PDA

Zobacz pełną wersję : Wanna narożnikowa - odradzam



Joasia Jasia
17-09-2003, 13:57
Będzie o wannie narożnikowej Tak wygląda:http://www.kolo.com.pl/produkty/produkt.asp?lang=pl&seria=013030&kod=XWN0630
Nie wiem, czy już o tym pisałam (sprawdzać nie będę). Po przeprowadzce kupiliśmy wannę narożnikową. Oto kilka przyczyn dla których odradzam serdecznie:
- umycie wanny narożnikowej bez wchodzenia do niej jest raczej upierdliwe
- bateria montowana w tego rodzaju wannach jest albo w obudowie - wymaga płaskiej powierzchni brzegów (my mamy KOŁO - i nie da rady)
albo zrezygnowania z kąpania się głową w obie strony -bo z jednej jest kran, z drugiej Twoja głowa
- odkręcenie kranu w celu dolania wody powinno odbywać się tylko noga - bo jeżeli nie - to osoby z mięśniem piwnym lub starsze moga mieć problem z przeszorowaniem dupskiem całej wanny w celu zbliżenia się do kranu
- a'propos szorowania dupskiem - to w wannach akrylowych przyczepia się jak przyssawka
- głębokość wanny sprawia wiele do życzenia (wanna klasyczna jest duuużo głębsza) kąpanie polega na zanurzaniu części górnej albo dolnej. przy czym zanurzanie górnej połowy ciała kończy się wystającymi z wody piersiami czy tez brzuchem
- urocze siedzisko nie służy do niczego. Jeżeli posadzisz tam pupsko- to możesz ewentualnie sobie umyć nogi. Jeżeli położysz tam drinka czy gazetę, szampon - to wejdzie wody po kostki - inaczej zaleje napoje i prasę...
- mycie wanny akrylowej wymaga specjalnego smarowidła - na nic mleczka i takie inne.
Jeżeli mimo moich wywodów, ktoś się na taką wannę zdecyduje - to polecam moją - odsprzedam atrakcyjnie i kupię sobie klasyczną głęboką wanienkę, w której posączę sobie winko i poczytam.

kasiek
17-09-2003, 14:10
Dlatego trzeba siadać w wannach w sklepie przed zakupem. My wybraliśmy akurat asymetryczną, ale dopiero czwarty model (wymiary takie same) po sprawdzeniu został przez nas zaakceptowany. W pierwszym nie było w ogóle miejsca (wanna śliczna, o ładnych liniach, praktycznie można w niej było tylko siedzieć, a ja lubię się cała zanurzyć), ostatnia tak skonstruowana, że dużo miejsca, można się w obie strony położyć - nawet przy baterii umieszczonej nie w obudowie. Wymiary zewnętrzne te same.
Zwykła prostokątna dostatecznie duża nam się nie zmieści, pozostaniemy przy wyborze nawet za cenę wchodzenia do wanny w celu umycia. :wink:
A dlaczego specjalne smarowidła do wanny akrylowej? Moi rodzice myją zwykłym mleczkiem i jest dobrze, ale może ja o czymś nie wiem.

mbz
17-09-2003, 14:11
Ja tylko w jednej kwestii - glebokosci.
Pewnie mozna bylo wybrac taka wanne gleboka, bo moi tesciowie maja wlasnie naroznikowa, duza i gleboka. Jesli chodzi o zanurzanie sie, to jest super, nic nie wystaje na powierzchnie, zanurzone jest cale cialo (obydiwe polowy :wink: ).

mironmk
17-09-2003, 14:14
a jakie są wymiary tej wanny, i jaki model? Bo sam sie przymierzam do asymetrycznej.

bedi
17-09-2003, 14:15
Tak właśnie myślałem, że wanny narożne to tylko ładnie wyglądają na zdjęciach. My chcemy kupić podłużną ale jescze nie możemy wybrać pomiędzy akrylową a stalową.

ArtMedia
17-09-2003, 14:46
Witam.

Wszystko może ładnie wyglądać na zdjęciu...
Rodzaj wanny nie ma żadnego znaczenia istotny jest kształt samej niecki, głębokość itd.
Z pewnością są wygodne wanny narożne jak i niewygodne podłużne i na odwrót. Bez demagogii.

Sebastian

kasiek
17-09-2003, 15:23
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to wybraliśmy Rosę firmy Ravak (wymiary 160Xok.100). Na razie wiemy, że jest wygodna tylko na sucho. :wink: Aczkolwiek kiedyś Dziuba chwaliła wannę Ravaka na forum (tylko nie wiem, czy ten model).
A ArtMedia ma rację - wszystko zależy od kształtu niecki, po to wchodzenie w sklepie do wanien. Żaden sprzedawca nie zareagował źle na taką naszą potrzebę, spotykała się z pełnym zrozumieniem. :wink:

Szadam
17-09-2003, 19:19
A czy te wanny sa montowane na tych stelażykach???!!! Musimy wstawić wannę narożną w łaziece na poddaszu Na dodatek pod skosem. Sam nie wiem czy to zda egzamin. Próbuje te wątpliwości rozwiać w osobnym watku

Doki
17-09-2003, 20:23
Znalezlismy na to rade. Wanna Ucosan Nayobe ma ksztalt wydluzonego szesciokata (czy jak kto woli, prostokata, do ktorego doklejono podstawami z obu koncow rownoramienne trojkaty prostokatne). Najdluzsza przekatna ma 2 m. Montuje sie ja w narozniku, a nastepnie ten naroznik mozna zabudowac poleczka, lub wyprowadzic tam baterie itp. My wybralismy poleczke z trawertynu, na ktora spokojnie mozna odstawic kieliszek lub odlozyc ksiazke.
Wanna jest wpuszczona w wylewke, dzieki czemu nie wystaje tak ponad podloge, a jednak jest wygodna do polezenia i gleboka, a przy tym nie tak trudna do umycia jak narozna. No i nie wchodzi do niej az tyle hektolitrow wody.

Szadam
17-09-2003, 21:14
Dzieki Doki. Forum jest wielkie 1 dozina i perę minut i już ktoś pomaga. :D
Pozdrwiam i czekam na jeszcze.

Maluszek
18-09-2003, 08:01
Tak jak Doki chciałam kupić wannę sześciokątną (stalową) i wstawić ją do rogu - niestety nic z tego nie wszło (była za droga :( ), dlatego musieliśmy zamówiliśmy wannę narożnikową akrylową. Wybraliśmy duży model 150x150 - jest wygodnia, można sobie poleżeć. Pewnie dużym problemem, jak napisała Joasia, będzie jej mycie ale jakoś sobie poradzimy. Zamówiliśmy do tej wanny także stelaż.

Marek K
18-09-2003, 10:39
Ja osobiście polecam wannę narożną. Używam taką już 10 lat, jest to model 150/100 z laminatu. Kiedy kupowałem, zrobiłem furorę wchodząc do wanny w sklepie- teraz to może standard, lecz wtedy wszyscy w sklepie byli tym zaaferowani.
Ta wanna ma tylko wadę fabryczną: pod warstwą żel kotu był pęcherz powietrza- wykryty przez dziecko, wybiło tam dziurę. Nie jest na wylot i nie przeszkadza, ale estetyka!!!
Marek.

czlowiek
03-02-2004, 20:58
chcialbym zauwazyc, ze wymienione przez Ciebie Joasiu Jasia wady odnosza sie glownie do modelu jaki zakupilas i nie przenosza sie na inne wanny.

Szadam
04-02-2004, 15:34
Od teorii do praktyki. Już mam tę wannę i już w niej pływa moja córeczka. A ja ma nareszcie wannę w której mogę wyprostować nogi :wink: ( wyciągnąć kopyta :D ) Sprawdziłem motyw z winkiem i gazetką EKSTRA.

Uwagi potwierdzone:
- leeeeeeeeeeje się do tego wodę i leeeeeeeeeje
- trochę trzeszczy przy wchodzeniu
- mycie w głębi lepiej wychodzi ze środka

mironmk
04-02-2004, 15:54
mieszkam od dwóch miesięcy. ale dopiero wczoraj po raz pierwszy skorzystałem własnie z takiej wanny - i jest OK. Nawet nie trzeszczy. Rzeczywiście idealna do rrelaksu itp.itd. Pewnie problem dot. jakiegoś konkretnego modelu.