PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłaz-klapa na poddasze nieużytkowe



Bartt
17-09-2003, 08:59
W przestrzeni między stropem poddasza użytkowego a dachem zamierzam ukryć rekuperator i jego rozprowadzenie. Nie przewiduję częstych przeglądów, ale co 6 miesięcy trzeba tam zajrzeć np. by wymienić filtry lub zmienić wkład.

Jak ukryć i wykończyć taką klapę w suficie (wykończony g-k), by nie rzucała się w oczy, nie hulał przez nią wiatr i by dawała się jakoś przesuwać. Główny nacisk kładę na estetykę. Lepiej umieścić ją w hallu czy łazience?

Dzięki za sugestie :)

bajzi
17-09-2003, 09:54
są takie klapy nawet razem z drabinką. zrobione ze sklejki, lub jakiejś innej płyty. u mnie w biurze jest taka pomalowana tak jak sufit. trochę się na niej bardziej zbiera kurz - widać. ale jak się ją zamknie, to jest w "licu" sufitu, tak, że widać tylko zarys. spróbuj w jakimś markecie budowlanym.

Alanta
17-09-2003, 10:25
Ja mam klapę razem z rozkładanymi schodami, klapa jest ze sklejki, ocieplana. Chyba lepiej w holu, w łazience jest więcej pary wodnej, trudniej uszczelnić połączenie...

Bartt
17-09-2003, 10:45
Schodów nie potrzebuję, wystarczy mi drabina :)
Sęk w tym, że zależy mi na tym by nie było jej włąściwie widać :(

Arsen
17-09-2003, 10:53
Schody są wygodniejsze, a drabinę trzeba gdzieś schować. Klapę można osadzić trochę wyżej, tak żeby dokleić jeszcze do sklejki płytę k-g i zlicowac ją z reszta sufitu...

GRom
17-09-2003, 11:36
Schody strychowe i już :D sam tak będę miał. Klapa schodów bedzie tak jak sufit wykończona karton gipsem, ocieplona i pomalowana.
Koszt niewielki od 250 do 350 za drewniane i masz gotowca bez żadnych kombinacji, po za tym może się zdażyć , że będziesz częściej zaglądał na strych, niekoniecznie do rekuperatora.