PDA

Zobacz pełną wersję : CO SĄDZICIE?



Ann_K
16-05-2008, 12:55
Znalazłam niedawno ciekawy projekt w pracowni z500. :) Jest to nowość i nie ma jeszcze podanego kosztorysu, więc boję się trochę tej dużej powierzchni. Nie mniej, jednak domek odpowiada mi pod każdym względem. Jedynie brakuje mi jeszcze jednego pomieszczenia gosp., ale myślę,że znajdzie się na to sposób.

http://www.z500.pl/projekt/z82.html

sharoon
16-05-2008, 16:13
ładny, ale raczej na działkę z wjazdem od wschodu. Gdzie masz wjazd?

Ann_K
18-05-2008, 10:37
Dopiero się rozglądam za działką. Od wsch. byloby super,ale czy nie mogłaby mieć wjazdu od płn.? Wąska częśc tarasu miałaby słoneczko z rana a w południe nasłoneczniona bylaby część przy sypialni... :)

sharoon
19-05-2008, 08:11
Pierwsza i naczelna zasada: projekt dopasuj do działki, a nie odwrotnie :) Najpierw poszukaj ziemi (co nie będzie łatwe), a później dopiero zastanów się, jak i czym ją zabudować. Polecam i pozdrawiam :)

.Aguśka.
19-05-2008, 08:34
Pozwole podłaczyć sie pod temat.
Dzalka jest długa a waska i nierówna okropnie. W najszerszym miejscu ma 21m.
Planujemy postawic tam nasze biuro i magazyny a u góry nad biurem dostawić masz mieszkanko. Wszystko razem ma byc połączone. Acha na tej działce to nie wchodzi w gre wieksza szerokość niż ok 12 metrów.
Przeglądalam juz bardzo bużo projektów ale zaden nie wygada tak jak mamy to umyślone, nawet sie do tego nie zbliża.
Moze Wy widzeliście gdzieś w necie coś podobnego?
Chyba że projekt indywidalny?

ms.
19-05-2008, 08:38
Posłuchaj sharoon - najpierw działka. Myślę, typowa, która ma 25 cm od frontu będzie nieodpowiednia.

Dom powinien też pasować do sąsiedztwa - to trudne, ale warto wziąć taki szczegół pod uwagę. Taka rozłożysta parterówka na małej działce otoczona domami z pięterkiem wygląda nieciekawie.

Havena
19-05-2008, 09:10
Dom bardzo mi sie podoba! Ma wszystko, co potrzebne do wygodnego zycia rodzinie 4-ro (a moze nawet i 5-cio) osobowej. Ale faktycznie - dzialka musi byc duza!

Ann_K
19-05-2008, 12:02
Znam ludzi, którzy dobierali dzialkę do domu i źle na tym nie wyszli. Działeczkę kupujemy w tym roku, oczywiście bez sąsiedztwa wysokich zabudowań i w miarę szeroką. Domu w tym roku raczej stawiać nie zaczniemy, bo brak funduszy (musimy kupić mieszkanie, które wynajmujemy, bo inaczej pod most pójdziemy :-? ). Projekt może poleżeć w szafie z rok a potem powolutku jakoś to będzie, jak szczęście dopisze.


Pozdrawiam wszystkich marzycieli własnej chatki :wink:

Ann_K
19-05-2008, 12:05
Dom bardzo mi sie podoba! Ma wszystko, co potrzebne do wygodnego zycia rodzinie 4-ro (a moze nawet i 5-cio) osobowej. Ale faktycznie - dzialka musi byc duza!


Fajny projekcik macie

Havena
19-05-2008, 12:09
Fajny projekcik macie

Dzieki! :D
Marzylam o parterowce, ale dzialka malenka...

Trzymam kciuki za szybkie rozpoczecie budowy!

Ann_K
22-06-2008, 17:27
Bierzemy ten projekt. :) Postanowione! Działkę mamy prawie 2ha z wjazdem od wschodu, obok parterówka rodziców - wpisze się idealnie. Jeden minus TO ZA BLISKO RODZICÓW, ale to chyba przeżyjemy.