PDA

Zobacz pełną wersję : PSB



Jaroma
18-09-2003, 05:30
Czy ktoś z Was ma doświadczenia w współpracy z PSB ?
Czy ich ceny są atrakcyjne w porównaniu z innymi składami budowlanymi?
Jaroma

Wowka
18-09-2003, 07:57
Na tak sformuowane Twoje pytanie odpowiedzi znajdziesz w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12829&highlight=psb

mieczotronix
18-09-2003, 10:51
ja buduję około Piaseczna pod Warszawą i korzystam z PSB z Góry Kalwarii.
ceny mają dużo niższe niż okoliczne hurtownie pod Piasecznem
transport za darmo

mi się psb poboba, bo dają dobre ceny, targują się no i mam dobrą komunikację z nimi, oddzwaniają jak obiecują, odbierają telefony, itepe- choć obsuwy terminów się zdarzają, to generalnie jest w porządku

Cezarr
18-09-2003, 11:29
hej. możesz podac jakieś namiary?ogólnie jesteś zadowolony z jakości?

mieczotronix
18-09-2003, 11:49
Materiały mają firmowe, z certyfikatami (tak mówią, na razie jeszcze żadnego nie dostałem - ale to moja wina że się nie starałem).
Do tej pory wszystko było ok. Teraz tylko przywieźli mi jakieś syfiaste nadproża, których inspektor nadz. nie przyjął, więc muszą je zabrać.

Brałem u nich: cegły, wapno, cement, folie, plastyfikatory, bloczki betonowe, strop terriva, nadproża (wcześniej mieli dobre), gwoździe, kominy i pustaki wentylacyjne Schiedla, elementy do mocowania klinkieru Habe, wełnę mineralną, stal zbrojeniową, styropian, styrodur, abizole i takie tam świństwa. Wszystko na razie było w dobrych cenach i na moje durne oko dobrej jakości.
Nie brałem od nich: drwewna, piasku, żwirku i muchomorku, drenażu, kanalizacji i betonu - ale to pewnie też mają (oprócz muchomorku).

Firma nazywa się A.R. Skład - jest członkiem PSB
tu jest notka o tej firmie ze stron PSB
http://gazeta.psb.com.pl/Wyd-02-3/certyfikaty.html

telefon do nich to: (22) 727 21 11

Cezarr
18-09-2003, 11:57
dzięki za namiary, tylko gdzie szukać muchomorku?

jareg
18-09-2003, 22:37
w mieście , którym ja buduje jest skład PSB, ale krótko mówiąc;
-ceny wypałowane
-obsługa beznadziejna, jak widzą klienta to się chowaja po kątach z lenistwa

01-10-2003, 09:21
Ja większość materiałów kupowałam w PSB. Dostałm b. dużą zniżkę na wełnę min. - dają mi cynk, jak ma wzrosnąć cena, i czasem biorę drobniejsze rzeczy bez płacenia - reguluję rachunek przy odbiorze faktury.

mieczotronix
01-10-2003, 14:44
bo PSB PSB-owi nie równy
Często są to zwykłe hurtownie, które zapisują się do PSB, żeby mieć lepsze ceny na materiały i tak dalej. Jak hurtownia jest dupiasta i ma leniwych pracowników, albo szefa sknerę, to skutek właśnie taki.

Generalnie to jak was potraktuje hurtownia to duży przypadek. Mnie w dwóch hurtowniach uznawanych za dobre i tanie, olewali i ceny dawali niezbyt dobre. A z PSB, z którego korzystam lojalnie cały czas, nie mam większych problemów.