PDA

Zobacz pełną wersję : projekt MAJA pracownia ARCHETON



kate 25
30-07-2006, 01:27
Zerknijcie prosze na ten projekt , poniewaz nie mam za bardzo sie kogo doradzic, a juz w tej chwili mam klapki na oczach
nastawilam sie na ten projekt
Moze ktos spojrzy na niego bardziej surowo
bardzo prosze o jakies wady i zalety oczywiscie:)
Z gory pisze ze mam waska dzialke wiec wybor wiadomo jest ograniczony
Dzieki!!

kate 25
30-07-2006, 01:31
www.archeton.pl
projekt MAJA

Pan Roman
09-02-2007, 10:31
Maja z bliska (kliknięcie na obrazek otwiera opis):
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/Maja/Maja.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=655)
Pozdrawiam
PR

Nikoru
09-03-2007, 15:35
Mnie ten projekt bardzo się podoba. Sama na niego zwróciłam uwagę w poszukiwaniach odpowiedniego. Budować się jeszcze nie zamierzam (zbieramy fundusze), ale projekty wertuję już od dłuższego czasu.
W tym brakuje wprawdzie spiżarki, ale kotłownia jest spora, więc może ją zastąpić (gdzieś przecież trzeba trzymać przetwory).
Zastanawiam się, jak by wyglądał domek, gdyby zlikwidować to wcięcie w salonie. Może ktoś ustosunkowałby sie do tego?

Ballah
17-04-2007, 19:44
Byłby trochę większy, i zupełnie bez wyrazu. Ale to rzecz gustu.
Piszesz, że masz wąską działkę - ale jak usytuowaną względem stron świata ? Wjazd od której strony ? Pytam, bo obok "mojej" jest działka która ogródek będzie miała od północy a ulicę od południa i domek musi stać przy ulicy. I co - pokój dzienny pod północy, czy z widokiem na ulicę :o Brrr...

Nikoru
17-04-2007, 20:27
Ja mam akurat szeroką i dość ustawną działkę w stosunku do słońca. To mój przedmówca ma podobny problem do Twojego.
Przyjrzałam się jednak Mai jako jej mieszkanka i pani domu i doszłam do wniosku, że ma nieustawny salon. Druga rzecz to fakt, że klatka schodowa jest również na przeciwko salonu. Mało komfortowa sytuacja jak dla mnie. Projekt poszedł więc w odstawkę.

majowicze
02-03-2008, 09:20
Poszukuje osób budujących wg. projektu MAJA z Archetonu. Chętnie z okolic Warszawy. Proszę o kontakt na priv, ewentulanie o linki do galerii zdjęć.

borbet7
24-05-2008, 15:59
Witam. Moi znajomi posiadają projekt Maja E-655 wersja katalogowa Archetonu. Trochę szukałem, ale nie widzę. Czy ktoś buduje/budował taki domek
http://www.archeton.net/RESOURCES/WIDOKI/Maja/Maja-390-a0-p.jpg
Czekam na odzew, uwagi, informacje itd.
Pozdr.

Asia777
24-05-2008, 21:05
borbet7 zerknij na forum archetona-tam jest duzo budujących Maje i mniejszą wersje Majkę

borbet7
26-05-2008, 15:50
borbet7 zerknij na forum archetona-tam jest duzo budujących Maje i mniejszą wersje Majkę

Dzięki wielkie. Z pewnością zerknę.

P.s. Ale oczekuję w dalszym ciągu jakiegoś info.
Pozdr.

Bartas i AG
15-02-2009, 20:13
Witam! Czy ktoś buduje lub ma w planach budowę MAJI REX? Szukam wszystkich zauroczonych tym projektem :lol:

wolfeer
23-02-2009, 10:26
Jak tylko pogoda pozwoli to rozpoczynam budowe Mai Rex. Ekipe mam umowiona. Obecnie rozpoczalem zakupy w skladach budowlanych.

Bartas i AG
23-02-2009, 19:12
Już myślałem, że będę osamotniony w zmaganiach z budową Mai Rex. :wink: My także mamy w planach wiosnę. W kwietniu chcemy ruszyć z fundamentami. Czy nanosiłeś jakieś zmiany w projekcie?
Pozdrawiam

wolfeer
24-02-2009, 12:47
Już myślałem, że będę osamotniony w zmaganiach z budową Mai Rex.

Oj... mylisz się, bo ten projekt jest bardzo popularny. Wystarczy wejsc na strone archetonu, wybrac projekt i wejsc na jego forum lub bezposrednio: Forum Maja Rex (http://forum.archeton.pl/viewtopic.php?f=10&t=931&hilit=maja+rex).

Znajdziesz tam nawet zdjecia z realizacji. Ja jak tylko rusze z budowa rowniez
beda relacjonowal i publikowal zdjecia. Wielkim plusem tego forum jest, ze mozna zapytac architektow o zmiany itp. Sam zreszta sprawdz.

A wracajac do realizacji... osobiscie ogladalem taki dom w stanie deweloperskim w Krakowie-Swoszowicach. Moze tutaj podam kolejny link: Wierzbowa Polana (http://www.wierzbowapolana.pl/) (wejdz tam na akutalnosci)
Jest to inwestycja deweloperska archetonu, jednym z budynkow tam jest wlasnie Maja Rex, znajdziesz na zdjeciach. Powiem szczerze, ze po wizycie w tym domu w 100% przekonalem sie co do dobrego wyboru projektu.


Czy nanosiłeś jakieś zmiany w projekcie?

I tak i nie... niestety krakowskie urzedy sa mistrzami w utrudnianiu ludziom zycia i... musialem odciac garaz. poniewaz zostaly mi wydane "Warunki Zabudowy dla domu jednorodzinnego" a nie "Warunku Zabudowy dla domu jednorodzinnego z garazem". Fakt ze zlozylem wniosek o te pierwsze, ale do glowy by mi nie przyszlo ze musze dopisac ze z garazem! Paranoja! Owszem moglem nie odcinac garazu i ponownie zlozyc wniosek o ustalenie Warunkow Zabudowy, ale jakos nie wyobrazam sobie czekac kolejnych 9-ciu miesiecy, bo tyle trwalo ich wydanie.

Poza odcieciem garazu i pokoju nad nim nic nie zmienialem. No wtedy wiadomo trzeba zrobic drzwi do kotlowni od wewnatrz i zlikwidowac te do garazu, ale tak to brak innych zmian. Projekt jest na prawde fajny, pomieszczenia rozplanowane z glowa i nie widze potrzeby mieszac.

Co prawda do tej pory mam dylemat czy nie podniesc nieco sciany kolankowej ze wzgledow funkcjonalnych, ale boje sie zepsucia bryly domu. Mam na to jeszcze chwile czasu.

W oryginalnym projekcie do budowy wskazany jest Ytong, ale ja uzyje porothermu 25. Mimo dobrych opinii nie mam jeszcze zaufania do tej stosunkowo nowej technologii. A Ty jak, robisz jakies zmiany? I z czego i gdzie budujesz? Ja w Krakowie, tak jak juz wspomialem :)

Bartas i AG
24-02-2009, 21:15
Stronę poświęconą Mai Rex na forum archetonu znam prawię na pamięć. :lol: Chodziło mi bardziej o nasze forum muratora. Mam nadzieję, że dzięki naszym wywodom znajdzie się więcej osób, które mają zamiar lub budują Maję.

Co do zmian w projekcie to mój architekt zrobił mi projekt na bazie Mai Rex. Mogłem w nim zmieniać co tylko chciałem jednak usytuowanie pomieszczeń na tyle mi się spodobało, że zmieniłem tylko długość budynku o 0,5 m oraz okna nad balkonem i na ścianie garażu. Również myślałem nad podniesieniem ścianki kolankowej ale wydaje mi się, że i tak ten domek już jest wysoki.

My planujemy budowę w Grodzisku Wielkopolskim. Będziemy budować z porotonu Robena. Jeżeli uda nam się załatwić wszystkie papierki to w kwietniu zaczynam fundamenty :P

wolfeer
25-02-2009, 08:59
Mogłem w nim zmieniać co tylko chciałem jednak usytuowanie pomieszczeń na tyle mi się spodobało, że zmieniłem tylko długość budynku o 0,5 m oraz okna nad balkonem i na ścianie garażu.

Tak, przypomiales o oknach i drzwiach :) To tez zmienie, tzn. nieco ogranicze ich ilosc. Salon bede mial na storne poludniowa i drzwi na taras zostaja, natomiast drugie drzwi na taras (u mnie na strone zachodnia) zastapie oknem. Doszlismy z zona do wniosku, ze nie potrzebne az dwoje na zewnatrz z salonu, a dzieki temu zabiegowi stalon staje sie bardziej ustawny i tez bedzie nieco cieplej.

Na pietrze tez usune jedne drzwi na balkon, bo zbyteczne wydaje sie az dwoje z jednej sypialni. Albo zastapie je oknem, albo po prostu zlikwiduje (te na tej skosnej scianie). Ale to wszystko sa drobne zmiany.

michuteria
23-06-2009, 15:19
Witam i ja!!!
Również buduję ten domek, zaczęliśmy w tym roku. Szukałam czegokolwiek o naszym domu na muratorze, ale dopiero dzisiaj znalazłam.
Budujemy z 30stki Robena. Mamy w adaptacji podniesienie ściany kolankowej o 2 pustaki :roll: , tak nam architekt doradził, nie postarał się zbytnio, nawet dachu nie wydłużył, dom na rysunkach wygląda okropnie! Nie będziemy chyba podnosić wcale, wystarczy nam tej powierzchni, i nie chcemy wybudować maszkarona.
Narazie sen z powiek spędza mi wybranie dachówki. Kolor bym chciała antracytowy, mąż miedziany :evil: Jest dobra oferta na Creatona, ale w miedzi, ciemny juz troche drożej, więc rozum nakazuje wybrać miedź... Trudna decyzja.
Wyjścia tarasowe, te podwójne zostawiamy obydwa, bo mamy na zachód i na południe piękne widoki i chcemy mieć oba te tarasy. Poza tym ta elewacja zachodnia tak nas zachwyciła, że nie chcemy za bardzo jej zmnieniac. Na górze rowniez zostają wszystkie okna balkonowe. Zrobimy może jedynie fixa, tam gdzie są po dwa wyjscia. Na dole zamurowaliśmy jedynie to pojedyncze wyjscie tarasowe na skosnej scianie.
I dodaliśmy daszki nad wejsciem i z tyłu nad tarasem, tak jak w Mai. Chociaz elewacja frontowa nie bedzie wygladac jak w Mai, bo tam lukarna jest centralnie nad wejsciem i nad daszkiem, a u nas lukarna jest w lewo, prawda? Ale będzie taka asymetria... Nam sie podoba, narazie na rysunkach, zobazcymy jak to wyjdzie. Jak bedzie kicha, to można zawsze obciac krokwie i skrocic ten daszek. Jak uruchomie skaner, to wrzuce jakies rysunki.
Pozdrawiam

Bartas i AG
23-06-2009, 20:06
Coś mi się wydaję, że wszyscy się "znamy" z forum Archetona :lol: Szczerzę się przyznam, że zakładałem ten wątek z nadzieją,że jest więcej ludzi budujących ten domek. Forum Archetonu jak dla mnie jest trochę"ospałe", może właśnie tutaj uda nam się rozkręcić wątek? Co Wy na to? My jak na razie czekamy aż architekt złoży papiery do starostwa a potem oczekiwanie na upragnione PnB, mam tylko nadzieję, że nie będę czekał tak długo jak na mojego geodetę i wydzielenie działki w jego wykonaniu-ponad rok czasu.

pozdrawiam

michuteria
24-06-2009, 09:52
Faktycznie, sami znajomi :lol:
Papierkologia w naszym kraju jest straszna, procedury okropne! My prawie rok czekaliśmy na założenie tzw. zetki, fundamenty robiliśmy na prądzie pożyczonym od sąsiada z naprzeciwka. Kable rozciągane po drzewach nad drogą... Ale jakoś daliśmy radę bez kupowania agregatu, bo to przecież dodatkowy koszt.
Na tym forum bywam częściej, więc może uda nam się tu bardziej rozkręcić! :D Cała masa przydatnych informacji i inspiracji tu jest.

Bartas i AG
25-06-2009, 15:41
My jeszcze niestety nie ruszyliśmy ale prąd już mam doprowadzony do działki dzięki uprzejmości wuja który buduje się 100m dalej. Więc jak na razie problem drogiego prądu budowlanego mam z głowy :lol: Wracając do zmian w projekcie to mam do Was pytanie. Czy nie macie wątpliwości co do rozmiarów kuchni? Nam wydaje się bardzo malutka i mało ustawna. Zamurujemy nawet otwór na drzwi z korytarza by zyskać więcej miejsca na szafki. Wiem, że już jesteście dalej z budową, więc może się wypowiecie co do rozmiarów tego pomieszczenia? Może jakieś zdjęcie? :roll: Pozdrawiam.

michuteria
25-06-2009, 20:58
Z ta kuchnią też mam dylemat, również wydaje mi się troche mala i nieustawna. Ale jak zamurujecie drzwi z korytarza do kuchni, to bedziecie wchodzić do niej tak naokoło? Też myślałam, żeby to zrobić, ale wtedy trzeba chyba zrobic jakieś wejście bliżej, np. w ścianie działowej, dzielącej kuchnię i salon, albo wcale tej ściany nie stawiać?
My mamy narazie stan zero, jutro chłopaki ruszają ze ścianami, to dopiero będzie lepiej coś widać. W ogóle pomieszczenia robią wrażenie niewielkich, ale zdaję się, wszyscy tak mają przy fundamentach...
A oglądaliście jak są rozwiązane kuchnie w innych Majach i Majkach? Może coś w tym stylu?

http://www.archeton.pl/projekt/maja_szk-683-931-rzuty-10bfa7584211af5a2508463200f2fa3b
http://www.archeton.pl/projekt/majka-687-752-rzuty-10bfa7584211af5a2508463200f2fa3b

Bartas i AG
25-06-2009, 22:15
Ja myślę, że wchodzenie przez pokój gościnny nie będzie aż tak wielkim problemem. Ze ścianki działowej też nie chcemy zrezygnować, żeby zasłonić ewentualne kupki brudnych naczyń po imprezach rodzinnych itp. :lol: Nam pasuję taki układ jak tutaj (wnętrze 2) tyle, że bez drzwi. http://www.archeton.pl/projekt/majalux-859-947-wnetrza-10bfa7584211af5a2508463200f2fa3b. Ostateczną decyzje podejmiemy gdy już staną mury bo wtedy najlepiej będzie to widać.

Śmiałki
26-06-2009, 08:24
hej, dzięki za info o nowym forum. Wyglada na to,że my jesteśmy chyba najdalej z budową, teraz walczymy z tynkami wew. i ociepleniem.
pozdrawiamy.

Bartas i AG
26-06-2009, 10:17
Dzięki Waszym zdjęciom mamy obraz tego co budujemy :lol: Obiecuję, że jak tylko dostaniemy PnB to będziemy starali się Was dogonić, żeby Wam smutno nie było :P W tym roku mamy w planie stan surowy zamknięty a na wiosnę ruszymy dalej. Śmiałki czy możecie wrzucić zdjęcie kuchni tak aby ukazało wielkość tego pomieszczenia? Plisss 8) Może pozwoli nam rozwiać nasze obawy co do wielkości.
Pzdr.

michuteria
26-06-2009, 18:02
Ja myślę, że wchodzenie przez pokój gościnny nie będzie aż tak wielkim problemem. Ze ścianki działowej też nie chcemy zrezygnować, żeby zasłonić ewentualne kupki brudnych naczyń po imprezach rodzinnych itp. :lol: Nam pasuję taki układ jak tutaj (wnętrze 2) tyle, że bez drzwi. http://www.archeton.pl/projekt/majalux-859-947-wnetrza-10bfa7584211af5a2508463200f2fa3b. Ostateczną decyzje podejmiemy gdy już staną mury bo wtedy najlepiej będzie to widać.

Ta wersja jest też kusząca, powstaje wtedy dużo miejsca na szafki, ale dla mnie to by było za daleko, żeby wejść do kuchni... Dzisiaj byłam na budowie i kazałam chłopakom zrobić tak:
http://www.archeton.pl/projekt/majka-687-752-rzuty-10bfa7584211af5a2508463200f2fa3b
Nie będę musiała daleko zasuwać z zakupami i poszerzy się wejście do salonu, będzie widac z salonu całą klatkę schodową, bo zlikwiduje się kawałek tej ściany nośnej, między salonem a klatką schodową. Nie będę miała za to tej ściany działowej, na której wisi Tv, i trochę mi jej szkoda, bo salon robi się bardzo mało ustawny, ale kuchnia otworzy sie bardziej na salon, a tak lubię. Mam w obecnym domu kuchnię całkiem otwartą, przedzieloną tylko barkiem i mi to odpowiada, przyzwyczaiłam się, trzeba jedynie bardziej dbać o porządek.

Mam tez pomysł na barek/wyspę między salonem a kuchnią po skosie jak w Kaprysie Archetonu, ale to okaże sie później, czy się coś takiego tam zmieści.

Narazie leje u nas okropnie i tempo na budowie słabe... :cry:

michuteria
28-06-2009, 16:48
Dzisiejsza inspekcja na budowie wykazała, że chłopaki zamurowali wyjście na taras zachodni, wszystkiego człowiek musi dokładnie pilnować! Teraz trzeba będzie trochę rozkuć...

Pytanie do Wolfeer, chociaz nie wiem, czy jeszcze tu zagląda...:
Co to za dziwny strop na poddaszu i skąd taki pomysł? Oglądałam fotki na Picasa i stąd moje pytanie. Jak potem robi sie dalej dach? Więźba, czy może same łaty, kontrłaty? Bardzo to ciekawe...

Podaję linka do mnie, bo trochę namieszałam w swojej galerii :-?
http://picasaweb.google.com/michuteria

Bartas i AG
28-06-2009, 23:45
Przyznam się szczerze, że mnie również zaskoczył ten strop wolfeera. Miejmy nadzieję, że kolega nam wyjaśni tą sprawę. 8) michuteria a u Ciebie Niech się mury pną do góry czekam na więcej fotek i trzymam kciuki za bezproblemowe budowanie :D

wolfeer
29-06-2009, 14:04
Witam :)
Na forum archetonu (http://forum.archeton.pl/viewtopic.php?f=10&t=931&st=0&sk=t&sd=a&sid=17bed9b567abb32c568879bd1d9c59a2&start=120) dość obszernie wypowiedziałem się na temat stropu na poddaszu, dlatego nie będę dubował odpowiedzi, myśle że link wystarczy, tym bardziej że ta sama ekipa tu i tam :)

Tak jak tam napisałem, w Małopolsce i na Rzeszowszczyźnie to dość popularne rozwiązanie i do mnie akurat przemawia. W razie pytań służę odpowiedzią i również gotowy jestem na krytykę, bo widziałem na innych forach jaką żywą dyskusję to wywołało.

Jutro ma być trzecie podejście do lania stropu, bo dwa razy już pogoda nas wygoniła. Jak zaleją, podeślę kolejne zdjęcia.

michuteria
29-06-2009, 21:15
Mieliśmy dzisiaj pierwszy dzień pogody a nasze ''majstry'' się nie zjawiły :x

Dostałam za to wycenę dwóch różnych dachówek:
1. Roben Plus, kol. miedź ok. 25.000
(w tym dach. skrajne również, membrana, wszelkie taśmy, klamry, kosze, duperele, rynny, rury spustowe, kolanka itp., 5 okien dachowych Alpine/Roto i 1 wyłaz)
2. Rupp Ceramika Sirius, kol miedź ok. 26.000 (reszta tak samo)

Czekam jeszcze na wyceny z innych miejsc, również na Creaton Balance, który to rzekomo ma być w cenie Robena, sprawdzałam w sieci, jest to nowy model Creatona i faktycznie można go dostać w przyzwoitej cenie (jak na Creatona :wink: )

Nie wiem czy to dobre ceny, jak wam się wydaje? Poza tym kolor trochę ''nie mój'', małż sie przy nim upiera, ja wolałabym jakiś antracyt albo czarny. Ale to będzie trochę drożej.

Wolfeer, krytykować nie będę, każdy robi, jak uważa :lol: Dla mnie trochę to jak bunkier, takie miałam pierwsze skojarzenia, ale skoro tobie to pasuje, to ok. Najważniejsze, żebyśmy sami byli zadowoleni ze swoich wyborów.
Tym optymistycznym akcentem kończę swoje wypociny i lecę na wątek o dachach. Dobranoc!

Śmiałki
29-06-2009, 22:04
pod linkiem kilka nowych fotek dla zainteresowanych na końcu galerii :)
http://picasaweb.google.com/przemosmial/BudowaMaja?authkey=Gv1sRgCL6YtKyb2ce0Yw#
Pozdrowienia i pilnować fachofców :)

michuteria
30-06-2009, 10:14
michuteria a u Ciebie Niech się mury pną do góry czekam na więcej fotek i trzymam kciuki za bezproblemowe budowanie :D

Dzięki!
Bez problemów się jednak nie obejdzie. Tym razem okazuje się, że projektant narobił błędów przy adaptacji stropu. Będziemy robic terivę, parę belek ''wisi'' w powietrzu, nie opiera się na ścianie, nie ma wcale balkonu :evil: Nasz majster sam to poprawi, na szczęście się dopatrzył w porę :D Też nam jakoś ten strop nie pasował, ale przecież nie jesteśmy z małżem budowlańcami, żeby się na wszystkim znać!

Po wczorajszej lekturze wątków dachowych mam niezły mętlik w głowie. Okazuje się, że Roben niby fuj!!! Rupp wcale nie lepszy, a ten tani Creaton to też rzekomo jakaś lipa i w ogóle kicha. Nie mam zamiaru się jednak tym sugerować, w końcu to tylko dachówka. Na niejednym domu leżą takie ''buble'' i pewnie niejedno przeżyją. Nie dam się zwariować!

Śmiałki, nie pamiętam czy była już o tym mowa, ale macie tylko jeden komin? Wentylacji z kuchni też nie ma u was? Co planujecie na dach, jeśli można spytać?

wolfeer
30-06-2009, 22:54
Ufff... do trzech razy sztuka! Tym razem udało się zalać skosy, chociaż bez lekkiego stresu się nie obeszło, bo przy końcu zalewania na horyzoncie można było dojrzeć ciemne chmury i błyskawice. Na szczęście jak nagle się pojawiły, tak szybko się rozeszły.

Zapraszam zatem do galerii (http://picasaweb.google.com/budowa.wilczak/03DrugaKondygnacjaMurowaniePoddaszaIStrop#)

michuteria my kryjemy blachodachówką, więc na temat dachówek nie będę się wypowiadał, bo nie wgłębiałem się w temat.

Śmiałki
01-07-2009, 07:24
odpowiadamy: tak mamy tylko jeden komin, nie bedziemy mieć kominka, ale mamy za to taras, który już teraz okazuje się strzałem w dziesiątke, mamy wentylacje w kuchni ale może nie widać jej na fotkach, planujemy kryć dachówką prawdopodobnie z robena kolor miedziany lub kasztan.

michuteria
01-07-2009, 13:07
Wolfeer, gratuluję ukończenia kolejnego etapu!
Gdybyś zalał jeszcze tę dziurę na lukarnę i wstawił okna, to od biedy mógłbyś już mieszkać! Dach nad głową jest! :wink: :lol:

Śmiałki, ten Roben wygląda cenowo całkiem, całkiem... Myślę, że można się na niego skusić, wbrew wszelkim opiniom na temat tych dachówek. Robiliście już wycenę dachówki? Nam proponują 2,96 zł za sztukę dachówki podstawowej, nie pamiętam ile dokładnie wchodzi ich na m2, ale przy naszej ilości 2400 sztuk to wychodzi 7104 zł. Koszmarne ceny za to są na dachówki skrajne, 28,92 zł za szt, u nas trzeba ich 160 szt, więc wychodzi ok. 4600 zł. I tu mój małż wymyślił, żeby nie kupować tych skrajnych, tylko wykończyć blachą w tym kolorze. Rozwiązanie całkiem kuszące, jeśli chodzi o koszty, ale mi się to nie podoba. Widziałam takie dachy, dużo zależy też od pomysłu i sprytu wykonawcy, ale mimo wszystko nie widzi mi się coś takiego. On za to nie widzi wcale różnicy, albo tylko ściemnia, żeby zaoszczędzić :evil: Mamy więc w domu kolejny powód do konfliktu.
Nie wiem czy u was są też takie zgrzyty, jak u mnie? Czy może jesteście zgodni we wszystkim, bo u nas batalia o każdą pierdółkę, że nie wspomnę o większych rzeczach, ehhh... Problem chyba w tym, że faceci mają inne spojrzenie na świat...

michuteria
01-07-2009, 15:11
Obiecałam wrzucić nasze rysunki po adaptacji przez architekta :-?
Planujemy zadaszenie wejścia i tarasu z tyłu, jak już wcześniej pisałam. Ma to wyglądać mniej więcej tak:
http://picasaweb.google.com/lh/photo/us2tl4ABSR0O9ZRfUePiXw?feat=directlink -front

http://picasaweb.google.com/lh/photo/yCo5_UAU_LFSH3ooDWWAGA?feat=directlink -tył

Nie patrzcie na ścianę kolankową, bo nie będzie tak podniesiona. Nie podoba nam się to. Wychodzi za duża odległość między górną krawędzią okna a okapem dachu, zatraciły się tu proporcje :-?

Śmiałki
01-07-2009, 21:42
michuteria: haha już my coś o tych konfliktach wiemy, ale pewnie tak to wygląda przy budowie domu, tylko że u nas co do dachówki jest odwrotnie: to ja chciałam wykończyć dach blachą a mężowi podobają się dachówki skrajne, ceny kosmiczne tych dachówek. Znajomi wykańczali właśnie blachą i ładnie sie to prezentyje a koszty napewno dużo mniejsze. My robiliśmy wycene robena w 2008 roku cena za sztuke 3,20 już wtedy nas zapewniano że już taniej nie będzie gdyż to promocja, a tu proszę ceny znów w dół. My planujemy dachówkę w przyszłym roku.
U nas zadaszenie tarasu jest załamane, w projekcie zadaszenie miało byc przedłużeniem dachu tak jak u was, ale ponieważ zasłaniało nam to okno tarasowe zrobiliśmy załamanie i jest dużo lepiej.
Zadaszenie z przodu super sprawa, my teraz żałujemy że tak nie zrobiliśmy jak wy macie w projekcie, ponieważ kapie nam ciągle na schody.

Śmiałki
02-07-2009, 11:30
http://images49.fotosik.pl/155/62b99f4845fecbc3med.jpg

Bartas i AG
02-07-2009, 17:59
Śmiałki,Wasz domek z dnia na dzień jest coraz ładniejszy :D My planujemy dachówkę Domino Kreatona. Z tego co się orientowałem to nie jest ona tania ale jest super! Bierzemy także pod uwagę - Roben, sredzka falista plus, czarnobrązowa . Wyceny będę miał za 2 tyg. bo jadę na wakacje do Polski ( wakacje w Polsce-dobre co? :lol: ) Obydwie dachówki można zobaczyć w tym wątku http://forum.muratordom.pl/pokazcie-swoje-dachy,t81343-600.htm

michuteria
02-07-2009, 20:19
Chyba ktoś tu chce, żebym zeszła z tego świata doznając ataku serca!!! :evil: :evil: :wink: Domino to moje marzenie. Pozostanie niestety niespełnione, gdyż cena jest powalająca :roll: , przynajmniej dla nas. Ale miło będzie popatrzeć na fotki, jak już sobie to Domino położycie :lol: Niech zgadnę..............., kolor pewnie łupek???

Śmiałki, fajny macie ten taras, całkiem spory ten daszek, my mamy trochę mniejszy, ale mamy właśnie takie obawy co do niego, jak piszecie, że może zasłaniać drzwi tarasowe i zabierać światło. I nie wiem, czy nie jest za krótki, czy zmieści się pod nim stół z krzesłami... Możemy jakby co ściągnąć od was pomysł z tym załamaniem? :lol:

Śmiałki
02-07-2009, 22:23
michuteria
też ten tarasik z tył wydawał nam się mały i dlatego go powiększyliśmy :)
też mieliśmy obawy czy wygodnie sie tam bedzie siedzieć - imprezowac :) i pewnie jakies tańce bedą.... :) teraz jest w sam raz..

wolfeer
03-07-2009, 22:49
Ze swojej strony wtrącę coś na temat tarasu i zadaszenia na nim. Wjazd na działkę mamy od najmniej korzystnej strony względem stron świata (http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,540/Itemid,31/), czyli od południa. Taras który robicie i zadaszanie nad nim u nas wyszedłby na zachód, a to nie jest dobra lokalizacja. Dlatego zrezygnowalismy z tego wyjścia i przerobiliśmy je na okno. Zostało nam wyjście z salonu na południe i tylko z tej strony wchodzi w grę taras. Tutaj raczej ciężko zrobić daszek na stałe, tak jak u Śmiałków i w planach u michuterii, bo to ściana z fajermurami i balkonem, a nie ze spadami dachu, które można przedłużyć..

Zadaszenie nad tarasem jest konieczne, ale jak to zrobić nie psując bryły domu? Moja żona wpadła na rozwiązanie problemu - markiza zamontowana do płyty balkonowej. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość jej składnia i rozkładania w razie potrzeby. W tej chwili można już zamówić markizę w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można spokojnie dobrać właściwą, pasującą do całości.

Aby przybliżyć Wam temat podaję przykładowe linki do markiz link 1 (http://www.markiza.com.pl/tarasowe.html), link 2 (http://www.umbrella.com.pl/markizy-tarasowe-galeria.php)

michuteria
04-07-2009, 22:37
Markiza to super pomysł! Też o tym myśleliśmy, zanim podjęliśmy decyzję o przedłużeniu połaci dachu. Przyznam, że chodziło mi jeszcze po głowie takie drewniane, ażurowe zadaszenie, coś w stylu wielkiej pergoli porośniętej jakimś winobluszczem, albo innym zielskiem... Dawałoby przyjemny cień latem, ale niestety nie chroniłoby przed deszczem :cry: Znajomi mają cos takiego i jest super latem, no ale ma swoje wady. A markizy robią teraz naprawdę świetne, zawsze można zwinąć, jak nie jest potrzebna, na zimę zdjąć...

Śmiałki
05-07-2009, 08:32
I tak wyglada domek po ociepleniu z obsadzonymi parapetami :)


http://images41.fotosik.pl/152/c17406f1035d9c2fmed.jpg

michuteria
05-07-2009, 09:45
Witam Śmiałki! Parapety przepiękne! Domek prezentuje się już całkiem, całkiem :lol:
Podnosiliście ścianę kolankową, czy nie? Bo u nas nieustająca batalia o tę ściankę i nie możemy dojść z małżem do porozumienia. Juz myślałam, że się dogadaliśmy w tej sprawie, a tu zonk :x Tak jak jest u was, to się mojej połowie podoba :lol:

Śmiałki
05-07-2009, 13:37
MICHUTERIA !!!
temat sciany kolankowej tez przerabialiśmy hi hi żona chciała aby zostawic tak jak jest w projekcie a ja chcialem podnieść (zostalo jak chciala żona = święty spokój heh) w chwili obecnej po podmurowaniu od stropu ściana kolankowa ma 103 cm od tego trzeba odliczyc wylewkę na strop + styropian i sufit, myslę ze wyjdzie ok 80-90 cm na gotowo, jest ok :) zona miała rację :)pokoje na gorze naprawdę są b.duże i przestonne..
pozdrawiamy !!!

michuteria
05-07-2009, 17:11
Dzięki! o to chodziło. Teraz muszę to pokazać małżowi :lol:

wolfeer
04-08-2009, 09:19
Widać że nadszedł czas urlopów bo cisza na forum muratora i archetonu. A ja zapraszam do galerii (http://picasaweb.google.com/budowa.wilczak/04DachKominyISzczyty#), górale ostro pracują, mają zamiar kończyć w tym tygodniu.

Bartas i AG
04-08-2009, 11:25
Zapewniam kolegę, że to cisza przed burzą! :D Po prawie 2 latach zmagania się z podziałem działki(w tym miejscu gorące podziękowania dla mojego geodety :evil: :evil: ), po miłych(Urząd Miejski) oraz nie miłych(Starostwo Powiatowe) spotkaniach z urzędnikami w końcu staliśmy się właścicielami działki i mamy w ręku pozwolenie na budowę :D :D :lol: :lol: :P :P . W piątek został zebrany humus, w sobotę tyczenie domku a dzisiaj pierwsza łycha koparki wbiła się w grunt by wykopać nam fundamenty. Tak więc budowa miała ruszyć w marcu a teraz będzie wyścig z czasem, żeby zostawić domek na zimę w stanie surowym z dachem. Czy się uda? Mamy nadzieję, że tak! :wink: Obiecuję założyć galerię, żeby zrewanżować się Wam wszystkim, za zdjęcia, które dają nam obraz naszego domku ale i natchnienie do budowania! :P :P Rozpisałem się troszku ale to pewnie z tej radości, zresztą sami wiecie jakie to fantastyczne uczucie zaczynać budowę domku marzeń :lol:
Pozdrawiam

wolfeer
04-08-2009, 14:29
Gratuluję rozpoczęcia budowy. Czym jest oczekiwanie na upragnione pozwolenie wiem doskonale, bo u nas minęły 23 miesiące od zakupu działki do przysłowiowego wbicia pierwszej łopaty w ziemię. Powodzenia i czekamy na zdjęcia.

Bartas i AG
04-08-2009, 21:57
Obiecałem, więc słowa dotrzymuję :lol: Prace idą pełną parą więc już można zobaczyć zarys domku na świeżo wykopanych fundamentach :P Zapraszam do galerii: http://picasaweb.google.pl/BartasAG

Bartas i AG
08-08-2009, 00:37
Widzę, że daszek u kolegi wolfeera skończony. Jeszcze okna i można na biedę zamieszkać :D Widać,że górale robotę mają we krwi, kilka dni i dach gotowy :wink: Szkoda, że nie mieszkam bliżej gór bo też pewnie bym górali zatrudnił, chociaż na swoją ekipę nie mogę na razie narzekać i oby już tak zostało :P U mnie fundamenty pną się do góry i jest już pierwsza chwila zwątpienia-czy te pomieszczenia naprawdę są takie małe? :o Czytałem kiedyś, że zawsze fundamenty pomniejszają optycznie domek i mam nadzieje, że to prawda :wink:

wolfeer
10-08-2009, 13:07
Widzę, że daszek u kolegi wolfeera skończony.

Tak, stan surowy otwarty ukończony! Zapraszam do galerii (http://picasaweb.google.com/budowa.wilczak/04DachKominyISzczyty#) Wieczorem postaram się wrzucić kilka ładniejszych, bardziej szczegółowych zdjęć.


Widać,że górale robotę mają we krwi, kilka dni i dach gotowy.

Tak to prawda, pracowali calutkie dnie, od 7:00 do 20:00, a spali w garażu, bo nie chcieli tracić czasu na dojazdy. Dach postawili w 10 dni, mimo że pracy było więcej niż przy tradycyjnym dachu, bo musieli dodatkowo rzeźbić, strugać i malować krokwy i płotwy, przybić podbitkę i ocieplić skosy.

Wracając do ukończenia SSO, obiecałem podać koszty. Materiały budowlane wyniosły nas 81 tys, robocizna 34 tys, do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty przygotowawcze przed rozpoczęciem prac (zakup projektu i adaptacja, kierownik budowy, pozwolenia, geodeta, blaszak, narzędzia itp), razem ok 10 tys. Wydaje mi się, że "wynik" bardzo przyzwoity i oby nadal udawało się utrzymać w planowanych wydatkach.

Trzymajcie kciuki i powodzenia na Waszych placach budowy!

Bartas i AG
21-08-2009, 20:23
Czyżby nasi inwestorzy zakończyli roboty na ten rok? W galeriach cisza, na forach cisza. Czy ktoś tu jeszcze zagląda? 8) U nas prace idą pełną parą. Wczoraj chłopaki zalali strop, więc zostały tylko ściany działowe i można powiedzieć, że parter skończony. Wszystko wskazuje na to, że zadaszymy domek przed pierwszymi śniegami. :D Dla chętnych fotki: http://picasaweb.google.pl/BartasAG
Pozdrawiam

wolfeer
23-08-2009, 09:59
Czyżby nasi inwestorzy zakończyli roboty na ten rok?

Cierpliwości ;) Niestety trzeba odczekać swoje między kolejnymi etapami. U mnie ciąg dalszy za 3 tygodnie. Po przykryciu domu daję murom wyschnąć, przez to mokre lato bardzo naciągnęły w siebie wody.
A plany na ten rok mamy spore... ale nie będę pisał jakie, tylko zrelacjonuję na bieżąco.


Wszystko wskazuje na to, że zadaszymy domek przed pierwszymi śniegami.

Myślę że spokonie się wyrobicie. Wymurowanie poddasza pójdzie dużo szybciej niż parteru :)

michuteria
21-09-2009, 12:16
Witam!
Dawno się nie odzywałam na forum, ale nie było za bardzo o czym pisać.
Na dzień dzisiejszy mamy prawie skończone murowanie poddasza i kominów, zakupione okna dachowe, więźba czeka też. W przyszły poniedziałek wchodzi ekipa na dach, więc niedługo też będziemy mieli SSO.
Zastanawiamy się jeszcze, czy wstawiać w tym roku okna, czy czekać do wiosny... Gdybyśmy wstawili, to można by zacząć instalacje, robota posuwałaby się dalej do przodu. Mamy jednak trochę wątpliwości, wszyscy dookoła doradzają nam, żeby poczekać z tymi oknami i dać budynkowi porządnie wyschnąć, sama nie wiem.
Pożyjemy, zobaczymy:)
Pozdrawiam

Przypomniało mi się jeszcze coś: czym wykańczacie kominy powyżej dachu? Nie chcę całej cegły klinkierowej, bo za drogo i za grubo będzie. Ciąć cegłę na pół? Też trochę grubo... Kleić płytki? Będą pewnie odpadać... Może struktonit, ale małż ma wątpliwości co do jego montażu. Rzućcie, proszę jeszcze jakiś pomysł!

wolfeer
24-09-2009, 21:47
Zastanawiamy się jeszcze, czy wstawiać w tym roku okna, czy czekać do wiosny...

Generalnie fachowcy zalecają poczekać z oknami przynajmniej miesiąc od przykrycia dachem domu, żeby nie montować ich w wilgotnych murach. I to jeśli jest ciepło i szybko schną. My czekaliśmy nieco ponad półtorej miesiąca. Patrząc na nasze mury, widzę że faktycznie trzeba odczekać swoje. Przez ten na prawdę oddały sporo wody.


Przypomniało mi się jeszcze coś: czym wykańczacie kominy powyżej dachu?

My też nie chcieliśmy cegły klinkierowej, bo nie będzie do niczego pasować, ale budowlańcy przekonali nas, że to najlepszy wybór ze względu na specyficzne warunki - duże zmiany temperatur, wystawienie na deszcz, wiatry, upały. Tynk szybko odpadnie w takich warunkach, poza tym cegła klinkierowa dziurawka jest ciepła i będzie dobry ciąg dymu. Warto dodatkowo zaimpregnować komin specjalym płynem podnoszącym jego wodoodporność.

A ja zapraszam do obejrzenia naszych okien i drzwi do galerii (http://picasaweb.google.com/budowa.wilczak/). Niedługo zamieszczę też zdjęcia z instalacji elektycznych, wod-kan i c.o., bo ekipa już rozpoczęła pracę.

Bartas i AG
27-09-2009, 11:50
Hej! My wykańczamy kominy właśnie struktonitem. Tylko czapa na górze ma być z klinkieru. Sam nie wiem jak to do końca będzie wyglądało ale myślę, że będzie dobrze.
Domek stawialiśmy z Porotonu łącząc go na klej,więc wilgoci w murach raczej nie powinno być bo zaprawy były śladowe ilości.Jednak w tym roku nie wstawimy okien tylko zabezpieczymy otwory jakimiś płytami lub deskami żeby śnieg nie napadał do środka. Słyszałem także, że dobrze jak domek w takim stanie przestoi dłuższy okres ( a najlepiej zimę) ponieważ często mury jeszcze pracują pod ciężarem dachu. Unikniemy ewentualnych mini pęknięć tynków itp. Jednak jest to tylko podsłyszana teoria i wiem, że większość ludzi buduje domki w ciągu jednego roku i nie narzekają.
U nas więźba posuwa się do przodu.
Aktualne zdjęcia na http://picasaweb.google.pl/BartasAG

michuteria
29-09-2009, 15:59
Witam!
U nas jakos powoli idą roboty do przodu... Facet od dachu narzeka na krzywe krokwie, krzywe szczyty...
Też chciałam struktonit na kominach, grafitowy pasowałby mi do ciemnego dachu, i fajnie się go układa w łuskę, ale małż nie chce słyszeć o płycie osb na kominach :evil: Woli płytki klinkierowe. Nie wiem, kiedy zaczną odpadać i czy w ogóle będą odpadać, może wcale nie... ale co ja zrobię, że mi się nie podobają?!
Z okien jednak zrezygnujemy w tym roku, bo będzie już trochę późno. Też chyba zabijemy dziury jakimiś dechami i tak sobie domek poczeka do wiosny.
Pozdrowienia z Dolnego Śląska :lol:

wolfeer
09-10-2009, 10:13
Zdjęcia z instalacji: http://picasaweb.google.com/budowa.wilczak/06Instalacje#. Zapraszam.

Bartas i AG
25-10-2009, 17:56
Czołem inwestorzy :lol:
Znowu nasze forum przycichło. Myślę, że tym razem Was, tak jak i nas zatrzymuje natura :-? Nasi cieślo-dekarze mieli przerwę w budowie dachu z racji wietrznej i deszczowej pogody. Zaczęli jednak w zeszłym tygodniu malować nadbitkę i pierwsze deseczki trafiły na dach.Także dachówka zwarta i gotowa czeka na zamontowanie a kominy czekają na wykończenie blachą w górnej części(murarze zagalopowali się z klinkierem). Do galerii dodałem kilka nowych zdjęć z zaczętą nadbitką. Zauważyłem, że kolor nadbitki wzbudza ożywione dyskusję wśród znajomych i rodziny odwiedzających naszą Maję. W naszych stronach przeważają kolory "standardowe".Sami jesteśmy ciekawi jak to się będzie prezentować z czarną dachówką (średzka falista Robena czarnobrązowa) oraz białym tynkiem.
To na tyle z placu budowy.

Jesteśmy ciekawi co słychać u michuteri i Śmiałków, coś cicho w Waszych galeriach! Tylko wolfeer wywiązuje się sumiennie z relacji foto :D

Pozdrawiamy ciepło!
Bartas i AG :wink:

wolfeer
26-10-2009, 17:00
Zauważyłem, że kolor nadbitki wzbudza ożywione dyskusję wśród znajomych i rodziny odwiedzających naszą Maję. (...) Sami jesteśmy ciekawi jak to się będzie prezentować z czarną dachówką (średzka falista Robena czarnobrązowa) oraz białym tynkiem.

Ja również jestem ciekaw jak będzie się całość prezentować, gratuluję pomysłu na nieszablonowe kolory :)



Jesteśmy ciekawi co słychać u michuteri i Śmiałków, coś cicho w Waszych galeriach!
Przyłączam się i czekam na jakieś wieści z Waszych budów.

U mnie zostały wykonane tynki wewnętrzne. Niestety zdjęć nie dorzuciłem do galerii, ponieważ przy foliach na oknach w pólmroku aparat w telefonie już sobie nie poradził. Przy najbliższej okazji zrobię kilka zdjęć zwykłym aparatem.

Śmiałki
30-10-2009, 07:29
witamy
U nas narazie spokojnie ale już nie długo :) czekamy na naszego hydraulika bo kolejny etap prac to instalacja CO, a majster ma sporo pracy i u nas ma się pojawić w listopadzie wiec jak tylko prace ruszą to galeria zostanie uaktualniona. w między czasie wstawiliśmy drzwi balkonowe, drzwi tarasowe, obliczyliśmy ilość potrzebnego styropianu na posadzke i imprezowalismy na tarasie :)
pozdrawiamy :)

rafcio_lewi
03-11-2009, 16:44
U mnie zostały wykonane tynki wewnętrzne. Niestety zdjęć nie dorzuciłem do galerii, ponieważ przy foliach na oknach w pólmroku aparat w telefonie już sobie nie poradził. Przy najbliższej okazji zrobię kilka zdjęć zwykłym aparatem.[/quote]

Witam. Mam pytanko czy możecie napisać ile Wam wyszło za prace wewnątrz domku (np. tynki wewnętrzne, prąd i inne prace). Z góry dziekuję i pozdrawiam

Śmiałki
04-11-2009, 16:54
Tynki wewnętrze (cementowo wapienne) sama robocizna murarzy 6,5 tys + listwy, cement, wapno i piasek.
cała elektryka robocizna + materiał - 5,2 tys. zł ( bez skrzynki z licznikiem )
instalacja woda z przyłączeniem i zaworem (materiały z robocizną) - 3,5 tys
kanalizacja ok - 1 tys. , nie więcej :)

Pozdrawiamy

Śmiałki
14-12-2009, 19:01
mam małe pytanko jekie są u Was ceny za położnie dachówki? od m/kw? czy od całości? czy za mozntaz okien dachowych dodatkowa opłata? mozntaż rynien etc?

tomaszsto1
11-01-2010, 13:07
Witam!
Nadszedl czas dalszy na kontynuowanei budowy:).
Stanelismy nad wyborem okien i tutaj duzy klopot.
Moze ktos napisze jakiego rpoducent okna wybral jakie okucia i profile.
Zastanaiwamy się nad oknami AVANTE i druga opcja to nasza kielecka firma DORBUD ktora robi okna z prodilu schuco, okucia WH - czyli to samo co jezierski z tym ze cena wiele nizsza - wykonanie okien solidne.

WOLFEER jakiego typu profilu ty uzyles bo okna bardzo ciekawie wygladaja:).

PS. prosze

Asia777
12-01-2010, 17:44
My mamy dako, zerknij sobie dla porównania. W tym okno trójkątne - a zdaje się , że majki je mają :) U jezierskiego tez byliśmy ale wygrały dako.

Ps. My akurat mamy 5 komorowe plastiki ale opcje są różne :)

tomaszsto1
18-01-2010, 06:48
Zastanawaimy sie nad czterema producentami.... Jezierski, Avante i Dako oraz nasz lokalny producent DORBUD Kielce.
Dorbud i jezierski to Schuco + WinkHaus z tym ze roznica cenowa okolo 3 tys zl. Avante i jezierski ta sama cena wiec czekamy na wycene z Dako. Pomijajac sprawe ceny kazdy wyraza swoja inna opinie na temat tych czy innych okien dlatego wybor nei jest latwy. Pozdrawiam

Śmiałki
18-01-2010, 12:04
witamy wszystkich, zima zimą ale to dobry czas na wstępne kalkulacje i planowanie prac na nowy rok :) w tym roku zamierzamy pokryć dach dachóweczka firmy NELSKAMP, jeśli ktoś tez ma w planach dachówke poniżej przykładowa kalkulacja na dachóweczkę + okna dachowe i rynny oraz wszytkie niezbędne dodatki i akcesoria:

DACHÓWKA F10 NIBRA KOLOR KASZTAN:
dachówka podstawowa 280m2 x 35zł = 9800zł
dachówka początkowa 30mb/ 75szt x 35zł = 2625zł
dachówka końcowa 30mb 75szt x 35zł = 2625zł
dachówka wentylacyjna 15szt x 30zł = 450zł
gąsior podstawowy 22mb 55szt x 21zł = 1155zł
gąsior początkowy 3szt x 37zł = 111zł
gąsior końcowy 1szt x = 37zł
RAZEM: 16803zł

AKCESORIA DACHOWE:
kosz 14mb (1.7m x 9szt x = 423zł
taśma.kalen szer.35cm 25mb x 12zł = 300zł
taśma kominowa ołowiana 15mb x 46zł = 690zł
uszczelka klin 30szt = 75zł
bl.gł.125/200cm RUUKKI pod kolor 6szt = 540zł
stojaki pod łatę kalenicową 25szt = 60zł
kratka okapu 80mm 40mb = 100zł
grzebień okapu 40szt = 100zł
spinki do dachówki: 1000szt = 300zł
klamry do gąsiorów 60szt = 120zł
> > > RAZEM: 2708zł

System rynnowy MARLEY 125/105 brąz

rynna 4mb 9szt
rura 3mb 8szt
kolano 67stopni 21szt
wylot 7szt
złączka 5szt
zaślepka zew. 10szt
hak PCV 70 szt
obejma rury metal 10par
hak do obejmy 120mm 10par
> RAZEM: 2600zł

OKNA DACHOWE VELUX:

okno dachowe GZL B 78x140 = 817zł x 2szt = 1634zł
okno dachowe GHU 78x140 =1251zł = 1251zł
kołnierz EDW 78x140 = 225zł x 3szt = 675zł
wyłaz VLT 029 = x 1szt = 320zł
RAZEM: 3880zł
SUMA: 26000 zł
dostawa dachówki jest z rozładunkiem hds w cenie.
i co myslicie o takiej cenie? należy doliczyc jeszcze koszt robocizny dekarza :) i struktonitu na wykończenie krokwi.

Śmiałki
22-02-2010, 14:05
i stało się :) dachóweczka kupiona, okienka dachowe już dojechały, dekarz zamówiony tartak odzwiedzony i łaty załatwione ok 650 mb i kontrłaty ok 250 mb ) teraz tylko czekać na wiosne i praca ruszy.

Śmiałki
26-02-2010, 12:45
czekaliśmy czekalismy i doczekaliśmy się w tym tygodniu prace na instalacją CO rozpoczął hydraulik wizjoner :) postaramy się na bieżąco zamieszczać zdjęcia :)
http://images50.fotosik.pl/265/3644e7d9e1780dca.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/261/11f819af5ec2adfd.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/265/2d9f3442455ee96e.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/265/80717bf427deaaed.jpg (http://www.fotosik.pl)

SLAEY
04-03-2010, 20:13
Hej, mam pytanie do Was, a szczególnie do wolfeer - bo oglądałem galerię. Powiedcie mi jaki maci wymiar trójkąta w lukarnie ? Problem polega na tym, ze okno ma za duże skosy i w ogóle jest za duże i nie mogą nam zrobć takiego trójkąta (okna) tylko proponują 3 trójkąty + kwadrat.

Dzięki

SLAEY
04-03-2010, 20:16
Aaaaaaaaaaa zapomniałem dodać, iż nam wyszło okno o dł. (na dole) 3,4m i wysokości w szczycie 2,0. Podobno jest to za duży trójkąt i nie mogą nam technicznie wykonać takiego okna... proszę o podpowiedzi i Wasze wymiary, dzięki!

SLAEY
04-03-2010, 20:33
A tutaj fotka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cd5c461373ec9e0.html

Śmiałki
05-03-2010, 14:09
jakieś duże to okno wam wyszło i nie bedzie wymurowany otwór okieny? u nas gotowe okno ma 260 x 130 cm.

SLAEY
07-03-2010, 20:33
no właśnie nie chcieliśmy murować ani podbijać!!! ale chyba będziemy musieli dobić dechy :) ..... :-? :-?

SLAEY
07-03-2010, 20:41
śmiałki - powiedzcie mi ile wyszła was robota za więźbę i pokrycie dachu ?

Śmiałki
08-03-2010, 12:52
robocizna za polozenie więźby: 2200
deskowanie i papowanie: 2500
jeszcze sie nie zdecydowliśmy na dekarza ale z wstepnych kalkulacji polozenie dachowki montaz rynien i okien dachowych od 4 do 7 tys.

Bartas i AG
13-03-2010, 00:29
Hej inwestorzy! :lol: Wiosna się zbliża więc i my budzimy się z zimowego snu 8) Okna zamówione, czekają na montaż, hydraulik zwarty i gotowy, elektryk szykuje już przewody a z ekipą od tynków właśnie się dogaduje. Planujemy ruszyć pełną parą zaraz po świętach wielkanocnych. Z oknem trójkątnym również mamy problem. Tak cieszyliśmy się, że będziemy mieli słoneczny pokój a tu mamy ale problem taki sam jak SLAEY w dodatku mocno mi się wydaje, że cieśle za mocno wysunęli krokwie do przodu. Tutaj prośba do SLAEY czy moglibyście wstawić zdjęcie (jeżeli posiadacie oczywiście) tego okna trójkątnego na etapie stawiania konstrukcji lukarny? Chciałbym je porównać. U nas wygląda to tak http://lh6.ggpht.com/_Gtwx_MPqU38/Sv8WqQnJvhI/AAAAAAAABHc/wjxQg0wD60E/14%20XI%2009%20033%20%289%29.jpg

SLAEY
14-03-2010, 18:23
OKI, ale jak tu się wkleja fotki ??? Bo nie mogę....

SLAEY
14-03-2010, 19:03
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38be7f10bb130c3d.html

SLAEY
14-03-2010, 19:08
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8d33d235f05c4f7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0546369e2914d63c.html

Nie wiem jak tu wkleić fotki więc wklejam linki !

SLAEY
14-03-2010, 19:12
wolfeer jesteś???????????????????????????? Powiedz mi jakie macie te wymiary trójkáta, z jakiej firmy i czy 3 komorowe - czy tez 6-cio komorowe ?

Bartas i AG
14-03-2010, 20:56
SLAEY jeżeli Cię to interesuje to wstawiam propozycję tego okna trójkątnego, które przedstawili mi panowie z 2 firm. http://lh4.ggpht.com/_Gtwx_MPqU38/S51LjB2qtKI/AAAAAAAABMQ/VEbZRmBcuW4/s720/capture_14032010_212858.jpg , 2 opcja (przepraszam za ten rysunek ale zrobiłem go na szybko) http://lh4.ggpht.com/_Gtwx_MPqU38/S51LW2o_ovI/AAAAAAAABMM/jKCT49Hyeng/s800/okno%20tr%C3%B3jk%C4%85t.JPG i 3 http://lh4.ggpht.com/_Gtwx_MPqU38/S51RJk9Qz2I/AAAAAAAABNM/wab65MJjE38/s720/okno2.JPG
Ostatnia opcja według mnie jest najlepsza(dużo światła) a będzie wyglądać mniej więcej tak: http://lh6.ggpht.com/_Gtwx_MPqU38/S51vBVdfOcI/AAAAAAAABPA/DlcuhI0PcgU/s640/okno%20trojk.JPG

SLAEY
16-03-2010, 18:29
no super dzięki, ale wysokość to 1,5 m ? - bo ucieło.

PS.

Jak tu zdjęcie umieścić ????????????????????

Śmiałki
16-03-2010, 19:20
SLAEY oto odpowiedź na twoje pytanie:

http://forum.muratordom.pl/jak-wkleic-zdjecia,t138412.htm

miłej lektury :)

Bartas i AG
16-03-2010, 20:34
Hej! Wysokość okna (trapez) to 1590 (rama). Dodam, że gdybyś był zainteresowanym oknem jak na tym rysunku to była to propozycja Oknoplast Kraków. Ja natomiast zakupiłem okna w lokalnej firmie i tam pan obiecał, że okno będzie jak na mojej "wizualizacji" i twierdzi, ze konsultował się z projektantem (okien) i na samej górze rama musi mieć min. 80 cm przez co będzie troszeczkę wyższe niż na propozycji z Oknoplastu gdzie jest 100 cm. :lol:

SLAEY
17-03-2010, 19:31
Dzięki wielkie!

Śmiałki
11-04-2010, 18:17
a u nas temat podłogówki i CO hydraulik kończy prace.

sterowanie podłogówki - zawory firmy owentrop UNIBOX E PLUS w sumie 5 szt max do jednego sterownika 120 mb podłogówki:
http://images49.fotosik.pl/283/70472243b0e5d128med.jpg (http://www.fotosik.pl)

styropian
http://images42.fotosik.pl/194/e8ddcc7fbace347emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

podłogówka
http://images39.fotosik.pl/278/1c89a272288569b9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

tomaszsto1
20-05-2010, 08:35
Witam!:) Widze ze prace ida u coponiektorych pełną parą:).
U nas tez co si ruszyło. w najblizsym czasei dolacze zdjecia do galeri.
A teraz mam pytanko na temat pieca. Tzn. jaki moze ktos zainstalowal, jaki ktos poleca, a jakiego nie??

Śmiałki
21-05-2010, 15:18
u nas ekipa zrobiła na gotowo wylewki zacierane maszynowo, temat pieca jeszcze otwary pewnie bedzie to piec na ekogroszek firmy defro, znajomi kupili w zeszłym roku a inni dwa lata temu, są zadowoleni, hydraulik poleca hefa, ale jest droższy. teraz czekamy na dekarza.
Zdjęcia troszke przerysowane ponieważ robione obiektywm szerokokatnym.

Salon widok z tarasu
http://images50.fotosik.pl/297/3637e9073bd02892med.jpg (http://www.fotosik.pl)

pokój na górze
http://images44.fotosik.pl/296/f157082a3a0cd7dfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

widok z drabiny :)
http://images42.fotosik.pl/208/30298a0c85551c5bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Śmiałki
21-07-2010, 13:12
co tu tak cicho na forum ?
u nas ruszyły prace nad dachem.

http://images47.fotosik.pl/317/adbeb9a93d2c6ecc.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/313/58a25c0f94a321a5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/313/0bb640ab25b2e69dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

najnowsze :)
http://images45.fotosik.pl/322/e4766f833cd0f8famed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/321/17c36707854fda83med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Renii861
07-08-2010, 17:00
Witam.
Jestem w trakcie wybierania projektu i zastanawiam się nad projektem Maja Polo z Archonu czy ktoś go może już budował?? Prosiłam bym o opinnie na jego temat oraz o jego wady i zalety będę wdzięczna za każdą opinie. Jestem także w trakcie załatwiania dokumentacji, gdyby ktoś mi pomógł i napisał co po kolei cza załatwiać i gdzie się mam udać. Z góry dziękuję

Renii861
07-08-2010, 17:08
http://www.archeton.pl/projekt-domu-majapolo-916-1015-opisogolny-77a0acc4285eac23c12ffb022e467843

SLAEY
29-09-2010, 16:59
Witam, proszę pomocy...chodzi mi o okno trójkątne : tym razem nie wiem jak to zabudować karton gipsem. Facet ma wprawiać okna i nie wiem jaką odległość zabezpieczyć na szynę+kartongips tak , aby potem okno się otwierało....Jak Wy to wykańczaliście ?

Śmiałki
14-10-2010, 21:29
prace powoli do przodu, drzwi wstawione, taras i schody zrobione, poniżej foto

TARAS + niedokończone rabaty

http://images45.fotosik.pl/354/ccbc9fa587be12cfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/353/30b6a22916c49290med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Schody i drzwi

http://images45.fotosik.pl/354/41049ade2eed5aec.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images46.fotosik.pl/334/eb0b809acb1631c0.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/337/2548666ca1a2ed72.jpg (http://www.fotosik.pl)

SLAEY
26-10-2010, 12:41
Hej, z oknem dałem radę....:)

Smiałki powiedzcie mi jak robiliscie kostke na tarasie przed drzwiami wejściowymi ? Wcześniej na zdjęciach macie tarasik wymurowany.....

SLAEY
26-10-2010, 12:42
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze pamiętacie może ile Was kosztowało ocieplenie całości ?

Śmiałki
27-10-2010, 17:56
taras i schody jest z bloczków betonowych i na nie położona została kostka a z boków palisady. temat docieplenia to koszt ok 10 tys (robocizna + materiały)

Śmiałki
10-11-2010, 16:41
Witam powoli zbiliża sie temat zakupu pieca, im wiecej czytamy na ten temat tym mniej wiemy :) na chwilę obecną pod uwagę bierzemy dwa piece:
HEF MASTER-M UNI 20 KW i Defro Eko Plus 19 KW. po wizycie w lokalnych hurtowniach totalna porazka sprzedawcy niedoinformowani odpowiedzi szukają w ulotkach którą dostarczył producent po kilu pytaniach pada odpowiedź : państwo wiedza wiecej ode mnie hehe :) a najchętenij mówią ze gratis zainstalują i dowiozą i że termin oczekwianaia na piec to wie pan z 8 tyg trzeba czekac szkoda gadac żadnych konkretów na temat mechanizmów wykonania etc..... dlatego ciekaw jestem co myslicie o tych piecach :
http://images45.fotosik.pl/372/230cdef308177bca.jpeg (http://www.fotosik.pl) http://images37.fotosik.pl/346/f65cbdf0d5c5d554.jpg (http://www.fotosik.pl)

dokładny opis :
HEF -----> http://www.hef.com.pl/master_m_uni,2,04.html
DEFRO ------> http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=485&Itemid=483&lang=pl

są to kotły o podobnych parametrach (wymienny ruszt, obrotowe palenisko gr balchy hef - 5 mm defro 8mm, i mamy na nie dobra cenę w której HEF 6300 defro 7000 więc różnica to 700 zł. Może ktos ma lub zna jakąś opinie na temat tych marek i ww.modeli lub jakie Wy macie piece "na oku" :) wszystkie uwagi i podpowiedzi mile widziane.
pozdrawiam

Martyna1010
01-12-2010, 20:45
Witam.Niestety na temat pieca nie mogę się wypowiedzieć,ponieważ jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego. Nasz hydraulik wspominał o firmie Hef,jako solidnej i godnej polecenia,ale o Defro nigdy nie słyczałam. Mam jednak pytanie o ilość metrów tynków wewnętrznych i ewentualną poradę,co jest lepsze tynki maszynowe czy tradycyjne.Może macie jakieś namiary na firmy z okolic Wielunia woj. łódzkie na maszynowe tynki i posadzki? Z góry dziękuję za informacje. Poniżej aktualne zdjęcia naszej Maji.

Śmiałki
05-12-2010, 16:58
tynków wewnetrzynch mielismy cos ok 550 - 580 m/2 (liczone okna i drzwi)...
tynki cementowo wapienne robione tradycyjnie , cena jaka płacilismy za robocizne to 11 zł m2 + koszty materiałów : piasek /cement/ wapno...

Martyna1010
08-12-2010, 08:38
Dziękuje bardzo za informacje. My raczej też zdecydujemy sie na tradycyjne tynki,tylko nasi murarze stwierdzili,że musimy na nie położyć gładzie i to trochę mnie zastanawia. Chyba tynki dobrze zrobione nie wymagają gładzi? A tak podwójne koszty robocizny i materiałów:(

Śmiałki
24-01-2011, 15:13
witam wszystkich !!!

u nas powoli do przodu, zakupiliśmy :

piec defro eko plus 19 KW z palnikiem retortowym obrotowym, stal kotłowa gr. 8 mm:

http://images41.fotosik.pl/552/43977733340a5708med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/557/3dd84906684060c9med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/553/0efb48743296b246med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/558/d69c73c8fe2b9151med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Płytki podłogowe na dół - paradyż mistral poler 60x60 cm:

http://images46.fotosik.pl/539/5913035b343bc4d2med.jpg (http://www.fotosik.pl)


w wolnej chwili docieplamy poddasze wełną o grubości 15 cm między kozły i później wełna 5 cm miedzy stelaże karton gipsu.

http://images41.fotosik.pl/552/28974a227b633884med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/551/5a23b4ba9ead0db3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Oraz byliśmy na wizualizacji łazienek :)
pozdrawiamy !

Śmiałki
03-02-2011, 16:45
Byliśmy dziś ogladać schody jakie chcemy mieć, sa to schody modułowe - balustrada metal + drewno, kolor buk maron.
Poniżej zdjęcia schodów które ogladaliśmy i rzuty schodów w naszej klatce schodowej, nanieśliśmy jednak już małą zmianę i stopnie schodów od ściany garażowej bedą zaokrąglone razem z poręczą , bedzie taki mały delikatny łuk :) na jednym rzucie zaznaczyłem to czerwoną linią.

http://images50.fotosik.pl/593/31ae253f4a2f6845med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/586/1fa4ed6d608a3e51med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Śmiałki
22-02-2011, 19:41
no to jedziemy z dociepleniem i stelażami : foty z szerokiego kąta więc przerysowane

http://images43.fotosik.pl/654/fa740a2a166211cfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images43.fotosik.pl/654/c8f07722994470efmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/655/02a423a5ddcf7cdamed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/612/50ae73607fa3f68dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/636/810588c8d98d8a04med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Śmiałki
05-03-2011, 12:48
Hydraulik kończy prace, kotłownia prawie gotowa, zostanie tylko kosmetyka, i montaż grzejników.

http://images47.fotosik.pl/689/6131d0ee1252b952med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/687/72bc4a202b21ea7fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/670/59b084dc28097a73med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/682/fcb7965d74c10851med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/682/b7385f49b266acc8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/682/835348156c751909med.jpg (http://www.fotosik.pl)



się pali jest cieplutko :)

http://images41.fotosik.pl/701/cf2a258f285e9104med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/712/9c2a1bee5c79a694med.jpg (http://www.fotosik.pl)

i kartongipsy przykręcone:

http://images47.fotosik.pl/712/f6e281ad5bd324b6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/693/fdca484bfafc1842med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images41.fotosik.pl/705/95462a4cec7ec0fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/665/58b7dea0a5d8b67amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images47.fotosik.pl/712/7b80fb8e5379a9e4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images45.fotosik.pl/713/77780cc948873936med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Bartas i AG
12-03-2011, 22:17
Witam wszystkich inwestorów :) Trochę mi głupio, że założyłem ten wątek a sam się w nim nie udzielam, więc spróbuje nadrobić zaległości. W domu zostało nam z "grubszych" prac ocieplenie z tynkiem z zewnątrz i płyty GK. Wszystko jednak czeka na odejście mrozów. Jak tylko zima sobie pójdzie ruszamy dalej. Powoli zaczynamy myśleć o wykończeniówce. Przyznam szczerze, że to najtrudniejszy etap bo niesie za sobą mnóstwo wyborów i decyzji, które złożą się na końcowy wygląd. Wrzucam kilka fotek:

https://lh4.googleusercontent.com/_hdMlGKuC_vs/TXvRMq-micI/AAAAAAAAAFg/mIIabIiVeWM/s512/IMG_9839.jpg

Piec SAS ECO 23kW, jak na razie przepalane jest w nim w sposób tradycyjny, więc nie mogę się wypowiedzieć na jego temat. W dodatku nawet go jeszcze nie widziałem :) Taki to urok emigracji he he

https://lh5.googleusercontent.com/_hdMlGKuC_vs/TXtsK6YmJkI/AAAAAAAAAFg/E0sl1AtDAgk/1199.jpg
Kotłownia. Zamieniłem składzik na kotłownie i odwrotnie. Wejście do kotłowni mam bezpośrednio z zewnątrz. Kotłownia może nie jest zbyt duża, ale widać że wszystko się pomieściło. Składzik za to jest bardzo fajny.

https://lh3.googleusercontent.com/_hdMlGKuC_vs/TXvRXhDpnGI/AAAAAAAAAFg/lnNTQsa7-C4/1213.jpg

Okno trójkątne a raczej trapezowe :) było o nim kilka postów wcześniej. Pokój jest pięknie doświetlony.

https://lh4.googleusercontent.com/_hdMlGKuC_vs/TXvS4imqZ9I/AAAAAAAAAFg/qhpTTuiLTns/s640/IMG_9866.jpg
Sypialnia. Bardzo przestronna :)

https://lh5.googleusercontent.com/_hdMlGKuC_vs/TXvUpAnxy7I/AAAAAAAAAFg/yH5wYa9qpQc/s512/IMG_9677.jpg
Garaż... Tico, Matiz czy Seicento na spokojnie wejdą. Jednak nic więcej od niego nie oczekujmy. :)

https://lh4.googleusercontent.com/_hdMlGKuC_vs/TXvXAX0jy6I/AAAAAAAAAFg/TH8o5Wk1zQo/s640/straz%20019.jpg6
Tak teraz wygląda domek z zewnątrz. Jeżeli dobrze się przyjrzycie to widać jak obwiesiła mi się część daszku pod oknem trójkątnym. Chciałem jak najbardziej schować belki, które podtrzymują go, w efekcie podpory nie wytrzymały ciężaru dachówki i obwiesiły się po zimie. To taka mała uwaga dla nowo budujących, aby pilnować tych właśnie miejsc żeby podpory zostały zrobione odpowiednio.
Pozdrawiam.

Karol1234
18-07-2011, 11:16
witam,
jestem nowy na forum, martwa raczej strefa archetonu wymusiła na mnie przejście i szukanie odpowiedzi na moje pytania właśnie tutaj.
Pytań mam kilka ale to dla mnie najpilniejsze przesyłam poniżej , za góry dziękuję jeśli uda się Wam na nie odpowiedzieć:
Ile m kw naliczyła Wam ekipa od ocieplania zewnętrznego ?
z pozdrowieniami
karol

Bartas i AG
13-10-2011, 22:57
Witam. Skończyliśmy robić elewację naszej MAJI. Zapraszam do galerii. (kolory troszeczkę przekłamane przez słońce ale kilka zdjęć jest ok) https://picasaweb.google.com/104974791830576023236/DropBox?authkey=Gv1sRgCPKa-bWO2P_s0wE#