PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja pozioma



arturromarr
18-05-2008, 21:39
Witam
Zbliżam się do momentu kiedy muszę położyć izolację poziomą na fundamencie.
Kupiłem w castoramie taką specjalną folię do tego, ale nie podoba mi się bo jest taka cienka i zastanawiam się czy wystarczy.
Nie chcę robić "kanapek" z trzech warstw papy i wolałbym jakiś nowocześniejszy materiał.
Stosował to ktoś, czy jedna warstwa wystarczy, czy niczym nie przyklejać jak piszą na etykiecie.

Barbossa
19-05-2008, 07:18
to po co kupowałeś?
szukać i czytać umie?

Monis
19-05-2008, 09:27
Fakt- skoro pomacałeś w sklepie, że cienka- to trzebabyło poszukać innej... :roll:

DorisN
19-05-2008, 15:19
Ja będę stosować na bloczek papę z firmy Icopal - http://www.fundament.icopal.pl/?page=papa_fundament wg mnie najlepsza na rynku i ma 99 lat gwarancji a tyle lat na papę nie dała jeszcze żadna firma :)

enickman
19-05-2008, 15:56
no i reklam mają dużo
co numer Muratora - płytka
to musi być solidna firma skoro ich stać na tyle reklam!

enickman
19-05-2008, 15:57
Witam
Zbliżam się do momentu kiedy muszę położyć izolację poziomą na fundamencie.
Kupiłem w castoramie taką specjalną folię do tego, ale nie podoba mi się bo jest taka cienka i zastanawiam się czy wystarczy.
Nie chcę robić "kanapek" z trzech warstw papy i wolałbym jakiś nowocześniejszy materiał.
Stosował to ktoś, czy jedna warstwa wystarczy, czy niczym nie przyklejać jak piszą na etykiecie.

jakiej firmy ta folia?
jakie ma parametry?
a wcześniej na ławy co dawałeś?

jaro'71
19-05-2008, 17:23
Ja będę stosować na bloczek papę z firmy Icopal - http://www.fundament.icopal.pl/?page=papa_fundament wg mnie najlepsza na rynku i ma 99 lat gwarancji a tyle lat na papę nie dała jeszcze żadna firma :)
:lol: Zastanawiam się kiedy mogliby uznać reklamację. Jak się papa przetrze między ławą a bloczkiem? Czy może jak podłoga będzie zbyt wilgotna?
Mogli dać i 200 lat. Nic ich to nie kosztuje. Nie wyjmiesz i nie oddasz :wink:

edde
19-05-2008, 18:28
a i tak wymyślą że "instalator papowy" nie miał ich certyfikatu i szkolenia firmowego i reklamacji nie uwzgędędnią, albo wymyślą tysiąc innych powodów...
nie oszukuj się ta gwarancja o tylko dobry chwyt reklamowy niestety...

DorisN
20-05-2008, 06:07
Pozostałe firmy np. Matizol dają najwyżej 15 lat gwarancji na papę a chałupa chyba stoi troszkę dłużej 8) zresztą każdy kupuje co chce... a ja tylko piszę co ja kupuję :)

bst
21-05-2008, 09:26
Jak folia jest za cienka to zloz ja na dwa razy i bedzie dobrze. Mozesz tez pod nia bloczek posmarowac jakims mazidlem (dysperbit) zamknie to nieco pory betonu i potencjalnie ograniczy podciaganie kapilarne ;)

arturromarr
21-05-2008, 09:55
Na razie mam dopiero ławy więc zagruntuję dysperbitem i położę tą folię, a na ścianę fundamentową to chyba icopala kupię, żeby się nie martwić.
Wiem że ta gwarancja to tylko chwyt ale w każdym kłamstwie jest może ziarenko prawdy :)

Grubość stwierdziłem w domu po rozpakowaniu.

Ile płaciliście z ico pala i jakiej szerokości był ? Ja potrzebuje 25 cm.
Czym przyklejaliście, jest coś sensownego na zimno?