PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc nt działka rolniczo siedliskowa



misia-28
17-09-2003, 21:35
Mam zamiar kupić działkę 1000m2. Dostałam zaświadczenie /potrzebne do aktu notarialnego/ z urzędu gminy, że działka własciciela jest rolniczo -siedliskowa z możliwością wydzielnia działek jednorodzinnych wraz z lokalizacją usług nieuciążliwych. czy to jest jednoznaczne z tym, że będę mogła się budować na niej?

andy999
10-10-2003, 23:18
Jeśli w MPZP jest przeznaczona pod zabudowę zagrodową i np: usługi nieuciążliwe to OK. Jeśli jest tylko rolna, to po 11 lipca żeby zabudować taką działkę trzeba spełnić kilka warunków.... Nie polecam...
Poprzednio gdy obowiązywała ustawa z 1994r niemal zawsze można było stworzyć siedlisko teraz jest znacznie trudniej.
Z pozdrowieniami
andy999

Wakmen
28-10-2003, 05:37
Proponuję w gminie sprawdzić WZiZT (warunki zabudowy i zagospodarowania terenu) a najlepiej spytać się czy możnabyłoby postawić taki a taki dom (który Ciebie interesuje). Ja jestem właśnie w podobnej sytuacji. Najpierw pokazałem reklamę z gazety interesującego projektu i ... będę kupował projekt aby ... wiadomo co.
Będę się budował :D .

magi
07-11-2003, 15:58
Dziękuję za odpowiedzi.
Trochę się zdenerwowałam jak dostałam to zaświadczenie ale nie będzie tak źle.
W urzędzie gminy powiedziano mi, że nie będzie problemu z wybudowaniem się. Trudność, jedyna jak narazie, to fakt, że Agencja Rolnictwa miała prawo pierwokupu i musieliśmy czekać ponad miesiąc na odpowiedź.
Pozdrawiam
Małgosia

magi
07-11-2003, 15:59
Dziękuję za odpowiedzi.
Trochę się zdenerwowałam jak dostałam to zaświadczenie ale nie będzie tak źle.
W urzędzie gminy powiedziano mi, że nie będzie problemu z wybudowaniem się. Trudność, jedyna jak narazie, to fakt, że Agencja Rolnictwa miała prawo pierwokupu i musieliśmy czekać ponad miesiąc na odpowiedź.
Pozdrawiam
Małgosia

Wakmen
10-11-2003, 07:28
A ja już kupiłem projekt i jestem w czasie adaptacji terenu i skłądania wniosku o pozwolenie na budowę. Byle zdążyć jeszcze w tym roku.