PDA

Zobacz pełną wersję : moze glupie pytanie?



alladyn71
21-05-2008, 10:14
Mam pytanie i odrazu zaznaczam, ze nie bardzo znam sie na budowie.

Zamierzam powiekszyc okna (pociadnac na 30 cm od ziemi) i dwa kolejne przerobic na drzwi (szklane).

I tu moje glupie pytanie:

Kiedy mam wybic te dziury?
Mam stary dom (kostka) i firma od okien nie wybija otworow.
Czy musze sciagnac stare okna i wybic sciane (tyle, ze wtedy caly dom bedzie przewiewny :-? a znajac firmy od okien, moze to potrwac)

czy moze jest jakis sposob na wybicie dziur po starymi onami, bez sciagania ich? wtedy dziury moglabym zabic deskami i poczekac na okna nie obawiajac sie deszczu.

Wlsciwie to najbardziej szkoda mi parkietow, bo poprzednia wlascicielka miala hopla na ich punkcie i sa naprawde ladne. Nie chcialabym ich zniszczyc.

Mowialam, ze mam glupie pytanie...ale baba jestem :P i glupich pytan sie nie boje...co najwyzej glupich odpowiedzi :wink:

zbigmor
21-05-2008, 12:07
Mam pytanie i odrazu zaznaczam, ze nie bardzo znam sie na budowie.

Zamierzam powiekszyc okna (pociadnac na 30 cm od ziemi) i dwa kolejne przerobic na drzwi (szklane).

I tu moje glupie pytanie:

Kiedy mam wybic te dziury?
Mam stary dom (kostka) i firma od okien nie wybija otworow.
Czy musze sciagnac stare okna i wybic sciane (tyle, ze wtedy caly dom bedzie przewiewny :-? a znajac firmy od okien, moze to potrwac)

czy moze jest jakis sposob na wybicie dziur po starymi onami, bez sciagania ich? wtedy dziury moglabym zabic deskami i poczekac na okna nie obawiajac sie deszczu.

Wlsciwie to najbardziej szkoda mi parkietow, bo poprzednia wlascicielka miala hopla na ich punkcie i sa naprawde ladne. Nie chcialabym ich zniszczyc.

Mowialam, ze mam glupie pytanie...ale baba jestem :P i glupich pytan sie nie boje...co najwyzej glupich odpowiedzi :wink:

Wg twojej koncepcji różnica jest tylko w wielkości dziur, czyli jeśli ma zalać to i tak zaleje.
Można zostawić okna i wykuć pod spodem, ale istnieje ryzyko ich uszkodzenia i może trzeba będzie je podeprzeć.
Lepiej chyba poczekać, aż nowe drzwi będą gotowe i dopiero wtedy dokonać demontażu mając zaklepany termin przyjazdu ekipy monterskiej.