, 00:31
Ja Ci moge powiedziec jak u mnie. Zrobili to zanim zaczeli stawiac sciany( i nie wiem czy to bylo najlepiej, bo w niektorych miejscach nieco wgnietli brzeg ocieplenia opierajac tam dechy podjazdowe dla taczki- beda musieli poprawic. ). Sciany fundamentu ocieplone styropianem FS 30 5cm grubosci-klejone na Atlas Stopter K-20( ma nadzieje, ze to nie kryptoreklama). Na wierzch siatka zatopiona w tym samym stopterze. Potem juz izolacja przeciwwilgociowa Izolbetem K.
Pozdrawiam
Jankes

Metal
17-09-2003, 06:58
Nie czepiajcie się Honoraty, bo ma rację także z punktu widzenia pytającego. Chociaż mogła ująć to delikatniej, bo początkujący mógł odebrać jej wypowiedź jako:"spadaj amatorze ze swoimi drobnymi problemami". Jestem przekonany, że nie o to jej chodziło.

peterka (i inni "nowi"),
przeszukaj forum, bo jest na ten temat naprawdę sporo. Zaczynając nowy wątek ryzykujesz tym, że ludziom, którzy już się wypowiedzieli nie będzie się chciało pisać drugi, czy kolejny raz tego samego. Przez to Ty tych opinii nie poznasz i to już jest Twoja strata. Piszę to z własnego doświadczenia.

Nie wszyscy muszą potrafić wyszukiwać dane tematy - pewnie, że nie, ale każdy może się tego nauczyć. Jest ku temu okazja i korzyści z tego płynące.

Ja fundamentów nie ocieplałem, bo izolację termiczną podłogi (13cm styropianu) mam na poziomie pierwszej warstwy Ytong'a, więc ciepło nie mam jak uciekać. Nakleiłem jedynie 3cm styropianu jako ochronę przed mechanicznym uszkodzeniem izolacji przeciwwilgociowej.

pitbull
17-09-2003, 08:14
Metal OK.

peterka
17-09-2003, 09:05
Dziękuję bardzo za pomoc!

Kochana Honorato twoje komentarze są zbędne! Na szczęście cenzura się skończyła. I jakie ja będę zadawał pytanie jest to moja sprawa bo to forum jest i dla każdego kto chce zadać pytania i dla tych którzy piszą bzdurne komentarze do tych pytań. Dodatkowo bardzo proszę wpisz na wyszukiwarce słowo fundament i życzę powodzenia abyś znalazła odpowiedzi na moje pytanie. Stwórz kryteria do zadawania pytań na forum a ja stworze do opisywania komentarzy.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Honoratę zapraszam na forum dla flustraków :wink: Tam się spełni i pomoże innym 8)

kgadzina
17-09-2003, 09:52
No cóż - wszyscy się przewalcowali po Honoracie.

A może Honorata by zajęła stanowisko na zarzuty pod jej adresem? Przecież nic nie bierze się z niczego. Honorato - czekamy!

Honorata
17-09-2003, 10:18
otoz zajmuje stanowisko :lol:
rzeczywiscie sporo tu osterj krytyki w tym wątku i jak ktos powiedział "przewalcowano po mnie" ale sa widocznie tacy co lubią walce,
kochani naprawde szkoda nafty na takie oskarzycielskie i agresywne teksty...

kazdy kto "zaczyna na forum" ma taki podpis pod swoim pseudo
" nie pytaj, najpierw szukaj odpowiedzi" i myślę, ze tego powinnismy się trzymać, tylko tyle...

rzeczywiście ta wyszukiwarka jest do bani, albo to moze ja nie potrafie z niej korzystac...w kazdym razie pozostaje przegladanie wątków, a tych akurat o funadmentach i ich docieplaniu naprawde nie brakuje chocby na tej samej 1 stronie "wymiany doświadczeń"

ja (będąc budującym dom laikiem) znajduje wiele odpowiedzi albo podpowiedzi nurtujacych mnie problemów (ale najpierw staram się ich szukać)a poza tym traktuje to miejsce troche jak czat (!!!) ze znajomymi, którzy podobnie jak ja myślą...

wojtek1009
18-09-2003, 20:29
WSZYSTKO ZALEŻY OD TEGO JAKI MASZ DOM I NA JAKIM TERENIE. JA MAM TEREN ŻWIROWATY I SUCHY - DOM NIEPODPIWNICZONY - OBOK DZIAŁKI MAM BURZOWIEC A FUNDAMENTY WOKÓŁ DOMU OBSYPAŁEM GRUZEM. PRZY TAKIM UKŁADZIE GDZIE JESZCZE DOŁOŻĘ KIEDYŚ DREN NIE POTRZEBNA JEST IZOLACJA PIONOWA GDYŻ ONA NIC NIE DAJE. NA IZOLACJĘ POZIOMĄ DAŁEM 2x PAPA NA LEPIKU.

jprzedworski
18-09-2003, 21:12
Wojtek, zaraz przewalcują ciebie! Nie krzycz - nie pisz dużymi literami. Sorry...

20-09-2003, 07:11
soory - nawet nie zauważyłem ża mam CapaLock włączony - pozdrawiam