PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość okien tarasowych!!Jaka jest optymalna?



Jaga_2
19-05-2008, 23:31
Przy zlecaniu szóstej wyceny okien, Pan zwrócił uwagę, że okna tarasowe mają wys. 235 i jest to oczywiście ulubiona wysokość architektów ( nie wiedzieć czemu). Standard to 230, najczęściej wybierane przez inwestorów to 210 lub coś koło tego. Trochę się wkurzyłam i zbaraniałam, bo żaden fachman nie zwrócił do tej pory na to uwagi ( a było pięć firm!!!). Czy tak jest naprawdę?
Wielka prośba o opinie budujących. Jak u Was to było (lub jest ) z tymi oknami? wiem, że 240 to max wys. standard.
A w ogóle to jaka jest opinia o Oknoplaście? Mają piękne okna w nowym kolorze standardowym Amarena. Drogie w porównaniu do innych , ale piękne.....!! Jak to ma się w porównaniu do jakości ?

lukasz123
20-05-2008, 08:15
olnoplast platinum 2,35

ms.
20-05-2008, 08:34
Wysokość okna tarasowego ma być optymalna dla Ciebie, architekta czy producenta?

Wysokość okna tarasowego z reguły wynika z wysokości pozostałych okien w domu + ich odległości od podłogi. U mnie np. okno tarasowe 232, a okna 150 + 82. Okno tarasowe mam bezprogowe.

Jeśli ktoś zamawia wysokość 210 cm to pewnie robi próg-potykacz.

20-05-2008, 08:53
Wysokość okna tarasowego ma być optymalna dla Ciebie, architekta czy producenta?...
dołaczam do pytania - tez chciałbym wiedziec ...

Trociu
20-05-2008, 08:57
Z tego co pamiętam to ja mam nawet chyba z 2,45 czy 2,5 w oknie tarasowym w sypialni. To Ty decydujesz jak duże okno/drzwi chcesz mieć, bo to Ty za nie płacisz i je będziesz widzieć co dnia.

akacja
20-05-2008, 10:36
wiem, że 240 to max wys.

U mnie jest 260 cm. Tak nam pasowało do wysokości pomieszczeń i takie nam się podobało. Nie ma chyba czegoś takiego jak standardowa wysokość...

ms.
20-05-2008, 11:15
Patrząc od strony producenta istnieje coś takiego jak wymiary typowe.

Pamiętam, że przy mojej wycenie okna tarasowego była drobnym drukiem uwaga, że zalecany wymiar to wys y, szerokość x. Do takich rozmiarów jest gwarancja (?). Ja już się nie łapałam.

Ograniczeniem może być za duże przeszklenie, przy którym konieczne jest już zastosowanie szprosu konstrukcyjnego.

g_sid
20-05-2008, 11:32
W projekcie moje okno tarasowe ma wymiar 110x2400 w przypadku okien z PCV sprzedawcy twierdz aby zmniejszy szerokość okna ze względu na zbyt duże przeszklenie co do wysokości nie maja zastrzeżeń. W przypadku okien drewnianych nie ma takiego problemu.

NJerzy
20-05-2008, 15:21
Ja mam wysokość kilku okien właśnie 235 cm, te które nie są do podłogi mają 150 cm. Typowość rozmiarów ma obecnie znaczenie jedynie w już istniejących budynkach, do świeżo budowanego domu i tak zamawiasz a nie kupujesz gotowych.

wykonam
29-04-2009, 07:09
Problemem przy zamawianiu okien są ogólnie producenci, którzy produkują marne wyroby. Przy dużych wymiarach okna a raczej dużej szerokości problemem jest ciężar szkła i co się z tym wiąże obciążenie zawiasów i ramy. Ramy czyli profile są marne, ich połączenia jeszcze marniejsze, zawiasy jak wiadomo w każdej firmie szuka się oszczędności... i suma sumarum wciskają nam ciemnotę, że jest problem bo okno jest zbyt szerokie. Czyżby drewno było wytrzymalsze od tworzyw sztucznych i metali? Do tego nikt mnie nie przekona.
Pozdrawiam wszystkich czytelników serdecznie.

Patrząc od strony producenta istnieje coś takiego jak wymiary typowe.

Pamiętam, że przy mojej wycenie okna tarasowego była drobnym drukiem uwaga, że zalecany wymiar to wys y, szerokość x. Do takich rozmiarów jest gwarancja (?). Ja już się nie łapałam.

Ograniczeniem może być za duże przeszklenie, przy którym konieczne jest już zastosowanie szprosu konstrukcyjnego.