PDA

Zobacz pełną wersję : D12a zaczynam!



Marcin R
25-03-2002, 17:24
Zaczynam budowe domu D 12a.
W 2000r kupilem działke za rozsądne pieniadze. Rodzice pomogli i jest. Wybrałem projekt i złatwilem pozwolenie na budowe. Inwestycja ruszyła. Jesienią 2001 zrobilem fundament. ok 20 tys.
Sam beton kosztował 12 tys. Skandal. W tym roku planuje budowac dalej, woda, szambo - w kwietniu. Mam ludzi do budowy. Chcą 30 tys na budowe stanu surowego z więźbą ale bez dachu. Czekam na wycene dachu i myślę, że będzie drogo.
Nie mam pojecia czy to dużo za robote czy nie ale firma solidna, potarguje troche i chyba rusze. Okna to koszt ok 14 tys.
Ogólnie mam mało forsy i został mi tylko kredyt. CDN po świetach.

Marcin R
06-04-2002, 11:53
Buduje w okolicach Warszawy. 20 tys kosztowalo mnie wyjscie nad grunt.Wylewalem wszystko gruszka. Dach to ok 27 tys(dachowka+robocizna). To ile mam zaplacic za sciany i wiezbe?
Czekam na prad, projekt ok 1,8 tys +ZUT i wykonanie=ok 3 tys a i notarisz 650zlp. Takie sa ceny.
Aktualnie dogaduje sie z firma od kanalizacji i ok 10.04. rusze z budowa scian.
Pozdrwiam

06-04-2002, 12:14
mnie sie wydaje, ze to bardzo drogo. ale jesli biezresz firmy to wyjasnia sprawe.
pozdro

Marcin R
06-04-2002, 12:26
Robocizna za fundament-wyjscie nad grunt to 4 tys. Chyba w normie. Materialy i piasek do wysypania w fundament to reszta.
Cement z gruszki 12 tys, deski na szlunek 2 tys takie sa ceny
Podajcie tylko ile zaplacic za robocizna murowania domu, stropu i wiazby dachowej.
Pozdrawiam

araman
06-04-2002, 20:07
Robocizna parter 10 000 pietro 8 000 dom o powierzchni 240m2 Materiał Porotherm 44

06-04-2002, 21:24
juz pare razy to pisałam wprawdzie, i nie chce nikogo zanudzac, ale tutaj takie porownanie bedzie adekwatne.
firma spod w-wy chce 70 zl za m2 pow. zabudowy -fundamnety. czyli w moim przypadku ok.10 tys zl z wykopami (chca za nie ok.1000zl plus 1000zl za zasypanie)

Marcin R
06-04-2002, 21:34
Jeszcze raz. Podaj prosze dokladniej. Ile za robocizne- wykop, wylanie itp, oraz ile mam zaplacic za sciny az do wiezby moja pow domu to ok 200mkw

Marcin R
17-04-2002, 20:36
17.04.2002
Mam juz przyłącze wodne i pierwsza wylewke.
W sobote startuje ze scianami, zdecydowalem sie na porotherm 30cm P+W i styropian.
Ciekawe jak to bedzie szlo!

Marcin R
22-04-2002, 21:17
22.04.2002
Dzisiaj mam juz na budowie potrzebne materialy i udalo mi sie pozyskac za darmo duzo potrzebnej ziemi do wyrownaia terenu. Przyjalem ok 30 samochodow po 18 ton. Jutro zaczynamy murowanie i rownanie. Byl pan z Porothermu wyjasnil nam jak sie buduje dal prospekty i jest ok.
Jutro place ok 3000 za wode, 39 m ryrociagu i 18 m wcinki ale to na 4 dzialki. Do gminy trzeba odprowadzic 1000 zlp za podlaczenie(wpisowe). Ale ceny. Zostawie zaliczke na wiezbe. U mnie jest ok 10 m3. Daje to koszt ok 6 tys z impregnacja.
c.d.n.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Marcin R dnia 2002-04-24 23:03 ]</font>

Marcin R
24-04-2002, 22:10
24.04.2002
Dostałem kredyt! Panie w bankach to jakis koszmar. Na niczym sie nie znaja, popelniaja mnustwo bledow.
Na budowie ok. Tylko troche duzo zaprawy idzie na murowanie scian. Uzywam termoizolacyjnej, spoina ok 1 cm, zobaczymy jak bedzie dalej.
Zamowilem strop i zaprawe.
Brakuje mi tylko sily. Juz wiem z kad powiedzenie ze "budowal dom i umarł" chi chi.
W nastepnym opisie podsumuje wydatki.
c.d.n.

pawcik7
30-04-2002, 04:29
Witaj.
Juz pisalem wczesniej - mnie d12b w stanie surowym wyniosl 150.000 - strasznie duzo :sad:
Tez buduje pod Wa-wa w kierunku na Poznan, pozostalo mi jeszcze przylacze kanalizacyjne i elektr.
Tak samo jak Ty nalazilem sie zdrowo, ludzi z elektrowni wybilbym co do jednego ( pracuja 9 -13 ) PROSTE !!!, acha w piatki nie pracuja - cudownie
Teraz mam stan surowy otwarty, po dlugim weekendzie zalatwiam okna. Ile placiles za ziemie?

Marcin R
01-05-2002, 21:02
01.05.2001.
Wydatkow jeszcze nie sumuje. Ok 6.05 bede sie rozliczal ze skladem budowlanym to dopiero napisze ile co mnie kosztowalo.
Mam juz mury parteru, wlasnie je koncza, zostaly tylko dzialowe scianki i jeden komin. Ok 8.05 bede wylewal strop. Kupilem w koncu strop Porotherm. Zobaczymy jak to wyjdzie. Jestem troche nie zadowolony z ukladania cegiel w scianach, sa troche krzywo, czasami za duza dziura miedzy p+w zobaczymy co powie pani od nadzoru, ile mam potracic murarzowi z wyplaty.
Mam wycene okien nie jest tak tragicznie jak myslalem.
c.d.n.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Marcin R dnia 2002-05-02 18:32 ]</font>

Marcin R
02-05-2002, 17:37
02.05.2002.
Koncze sciany wewnetrzne. Jest cieplo i pamietajcie o polewaniu woda elementow betonowych. U mnie polewam, i tak troche pekaja.
Kominy stoja zdecydowalem sie na tradycyjne i wklad z kwasowki.
Jutro przerwa w pracy. Ale ja bede "polewal" moje betony chichi!
Zobaczymy co zrobie w sobote.
W czwartek leje strop. Tak stwierdzil moj majster.
c.d.n.

Marcin R
05-05-2002, 13:16
05.05.2002.
Scianki wenetrze juz sa gotowe. Wylewm jszcze 2 slupy a w poniedzialek klade beli pod strop. Mysle o szmbie ale kolezanki z forum nie chca dac namiarow ! Alicjanka pozdrawiam cie gdzie ty jestes? Oltrans z Olesnicy podaje ze mam oczyszczalnie przydomowa z ktorej wychodzi woda 2 klasy czystosci. Maja atest. Mozna podlaczac sie do ciekow wodnych, ciekawe czy moge wywalac wode do rowu? Bede pytal w gminie. Znajac urzedy to pewnie sie nie zgodza ale jak rolik wylewa na pole albo do rowu zwykle szmbo to jest ok!
Z ta zaprawa termoizolacyjna to sie wkopalem. Trzeba bylo murowac normalna. Na sciny zewnetrze wydalem (zaprawa) ponad 3 tys. Poszly 3 palety i jeszenie nie mam nic nad stropem.
Wyczytalem na stronach Porothermu ze mozna murowac na tradycyjna a w ulotkach ze nie. Ladnie naciagaja.
c.d.n

Marcin R
05-05-2002, 13:17
05.05.
Dzisiaj cienko chodzi forum! Jakies problemy ma redakcja?

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Marcin R dnia 2002-05-05 14:19 ]</font>

Marcin R
06-05-2002, 17:18
06.05.2002.
Dzisiaj na budowie zaczeli ukladac belki stropowe i pustaki. Stepluja oczywiscie wszystko.
W skladzie materialow zostawilem zaliczki 15 tys. Jeszcze sie nie rozliczam. Poczekam do zakonczenie prac murarskich.
Jutro jade rano na budowe i popatrze sobie na prace moich fachowcow.
c.d.n.

Marcin R
09-05-2002, 20:02
09.05.2002
Wylalem strop!
Poszlo 13 m3 betonu B20. Lalismy rano a wieczorem juz popekalo(troche). Nie wiem o co chodzi ale musze lac duzo wody to moze mniej popeka. Nie mam sily duzo pisac ide spac! W sobote blizsze informacje.
A pamietajcie ze stropu Porotherm idzie mniej niz Teriwa. Zostaly mi 2 palety pustakow i 2 belki. Belki kazalem zalac a pustaki oddam.
c.d.n.

Marcin R
13-05-2002, 20:12
13.05.2002
Dalej cisza! Slychac tylko szum wody ktora polewam nasz strop. Dobra sprawa jest zraszacz ktory mozna umiescin na stropie i polewanie jest automatyczne chi chi!
Od pierwszych pekniec nic sie nie zmienilo sa to lekkie zarysowanie i to jest wszystko w normie.
W piatek przyjda robotnicy i zaczna poddasze. W przyszlym tygodniu gorale rozpoczna wiezbe a ja rozlicze sie ostaecznie ze skladem budowlanym i podam Wam calkowity koszt mojej inwestycji!
c.d.n.

Marcin R
04-06-2002, 22:40
04.06.2002
Mam gorali do wiezby! Robia ja i cala reszte. Posiedza u mnie chyba z 3 miesiace. Chi chi! Tynki posadzki, droga , dam im zarobic.
ZAKLAD ENERGETYCZNY TO MONOPOLISCI I ZLODZIEJE! ZMUSZAJA DO ZROBIENIA PROJEKTU PRZYLACZA! ZAPLACILEM 2,4 tys ZA NIEGO!
JAK NIE TO PRAD MIAL BYM ZA 2 lata!
Skrzynka juz stoi,a za materialy w skladzie budowlanym zaplacilem 23,5 tys beton na strop 2,5 tys. i domek stoi.
Ide spac.... cdn

Marcin R
06-06-2002, 21:58
06.06.2002
Weszli elektrycy 35zlp/punkt.
Wiezba prawie skonczona jutro folia i laty.
Pozdrawiam mojego fachowca od koparek!!!!! Kiedy bedzie droga!!!
Mysle nad odwodnieniem i wyrownaniem terenu ale nie moge nic robic bo Pan od drogi nie zaczal roboty!!!
Gorale sa na piatke!!!
3/4 sukcesu to dobry wykonawca!!!!!!!!!!!!!!
Moze jesienia sie wprowadze!!
Ide spac... cdn
Ps. Jutro zamawiam blache i bede wiedzial ile wyniesie caly dach.
Moze podsumuje koszty.

Marcin R
08-06-2002, 18:31
08.06.2002
Ale leje!
Robotnicy na budowie mi mokna! Wiezba gotowa i polowa foli. Elektrycy dobrze pracuja jestem zaskoczony i podbudowany tymi ekipami. W srode blacha i powoli tynki. Material juz zgromadzilem a jeszcze tylko trzeba kominy podciagnac a le to pestka. Pogoda tylko dalej ma byc zla czyli opady.
Robie odwodnienie czekam na zwir. I droga sie robi.... powoli.
JEST OK!
C.D.N.

Marcin R
11-06-2002, 19:17
11.06.2002
Dach pokryty folia, rynny sa, odwodnienie sie robi.
Przyjechaly okna dachowe. Cale pokrycie dachowe z 6 oknami bedzie mnie kosztowalo ok 23 tys + wiezba 6 tys + robocizna 6 tys
Przyjechala nareszcie moja Zona, byla z synem u tesciow, bede mial znaczaca pomoc.
Pan od projektu do butli gazowej zabral mapiki i oddalil sie do projektowania.....
Leje dalej..... na budowie mokro i slisko .... glajda...
C.D.N.

Marcin R
18-06-2002, 21:05
18.06.2002
Koncza robic dach. Zaczynam tynki. W sobote przezylem daramat. Kopalem odwodnienie i juz przy ostatnim ruchu koparki w rowie melioracyjnym przeblismy wodociag ktorego nie ma na planie. Pomagalem go naprawiac facetowi z firmy ktora go obsluguje i wrocilem do domu o 22. Wyszedlem rano o 6 chi chi..
Geodeci sa super plany nic sie nie zgadzaja...paranoja. Ciekawe czy bede musial zaplacic ale ja ani mysle. To nie moja wina.
Droga prawie gotowa masa pisku poszla ale lepiej wsypac wiecej niz mialaby sie zapasc.
Zrobili kabelki pod instalacje alarmowa. I tyle, jutro jade tyrac.
c.d.n.

Marcin R
21-06-2002, 19:51
21.06.2002.
Mam juz caly gotowy dach, droge, odwodnienie, duzo tynkow.
2 lipca wstawia okna.
Wydatki: elektryka 35/pkt +skrzynka, zabezpieczenia= 5 tys
dach-blacha, material na pokrycie z 6 veluksami 24 tys.
Cegly i beton na budynek 25 tys,
wiezba 6 tys,
okna parter 12 tys.,
robocina murowanie domu 17 tys.,
dach cala robocizna 7 tys
uzbrojenie dzialki woda 1 tys., prad 3 tys-kabel skrzynka projekt itd.
kregi i przepst 1,3 tys.,
droga i rowanie dzialki ok 4 tys bez kostki,
tluczen na droge i do odwodnienia 2 tys, robocizna odwodnienia 1 tys
Chyba wszystko ale jeszcze material na tynki i troche cegly klinkierowej ok 5 tys
Jestem prawie szczesliwy tylko nie wiem z kad tu brac jescze forse....
c.d.n

Marcin R
24-06-2002, 19:54
24.06.2002
Dzisiaj bylo zaciecie z piaskiem do tynkow. Kupilem wczesniej bialy robotnicy mowil, ze ok a okazalo sie ze tynk wychodzi kiepsko bo jest cos w nim nie tak. Udalo sie zalatwic kopalniany i drugi pokoj wyglada juz dobrze. Kopalniak 20 zlp /t a transport 200. Tragedia ale dobrze ze robota idzie.
1 lipca wchodzi pan od rurek i pieca. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.
Czekam na podlaczenie elektryki ale w ostatnim tyg miesiaca ZE nie licznikuje bo spisuje liczniki w duzych firmach. Pieknie a ja to co? PRADU!!!!! WY ...!

Marcin R
28-06-2002, 21:46
28.06.2002
Gorale pojechali odpoczywac a ja ztrudnilem "amerykanina" do pilnowania naszej budowy.
Tynki gotowe w 100%. Dach ocieplony nad duzym pokojem. Szybko to idzie. We wtorek okna ale wiem ze juz jest zaciecie bo przywiezli okna do firmy i okazalo sie ze drzwi balkonowe mialy byc z poprzeczka a sa bez. Wg mnie 240cm szer, dwa skrzydla to powinna byc poprzeczka. Powiedzieli ze reklamuja i serwis przyjedzie wymienic je na dzielone.
W czwartek zlodzieje z elektrowni wlacza w koncu prad!!!!!!
I tak jak powiedzial moj budowlaniec ze prad bede mial na koniec budowy tak sie stalo.
Forsy zaczyna brakowac i widze powoli ze 150 tys na calosc nie starczy zeby sie wprowadzic na stan: okna surowe tynki i wylane posadzki, instalacje. Zobaczymy moze wezme kredyt w BOS na instalacje cieplna to reszte zrobie. 15 lipca zwalniam mieszkanie i wynajmie ode mnie moj kolega. Bedzie forsa tak potrzebna. Zona z synem do tesciow a ja na budowe!!
Z oczyszczalnia daje na luz i buduje wylewane szambo wyjdze jakis 1 tys zlp a nie prawie 4 tys
c.d.n.

Marcin R
03-07-2002, 22:05
03.07.2002
Zrobilismy polowe trawnikow.
Koparka dzialala ok 3 godzin glebogryzarka 1/2 i my z grabiami.
Jest troche nierowno ale z tego nie bedzie sie strzelalo.
Trawka posiana zroszona woda i czekamy na pierwsze kielki.
Panowie od rurek dzialaja sprawnie i fachowo, robie w miedzi.
15 tys za cala instalacje. Po rozmowie z instalatorem przystalem na kociol beretta z zasobnikiem 60l.
Zamowilem plyty gipsowe i czekam z utesknieniem na moich gorali.
c.d.n.

Marcin R
06-07-2002, 13:19
06.07.2002
Za tydzien musze sie przeprowadzic do domu. Kupilem dzisiaj zbiornik gnilny vavina 2 tys litrow. We wtorek montuje.
Instalacja co juz gotowa od poniedzialku rozprowadzenie wody pewnie w czwartek skoncza.Robia sie gipsy i wylewki.
O i kupilem w Obi kibelek podwieszany ze spluczka i klawiszem za 559.
Okna i drzwi oczywiscie wstawione. CDM Majewski bardzo ladne. Zona wybrala 2 kolorowe palisander zew i sosna wew.11800 ze wstawieniem. Dokladnie i czysto to wstawili.
c.d.n.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Marcin R dnia 2002-07-06 14:21 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Marcin R dnia 2002-07-06 14:22 ]</font>

Marcin R
10-07-2002, 21:14
10.07.2002
Zbiornki przyjechal dzisiaj. Jutro go wkopie.
Instalacja co i wod kan gotowa koncze wylewki.
Gipsy sie maluja.
Kominek w dachu do wentylacji lazienki zrobilem najtanszy wavina.
Kasa sie skonczyla ale i tak jestem zadowolony. Dzialka 1500mkw i dom 240 mkw calkowitej wyszlo mnie ok 750-800 zlp za metr kw
W tej cenie sa: elektryka, alarm, posadzki, tynki, dach, droga okna i drzwi. Brak podbitki, glazury, terakoty, kuchni, kominka i farby na scianach. Panele poloze sam.Żona mnie pociesza mówiąc ze jesteśmy jeszcze młodzi,mamy cale życie przed sobą aby urządzić dom naszych marzeń.

Marcin R
11-07-2002, 20:24
11.07.2002
I tak... meble zawiezione..lodowka zmywarka itd.
Dzisiaj spimy jeszcze u siebie ale od soboty w naszym nowym jeszcze nie wykonczonym domu.
Pan od projektu gazu dal ciala i jeszcze nie mamy cieplej wody.
Ale to nic jest czajnik bezprzewodowy.. chi chi!
Zbiornik gnilny Wavin wstawilem. Dzisiaj byla straszna ulewa. Sprawdzilem dach jest ok tylko rynny na laczeniach troche przeciekaja, gorale sprawdza co jest grane. Odwodnienie dziala prawdlowo. Posadzki prawie gotowe i jeszcze zostana poprawki w tynkowaniu po rurkach. Alarm dzisiaj wlaczyli a Zaklad Energetyczny Pruszkow znowu mnie oszukal i juz 2 raz nie przyjechali. Podobno maja byc jutro rano. Jak nie beda to...... moge im skoczyc albo oddac sprawe do malo udolnych sadow.
Sufit z plyt gk zrobiony i pomalowany. Jest ladnie... powiedziala moja kochana zona.
Tak wiec nie dlugo odlacze stale lacze z internetem i zerkne czasami przez modem lub z pracy.
Zaczynalem ok 15 kwietnia i 11 lipca wstawilem graty do domu. Jakos przezyjemy wszystko przed nami.
c.d.n.

Marcin R
16-07-2002, 18:16
16.07.2002
Zrobilem awanture w ZE Pruszkow. Nie mam jeszcze swojego pradu a obiecywali juz dawno. W czwartek bedzie i gaz propan butan tez podlacza. Rowki wykopane przez miejscowych sasiadow. Trawa rosnie i jest fajnie. Troche jeszcze wilgotnow domu ale suszymy i myslimy zeby w pochmurne dni wlaczac kaloryfery.
18 wyjedziemy do rodzicow na miesiac. Dom pod opieka monitoringu i kolegi ktory bedzie wietrzyl.
Za miesiac pomysle o podlogach chyba damy najtansza wykladzine a wczesniej unigrunt moze bedzie ok?
c.d.n.

Marcin R
29-07-2002, 21:08
29.07.2002
Mamy prad gaz i jest super.
Siedzimy u rodzicow doskwiera nam brak kasy.
Dom schnie a my czekamy!!
Pozdrawiam mojego kolege AŚ i jego zone EŚ ktorzy to wietrza nasz dom!
Zostalo mi ocieplenie, podbitka i brama garazowa. A i drzwi wewnetrzne. Jakos zadzialamy w sierpniu.
C.D.N

Marcin R
12-08-2002, 14:38
12.08.2002
Nie mam juz stalego lacza z internetem.
Maluje dom od srodka klade najtansze wykladziny i jest ok
Oczyszczalnia dziala trawka rosnie i jestem z daleka od zgielku Warszawy. Blisko Kampinos powietrze ok.
Ale jeszcze troche forsy nam potrzeba. Brakuje ocieplenia i drzwi wew. Brame kupilem uchylna i za tydzien zamonyuje.
Pozdrawiam wszystkich zaczynajacych budowe.
Ps. Obok stawiam dom dla tesciow D24. Bedzie wiele tanszy
C.D.N.

Marcin R
23-08-2002, 21:11
23.08.2002
Walcze z malowaniem. Gorale zaczeli budowe domu dla tesciow.
Wstawiaja mi brame garazowa i drzwi wewnetrzne. Wyleja posadzke w garazu i chyba zaczne ocieplac. Przyplyw gotowki robi cuda.
Co dziala ok tylko nie wiem kiedy i jak powinna dzialac pompa do cyrkulacji cieplej wody Poradzcie bo u mnie chyba chodzi caly czas a powinna czasmi, nie wiem sam.
Pozdrawiam

Marcin R
01-09-2002, 16:10
01.09.2002
Dom ocieplony! Wpadlo troche forsy z kredytu od Mamy i jest.
Nie wiem czy da sie i jak przygotowac klej do przezimowania bez tynku.
Przyjechala zona i syn mieszkamy i jest ok. Mamy 2 pokoje lazienke i kuchnie no i garaz. Reszte zrobimy powoli. Zostalo malowanie i podlogi.
Pozdrawiam

Marcin R
26-10-2004, 00:32
Cześć jestem w sieci!
Ile to juz czasu upłunęło..... 2 lata?
Ludzie.... będę opisywał co się nam przytrafiło do monentu ocieplenia. Napomknę że wszystko idzie w dobrym kierunku. Wybudowałem jeszcze dla Teściowej D 24 i nie wim czemu ja jeszcze żyję.
Trzymajcie się ciepło bo zimia idzie.
A... pamiętajcie Wszyscy że 3/4 sukcesu to super wykonawcy...
Moja ekipa spadła mi z nieba!
Pozdrawiam

Marcin R
27-10-2004, 23:37
28.10.2004r.
Siedzę wreszcie przykompie. Jest noc, syn i zona poszli spać a ja myślę od czego zacząć a właściwie na czym skończyłem.
Jesnienią 2002r ociepliłem dom i wnim zamieszkałem. Nie miałem w nim nic tylko meble zabrane z nowiutkiego ale małego mieszkania w Warszawie. Treaz jak na to wszystko patrzę to nie wiem gdzie ja miałem oczy. Drugi raz chyba bym nie rozpoczynał budowy ale jest już OK.
Mieszkałem trochę sam bez rodzinki bo misiałem przygotowc jakos to wszytko. Malowałem, gruntowałem kłądłem najtańsze wykładziny. Kominek do tej pory jeszcze jest nie obudowany. Całe szczęście że ociepliłem dom przed zimą bo mrozy były straszne. Miałem propozycje żeby nie ocieplac bo szybciej wyschnie itd. Ale jkoś przeżylismy. W marcu 2003r okradli nas prawie dokumentnie. Poszedł komputer telewizor kuchenka mikrof. magnetowid...... Całe szczęście że bylismy ubezpieczeni.... Był tylko problem z alarmem. Sygnał nie dotarł do agencji ochrony "S" bo nadajnik sie zawiesił. Bardzo się zdziwiłem kiedy przyjechałem po pracy i stwierdziłem wybite okno....... Polcja ochrona....ale było... Pół roku walczyłem z agencja o odszkodowanie potem z ich firma ubezpieczeniową ale jakoś się udało. Wyszlismy na swoje. Do dnia dzisiejszego od jesieni 2002 zroblismy ogrodzenie (teść ogrodził swoje i nasze) 250kw kostki (droga wew, taras opaski) podbitkę kolor na elewcji łazienkę pokój dziecka i sypialnię,garaż (ocieplenie i terakota kładłem sam). Teraz zrobiłem gres w holu pomalowałem 3 raz sufit i zrobię drzwi do szafy wnękowej oraz ściany na kolor który mam nadzieje wybierze żona. Mam podłogi do salonu ale wystapił problem z obrobieniem słupów w salonie. I tu właśnie pomogę sobie doświadczeniami znajomych z forum co zrobic ze słupami.
Dzisiaj kończę .... C.D.N.

Marcin R
02-11-2004, 14:11
Trawa rośnie juz 2 lata. Kolor zrobiliśmy w tym roku latem. Wyszło nawet łądnie. Musiałem kupic kosiarkę samojezdną bo bez niej bym się zarobił a właściwie zakosił na śmierć. Pamiętajcie ja macie dużo trawki to tylko smojezdna z koszem. Rewelacja. Siadacie na nia i jazda. Bieganie za małą kosiarką można uskuteczniac ale na małych trawnikach. Kupiłem też piłę spalinową kosę i jestem super "wieśmanem". Dziekcko dostało ode mnie drabinki, domek i iine zabawki. Robiłem sam i jest OK. W między czasie nasza sunia urosła z malutkiego owczarka niem. na łądną dużą psinkę. No i numer roku żona z synem sprowadziła mi do domu małego kota. Uratowali go bo siedział przy ruchliwej drodze. Mały chudy zabiedzony. Zainwestowliśmy w zarazę 300 PLN. No i biega teraz. A co to było żeby pies z kotem razem mieszkali to chyba nie muszę tłumaczyć. Teraz jedzą razem bawią się i suka Sara poprostu pokochała Fryderyka. Imię kota od wycieczki na która wybrała się żona z synem do Żelazowej Woli. W tym roku mam dużo drewna do kominka i czekamy na zimę. PAMIĘTAJCIE suche drewno to podstawa. Pierwszy sezon był tragiczny ale z czasem nabiera się wprwy i doświadczenia a życie staje się przyjemniejsze w swoim własnym nie małym dmku na wsi... C.D.N.

iwona 213
02-11-2004, 18:05
a moze jakies zdjecia swojego domku nam pokazesz :)

Marcin R
19-11-2004, 18:08
Jestem!
Niestety problem z dostepem do internetu ogranicza moje wypowiedzi ale joś walczę.
Przedpokój zrobiony zostały jeszcze do zrobienia drzwi do szafy. Jadalnia i salon dostały podłogę. Panele laminowane ale super wyszło. Kolor dobrała moja Ania. Pasuje do okien i są ciemne tak jak chciałem. Wyszedł problem z farba na ściany. Kupujemy farby kabe, dobre tanie ale po przyniesienu jej do domu okazało się że odcień jest nie taki. W świetle dziennym jest ok ale tylko w wiaderku. Kolor serka danio ale jak pomalujesz ścianę to idzie w zielone przykładam serek - taki sam. Pomalowałęm słupy drewniane przykładasz a tu i serek i farba mają taki sam kolor ale inaczej oświetlone i już w zielone walą. Jutro będzie nowa farba i damy radę. Kino domowe rozstawione. Musiałem zakupić przed podłogami bo kabeli trzeba schować. A i w naszym salonie poprawiła się akustyka. Musicie w takim domu mieć zestaw głośników do inaczej ogłuchniecie od ryczącego telewizora a i tak nic nie można zrozumieć. Ale tera jest ok. Kino Samsunk 420 z divix - polecam. Promocja 1690 PLN na 10 rat w Euro. Pamiętajcie że oświetlenie to podstawa. Po zamontowaniu lampek halogenowych nasz przedpokuj wygląda "żywo" i ciepło. 4x50W poprawiło widoki. Terakota (jasna) pasuje do paneli ciemnych sam wszystko kładłem - a...... nie .......żona mi pomagała. Aniu kocham Cię!!!
Zaostaje jeszcze kuchnia obudowa kominka i podłoga w pokoju komputerowo - kotowym, bo tam mieszka nasz czarny "Fryderyk" (uratowany i przygarnięty przez moją żonę, który pozostaje na moim garnuszku). Dopiero teraz będzie mozna mówic o jako takich warunkach do mieszkania. Ale jak bym sie nie zdecydował budowac i wprowadzać to nic bym nie osiągnął. Wczoraj zerwało mi plandekę z drewna do kominka. Dobrze że dach jest na swoim miejscu..... tak wiało..... że psa mi chciało zabrać. I tyle.... pozdrawiam czytelników i przepraszam za ewentualne błędy. :lol: C.D.N.
P.S.Zdjęcia pokażę ale nie wiem jak

Marcin R
19-11-2004, 19:01
Wstawiłem zdjęcia do albumu. Kiepskie ale tak to kiedyś wygladało. W pracy mam tylko to. Następne będą lepsze.
Pozdrawiam


http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=30835&q=D12A&k=2

Marcin R
23-11-2004, 09:39
Dodałem zdjęcia.... ale zima wczoraj była....

slawkin
26-11-2004, 09:00
Ładnie wyszedł ci domek...

Podziwiam Cię za twoją determinację - ja bym się nie wprowadził do stanu surowego...

Też przymierzam się do wybudowania swojego domu, ale na razie zarabiam, inwestuję, urabiam się po pachy żeby mieć za co wybudować...

Masz może zdjęcia środka?

ewad-12
02-03-2005, 12:02
Witaj
śliczny domek,jak Masz jeszcze jakieś zdjecia to chętnie pooglądam.My budujemy d-12,ale koniec jeszcze daleki....

Marcin R
14-10-2005, 21:28
Witajcie dorodzy czytelnicy!
U nas Ok. Podlogi pokończone ale lato i jesień 2005 przyniosły duży składzik opału kominkowego (sam sam sam , zrobę zdjęcia to wystawię), poddasze i drzewka krzaczki i QUADA!!!!!!!
Kupiłęm mojemu synowi QADA!!! Ale zabawa Rafał ma 6 lat i zasuwa jak diabli. Ja oczywiście też. Po polach i wertepach w mojej okolicy a Sara goni za nami. Trochę podupadłem finansowo ale człowiek musi żyć i odpoczywać!

LUDZISKA BUDUJCIE SWOJE DOMKI NIE KONIECZNIE WIELKIE. "W DOMACH Z BETONU NIE MA WOLNEJ MIŁOSCI..."
ANIU KOCHAM CIĘ!!!!!