PDA

Zobacz pełną wersję : Okno w kszta?cie elipsy - czy to dobry pomys??



mrucz@k
17-09-2003, 12:24
Witam
Podczas budowy wymyśliliśmy właśnie takie okno w lukarnie (łazienka).
Czy ktoś z szanownych forumowiczów zamawiał takie okno?
Chodi mi przedewszystkim o minimalne wymiary (krzywizny profili PCV).
Wymyśliłem sobie elipse 1,5 w poziomie x 0.8 m.
Niestety w większości punktów sprzedających okna takie pytanie wywołuje głęboką konsternację i ...
pozdrawiam

FigoFago
17-09-2003, 13:50
Raczej nie powinno być problemów. Jak pytania o to okno zadajesz u przedstawicieli to nic dziwnego że nie wiedzą. Jeżeli w Twojej okolicy jest fabryka okien, to jedź tam i zapytaj u źródła. Moim zdaniem nie ma przeszkód do produkcji takiego okna (rozumiem że ta większa długość to "wysokość" okna?) oczywiście poza ceną. W zależności od producenta cena takiego okna robionego na zamówienie może wynieść nawet 3 tysiące.... :(


Pozdrawiam

17-09-2003, 13:51
Najlepsze rozwiązania to rozwiązania proste.
Owalne okno może być dla ciebie problemem.
Ja taki miałem.
Po wykonaniu otworu w stanie surowym okazało się, że nikt takiego okna w PCV nie jest w stanie zrobić. A koszt wykonania był ogromny.
Skończyło się na rozwalaniu ściany po normalne prostokątne okno.

Budowa domu to jeden wielki problem
Radzę ci jeśli możesz się obejść z takimi rozwiązaniami to zrezygnuj.

A jeżeli chcesz wykonać takie okno.
Zadzwoń do pierwszej lepszej firmy wykonującej okna PCV
Tam ci powiedzą.

mrucz@k
18-09-2003, 07:17
Pytanie do gościa?
Mógłbyś napisać dlaczego nikt nie był w stanie tego wykonać.

18-09-2003, 07:22
Można to zrobić bezproblemowo, ale najlepiej w firmie co ma giętarkę do profili PVC. Z tego co pamiętam to taką giętarkę ma firma KOMPLEX - Zła Wieś Wielka k/Torunia. Ma też chyba M&S. Poszukaj w internecie w www.oknonet.pl - okna z PVC

araman
18-09-2003, 07:39
Ja mam u siebie okna łukowate o róznych promieniach ale są to okna drewniane z tego co wiem nie byłoby problemu ze zrobieniem elipsy jest tylko kwestia ceny.

mrucz@k
18-09-2003, 10:00
dzięki gościu za link www.oknonet.pl tam znalazłem wszystko czego szukałem.
Pozostała tylko kwestia ceny całego okna (narazie wiem ile będzie kosztowało gięcie profilii).
Napewno nie będzie to jakaś astronomiczna kwota jak napisał FigoFago 4 tys.
pozdrawiam

18-09-2003, 10:26
A moze zamiast elipsy zrobić półkoło Tez nie będzie kątów prostych :-?

FigoFago
18-09-2003, 11:39
Właśnie się dowiedziałem odnośnie tego okna. Rzeczywiście, z tą ceną to przesadziłem. Pytałem w firmie OknoPlus (Kraków) i bez problemu coś takiego by zrobili - czas oczekiwania 3 tygodnie. Cena jak za okno okrągłe: cena okna typowego o tych wymiarach + 190 zł

Pozdrawiam

mrucz@k
18-09-2003, 16:37
Dzięki FigoFago za zainteresowanie
Ja pytałem w ALUPLAŚCIE i wyszło by podobnie jak OknoPlus.
Liczyłem, że znajdą się osoby które mają u siebie takie okna.

Szkoda, że tak mało forumowiczów planuje lub wybudowało takie nietypowe okna, widać lubią prostokąty :wink:
pozdrawiam