PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie podłogi z drzwiami tarasowymi



ravo77
19-05-2008, 11:38
Witam,

Jak prawidłowo powinno wyglądać połączenie podłogi na gruncie z drzwiami tarasowymi, tak aby nie było strat ciepła i jednocześnie drzwi tarasowe osadzony były stabilnie.

Podłoga na gruncie typowa, warstwa termoizolacyjna 10cm styropianu, na to pójdzie 5cm jastrychu i deska podłogowa. Obecnie drzwi tarasowe osadzone są tymczasowo na 3 drewnianych bloczkach (dwa na krańcach drzwi i jedno na środku). Szpara pod drzwiami wypełniona styropianem i pianką.

I tu rodzą sie pytania, czy jastrych powinien wpłynąć pod drzwi i być dla nich oparciem? Ale wtedy tworzy duży mostek cieplny, warstwa jastrychu wychodzi na zewnątrz.

Pomóżcie, bo nie mam pomysłu :-) Nie chcę, żeby wylewkarz zrobił tak, jak mu wygodnie. Jak to rozwiązać? Jak jest u Was?

jaro'71
19-05-2008, 14:55
Obecnie drzwi tarasowe osadzone są tymczasowo na 3 drewnianych bloczkach (dwa na krańcach drzwi i jedno na środku). Szpara pod drzwiami wypełniona styropianem i pianką.
I chyba tak powinno pozostać, skoro masz podpórkę i ocieplenie. Dojechać jastrychem do ramy (najlepiej do połowy jej wysokości). Jak wylewka przejedzie pod ramą to właśnie będzie mostek. Nie wiem tylko czy ten klocek zamocowany solidnie czy wyleci po kopnięciu :wink:

rael_ww
19-05-2008, 20:56
Poczytaj też to:
http://forum.muratordom.pl/dziury-po-oknami-pianka,t125872.htm