PDA

Zobacz pełną wersję : Chudy beton pod ławy...



Krzyszto
16-09-2003, 15:49
Czy konieczne jest wylanie chudego betonu pod ławy? Czy można pominąć ten etap?

xrrr82
16-09-2003, 16:14
Sprawa jest nastepujaca:
Ile ludzi tyle opinii...........a tak troche bardziej serio......
ja tez mialem w projekcie a nie zrobilem tego
zalezy w jakim gruncie wylewasz lawe czy masz szalunki czy lejesz do dolka?
Jedni daja podsypke z piasku inni nie..jedni daja folie ..inni nie:)..itd itp
Najwazniesze jest zeby zbrojenie nie lezalo na ziemi tylko bylo lekko uniesione np. na jakichs kamykach.Chodzi o to aby beton otulil zbrojenie dokladnie dookola.
To tyle z mojej strony
Milego glowkowania zycze...:)

Krzyszto
16-09-2003, 16:27
Najgorsze jest to, że mam sypkie podłoże i nie wiem czy zaczyn nie będzie wsiąkał w podłoże.

wiaterek
16-09-2003, 16:34
ja mialem w projekcie podsypke z piasku 10cm, moi budwniczy nie chcieli dac nic tylko szalunek podniesiony o ok 10cm nad dno wykopu. powiedzialem, ze ma byc chudy, bo projektant jest upierdzliwy no i wylali mi chudziaka. i cale szcescie ze to zrobili. kiedy po poludniu wkladali zbrojenie w wykop lalo jak z cebra, mieli latwiejsza robote dzieki chudziakowi i na drugi dzien kiedy lali fundament nie mieszal sie z ziemia a i podparcie dla zbrojenia bylo stabilne. tyle.
Wit

mieczotronix
16-09-2003, 18:20
u mnie wykop był częściowo szalowany, a częściowo w ziemi.
Wszystko to zostało wyłożone folią (zwykłą czarną budowlaną 0,3 mm chyba) i w to wlano beton. Nie trzeba było dawac chudego, bo folia wszystko trzymała w kupie.
Po wylaniu to wszystko zostało przykryte znowu tą samą folią i robotnicy sobie pojechali, a beton sam wiazał bez podlewania. Folia byłą dobrze przyciśnięta, i jak sprawdzałem beton wsuwając rękę pod folię to po paru dniach był nadal wilgotny.