PDA

Zobacz pełną wersję : wysokość pomieszczeń



aśG
14-05-2008, 21:05
Witam!
Nie wiem w którym dziale zamieścić moje pytanie. Może dobrze wybrałam. Czy możecie mi napisać jakie macie wysokości pomieszczeń na parterze? U nas na gotowo po wylaniu posadzki ma być 2,62 m i nie wiem czy to nie jest za nisko. Bo jakbym chciała gdzieś zrobić część sufitu podwieszanego to jeszcze sie to obniży. Czy nie będzie za nisko? Wg projektu ma być 2,74 m ale murarze mówią że to dużo. Jak sądzicie?

edde
14-05-2008, 21:23
ja mam mieć 2,64 na gotowo i tak chcę, przy nie za dużym domu i pomieszczeniach (niecałe 80m2 parteru, w tym komunikacja, salon, pokój, azienka i kuchnia) zbyt wysokie pomieszczenia nieciekawie wyglądają
poza tym już gdzieś na forum uczestniczyliśmy w długim wątku, gdzie każdy chwalił sie ile ma/miał będzie i dlaczego

fato
14-05-2008, 21:25
Witam!
Nie wiem w którym dziale zamieścić moje pytanie. Może dobrze wybrałam. Czy możecie mi napisać jakie macie wysokości pomieszczeń na parterze? U nas na gotowo po wylaniu posadzki ma być 2,62 m i nie wiem czy to nie jest za nisko. Bo jakbym chciała gdzieś zrobić część sufitu podwieszanego to jeszcze sie to obniży. Czy nie będzie za nisko? Wg projektu ma być 2,74 m ale murarze mówią że to dużo. Jak sądzicie?

Dobrze wybrałaś to ten dział tylko tyle, że ten temat już był - więcej szczegółów w opcji szukaj. A tak na naprawdę z tą wysokością to jest tak że czym większe pomieszczenie tym powinno być ciut wyżej. Wysokość 2,62 m może być ok. przy pomieszczeniu nie większym jak 30-35m2 powyżej lepiej wygląda wyższy. Takie bynajmniej moje zdanie każdy może sądzić inaczej. Pozdrawiam

futrzak 61
14-05-2008, 21:45
Witam. Będę miał na parterze 2,70 od wylewki do sufitu. Myślę, że 2,62 w zupełności jest wystarczające, ale jest to kwestia indywidualna. Najlepiej weź metrówkę do kieszeni i zrób objazd znajomych połączony z wykonywaniem u nich pomiarów wysokości i powierzchni pomieszczen. :lol: , bo jak radzą inni, wysokość pomieszczenia powinna być zależna również od jego powierzchni. Po prostu musisz znaleźć taką wysokość, żeby Tobie się podobało,bo o to głównie chodzi.Pozdrawiam.

imperator
14-05-2008, 21:51
witam
Sam kiedys zalozylem taki temat. Jest troche odpowiedzi. Wejdz na tego linka
http://forum.muratordom.pl/wysokosc-pomieszczenia-w-domu-od-podlogi-do-stropu,t120204.htm

beton44
15-05-2008, 05:22
Witam!
Nie wiem w którym dziale zamieścić moje pytanie. Może dobrze wybrałam. Czy możecie mi napisać jakie macie wysokości pomieszczeń na parterze? U nas na gotowo po wylaniu posadzki ma być 2,62 m i nie wiem czy to nie jest za nisko. Bo jakbym chciała gdzieś zrobić część sufitu podwieszanego to jeszcze sie to obniży. Czy nie będzie za nisko? Wg projektu ma być 2,74 m ale murarze mówią że to dużo. Jak sądzicie?

Ad czerwone.

Współczuję losom domu jak na budowie rządzi ten kto akurat głośniej mówi...

15-05-2008, 05:36
... Wg projektu ma być 2,74 m ale murarze mówią że to dużo. Jak sądzicie?

duzo

Atomic
15-05-2008, 06:30
U nas jak w bloku 2,5m :D
Pamiętajcie, że wyższe mieszkanie=większa kubatura, a to trza ogrzać.

godin
15-05-2008, 12:24
Od wczoraj ten sam temat był u mnie w domu wałkowany ładnych kilka godzin :wink: . Z jednej strony kubatura, zatem koszty ogrzewania a z drugiej względy przestronności. My mieliśmy do wyboru wysokość na gotowo 2,59 lub 2,81. Zdecydowaliśmy się na wyższy wariant, gdyż przy salonie o powierzchni pow. 35 m2 i kuchni z jadalnią 25 m2 wysokość 2,59 mogłaby być przytłaczając, trochę blokowa (obecnie mamy w mieszkaniu 2,55).

Duży Boban
15-05-2008, 12:50
Wg projektu ma być 2,74 m ale murarze mówią że to dużo. Jak sądzicie?

Ja mam wszędzie 2,80 i to jest OK. 2,74 to całkiem przeciętnie, w żadnym wypadku dużo.

16-05-2008, 07:37
... w żadnym wypadku dużo.

a jak sie jest pigmejem albo hobbitą ... ? :-?

edde
16-05-2008, 08:12
Od wczoraj ten sam temat był u mnie w domu wałkowany ładnych kilka godzin :wink: . Z jednej strony kubatura, zatem koszty ogrzewania a z drugiej względy przestronności. My mieliśmy do wyboru wysokość na gotowo 2,59 lub 2,81. Zdecydowaliśmy się na wyższy wariant, gdyż przy salonie o powierzchni pow. 35 m2 i kuchni z jadalnią 25 m2 wysokość 2,59 mogłaby być przytłaczając, trochę blokowa (obecnie mamy w mieszkaniu 2,55).

35 czy 25 m2 to wcale nie duża powierzchnia, jak urządzisz ten salon to prawie 3m wysokości moze też dziwnie wyglądać, "wyniośle" :)

sharoon
16-05-2008, 08:38
My będziemy mieć 2,75 i boję się, że to za mało... :(

EZS
16-05-2008, 08:43
mam 2,75
Czuję się dobrze, wygląda ładnie.
Niedogodności - szafki w kuchni mam do sufitu i nawet z drabiny nie sięgam na ostatnią półkę. Pomalowanie sufitu było dla mnie trudne (niska jestem :-? ), panele położone na jednej ścianie trzeba było sztukować, bo są standardowo 260. Klatka schodowa wyższa, więcej schodów to więcej miejsca na nie.
Plusy - pomieszczenia wyglądają na większe i przestronniejsze.
Ciepło nie ucieka, to bajki, ale do ogrzania jest troszkę więcej, niewątpliwie. Jakoś jednak nie spędza mi to snu z powiek.
A tak w ogóle to miałam mieć 260 ale doszły puszki nad oknami na rolety i wyszło, jak wyszło. Czasami wysokość pomieszczeń "wychodzi" sama jako wypadkowa wysokości zmywarki (pod blat się musi schować), okien (zamówionych według projektu) rolet, nadproży i czego tam jeszcze :lol:

Malobert
16-05-2008, 09:39
Witam!
Nie wiem w którym dziale zamieścić moje pytanie. Może dobrze wybrałam. Czy możecie mi napisać jakie macie wysokości pomieszczeń na parterze? U nas na gotowo po wylaniu posadzki ma być 2,62 m i nie wiem czy to nie jest za nisko. Bo jakbym chciała gdzieś zrobić część sufitu podwieszanego to jeszcze sie to obniży. Czy nie będzie za nisko? Wg projektu ma być 2,74 m ale murarze mówią że to dużo. Jak sądzicie?

Ad czerwone.

Współczuję losom domu jak na budowie rządzi ten kto akurat głośniej mówi...

Też odniosłem takie wrażenie... z mojego doświadczenia wiem, że pod czymś takim w 200% kryje się wygoda wykonawcy, może on dodać cały pustak, ale wtedy będzie za wysoko, drugie wyjście to albo je przycinać, albo gdzieś wiecej betonu wylać - i o to tu chodzi.

Ja mieszkam jeszcze w starej gierkowskiej kostce, przy budowie której dano sufit wyżej niż standardowo, w małym pokoju gdzie śpię mam wysokość 1,74m i uważam to (może z przyzwyczajenia) za absolutne minimum, czuję instynktownie, że pod niższym sufitem to bym się w czasie snu udusił :) widziałem mieszkanie w starych blokach, sufit chyba na 2,50m, to było gorzej jak więzienie - nigdy w życiu. Skolei piwnicę mamy minimalnie obniżoną - gospodyni przy budowie wolała mnieć jedną schodę mniej... i trochę "zaoszczędzić" - do dzisiaj tego żałuje.

Są pewne rzeczy których po fakcie nie da się już zmienić, tak jest własnie ze stropem, lepiej mieć więcej niz za mało.

a z murzami trzeba rozmawiać w ich języku bo inaczej się nie dogadacie, np. tak: "ma być k... tak jak w projekcie albo nie zapłacę", tak, tak, znajomość języków obcych to podstawa :)

Duży Boban
16-05-2008, 09:57
... w żadnym wypadku dużo.

a jak sie jest pigmejem albo hobbitą ... ? :-?

... to się mieszka w chatce z liści albo ziemiance. A goszcząc czarodziejów prosi się aby uważali na głowę.

zioło
16-05-2008, 11:59
Witam!
Nie wiem w którym dziale zamieścić moje pytanie. Może dobrze wybrałam. Czy możecie mi napisać jakie macie wysokości pomieszczeń na parterze? U nas na gotowo po wylaniu posadzki ma być 2,62 m i nie wiem czy to nie jest za nisko. Bo jakbym chciała gdzieś zrobić część sufitu podwieszanego to jeszcze sie to obniży. Czy nie będzie za nisko? Wg projektu ma być 2,74 m ale murarze mówią że to dużo. Jak sądzicie?
Podejrzewam, że budujesz dom w lewkoniach 2 - ja też go buduję. Moi budowlańcy też chcieli obniżyć ten strop do wysokości 2,65 ale sie nie zgodziłem pozostawiając 2,74. Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądać w efekcie bo strop dopiero sie robi ale teraz mieszkam w domu, w którym jest 2,80 i nie wydaje mi się, że jest za wysoko, a przynajmniej da się lampę na suficie powiesić.
Powodzenia w budowaniu.

mamamatinka
16-05-2008, 14:01
my mamy 2,80 i wcale nie pogniewałabym sie na więcej, ale szczęście że nie zrobiłam mniej=, tak mi się po prostu podoba :))

d5620s
16-05-2008, 19:09
juz kiedys pisałam na gorum-u znajonych salon z kuchnia 60m przy wysokości 270=efekt schronu przeciwlotniczego....wszystko musi byc dostosowane do powierzchni reprezentacyjnych pomieszczen. My mamy prawie 3m- w mniejszych pomieszczeniach zastosowałam trik z szerokim paskiem w kolorze sufitu przy suficie-jest super. w zbyt niskich pomieszczeniach nie mam powietza.... lubie przestrzen i juz

mynia_pynia
16-05-2008, 19:45
Też lubię przestrzeń, mam obecnie wysokość pomieszczeń 2.9x m i wszystko było by pięknie, gdybym nie wymyśliła sobie innej grubości wylewek i rodzaju podłogi - i nagle odejdzie mi 18 cm zamiast 12 cm - niby nie dużo a jednak.
Z drugiej strony nie mam wielkich pomieszczeń największe ma 35 m2.
Czasami pewnych rzeczy nie przewidzimy, skąd mogłam wiedzieć że za pół roku mi się odmieni.
Tak samo z garażem - tym jestem zbulwersowana!!! Czemu nie zmierzyłam wcześniej naszego samochodu??? Okazuje się że na długość ledwo wejdzie - fakt że to krążownik szos, no ale nie każdy lubi krótkie ;), a mogłam przedłużyć garaż z 1.5m bez najmiejszego problemu.

edde
16-05-2008, 19:49
Też odniosłem takie wrażenie... z mojego doświadczenia wiem, że pod czymś takim w 200% kryje się wygoda wykonawcy, może on dodać cały pustak, ale wtedy będzie za wysoko, drugie wyjście to albo je przycinać, albo gdzieś wiecej betonu wylać - i o to tu chodzi.

Ja mieszkam jeszcze w starej gierkowskiej kostce, przy budowie której dano sufit wyżej niż standardowo, w małym pokoju gdzie śpię mam wysokość 1,74m i uważam to (może z przyzwyczajenia) za absolutne minimum, czuję instynktownie, że pod niższym sufitem to bym się w czasie snu udusił :) widziałem mieszkanie w starych blokach, sufit chyba na 2,50m, to było gorzej jak więzienie - nigdy w życiu. Skolei piwnicę mamy minimalnie obniżoną - gospodyni przy budowie wolała mnieć jedną schodę mniej... i trochę "zaoszczędzić" - do dzisiaj tego żałuje.

Są pewne rzeczy których po fakcie nie da się już zmienić, tak jest własnie ze stropem, lepiej mieć więcej niz za mało.

a z murzami trzeba rozmawiać w ich języku bo inaczej się nie dogadacie, np. tak: "ma być k... tak jak w projekcie albo nie zapłacę", tak, tak, znajomość języków obcych to podstawa :)

przy 1.74 wysokości pomieszczenia to ja się nie dziwię :D :D :D

Malobert
16-05-2008, 19:57
Też odniosłem takie wrażenie... z mojego doświadczenia wiem, że pod czymś takim w 200% kryje się wygoda wykonawcy, może on dodać cały pustak, ale wtedy będzie za wysoko, drugie wyjście to albo je przycinać, albo gdzieś wiecej betonu wylać - i o to tu chodzi.

Ja mieszkam jeszcze w starej gierkowskiej kostce, przy budowie której dano sufit wyżej niż standardowo, w małym pokoju gdzie śpię mam wysokość 1,74m i uważam to (może z przyzwyczajenia) za absolutne minimum, czuję instynktownie, że pod niższym sufitem to bym się w czasie snu udusił :) widziałem mieszkanie w starych blokach, sufit chyba na 2,50m, to było gorzej jak więzienie - nigdy w życiu. Skolei piwnicę mamy minimalnie obniżoną - gospodyni przy budowie wolała mnieć jedną schodę mniej... i trochę "zaoszczędzić" - do dzisiaj tego żałuje.

Są pewne rzeczy których po fakcie nie da się już zmienić, tak jest własnie ze stropem, lepiej mieć więcej niz za mało.

a z murzami trzeba rozmawiać w ich języku bo inaczej się nie dogadacie, np. tak: "ma być k... tak jak w projekcie albo nie zapłacę", tak, tak, znajomość języków obcych to podstawa :)

przy 1.74 wysokości pomieszczenia to ja się nie dziwię :D :D :D

przepraszam, miało być oczywiście 2,74 :)

Lenart
16-05-2008, 19:59
Nie sadze że podsumowuję - "to rzecz gustu"
ja naprzykład bym zrobił 3,50 metra - po poprostu tak lubię :lol:
ale zrobiłem 2,60 - tak wyszło :evil:

d5620s
16-05-2008, 20:56
Tak samo z garażem - tym jestem zbulwersowana!!! Czemu nie zmierzyłam wcześniej naszego samochodu??? Okazuje się że na długość ledwo wejdzie - fakt że to krążownik szos, no ale nie każdy lubi krótkie ;), a mogłam przedłużyć garaż z 1.5m bez najmiejszego problemu.

Mynia-dałaś ciała!!!!!!!

jesli cie to pocieszy to ja też....bez problemu garaż mógł byc o 1,5 m dłuższy i weszłyby dodatkowe regały, sprzęt...:( nie wiem jak do tego doszło :evil: