PDA

Zobacz pełną wersję : Skrobanie a beton komórkowy - jak to w końcu jest ??????



wpe
16-09-2003, 23:34
Witam wszystkich.
Mam taki problem. Jak to jest - czy ścianę jednowarstwową z YTONGA można wyskrobać (np. jakimś narzędziem metalowym) i dostać się do środka??? Słyszałem takie opinie, ale nie wiem w końcu co jest prawdą a co nie. Jedni mówią, że da się, inni że to bujda. Czy jakiś fachowiec mógłby wyrazić swoje zdanie na ten temat.

Swoja drogą chyba wezmę z jakiejś budowy odpadek YTONGA i zacznę skrobać :))

mieczotronix
17-09-2003, 00:01
pewnie, że można. kwestia tylko ile czasu to zajmie. Jak się włamywaczowi spieszy, to będzie strasznie hałasował (np piłą do betonu, spalinową). Żeby zrobić to cicho, trzeba pracować powoli. O ile pamiętam coś takiego zrobił łyżeczką od herbaty ten koleś co nawiał z Alcatraz. Chyba coś około 2 miesięcy skrobania było.

KrzysiekMarusza
17-09-2003, 05:51
Niestety wydaje mi sie ze mozna, bylo cos na ten temat na forum
- watek o wlamaniach ("jak sie wlamali ?" czy cos takiego) i
zabezpieczeniach

Krzysiek

pik33
17-09-2003, 06:23
Mam BK 600, czyli mocną odmianę. Można skrobać łyżeczką. Ale tak naprawdę przebić się łyżeczką przez xxx cm BK to nie jest robota na 5 minut. Nawet narzędziami elektrycznymi to "parę" minut zajmie.

YEYO
17-09-2003, 07:54
A Mikołaj podobno przez komin wchodzi :D (to nie było złośliwe) Ludzie nie przesadzajmy bo okaże się że najlepiej mieszkać w bunkrze podziemnym. Jak się uprzeć to można wszędzie wejść i wszystko rozwalić bez problemów, wystarczy tylko trochę pomyśleć. Więcej niż pewne jest że małe skoki załatwiają ludzie niezbyt inteligentni więc nie ma obawy. :lol:

ArtMedia
17-09-2003, 09:31
Witam.

BK najszybciej wycina się ręczna piłą widiową. Nie kurzy się, idzie lekko...
Poszerzałem w ten sposób otwór na brame garażową. Nadproże było na całą szerokość ściany więc nie było problemu. W sumie ok. 5mb cięcia, poszło w kilka minut. Nie widzę problemu aby wyciąć dziurę. Tylko najpierw trzeba by nawiercić kilka otworów aby włożyć piłę. Później to już masełko ;-)

Sebastian

_ZBYCH_
17-09-2003, 14:12
Witam.

BK najszybciej wycina się ręczna piłą widiową. Nie kurzy się, idzie lekko...
Poszerzałem w ten sposób otwór na brame garażową. Nadproże było na całą szerokość ściany więc nie było problemu. W sumie ok. 5mb cięcia, poszło w kilka minut. Nie widzę problemu aby wyciąć dziurę. Tylko najpierw trzeba by nawiercić kilka otworów aby włożyć piłę. Później to już masełko ;-)

Sebastian


A zatem trzeba pamiętać, aby w ścianie ułożyć pod tynkiem cienki przewodzik w formie pętli i podłączyć do systemu alarmowego, albo ułożyć zbrojenie na ścianie.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ArtMedia
17-09-2003, 14:50
To byłby najlepszy sposób. Jednak chyba nie warto. W końcu zlodziej nie wie z czego jest ściana... Chyba, że mieszkasz w nieotynkowanym domku.
W podobny zresztą sposób można wypiłować ceramikę poryzowaną a nawet klasyczną. Tyle, że z tą ostatnią nie pójdzie w kilka, a w kilkanaście minut. No i werwy trzeba więcej mieć.

Sebastian

17-09-2003, 14:54

wpe
17-09-2003, 19:08
Dziekuję wszystkim za odpowiedzi (te poważne i te bardziej dowcipne). Jakiś obraz mi to dało. Dziękuję.