PDA

Zobacz pełną wersję : specustawa drogowej wiosny nie czyni



piechocinski
22-05-2008, 19:08
Sama specustawa wiosny na drogach nie uczyni

Po 2 Kongresach ( Kongres Transportu Drogowego i TSL we Frankfurcie )
wracam już do „ pracy krajowej”. Rozpocząłem od zaległych lektur i tu
niespodzianka o której już pisałem ale należy nam się wszystkim
uporządkowanie tematu. Mówię o słynnej konferencji Kempy i Kraczkowskiego o
wyższości 11 nad 5
( w kilometrach ) i zabawnej jej kontynuacji następnego dnia w prasie kiedy
to okazało się ,ze w żaden sposób Pis-owscy posłowie nie potrafili wyjaśnić
jakie to odcinki autostrad i kiedy zostały wybudowane /oddane do użytku za
czasów rządów swojej Matki Partii. Groteskowo zabawnie i smutnie brzmiały
wyjaśnienia szczególnie Kraczkowskiego dla bodajże Dziennika ,ze dane to
otrzymał od biura prasowego a Pan Poseł robił tyko za pośrednika w
przekazaniu dobijających Rząd info. Nie dziwcie się więc ,ze w
telefonicznym komentarzu nazwałem taką postawę „żenada” i apelowałem do Pis
aby takich sprawach wypowiadali się ich wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji
Infrastruktury-mniej wtedy będzie zjadliwej niekompetencji a więcej powagi
i merytoryki. W następstwie tej konferencji wszyscy dziennikarze rzucili
się ustalać kto, kiedy i ile tych autostrad nabudował. Im większy wkładali
wysiłek w tych poszukiwaniach tym bardziej wszystko stawało się niejasne
bowiem kolejne ekipy w pogoni za medialnym sukcesem trochę żeby użyć
najmniej dosadnego określenia kombinowały w sprawozdawczości często licząc
( jak to zrobiła ekipa Pis) dwa razy te same kilometry.
Aby więc przeciąć te spekulacje i manipulacje w rachunkach podaję, ze za
Pis oddano do użytku:
-A2 Konin Stryków 103 kilometry wybudowane za czasów ministra Opawskiego
de facto gotowy odcinek jesienią 2005 oddano do użytku w 2006 bowiem GDDKiA
nie chciała mieć w utrzymaniu ( a to sporo kosztuje zimą i wiosną )
wybudowanej trasy
-A18 70 kilometrów uwaga jednej jezdni jeśli dobrze pamiętam północnej
-A6 8 kilometrów
A4 Wrocław Krzywa 92 kilometrów choć za czasów Pis wybudowano mało ,
większość została oddana do użytku wcześniej i toczył się na niej ruch,
kontrakt jednak składał się z podetapów w związku z tym formalne oddanie
całej trasy nastąpiło za czasów Pis.

Poselskim krytykantom pod rozwagę podsuwam powyższe zdania bowiem jak się w
krytyce pojedzie po bandzie to znając polską politykę z myśliwego można
szybko stać się zwierzyną i potem w np. Teraz My przychodzi tłumaczyć się z
własnych słów rzuconych nieopatrznie i nieodpowiedzialnie w kampanii jak
to teraz przychodzi choćby sympatycznemu Tadeuszowi Jarmuziewiczowi ,
któremu długo jeszcze będą pamiętać oskarżenia jak to Pis nie budując dróg
moralnie winny jest śmierci kilku tysięcy Polaków .

Rząd przyjął wczoraj zmianę specustawy drogowej. Ostrożnie z tą euforią ,ze
to załatwia sprawę i zaraz inwestycje drogowe ruszą z kopyta. To tylko
jeden ważny element większej całości. Prawny Pakiet inwestycyjny to nie
tylko specustawa, obok prawa ważna jest wydolność postępowania
administracyjnego, sprawne rozpatrywanie protestów ,wykupy gruntów,
płynność finansowa procesu i wydolność samego rynku biur projektowych i
wykonawstwa.
Janusz Piechociński Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury

[email protected] WWW.piechocinski.pl

tomek1950
22-05-2008, 19:52
Januszu,
przepraszam za poufałość, ale na tym forym wszyscy, niezależnie od wieku i zajmowawanego stanowiska mówimy sobie po imieniu, prawie dwa miesiące temu, 28 marca dostałem od Ciebie maila:

nadrobie zaległosci nawala zapewne funkcja poinformuj o odpowiedzi na posta
pozdrawiam jp


I do dziś cisza :o

Czekam na odpowiedź w sprawie bezsensownego oznakowania dróg. To tak dla przypomnienia.

Pozdrawiam
[/i]

Luc Skywalker
22-05-2008, 20:24
Januszek

Gratulacje . Wroble cwierkaja , ze bedziesz ministrem .

tomek1950
22-05-2008, 20:38
Luc, to Twój poseł. No może nie Twój, ale chyba z Twojego terenu. :D

ProStaś
22-05-2008, 20:49
Do autora wątku.
No dobra, wlazłeś na Hyde Park, na własne ryzyko, więc masz komantarz.

PIER.....NIE O SZOPENIE.
Wyborów nie ma, idź człeku, gdzie indziej sztandary wieszać...

Jak w Polsce będą drogi, to na świecie ropy już nie będzie ( tak za 50 lat ), więc darujmy sobie budowę. Temat niniejszy też.

Mirek_Lewandowski
22-05-2008, 21:04
Spokojnie, idzie na lepsze :D .
Wyremontowali szlak kolejowy (no jeszcze nie cały) z Łodzi do Wawki. Pociągi będą śmigać, aż miło.
A po remoncie mam taką drogę. Kolej ma w d.pie, bo pociągi przecież tędy nie jeżdżą, gmina ma w d.pie, bo to teren kolejowy. A ja po tym jeżdżę, bo samolotu nie mam. Fotka wczorajsza. To nie po zimowych roztopach.
http://images30.fotosik.pl/218/6af2004e4e60d897m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6af2004e4e60d897)
Zmniejszyłem, bo rozepchało.

tomek1950
22-05-2008, 21:17
Mirku, radzę kupić jakiś 4x4 i to nie w wersji "do teatru" tylko prawdziwy terenowy. A do PKP wystapić na drogę sądową o zwrot kosztów nabycia.
Całkiem poważnie.
Pozdrawiam
Tomek

Mirek_Lewandowski
22-05-2008, 21:32
Remont robi 88 spółek i firm. Niby do której ? Po wymianie nawierzchni i budowie peronu wyrównali, nawieźli tłucznia, ubili.. Przyszli następni. Budować ten parkan. Cała gleba z odwiertów pod pale poszła na drogę, tak jest od października ub. roku. Wczoraj równali tą skarpkę przy parkanie, a gruz, kamienie i wszelakie badziewie z wyraźną satysfakcją ciskali na środek drogi. Deski z gwoździami i strzemiona zbrojeniowe pozbierałem, choć nie wiem, czy wszystkie, bo miejscami głębokawo. Błoto na samochodzie nawet na dachu, w zimie rozjeździli również uliczkę tą w prawo, dwa tygodnie z żadnej strony nie miałem dojazdu.

tomek1950
22-05-2008, 21:42
I to jest to Mirku.
My wyborcy mamy drogi :o nieprzejezdne, albo kretyńsko oznakowane, a posłowie sobie...
Januszu, Januszu Piechociński rusz się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tomek1950
22-05-2008, 21:48
Januszu,
jest 22:15, czwartek 22 maja 2008 roku, jeśli w ciągu 48 godzin nie odpowiesz na powyższe posty, (nie wyłązając odpowiedzi na mój) to... nie biorę odpowiedzialności za to co zrobię. :evil: :D
Proszę bardzo nie drwić z wyborcow i sympatyków, bo później z sympatyków robią się przeciwnicy systemu. :D

jajmar
22-05-2008, 22:04
My wyborcy mamy drogi :o nieprzejezdne, albo kretyńsko oznakowane, a posłowie sobie...
Januszu, Januszu Piechociński rusz się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bo ONI maja kurna euro w głowie. W tym kraju żadna droga co nie prowadzi na stadion nie bezie zrobiona przez tym kretyńskim rokiem 2012.

tomek1950
22-05-2008, 22:10
My wyborcy mamy drogi :o nieprzejezdne, albo kretyńsko oznakowane, a posłowie sobie...
Januszu, Januszu Piechociński rusz się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bo ONI maja kurna euro w głowie. W tym kraju żadna droga co nie prowadzi na stadion nie bezie zrobiona przez tym kretyńskim rokiem 2012.

Akurat droga o której pisałem do Posła ( z dużej litery bo tak zostałem wychowany) to jedna z dróg dojazdowych do Stadionu Narodowego. (trasa Konstancin - Wilanów.)

bobiczek
23-05-2008, 00:53
Pamiętacie Lindę w "Psach"?
Co Ty kur..a wiesz o autostradach i drogach...."
Mnie spytajcie.
Kredyt mam, zacząłem 6 lat temu, mieszkam 2, a wojewoda mówi - "zbieram, zbieram i zabieram - ogród zabieram, zostawiam dom - pod estakadą na 12 metrów. Dom ma w kalenicy 7,60" .
Za całe 12.600 po audykcie i zastraszaniu zostawili mi wspaniałomyślnie dom - do spłacania.
Wyliczone, wyważone , ocenione.
Nie mam ogródka wcale, ale wspaniałomyślnie zostawiona moja krwawica i dług w banku.
Na pisma że część rekreacyjna od mieszkalnej to nonsens - piszą umyślnie i postępująco - że paragrafy i przepisy pozwalają im ciągle na top....
Już

bobiczek
23-05-2008, 01:03
i podoba mi się, bo teczka bogata, zaczęła sie od Pola, potem był Polaczek, dzisiaj POchodny i
a ja segreguję, sądzę się, zbieram makulaturę poleconą, i marzę jak Jorzin
z Bażin.
Opalikowany, pokolorowany i wierzący w cud.
Że mądry premier albo poseł ważny - powie - kupcie to od niego godziwie, zrozumcie go i budujemy autostradę.....a on znajdzie nową kochankę, pod tytułem działka - jak mu ją podsuniemy tanio z gminą jego....niech ma chłop, zasłużył i należy mu się

Mirek_Lewandowski
23-05-2008, 07:45
Problem jest o tyle szeroki, że nawet jak coś się buduje, to kosztem lokalnego społeczeństwa. Przy okazji przebudowy linii Łódź - Wawa ciężki sprzęt zniszczył dokładnie lokalne drogi. No ale przecież dojechać musieli. Przy remoncie przejazdów ruch drogowy skierowano objazdami na lokalne drogi i tiry załatwiły je dokumentnie, bo wiadomo, nieprzystosowane do takiego obciążenia. Podobnie jest przy budowie autostrad. Nikogo to nie interesuje, ważne, że można podać będzie informację: pobudowano... otworzono.. a kogo obchodzi, ile przy tym zniszczono? Ilu ludzi załatwiono tak jak bobiczka? Przyglądam się tej budowie. Jedna firma coś robi. Po miesiącu przychodzi druga i rozpirza to, co pierwsza zrobiła.Dyrektor koordynator inwestycji, którego nazwisko litościwie pominę, kręci, zwodzi i kombinuje. Ha, nawet podjazd dla niepełnosprawnych na peron zrobili. Tylko,że mój syn, o ile wydostanie się z domu to musi pół miejscowości objechać, żeby się do niego dostać.

ProStaś
24-05-2008, 21:38
Januszu,
jest 22:15, czwartek 22 maja 2008 roku, jeśli w ciągu 48 godzin nie odpowiesz na powyższe posty, (nie wyłązając odpowiedzi na mój) to... nie biorę odpowiedzialności za to co zrobię. :evil: :D
Proszę bardzo nie drwić z wyborcow i sympatyków, bo później z sympatyków robią się przeciwnicy systemu. :D

Sobota 22.35.
No i ...uj.
Ani posła, ani dróg....

Swoją drogą śledzę <wyczyny> tego wybrańca Narodu na forum Muratora, temat, pojedyńczy wpis i kolejny temat, nowy temat, jeden wpis i kolejny temat itd.
Dla mnie: kryptoreklama.

Jak jakiś instalator chce zareklamować swoje usługi to może jeden raz. Jak poseł: skolko dowolno.

Mirek_Lewandowski
25-05-2008, 07:30
Ów "wybraniec narodu" w ministry ma iść...

Barbossa
25-05-2008, 18:27
dlatego też zlewać takiego, nie ma co pisać i się podnicać

napiszecie coś mondrego i jeszcze bedzie powtarzał jak swoje :-?

krysia2006
26-05-2008, 08:26
w piątkowym dzienniku, zapodali że bedą drogi expresowe zamiast autostrad, bo..... SĄ DROŻSZE W BUDOWIE, więcej kolesi zarobi za nasze podatki...

a u nas wielkie święto, powstaje jedno boisko obiecane przez rząd, a gdzie? tam gdzie są wybory uzupełniające, gosiewczyzna się kłania

tymczasem za Słońca PERU:
Myślę, że wyjazd do Anglii był najlepszą decyzją mojego życia - nie żałuję ani trochę. Niedługo mija piąty rok, jak tu jestem zarejestrowany, więc mam szansę na angielskie obywatelstwo. Byłem ostatno w Polsce, jest jeszcze gorzej, niż było. Ceny sięgnęły zenitu, zrobiło się drożej niż w Anglii. Naprawdę nie wiem, jak ludzie tam żyją, zarabiając takie grosze. Myślę, że gdy wejdziemy do strefy euro, będzie jeszcze gorzej. Ceny pójdą w górę 100%, a zarobki zostaną na tym samym poziomie, ludzie umra z głodu.
http://anglia.interia.pl/wasze-artykuly/wasze-artykuly/artykul/w-polsce-jest-zle-a-bedzie-jeszcze-gorzej,10200

skasowany1955
26-05-2008, 15:34
to jedyny program rządu w sprawie dróg: http://www.rp.pl/galeria/1,139166.html