PDA

Zobacz pełną wersję : Księga Domów Forumowiczów



kodi_gdynia
16-09-2003, 12:11
A mi się marzy taka "Księga Domów Forumowiczów". Tzn. w formie czasopisma Murator, bądź jakiegoś dodatku do ogólnopolskiego wydania. Widziałbym to jako pewien zbiór fotek zarówno naszych domów jak i naszych twarzyczek. Do tego warto by było podać całą metrykę budowy domu: gdzie, kiedy za ile itp. /jednakowy schemat dla wszystkich/ Jak sądzę było by to wiarygodne źródło: gdzie i za ile buduje się domy w Polsce. Forma oczywiście jest otwarta, ale poza praktycznymi danymi, myślę że była by to niezła pamiątka, nie tylko dla nas.

Co o tym sądzi KOCHANA REDAKCJA i WY DRODZY FORUMOWICZE.

Pozdrawiam

Wowka
16-09-2003, 12:36
OK. Kodi kopiuję swoją wypowiedź z innego tematu.
Także pozdrawiam

Niemniej takie "coś" mogło by być drukowane w kolejnych numerach Muratora i "narastająco" dodawane do zbioru zamieszczonego w internecie. Czyli coś takiego jak "Galeria domów forumowiczów" ale ujęta w pewne ramy organizacyjno-informacyjne [/i]

kodi_gdynia
16-09-2003, 12:42
Zgadza się Wowka - zdaję sobie sprawę, że to by było zbyt dużo gdyby miało być osobne wydanie, choć kto wie czy za parę lat nie powstanie księga ludzi szczęśliwych.
Na początkek może to byc dodatek, uzupełniany co miesiąc. Wzbogacony o technologię i charakterystykę i tabelą, którą można dowolnie porównywać. W muratorze jest dział z Doświadczeń Czytelników i ok. Tutaj była by cała masa takich historii, niedowiarki mogły by się przekonać, ile tak naprawdę kosztuje dom.

Zebranie informacji przez Muratora to praktycznie zero wysiłku. Należy zrobić tabelę w stylu: gdzie, metraż, technologia, koszta itd. Osoby chętne mogły by wypełnić taka tabelę, jakieś foto i jazda. Rzecz praktyczna i pożyteczna. Kiedyś była formuła dodatków regionalnych niech teraz będzie dodatek zbudownych domów bądź co bądź pod egidą forum.
Pozdrawiam

kodi_gdynia
16-09-2003, 12:47
jestem za kodi i uważam, że to chwyci i to wcale nie w wąskim gronie, zadaniem Muratora jest przybliżac ideę budowania własnego domu, a my-czyli ludzie z krwi i kości i nasze domy pokażemy, że to naprawde się dzieje
i nie będa to domy modelowe, a ceny z sekocenbudu, tylko real live.
Bedzie to równiez wielki sukces Muratora, że "trafił między strzechy"

to pisała Honorata a dla uporządkowania skopiował to kodi

tdxls
16-09-2003, 12:48
Kodi jestem za chociaż jestem trochę sceptykiem.
Murator jak każdy inwestor podchodzi do sprawy czy mu się to zwróci, a interes jest mało lukratywny.
Chyba, że podejdziemy do tematu, że w ten sposób reklamujemy też samego Muratora jako naszego doradcę - to wtedy kto wie...

Redakcja
16-09-2003, 12:49
Dziękujemy za podsunięcie pomysłu. Nie mówimy nie, rzecz jednak wymaga dokładniejszego przeanalizowania.
Pozdrawiamy
Redakcja

Wowka
16-09-2003, 12:52
Dziękujemy za podsunięcie pomysłu. Nie mówimy nie, rzecz jednak wymaga dokładniejszego przeanalizowania.
Pozdrawiamy
Redakcja

I to właśnie jest DYPLOMACJA :wink:

kodi_gdynia
16-09-2003, 12:55
jasne że Murator podchodzi do sprawy marketingowo i dziwne gdyby było inaczej. Nie zapominajmy z drugiej strony że to pismo wyrosło na ideologii - zakorzenionej juz ponad 20 lat temu. Nie może i pewnie nie będzie o tym zapominał. Trwa konkurs Dom Dostępny i ma się dobrze. My jesteśmy żywym przykładem. Pokzaujemy że mimo wszystko buduje się domy, bardzo często za dużo mniejsze pieniądze. Opisujemy styl życia, pragnienia i zawziętość. To jest coś więcej jak tylko cztery ściany pośrodku pola. To jest sposób na życie. Zdaję sobie sprawę że nie ma w tym nic odkrywczego, ale czy nie jest to jakaś paranoja że mieszkania są droższe niż domy. Jak to możliwe. O co w tym wszystkim chodzi.

Księga domów jest reklamą Muratora w pewnym sensie. Nie chodzi mi tylko o ich projekty, ale budując i pisząć o tym wszystkim robimy to pod nazwą Murator.

I tak jak pisze Honorata - Sekocenbud tto jakaś pomyłka. Każdy kto miał styczność z ich zestawieniem wie że rzeczywistość jest zupełnie inna. Mówmy o faktach /my nimi jesteśmy/ a nie o wymyślonych regułach i zależnościach.
Pozdrawiam

kodi_gdynia
16-09-2003, 12:58
Redakcjo - co kryje się pod "dokładniejszego przeanalizowania".
Pozdrawiam

tdxls
16-09-2003, 13:00
Księga domów jest reklamą Muratora w pewnym sensie. Nie chodzi mi tylko o ich projekty, ale budując i pisząć o tym wszystkim robimy to pod nazwą Murator. Pozdrawiam
Jeśli Murator ma pomysł kupić to trzeba więcej odzewu z naszej strony. Jeśli my grono forumowiczów będziemy gorąco popierać ten zamysł to wtedy będzie to dowód, że wart jest zachodu.
twórzmy grupę nacisku (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).
Pozdrawiam
Leszek

Szadam
16-09-2003, 14:06
Już naciskam!

Jestem ZA

tgb
16-09-2003, 14:12
Kodi, zdecydowanie popieram!
Pamiętam, że na początku przygody (na dobre i na złe :) ) z budową podstawowym problemem było "ile to będzie kosztować" i "czy nas na to stać". A taka galeria zapaleńców, któzy przez to przeszli (zwłaszcza uzupełniona liczbami) może być bardzo motywująca :D .
Zawsze można na taką galerię spojrzeć też jak na przegląd trendów w architekturze "ludowej" ;), stosowanych technologii, itd. - co może być jakimś argumentem również dla Redakcji

Niniejszym dołączam się do grupy nacisku...

Krystian
16-09-2003, 21:57
No to ja też naciskam na REDAKCJĘ... :P :
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!![/color]
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!
:P :P :P

Kasiorek
17-09-2003, 10:27
Choć nie buduję domu,pomysł bardzo mi się podoba.
Obawiam się jednak że nasza kochana Redakcja będzie bardzo długo rozpatrywała ten wspaniały pomysł.Niemniej jednak FORUMOWICZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ i wspierajmy pomysł postami :wink:

tdxls
18-09-2003, 12:43
Coś słaby ten odzew.
MY CHCEMY ,,KSIĘGĘ DOMÓW FORUMOWICZÓW"!!!!!!!!!!!

kodi_gdynia
18-09-2003, 12:51
Odzew faktycznie jest bardzo słaby. Może to miejsce na forum jest słabe. Jakby dać to do doświadczeń to byłby większy odzew.

Pozdrawiam

tdxls
18-09-2003, 13:50
Kodi to może jeszcze raz załóż ten wątek w "Wymianie doświadczeń"
Pozdrawiam
Leszek

magmi
18-09-2003, 14:27
Pomysł jest dobry - zwłaszcza jako metoda zachęty dla sceptyków i wahających się.
Mój mąż - który miał pewne wątpliwości czy budowanie domu to nie rzucanie się z motyką na słońce - czytywał w Muratorach zawsze w pierwszej kolejności opowieści o konkretnych budowach konkretnych ludzi (było np. kiedyś o Alicjance, a ostatnio też jakiś forumowicz przyznał się do tego że prezentowany w Muratorze dom - to jego). I te historie z życia wzięte bardziej go (mojego męża) przekonywały niż wyliczenia fachowców.

Popieram pomysł Kodiego!

Teska
18-09-2003, 15:31
Popieram tez pomyśł Kodiego :)

gaga2
18-09-2003, 15:52
Świetny pomysł - popieram.
A pod uwagę proszę rozważyć działalność konkurencji - oni mają swoje cykle o rodzinach budujących dom - bardzo ciekawe...
gaga2

kodi_gdynia
19-09-2003, 07:14
Pamiętam jak zacząłem interesować się budownictwem gdzieś w roku 1997 to archiwalne Muratory przeglądałem w czytelni i również bardzo interesowały mnie konkretne budowy. Do tej pory mam ksero inwestorów co budowali po 100tys. zl - tylko że było to parę lat temu.

Pozdrawiam

Wowka
19-09-2003, 07:28
Magmi - Redakcja czerpie "całymi garściami" tematy z poruszanych przez nas problemów. Kto z Forumowiczów czyta uważnie Muratora ten widzi "przenikanie" tematów. Np. w wrześniowym wydaniu były opisane problemy renab z cieknącym dachem Robena http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7626&highlight=roben

Luśka
23-09-2003, 20:49
Bardzo dobry pomysł, Kodi. Nic tak nie trafia do serca, jak konkretne przykłady. I to różne. My tutaj dzielimy się wrażeniami, opowieściami i problemami, i każdy z nas budował, zbudował ( :D ), buduje lub będzie budował, a przecież wszyscy czekamy na ten finał, czyli DOM. Myślę, że gdybym jeszcze raz miała zacząć budowę, to 1000 x bardziej wolałabym obejrzeć domy JUŻ zbudowane, niż katalogi. Nawet, jesli byłyby piękne i kolorowe. Bo niestety większa część z nich jest jedynie w wersji papierowej, a przełożenie na wersję w naturze to czasem droga przez mękę. Redakcjo Droga, to jest naprawdę hit sezonu! A Kodi na prezydenta :lol:

30-09-2003, 13:41
Luśka - popieram!
Pomysł Kodiego super - a KODI NA PREZYDENTA :lol: :lol: :lol: Ivette

30-09-2003, 13:44
Aha! Zapomniałam dodać:

REDAKCJA STANOWCZO ZA BARDZO ZACHOWAWCZA!
NALEŻY WYKORZYSTAĆ POTENJAŁ, KTÓRY SIE SAMODZIELNIE STWORZYŁO! PRZECIEŻ TO FORUM TO EWENEMENT W SKALI!
REDAKCJO! OTWÓRZ SIĘ NA NAS!
POZDROWIENIA DLA CAŁEJ SZANOWNEJ REDAKCJI I PODZIĘKOWANIA ZA STWORZENIE NAM TAKIEJ WSPANIAŁEJ MOŻLIWOŚCI WYMIANY INFORMACJI I MYŚLI! HIP HIP HURRRA! :lol: :lol: Ivette

kodi_gdynia
30-09-2003, 13:53
o kurcze, muszę sobie kupić jakiś gajer, bo wybory, tuż tuż. :P
Trzeba będzie powalczyć o elektorat.


Pozdrawiam

Luśka
30-09-2003, 16:15
Kodi, nie musisz! To elektorat walczy o Ciebie :D :D :D

Redakcja
01-10-2003, 12:31
I my bacznie śledzimy ten wątek.

Mamona Lisa
01-10-2003, 14:49
I ja jestem za i parę innych osób też - cytuję chociażby: I. Kant "Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia" lub W. Potocki: "Szczęśliwy człowiek co go cudze szkoły uczą" oraz - last but not least - Ch. Chaplin: "Na cudze błędy patrzymy jak na cudze żony - mamy z nich więcej radości niż ze swoich własnych" :wink:

Redakcjo! Pozwól nam i innym uwierzyć, że mimo propagandy Banków, firm kosztorysujących oraz Znajomych I Krewnych Wiedzących Lepiej to marzenia się spełniają!

mbz
01-10-2003, 16:27
Popieram goraco :) Jestem jak najbardziej za!!!

Honorata
01-10-2003, 17:09
Oprócz moich cytatów :lol: niniejszym oficjalnie popieram "Księgę domów Forumowiczów".
to co mnie najbardziej przekonuje to prawdziwe doświadzczenia ludzi, to to czego najbardziej poszukuję wertujac muratora,
stąd moja częsta obecność na forum!

Słuchajcie właśnie wrócił mąż z budowy! Mamy juz ławy fundamentowe wylane z gruchy! Czy to nie wspaniałe :lol:
Naprawdę się cieszę, to takie podwaliny pod nowe życie!

eska-j
01-10-2003, 17:21
Jestem za! Pomysł Kodiego jest bardzo sympatyczny i bardzo praktyczny.
Pozdrawiam :P

mark0
01-10-2003, 21:39
jestem za, a nawet ... ZA :D

Kingaa
02-10-2003, 08:49
Popieram!!!
Co więcej, jeśli taki numer specjalny, czy dodatek do Muratora ukazałby się zanim skończymy budować, na pewno kupię! Dla mnie doświadczenia zwykłych ludzi, którzy zmierzyli się z budową są często o niebo cenniejsze niż porady ekspertów. Do tego dochodzi motywacja: innym się udało, to nam też musi się udać!

Herne
02-10-2003, 10:09
Jestem ZA

piotr.nowy
02-10-2003, 10:48
POPIERAM absolutnie i bezdyskusyjnie.Mam nadzieję, że redakcja dokonuje głębokiej analizy w odpowiednio szybkim tempie.

groszek 3
02-10-2003, 11:45
Jestem ZAAAAAAAAAAAAA ................ miło będzie móc zobaczyć zdjęcia swojego domu i innych zapaleńców-inwestorów oraz poczytać o ich doświadczeniach. :lol:

Droga Redakcjo - zrób nam prezent na Mikołaja. :P

George
02-10-2003, 13:41
Ja także chciałby się przyłączyć do GRUPY NACISKU i na poparcie tego pomysłu opowiem tylko taką małą (autentyczną) historyjkę. Otóż Murator jest jak wiadomo dość poczytną gazetą w kręgach ludzi budujących, ale i "fachowców"- mimo, iż raczej się do tego nie przyznają. Ja miałem to szczęście, że o moim domku napisali w Muratorze i ... bardzo mi to pomogło. Np. kiedy chciałem położyć kostkę przed domem. Mam gościa z rodziny, który nie pracuje, i powszechnie uważany jest (ja mam nieco inne zdanie) za tzw. "złotą roczkę" (najgorszy typ fachowca, który wszystko potrafi). Tak więc jak zacząłem rozglądać się kto mi to położy ... oczywiście "były naciski" aby był to właśnie ON, a ja nie bardzo wiedziałem w jaki sposób - delikatnie - powiedzieć NIE, ale jak zobaczył Muratora i na dodatek powiedziałem, że będzie ciąg dalszy, to wiecie co stwierdził ? Słuchaj, weź sobie może jakąś firmę, bo ja ... nie bardzo mam czas :lol: , a nieco wcześniej zapewniał, ze co jak co ale kostkę to mi położy jak się patrzy. Przestraszył się biedaczyna, a ja dzięki temu miałem problem z głowy. Były też inne przypadki, kiedy artykuł dużo mi pomógł np. chcieliśmy wziąć kredyt w Banku - brak zdolności kredytowych !!! a po wizycie u dyrektora z egzemplarzem Muratora - jedyny problem, to wielkość zniżki w oprocentowaniu. To tylko kilka szczegółów, ale generalnie łatwiej jest więcej wymagać mając w garści numer Muratora z własnym zdjęciem.
Tak więc droga Redakcjo, jeśli pisać o tych szcześliwcach, to koniecznie przed zakończeniem budowy, tak aby mogli jeszcze z tego skorzystać.

ewusia
02-10-2003, 13:49
Ja też jestem ZA, tym bardziej że przygoda z budowaniem dopiero się dla mnie zaczęła - jestem już posiadaczką prawomocnego pozwolenia na budowę :lol: - a doświadczenie budowlane Forumowiczów jest dla mnie olbrzymią pomocą i motywacją.
Pozdrawiam Redakcję :roll:

belbel
02-10-2003, 14:57
Witajcie!
I ja jestem za.
Można popróbować z wersją elektroniczną (np jako dodatek na VCD lub DVD).
Pozdrawiam.

Teska
07-10-2003, 09:34
Ja tez sie dopisuję: jestem ZA

Max31
08-10-2003, 13:23
No to ja też się dopiszę: Gdańsk-Osowa!

TA redakcja nas chyba nie kocha?

Max

tdxls
20-10-2003, 09:16
TA redakcja nas chyba nie kocha?

Nie musi nas kochać ważne, aby się z nami zgodziła. :wink:
Ale od naszego odzewu głównie teraz zależy czy pomysł Kodiego zmaterializuje się.
Pzd
Leszek

maksiu
21-10-2003, 07:32
Tak sobie pomyslałem, że jesli miało by się to skończyć wersją na CD to przeciez możemy się sami za to wziąść, a redakcja mogła by skorzystać z gotowego materiału dostarczonego przez nas i dołączyć płytkę do któregoś z numerów Muratora, co o tym sądzicie?
pozdrawiam

kodi_gdynia
21-10-2003, 07:41
Maksiu - każdy pomysł i każda forma jest dobra. bo szkoda by było, aby te budowy poszły w zapomnienie. To jest rzeczywistość. To sa zmagania, wybory, walka to jest najprawdziwszy dziennik budowy. To jest bardzo pożyteczna lektura.

Pozdrawiam

Honorata
22-10-2003, 11:39
Kodi gratuluje kolejnego "ojcostwa" :lol: jak już pisałam kiedyś uroki rodzicielstwa jeszce przed nami, a tu zdrówko się sypie jak na złość, no ale jestem dobrej myśli... Gratuluję również wprowadzenia poniekąd Twojego pomysłu w życie:patrz listopadowy numer Muratora!
Pozwolę sobie przytoczyć fragment:"ogorzała męska twarz, silna sylwetka, wyraziste spojrzenie", no no niezły opis, zdaje się , że to wg. Muratora jest niejako gwarantem udanej inwestycji :lol:
Pozdrawiam!

George
23-10-2003, 10:06
No właśnie, Honorata ma racje - GRATULACJE kodi z okazji artykułu w Muratorze, napisz jak się teraz czujesz (jeśli już przestałeś świętować rzecz jasna :D :D :D )

tdxls
07-11-2003, 13:05
Właściwie to Księga Forumowiczów już powstaje.
Prawie w każdym numerze jest o kimś z forum.
11-ty numer z Kodim jest tego najlepszym przykładem.
Pzd.
Leszek

kodi_gdynia
07-11-2003, 13:58
No tak tylko mi chodziło o coś takiego zbiorczego. Żeby było to ujednolicone. Tak Księga osób budujących. Wiarygodna i szczera.

Pozdrawiam

EdziaPa
07-11-2003, 18:37
Jestem ZA !!! :lol:

Włodek W.
11-11-2003, 16:59
Każdy kto przeczytał jest ZA . Ja też, tylko szanowna redakcja nie dotarła na tę stronę :(i dlatego pewnie siedzi cicho :roll:

Jolka
08-01-2004, 12:33
Myślę, że jeszcze mogę dorzucić mój głos "ZA"

Józia S.
08-01-2004, 12:33
Ja również podpisuję się pod tym pomysłem obiema rękami, chociaż dopiero zaczęłam ten bieg. Wiosną, kiedy budowa ruszy pełną parą pochwalę(?) się efektami.

Józia S.
08-01-2004, 12:34
Ja również podpisuję się pod tym pomysłem obiema rękami, chociaż dopiero zaczęłam ten bieg. Wiosną, kiedy budowa ruszy pełną parą pochwalę(?) się efektami.

Józia S.
08-01-2004, 12:35
Ja również podpisuję się pod tym pomysłem obiema rękami, chociaż dopiero zaczęłam ten bieg. Wiosną, kiedy budowa ruszy pełną parą pochwalę(?) się efektami.

Aśka
08-01-2004, 12:43
Przepraszam Kodi przeoczyłam ten wątek tez podpisuje się pod tym pomysłem. Tamten wątek do dowód na to że to doskonały pomysł!

kodi_gdynia
08-01-2004, 12:45
Asiu - nie mam pretensji, że przeoczyłaś bo i miejsce nie jest bardzo oblegane. Dziękuję, że doceniasz ten pomysł.

Pozdrawiam

wasanna
08-01-2004, 13:07
Jestem ZA, forumowe dzienniki ilustrowane zdjęciami i na papierze to byłoby TO!

Aśka
08-01-2004, 13:09
Doceniam , tym bardziej że widziałam Twój domek i podziwiam własny i tescia wkład pracy, taki teść to skarb!

nowaczka
08-01-2004, 13:58
Za i za (to męża i mój głos).Jeszcze nim zaczęliśmy budowę czytalismy Muratora.I jakie były najpierw czytane artykuły? Oczywiście o tych którzy wybudowali.To między innymi był argument dla męża,że można i warto zrezygnować w "wygód" mieszkania w bloku aby mieć własnę sypialnie(nie z dziećmi),ogród aby nie trzeba było dojeźdzać prawie 0,5 godziny na działkę.
Dlatego warto poprzeć tą inicjatywę.

Luśka
08-01-2004, 14:41
Ja w sprawie poparcia, ale nieco innego (za Księgą Domów byłam już w zeszłym roku i jak dotąd nic mi się w tym temacie nie zmieniło), ale jestem zachwycona "Who is who" Grupy Trójmiasta :o :lol: Kodi, Ty nie masz wyjścia, Ty musisz na prezydenta!!!!!!!!!!!

kodi_gdynia
09-01-2004, 07:36
Luśka, Ty mnie zawstydzasz, Ty mnie do grobu wpędzisz, mi się po nocach śni ta Prezydentura i Beata mówi że przez sen coś bełkoczę. :lol:

Pozdrawiam

maksiu
09-01-2004, 08:03
Kodi: no wiesz.. jak juz będziesz prezydentem to nie zapomnij o starych kumplach :D :D :D
pozdrawiam

Luśka
09-01-2004, 12:03
Kodi, Ty się nie zawstydzaj, tylko mów wyraźnie przez sen. Takie dobro narodowe może się marnuje! A Beata niech zapisuje - może to pomysły na wagę złota!!!! :lol:

Krystian
10-01-2004, 09:08
http://republika.pl/grupakrakowska/Krystian.jpg

Do tego są okna (kolor dąb rustykalny), a w tym roku w planach dachówka... :P itd :wink: .

Góris
12-01-2004, 00:11
7336 to liczba potencjalnych nabywców z forum + do tego masa osób planujących budowę. Przecież mamy tu w 99,9 % ludzi życzliwie nastawionych a o ile łatwiej się buduje mogąc wpaść do domu wybranego z "Księgi" Chyba mało kto odmówiłby takiej małej pomocy - prawda? Szanowna Redakcjo nikt nie oczekuje że otrzyma za free "Księgę domów Forumowiczów". Po przeprowadzeniu chłodnych analiz finansowych i skalkulowaniu ceny na poziomie 25-40 złotych z pewnością może to być dochodowa inwestycja
OCZYWIŚCIE JESTEM ZA - to będzie ciekawa lektura - i mam nadzieję że już niedługo
PZDR Góris :D

aPa
12-01-2004, 21:31
Najszanowniejsza Redakcyjo !

Zlituj sie nad inwestorami maluczkimi, obecnymi i przyszlymi, i rzeknij kiedyz slawetna Ksiega Domostw Forumowiczowych swiatlo dzienne ujrzec moze.
Zawzdy nie jeden, a wielu bedac u skraju bankructwa (na umysle) zamieszkac w klitce chcacych, zwazywszy, ze i innym smiertelnikom marzenia sie spelnily, zostanie inwestorem co sie zowie. I Twoja w tym Redakcyjo bedzie najwieksza zasluga !

Do szanownych nozek padajac, w trzech osobach
aPa

MarcinU
13-01-2004, 13:29
Pomysł popieram. Chętnię zobaczę inne i dołożę swój domek (kiedy powstanie :lol:).

Częściowo redakcja ten pomysł realizuje w kolejnych numerach - zawsze coś o kimś z Nas tam jest (Kodi coś o tym chyba wie :wink:).

Joasia Jasia
14-01-2004, 12:07
Popieram ideę stworzenia "Księgi ludzi szczęśliwych". Tak mi po głowie chodzi... Skoro Redakcja nie chce zabrać za to DZIEŁO to można by zrobić tak: zrobić to prywatnie, pozyskać reklamodawców - bądź co bądź będziecie pisali z czego budujecie, jakie ogrzewanie etc, Murator też wykupi sobie reklamę za poważne pieniądze (jakiś rabacik :)- bo też będziemy o nim pisali. Autorezy postarają się o to, żeby było i "mięsko" czyli wyliczenia, ceny, materiały i beletrystyka, bo władających piórem jest wielu... Dla autorów tantiemy - toż to będzie bestseller!
Pani Grochola napisała książkę o budowaniu domu i jaka popularna się zrobiła??? I jak? dobry pomysł?

Redakcja
05-02-2004, 11:33
Popieramy, ale mamy wątpliwości. A choćby takie, że prezentujemy domy w pewnym standardzie, który chcemy upowszechniać. Nie wszystkie domu Forumowiczów wpisują się w ten standard. Jeśli więc powstanie księga, to jako zwieńczenie żywotności i niezwykłości tego Forum, które tworzycie Wy.

tdxls
05-02-2004, 13:04
Popieramy, ale mamy wątpliwości.
Droga Redakcjo mówisz jak panna młoda przed nocą poślubną - "chcę, ale się boję". Nas interesuje czy coś takiego powstanie pod waszą egidą, czy na razie nie chcecie w to wchodzić. Jak na razie widzę, że nie została podjęta decyzja.
A może tylko tak mi się wydaje?
Pozdrawiam
Leszek

kodi_gdynia
05-02-2004, 13:19
Droga Redakcjo - my rozumiemy, że preferujecie pewien styl i jakość budowania. Zwracam uwagę tylko, że księga ma być pewnym głosem czyli co i jak w Polsce się buduje. Ma być pewną wizytówką zarówno tych dobrych jak i złych rzeczy. Nie róbmy cenzury. Skoro Redakcja nie do końca się utożsamia się z pewnymi projektami - bo o to pewnie chodzi to niech to będzie zwieńczenie tego wspaniałego forum, które swoim zakresem tematycznym, wiedzą, liczbą osób jest niepowtarzalne chyba w skali kraju.

Pozdrawiam i ukłony

Redakcja
05-02-2004, 13:22
Spotkanie Forum będzie doskonałą okazją, by porozmawiać o tym bardzo ciekawym pomyśle. Pozdrawiamy

tdxls
09-02-2004, 08:36
Spotkanie Forum będzie doskonałą okazją, by porozmawiać o tym bardzo ciekawym pomyśle. Pozdrawiamy
A więc do miłego zobaczenia i aby słowo ciałem się stało. :D

dahlinek
14-04-2004, 18:20
No i?

Cytując znany kabaret:

ale umowa? ale ale? umowa?

;)

Dahlinek

adamski
29-04-2004, 17:50
Witam
Także popieram w całej rozciągłości pomysł Kodiego. Czy któs mógłby wspomnieć na czym stanęło na spotkaniu w Warszawie?

Pozdrowionka
Adamski

Marcel2000
09-07-2004, 12:23
też popieram i też jestem ciekaw jaka decyzja :)

Funia
03-08-2004, 13:17
Tez popieram.

Ja buduję dom wyróżniony w konkursie DD 2002 - AGM 0201 pana Miosko z Krakowa i z tego co wiem nikt takiego nie buduje, a szkoda.

Ja zobaczą jaki jest piękny (a zobaczą dzięki Ksiedze) to wszyscy bedą chcieli taki mieć.

POzdrawiam.

ps. Kodi - jak trzeba wziać Redakcję szturmem to tylko daj znać. :wink:

mion
12-08-2004, 18:07
Powiem krótko. Również za. Pozdrawiam

rosa
28-12-2004, 20:37
POPIERAM. Trafiłem na te posty za sprawą Luśki, ale pomysły Kodiego są
super!

Wowka
28-12-2004, 21:33
POPIERAM. Trafiłem na te posty za sprawą Luśki, ale pomysły Kodiego są
super!

Ale i Kodiego na Forum od dawna już się nie uświadczy....
Wiec jak zdefiniować kto jest Forumowiczem?

maciejon
29-12-2004, 06:53
Wątek trwa już długo. Każdy, kto coś w nim pisze w zasadzie popiera pomysł. I nic!
To naturalne, ze Forumowicze będą sie wykruszać :(

Wowka! Nie po raz pierwszy podziwiam Twoja "czujność" na wątki, w których uczestniczyłeś. Znowu Twoja dobra pamięć czy jakaś technika?
:)

Nulla
05-02-2005, 03:58
ja też popieram ,byłoby fajnie pokazac wnukom jak to się domy stawiało

maksiu
06-02-2005, 17:36
Niestety odkąd Kodi przestał sie udzielać temat umarł śmiercią naturalną, swego czasu rozmawiałem z Kodim w sprawie podjęcia tego tematu, ale mieliśmy zgoła różne koncepcje.
pozdrawiam
maksiu