PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M29 DOBRA DECYZJA



Magaa
15-05-2008, 14:07
Witam

Szukamy wymarzonego projektu i m29 jest wśród naszych faworytów

http://www.projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=459&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=dobra+decyzja&symbol=&x=0&y=0&nr=0

Czy ktoś buduje albo przymierza się do budowy tego domku??

Co sądzicie o tym projekcie?

Pozdrawiam wszystkich inwestorów :)





[/b]

Magaa
16-05-2008, 13:49
hmm, naprawdę nikt nie buduje? :(

A moze ktos sie pokusi o opinie na temat tego projektu?? Bylabym bardzo wdzieczna :)

Magaa
16-05-2008, 14:11
dodam tylko jeszcze, ze wjazd na dzialke mam od zachodu, wiec przy lustrzanym odbiciu tego projektu taras wychodzilby na pouldnie i rog wschodnio-poludniowy

bastad
17-05-2008, 11:02
Witaaj Maaga. My mamy zamiar budować M29 - i jestem przekonana ze to dobra decyzja!!! Długo szukaliśmy projektu, M-29 był naszym faworytem rok temu, potem byly poszukiwania pzrez pare miesiecy, by do niego wrócic. Ale teraz od czerwca ruszamy. Na razie nie moge Ci nic doaradzic bow szystko okaze sie w trakcie budowy. Uwazamy ze jest znakomity, no moze trochę rozlozysty ( przez co bedzie droższy w budowie) ale potem....Uklad naszej działki jest jak w projekcie wiec nie mamy tych dylematów. Na razie podrawiam. :)

Magaa
20-05-2008, 10:48
Witaj Bastad, dzięki za odzew :)

Czy to znaczy, że kupiliście już ten projekt? Czy wprowadzacie w nim jakieś zmiany? Może będziecie adaptować poddasze?

My się wciąż zastanawiamy, podoba nam się też "w dobrym guście" (wersja z poddaszem, dostępna od czerwca) oraz "znany" , oba z muratora.


Pozdrawiam :D

bastad
20-05-2008, 22:33
Witaj Magaa.
Tak - my juz mamy pozwolenie na budowę i ruszamy z budową w czerwcu. Proces pozwolenia trwał od wrzesnia 2007. Poddasze adaptujemy będa tam 2 pokoje ze sztuczna ścianka kolankową o wys. 1,2m (nad salonem i nad garazem oraz lazienka). Schody z garderoby szkieletowe. Podnosimy prawdziwą sciankę kolankową o 1 pustak (na tyle można zgodę od p. architekt - autorki projektu uzyskać) i dach wykonamy o spadku 33 o. Samo poddasze w orginale jest za niskie. W orginalnym projekcie jest taka przykładowa aranżacja poddasza tyle tylko ze trzeba podnieść kalenicę. Na zasadniczym poziomie nie robimy zadnych poważnych zmian bo jest fajny i praktyczny. Zmienimy tylko okno w lazience (strefa nocna) bo inaczej ustawimy urzadzenia.
Obejrzalam wymienione przez Ciebie projekty - ten w dobrym guście mi sie podoba (bałabym się tylko tego skompikowanego dachu ) a ten "znany" nie. Ma bowiem za mały garaż, ciasne wejście, mnóstwo pokoi a mało zaplecza gospodarczego, brak garderoby przy wejściu i spiżarni. Ale wszystko zależy, kto co bardziej potrzebuje. Niestety oba projekty dla nas sie nie nadawały, bo u nas w Warunkach Zabudowy stoi ze dom ma mieć dach dwu lub wielo spadowy o kącie od 30-45o. Dlatego na taki nie uzyskaliibysmy pozwolenia. Niemniej jak obejrzałam poddasza, które nie miały ścianki kolankowej i male kąty spadku - to te pomieszczenia sa "nieprzyzwoicie "skoszone i nam nie odpowiadały. Niemniej mogę Ci cos poradzić. Mozesz od Muratora uzyskac mailem egzemlarz pokazowy danego projektu i wówczas znacznie lepiej widać szczegóły - przekrój, pomieszczenia. ja taki uzyskalam na M29 i wówczas juz łatwiej mozna było powziąć decyzję.
Dobrych wyborów życzę - choć doprawdy wiem, że to trudna sprawa ( my przejrzelismy chyba tysiące projektów).

Magaa
23-05-2008, 12:03
Bastad dzieki za wszystkie info!
chcemy rozpoczac budowe przyszla wiosna, wiec mamy jeszcze troche czasu na wybor projektu, tez wertujemy ich setki..
dobra decyzja jest swietna, ale adaptacja poddasza wymaga powazniejszych przerobek, musimy to przemyslec..

Co do znanego to jeden z tych licznych pokoi (ten przy garazu) na pewno przeznaczylibysmy na pomieszczenie gospodarcze, np pralnie i garderobe,

Jesli zas chodzi o "w dobrym guscie" to liwkidowalibysmy gabinet zeby zrobic tam jadalnie otwarta na salon..

Zyczymy Wam powodzenia w budowie, a jesli sie zdecydujemy na dobra decyzje, to na pewno jeszcze bedziemy miec do Ciebie jakies pytania :D

Swoja droga, to troche dziwne ze tak malo osob buduje taki fajny projekt..Albo sie nie ujawniaja na forum..

Pozdrawiam :)

bastad
24-05-2008, 21:30
To jeszcze macie duzo czasu. Moze jeszcze powstana fajne projekty. My też dziwimy sie że projekt ten nie występuje na forum. Dobra decyzja wymaga dużej działki - o co teraz coraz trudniej. I mysle ze budujacy sie nie ujawniaja. Nas zainspirowal dom w realu "mandarynka" z biura Horyzont - tez parterowy. Jako projekt nie powala na ziemię ale w realu - cudny, praktyczny, wogole nie z tej bajki co na codzień spotykamy własnie wybudowane, te pseudopałacyki, pseudodworki itp.
Dziekujemy za zyczenia - oby wszystko poszło dobrze. pozdrawiam :D

e_ga
22-06-2008, 19:37
Witam, ciesze się, że są chętni na Dobrą decyzję oprócz nas :) .
My co prawda zaczęliśmy dopiero załawiać pozwolenie na budowę i w tym roku nie będziemy rozpoczynać, ale z uwagą poczytam czy ten projekt, który na razie wydaje mi się doskonały, spisuje się w trakcie budowy "poprawnie" :)
Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za budujących.

Magaa
15-07-2008, 14:18
podnoszę wątek, a nuż znajdzie się jakiś budujący "dobrą decyzję" :)

grazi
18-07-2008, 20:53
interesuje mnie dlaczego wybraliscie "Dobrą decyzję" a nie "Mandarynkę", widziałam oba projekty. Opiszcie proszę jaka jest ta Mandarynka w realu. oba projekty podobają mi sie, z tym, że dobra decyzja jest lepiej naświetlona na mojej działce - wjzad od południa. A co sądzicie o Oliwce z Horuzontu - parterówce? pozdr

Magaa
23-07-2008, 14:00
czesc, ja od razu musialam odrzucic Mandarynke, ze wzgledu na usytuowanie dzialki. Mamy wjazd nietypowy, od zachodu, wiec chcemy miec projekt z tarasem na rogu poludniowo-wschodnim lub poludniowym, lustrzane odbicie dobrej decyzji nadaje sie idealnie :)

Poza tym dobra decyzja ma duuzo przestrzeni gospodarczej co jest dla nas wazne, duzy garaz no i poddasze mozna zaadaptowac, same zalety..
Poki co jest naszym faworytem

grazi
23-07-2008, 20:17
Szkoda, że projektanci nie projektuja domów z wjazdem z różnych stron. Tak naprawdę, nie spotkałam fajnego projektu na swoją działke - wjazd od południa. Piszą że np. jest ciekawy układ wewnatrz, a kiedy spojrzy sie to normalnie -jak we wszystkich innych, nic ciekawego. Ok, nie narzekam, tylko dalej szukam .

e_ga
25-07-2008, 22:01
Właśnie kupiliśmy projekt Dobrej decyzji i BARDZO proszę osoby, które również wybrały ten dom i budują ga - lub już to przeszły.
Interesuje mnie czy warto podnosić ściankę kolankową o jeden pustak. Będę wdzęczna za podpowiedzi... :)

grazi
28-07-2008, 09:36
Ten projekt wygląda na bardzo dobry, a jak w rzeczywistości?

grazi
28-07-2008, 12:31
jak sprawuje się w praktyce "Dobra decyzja"

e_ga
31-07-2008, 11:48
Witaj grazi, właśnie szukam kogoś kto już budował lub buduje i mógłby pochwalić się jak Dobra decyzja wygląda w rzeczywistości. Niestety, chyba nikt nie chce :(
Jest to w miarę świeży projekt - może niewielu go jeszcze wybrało, poza tym, jak ktoś już pisał w jakimś wątku - chyba ludzie nie chcą sie ujawniać... niestety...
My zaryzykowaliśmy i mam nadzieje, że nie będziemy żałowali. Rozwiazania wewnętrzne w 100% zaspokajają nasze potrzeby, minusem jest może trochę przydługi korytarz, ale zapewne wyraźnie oddzielimy część dzienną od nocnej, więć myślę, że i korytarz sie troche "skróci".
Pozdrawiam
... i nadal czekam cierpliwie:)

grazi
04-08-2008, 13:01
ale jednak chyba wybiorę TK30 Pozdr

grazi
22-09-2008, 10:22
i co dalej Stoi juz na Waszych działkach? Napiszcie o kosztach

marta-k
04-01-2010, 11:53
Witam

My również zdecydowaliśmy się na projekt Dobra Decyzja, czy mogłabym prosić o informację jak domek wygląda realnie stojąc na działce, czy jest skomplikowany i drogi w budowie, jakie są koszty - realne, wystawienia tego domu.

Mam również pytanie odnośnie zdjęć jeśli byłaby możliwość udostępnienia byłabym bardzo wdzięczna:).

marta-k
02-03-2010, 11:51
Witam wszystkich

Podnoszę wątek budowy domu M29 Dobra Decyzja , czy pojawiły się nowe osoby budujące ten domek, jak wam idzie budowa?

Czy można prosić o zdjęcia, opinie, uwagi co do tego projektu??

Nam - osobom, które dopiero zamierzają realizować swoje marzenia o własnym domu z projektem M29, wasze uwagi opinie będą na prawdę bardzo pomocne


Pozdrawiam

marta-k
06-05-2011, 21:23
Ruszamy.
Ławy zalane..powoli schną.
Zapraszam do Galerii zdjęć i Dziennika ( jak na razie bardzo skąpy :) )

pozdrawiam