PDA

Zobacz pełną wersję : Schody wejsciowe, z bloczków czy wylewane?



Witolo
13-05-2008, 10:19
Witam

Mam pytanie ktora technologia jest lepsza? Planuje zrobic schody wejsciowe do domu, jakies 3-4 stopnie powierzchnia ok 7m2. Zastanawiam sie, która technologia jest korzystniejsza - zaszalowac i wylac schody czy zrobic maly fundamencik a później bloczkami wymurować schody.
Ktore rozwiazanie jest tansze?

Witolo

christof333
13-05-2008, 13:24
ja to miałem wylewane (4 stopnie-frontowe i 7 stopni w ogrodzie) -ale to była prosta sprawa :wink:
jak wylewaliśmy strop (z gruszki) to przy okazji i stopnie przed domem 8)

fato
13-05-2008, 18:20
Witolo jest jeszcze kostka brukowa bądź granitowa która bardzo ładnie wygląda i nie musisz potem płytkami okładać.

laziale
13-05-2008, 21:29
Zawsze schody się wylewa nawet gdy by miały dwa stopnie

e-Mandzia
13-05-2008, 21:53
Zawsze schody się wylewa nawet gdy by miały dwa stopnie

Dokładnie tak -nigdy nie słyszałam o schodach murowanych z bloczków :roll:

mike8016
13-05-2008, 22:07
Witam,3-4 stopnie czyli około 51cm minimalnie przy 3 stopniach+jakas ława,nie zgodze sie z tym ze sie schody całe wylewa ,bo wlac w schody zaszalowane 50cm betonu to nie do rzeczy ,można zrobic mała ławe ,25-30cm,podmurowac z bloczków oczywiscie tylko po dwóch skrajnych bokach ,żeby zostało oczywiscie z 15 cm na beton ,podsypka z piasku w środku dobrze zagęszczona i tyle:P Prosze porównać sobie koszt jednego bloczka ile u Ciebie akurat w rejonie kosztuje niby z zalaniem betonu .z tego co wiem róznica bedzie niewielka,wiec wybór należy do Ciebie,pozdrawiam

mike8016
13-05-2008, 22:11
a no i oczywiscie i tak lejac strop zawsze sie dolicza mniej wiecej jakies tarasy ,czy tez jak te własnie schody przy zamawianiu betonu wiec betnu zamówionego nie bedzie trzeba w byle co wylewac ,gdyz jezeli jest zaszalowane nadto to jest gdzie go wcisnac zeby nie wyrzucac zapłaconych pieniedzy w błoto czy jakąś tam jame na budowie

Witolo
20-05-2008, 09:25
z waszych wypowiedzi wnioskuje ze lepsze sa lane schody. na takie sie wlasnie zdecydowalem - szalowanie , zbrojenie i wylanie betonu z gruchy - bez bloczkow betonowych.
Na co zwrocic uwage przy wykonywaniu takich schodow?
Witolo

rafallogi
20-05-2008, 13:58
Zwróć uwagę na szerokość i wysokość stopni. Aby obłożyć je później naprawdę ładnymi płytkami z kapinosami a nie jakimiś imitacjami płytek schodowych, muszą one mieć wymiary 30x15do17cm. 15-17 to wysokość podstopnicy, 30 to szerokość schodka. Takie wymiary mają ładne płytki schodowe.Są jakieś 33x33, ale to namiastka prawdziwej płytki kapinosowej i schody nie prezentują się już tak pięknie. Możesz obłożyć je oczywiście czymś innym np. granitem płomieniowanym gr. minimum 3cm. I tutaj zwróć uwagę na wysokość/poziom podestu przy drzwiach wejściowych, by to coś w przyszłości zmieściło się pod drzwiami a i nie zapominaj o przestrzeni na jakąś wycieraczkę.
Powodzenia

pawelurb
20-05-2008, 15:34
ja mam z bloczków , stoją juz 3,5 roku i nic sie z nimi nie dzieje, są równe . bloczków mi akurat zostało sporo, więc nie było co z nimi zrobić....

Witolo
20-05-2008, 22:22
a jak finansowo to wychodzi opcja z betonem z gruchy i wersja z bloczkami?

jeszce jedna sprawa, wykonawca chce zalewac betonem z betoniarki nie z gruchy, twierdzi ze z gruchy rozleca sie szalunki....

edde
20-05-2008, 22:25
chyba że gruchą w szalunki chcą wjechać :D :D :D

rafallogi
21-05-2008, 08:47
Jeśli masz kruszywo do betonu to można i betoniarką. Jeśli go nie masz beton z gruchy będzie o niebo lepszy.