PDA

Zobacz pełną wersję : Czy w domu bywa upalnie?



Redakcja
15-05-2008, 11:18
Znów zrobi się gorąco, długie upalne dni. Jak Wasz dom znosi upał? Czy w domu, szczególnie na piętrze robi się gorąco? Prosimy o szczerą odpowiedź w tej naszej letniej ankiecie

piotrulex
15-05-2008, 11:33
mieszkamy od ostatniej soboty wiec jakies 5 dni - wiele napisac nie moge ale ze jest slonecznie a w domu chlodno to tak wlasnie glosuje

jacekp71
17-05-2008, 20:28
jak dotad nie odczulismy takiej temp., zeby przebywanie w domu stalo sie trudne do zniesienia ;-) .... czekamy na upały - podobnie jak mrozna zima, one tez testuja jakosc izolacji naszych domow ;-)

gawel
19-05-2008, 19:46
Zaznaczyłem ostatnią odpowiedź, ale jest nie jest to do końca tak :wink: Na parterze jest chłodek bez wzgledu na upały, na poddaszu natomiast jest gorzej w dużej sypialni od pólnocy jest dobrze, natomiast w pokojach od strony południowej jest gorąco trzeba zasłaniać okna, przyczyną dodatkową tego stanu jest również fakt, iż pod oknami znajduje sie dach garażu pokryty blachodachówką cóż. I tak czasem bywa :( .
PS
Mam pomysł na bardzo tanie poprawienie komfortu temperatury na poddaszu niedurzym kosztem :wink: . Wystarczy na etapie wykończeniowym poprowadzić przewód lub przewody wentylacyjne i wyprowadzić najlepiej do kanału kominowego (lub innego ) potem można podłączyć do takiej rury przenosny klimatyzator który obecnie jest tani i proszę bardzo bez rujnacji mamy sypialnie klimatyzowaną. Po sezonie urządzenie można wyniesc do pom gosp. czy garażu i po sprawie. Na etapie wykończeniówki kiedy człowiek jest dożnięty finansowo nie musi w sumie duzo inwestowac. a zakup klimatyzatora po 2-3 latach to juz mniejszy problem i mozna miec pewnosc ze bedzie on faktycznie potrzebny.
W moim przypadku pomimo wolnego kanału w kominie nie pomyslalem o takim rozwiązaniu wcześniej i teraz pozostaje mi klima typu split ale mam wolny stryszek nad poddaszem użytkowym wiec tam upchnę przewody.

el-ka
09-06-2008, 22:42
Było trochę dni upalnych i mam bezpośrednie porównanie, bo jeszcze mieszkamy w bloku (wieżowiec 3 piętro) i sporo przebywamy w domku, który jest na etapie wykończeń. Jest znacznie chłodniej w nowowybudowanym domu, pomimo, że nie ma jeszcze elewacji (ściana 1W Ytong 36,5) ani żadnych rolet. Przy wejściu z dworu odzcuwa się miły chłodek. Także na poddaszu jest przyjemnie - nieznacznie cieplej niż na dole, ale w porownaniu z naszą sypialnią w bloku - rewelacja. Dach z dachówki ceramicznej, ocieplenie 30 cm wełny, wentylacja grawitacyjna. Okna otwieramy w dzień, a na noc ponieważ nikogo nie ma i jest załączony alarm to tylko rozszczelnione, gdyby wietrzyło się porzadnie przed nocą, to na pewno byłoby jeszcze chłodniej.

Damro
09-06-2008, 23:53
jest chłodno,beton komórkowy :D

Ewa7506
11-06-2008, 10:43
Obecnie mieszkamy w domu z BK i jest gorąco :cry: W domku, który kończymy budować- Porotherm + wełna, dach z dachówki ceramicznej + 25cm wełny jest zaskakująco chłodno a okna jeszcze golusieńkie :wink:

el-ka
11-06-2008, 20:10
Jeśli chodzi o temperaturę na poddaszu to myślę, że materiał ścian jest mniej ważny, raczej ocieplenie poddasza no i okna dachowe, szczególnie od słonecznej strony i wentylacja.
Także pomiędzy domem z BK i Porothemru nie powinno byc istotnej róznicy, jeśli parametry ściany są takie same. Nie izolowane jedno i drugie jest do niczego.

Damro
11-06-2008, 23:03
Obecnie mieszkamy w domu z BK i jest gorąco :cry: W domku, który kończymy budować- Porotherm + wełna, dach z dachówki ceramicznej + 25cm wełny jest zaskakująco chłodno a okna jeszcze golusieńkie :wink:
To coś dziwwnie bo u mnie Bk i jest naprawde chłodno a działka bez żadnego drzewka a kolega który buduje tuż obok ma z porothermu i jest w nim duszno,gdybym budowała jeszcze raz napewno na 1 miejscu byłaby silka potem BK a na końcu porotherm :D

Trociu
12-06-2008, 09:31
Ja mam ściany z porothermu. I mimo, że jeszcze dach nie jest do końca ocieplony więc dachówka dogrzewa jak przyświeci słońce, na dole jest przyjemnie chłodno.

odaro
12-06-2008, 22:34
Ostatnio mój kuzyn opowiadał mi jako jego znajomy chce palić w lecie bo ciągle ma zimno :lol:
Podobno temperatura w lato nie przekracza 18st

Podobno nie ma żadnych okien od strony południowej.

Kasia_Artur
16-06-2008, 19:13
Ja jeszcze nie mam domu , ale kolega ktory jest z Indii mowil mi, ze ma marmur w domu na podlogach aby choc w stopy bylo chlodniej :)

magi
23-06-2008, 12:16
parterówka, ściany z ytonga - jednowarstwowe zawsze jest miły chłodek w domu :)

matilda
25-06-2008, 18:12
Ja w pokoju sypialnym okna mam wystawione na wschód... Codziennie rano jest niesamowity upał, jeśli zapinam zaciągnąć rolet. Niestety dużo na to się nie da poradzić u mnie (poza klimatyzacją).

Seba7207
26-06-2008, 08:26
W drewnianym domku jest przyjemny chłodek w gorące dni, natomiast bardzo szybko się nagrzewa. Zimą na poddaszu jest bardzo ciepło(20cm wełny, pełne deskowanie, papa)