PDA

Zobacz pełną wersję : POMPA CIEPłA = PODłOGóWKA a co z krążeniem?



mysiunia1978
18-05-2008, 12:39
Witajcie,

budujemy dom z pompą ciepła i wykonawca zaleca zainstalować podłogówkę w całym domu (że wydajniejsza, niskotemperaturowa itp). Od alergologa dowiedziałam się, że lepsza od zwykłych kaloryferów bo nie podnosi tak kurzu,jest niskotemperaturowa i ogólnie nie hajcuje jak kaloryfery tylko spokojnie ogrzewa powietrze i człowiek się dobrze przy niej czuje
Wczoraj jednak zasiano we mnie ziarno niepewności, że niby działa fatalnie na krążenie, żylaki itp bo chodzi się cały czas po ciepłym z kiepskim wpływem na krążenie ...
Co wy na to, użytkownicy podłogówki - jak tam wasze krążenie???

..::M:D::..
18-05-2008, 18:45
jest tu taki na 8 stron temat , ale trzeba użyć szukajki :wink: czy ogrzewanie wodne podlogowe jest szkodliwe

cieszynianka
18-05-2008, 20:43
Jeśli instalacja jest wykonana prawidłowo, to podłoga nie jest wcale ciepła w dotyku. :wink:

darianus
12-01-2017, 08:51
Też miałem takie obawy, ale po lekturze tego forum zdecydowałem się na podłogówkę w całym domu i nie żałuję. Jedna uwaga, lepiej jak dom będzie dobrze ocieplony. Czym większe straty ciepła budynku, tym cieplejsza podłoga i większe unoszenie kurzu:)

laskim
12-01-2017, 22:00
Równie dobrze szkodliwe dla krążenia może być zakładanie ciepłych skarpet i butów. U mnie temp podłogi w największe mrozy nie przekroczyła 28 st C. Po domu chodzę w kapciach bo mi zimno w nogi na bosaka a temp. wewnątrz 22 st I zgodzę się z przedmówca, jak najlepiej zaizolowac domek.

adam_mk
12-01-2017, 22:37
Z tego wynika, ze dla ludzi łażenie latem po plaży jest ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE!!!
Prawda to?
Bo tu są tacy, co twierdzą, ze jak w stopy ciepło - to szkodzi.
Ja jak zmarznę w stopy zaraz mam katar!
Dla mnie - straszliwa choroba!

Adam M.

okobar
13-01-2017, 09:00
Witajcie,

budujemy dom z pompą ciepła i wykonawca zaleca zainstalować podłogówkę w całym domu (że wydajniejsza, niskotemperaturowa itp). Od alergologa dowiedziałam się, że lepsza od zwykłych kaloryferów bo nie podnosi tak kurzu,jest niskotemperaturowa i ogólnie nie hajcuje jak kaloryfery tylko spokojnie ogrzewa powietrze i człowiek się dobrze przy niej czuje
Wczoraj jednak zasiano we mnie ziarno niepewności, że niby działa fatalnie na krążenie, żylaki itp bo chodzi się cały czas po ciepłym z kiepskim wpływem na krążenie ...
Co wy na to, użytkownicy podłogówki - jak tam wasze krążenie???

tak to prawda... Wyniki badań są oczywiście utajnione przez Yeti, ale to tylko z powodu ataku Marsjan na Czarnobyl. Niedługo nasz Prezes wszystko ujawni, wtedy to dopiero będzie się działo :)

daxj
13-01-2017, 14:04
co tam żylaki. dzięki niższej temperaturze powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, wyższa jest jego wilgotność względna, dzięki czemu lepsze jest samopoczucie osób przebywających w tym pomieszczeniu.

marcus312
13-01-2017, 17:10
Może chodziło o szkodliwe żyły wodne a nie żylaki ;):rolleyes:

arcadiusz
13-01-2017, 18:29
tak poważnie to podłogówka nie jest szkodliwa jeżeli używa się ją prawidłowo, Często spotykam się że ludzie przyjeżdżają z pracy do domu walą w podłogówkę 50 stopni, żeby szybko chatę nagrzać, także podłoga po 2 godzinach jest tak ciepła, że parzy w nogi, to może powodować kiepskie odczucia lub unoszenie się kurzu. Według mnie podgłówka powinna chodzić 24/h zasilana temperaturą 28-32 stopnie, także temperatura w pomieszczeniach osiąga 22-23 stopnie. Tak jest u mnie. Oczywiście każdy musi dostosować ją do swoich warunków wewnątrz jaki i pogodowych na zewnątrz, regulując temperaturą na wyjściu z kotła. Jak masz kafle na podłodze to przy dotykaniu podłoga nie jest zimna, ale też nie czuć też, żeby była ciepła, no może poza łazienką jak wyjdzie się z kąpieli to czuć przyjemne ciepło w stopy.

fachman19
16-01-2017, 19:30
co tam żylaki. dzięki niższej temperaturze powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, wyższa jest jego wilgotność względna, dzięki czemu lepsze jest samopoczucie osób przebywających w tym pomieszczeniu.
Ludzie fizyka

Sposób podgrzewania powietrza nie wpływa na jego wilgotność
Ilość wody w powietrzu nie zmienia się , a temperatura jest taka sama .
Uczywiście jeżeli ktoś oddycha przez grzejnik to może być suche.
Ogrzewanie podłogowe nie powoduje konwekcji . Podłogówka oddaje ciepło przez promieniowanie w 80%
Gdyby powietrze nad podłogą podnosiło sie gwałtownie to co by zostało nad podłogą