PDA

Zobacz pełną wersję : okna balkonowe dzwiekochlonne



radziom
22-05-2008, 20:58
Witam

Mieszkam w bloku, gdzie okna balkonowe wychodza na glosna ulicę. Halas od samochodów jest zdecydowanie za duży na obecne podstarzałe okna drewniane. Noszę się z zakupem ultra dzwiękoszczelnym okien (komplet balkonowy) i proszę ekspertów o porady :D

Wpadły mi w oko nowe okna Lazur Aqustic Ultra (44 dB) http://www.stolarka.com.pl/index.php?pid=95 oraz Ideal 6000 Passive House z szybą P4 lub dzwiękochłonną.

Pierwsze są drewniane a drugie PCV. Które byście polecili? Cel jest jeden: maxymalne wyciszenie :)

Pzdr
Radek

Route 66
29-05-2008, 05:52
Akurat w wyborze firmy nie pomoge. Ale wiem jedno, miałam okna o podanych parametrach (do tego ściany budynku o grubości 60cm). Nic z tego przebijał jednostajny uciążliwy szum. Na początku wydawało się, że te okna załatwiaja sprawę, ale z czsem i ów stały poszum (nawet w nocy) stał się uciążliwy. A jeśli w pobliżu jest dyskoteka alsolutnie nie chronią przed "basami". Zmianiłam mieszkanie.

radziom
30-05-2008, 21:37
Na szczęście dyskoteki nie ma w pobliżu, tylko śmigające samochody

Gdyby te okna nie wystarczyły to można by jeszcze na dokładke dołożyć rolety zewnętrze lub w ostatecznym akcie rozpaczy zabudować balkon czyms z plexi

Odnośnie rolet: jak to oceniacie? bardzo pomagają w wyciszaniu?