PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ZE może nakazać wykonanie projektu transformatora?



Tomala
25-03-2002, 15:31
Witam po raz pierwszy na forum (jako piszący).
Staram sie o WZiZT. ZE stwierdził, że mogę sie dołączyć do linii NW, ale oni muszą wybudować dodatkowy transformator z linii SN. Zrobia to może za kilka lat albo i nie, ale jeżeli ja opłacę wykonanie projektu i pozwolenie na budowę trafo, to będzie za parę miesięcy. Ma mnie to kosztować ok. 3 TPLN.
Czy ktoś zetknął się z takim wymaganiem? Obawiam się (oprócz kosztów projektu) załatwiania dodatkowego pozwolenia na budowę trafo :sad:

Pawell
25-03-2002, 18:54
Upewnij się że po załatwieniu tego co oni chcą - podłączą Cię za ustawowe ók. 90zł/kW, a nie za np. 15tyś. Oczywiscie teoretycznie powinni podłączyć Ciebie bez "łaski" i dopłat -za słynne ok. 90zł/kW niestety jeśli powiedzą -za parę lat, niewiele można zrobic. Teoretycznie URE, sądy itp., ale to może potrwac jeszcze dłużej.
Dowiedz się jaka byłaby Twoja rola w tworzeniu projektu, pozwolenia i jaki byłby wkład finansowy.
Bez wodociągu można poradzić sobie, bez kanalizacji również, bez gazu nie ma problemu,ale bez prądu ani rusz (wiem coś o tym). Moim zdaniem to najważniejsza rzecz, nawet kosztem rosądnych kwot w finansowaniu monopolu ZE.
pozdrawiam Pawel

Tomala
08-04-2002, 17:08
Trochę pogadałem z ZE i mam dobry efekt.
Dostałem warunki wstępne na 2x4kW, tak że mogę składać wniosek o pozwolenie na budowę. Jednocześnie mam zrobić (=zlecić) wykonanie projektu i uzyskać pozwolenie na budowę stacji trafo (tu boję się zgód sąsiadów, ale ZE dał mi kilka możliwych lokalizacji, więc mam nadzieję, że kogoś przekonam za rozsądną kwotę). Budowa trafo nie wstrzyma mi budowy domu.
Za wykonanie projektu dostanę 10% obniżki przy opłacie przyłaczeniowej (90 PLN/kWh - 10%).

20-04-2002, 22:44
Czy jesteś sam w okolicy, który się buduje? Powiem ci jak to u mnie było. Działek w szczerym polu sprzedało sie ok. 50, ale ok 15 ludzi już chce coś robić. Wystąpiliśmy do GZE w Gliwicach z wnioskiem o zapewnienie dostawy energii. Ponieważ była nas grupa, rozmawiano troche inaczej.Gze będzie zlecał projekt. Z nami podpisano umowę przedwstepną z terminem realizacji na początek 2004 roku. Oczywiście opłatę przyłączeniową skasowali już teraz. Dobre i to bo tak jak powiedziałem, tam nie ma obecnie nic. Tak więc "kupą, mości Panowie.."

Tomala
25-04-2002, 10:33
Buduję się sam, ale na działkach obok już są domy. Problemem podobno jest zbyt duże obciążenie istniejącego trafo.