PDA

Zobacz pełną wersję : kanalizacja w kominie - konieczna?



qwert
16-05-2008, 18:42
mam dwa kominy rondo shiedla. żaden z nich nie miał podłączenia do kanalizcji. jeden ma być pod kominek, drugi pod ekogroszek.

hydraulik twierdzi,że kanalizacja musi być, bo się skrapla i przy dużej ulewie woda będzie się wylewać w salonie i garażu.

czy kuć komin /otynkowany/ i podłączać kanalizację, czy dać sobie spokój?

raffran
16-05-2008, 21:47
My mamy wyprowadzone tylko do ziemi.
A dlaczego by sie mialo wylewac do salony,czy garazu,czy tam masz wyczystka?

qwert
16-05-2008, 21:59
komin od kominka stoi na płycie parteru i tam jest wyczystka. komin od ekogroszku zaczyna się w piwnicy. jest mozliwosć podłaczeia kanalizacji, trzeba trochę podkuć komin, ale czy jest sens?

raffran
16-05-2008, 22:30
Czy jest sens kuc,to nie wiem,ja zrobilem to bo mialem taka mozliwosc bez zadnego cudowania.Wyprowadzilem do gruntu,bo komin mam w scinie szczytowej wiec wyczystki sa na zewnatrz budynku i wyszly pod grillem.

qwert
17-05-2008, 06:10
nie wiem czy skropliny i deszczówka ze smołą z komina w grunt to najlepszy pomysł. zatka/zamuli się to szybko i zacznie przelewać?

lee28
17-05-2008, 17:19
komin od kominka stoi na płycie parteru i tam jest wyczystka.

Jest to największa głupota jaką mogłeś zrobić. Wyczystki robi sie w piwnicy głównie po to żeby cały syf przy czyszczeniu komina zlatywał do piwnicy. Życzę ci powodzenia przy czyszczeniu tego komina, najlepiej czyszczenie komina połącz od razu z malowaniem salonu.

Rom-Kon
17-05-2008, 20:44
komin od kominka stoi na płycie parteru i tam jest wyczystka.

Jest to największa głupota jaką mogłeś zrobić. Wyczystki robi sie w piwnicy głównie po to żeby cały syf przy czyszczeniu komina zlatywał do piwnicy. Życzę ci powodzenia przy czyszczeniu tego komina, najlepiej czyszczenie komina połącz od razu z malowaniem salonu.
A co mają zrobić ci co nie mają piwnicy??? Specjalnie ją wybudować tylko dla komina??? :wink:

raffran
17-05-2008, 21:29
nie wiem czy skropliny i deszczówka ze smołą z komina w grunt to najlepszy pomysł. zatka/zamuli się to szybko i zacznie przelewać?

Nie przewiduje takich problemow,poniewaz komin jest do komikna typowo rekreacyjnego,a przed deszczowka mozna jakos do zabezpieczyc, powiedzmy zminimalizowac dostawanie sie go do komina poprzez odpowiedznie zakonczenie komina np.zakladajac strazaka.