PDA

Zobacz pełną wersję : kominek z płaszczem wodnym edilkamin ACQUATONDO 22



martino_martino
25-05-2008, 11:56
stoję przed podjęciem decyzji w przedmiocie zakupu kominka z płaszczem wodnym marki edilkamin ACQUATONDO 22 czy ktoś mógłby podzielić się jakimikolwiek informacjami odnośnie tego kominka wady zalety

mariobros35
25-05-2008, 13:07
stoję przed podjęciem decyzji w przedmiocie zakupu kominka z płaszczem wodnym marki edilkamin ACQUATONDO 22 czy ktoś mógłby podzielić się jakimikolwiek informacjami odnośnie tego kominka wady zalety
Wada brak doprowadzenia powietrza do spalania w palenisku z zewnątrz no i brak elektroniki do sterowania dopływem tego powietrza preferował bym innego producenta jeżeli chodzi o konfort exsplatacji szczeguły na priv 8)

martino_martino
25-05-2008, 17:20
ale czy istnieje możliwość podpięcia z makrotermu turbiny i elektroniki sterującej, aha i czy są jakieś inne wady oprócz tych wymienionych jak jest z jego użytkowaniem. Liczę na szczerość i otwartość nie boję się krytyki jak mam zapłacić za coś tyle kasy

mariobros35
25-05-2008, 22:22
ale czy istnieje możliwość podpięcia z makrotermu turbiny i elektroniki sterującej, aha i czy są jakieś inne wady oprócz tych wymienionych jak jest z jego użytkowaniem. Liczę na szczerość i otwartość nie boję się krytyki jak mam zapłacić za coś tyle kasy
C o ci mogę napisać chyba tylko że makroterm nie sprzedaje oddzielnie elementów swojego kominka to znaczy turbiny i elektroniki,a i wątpie czy edilkamin pujdze na taki układ że uzna gwarancję kominka po przerobieniu go przez użytkownika dołożenie turbiny i wycięcie otworu w kominku na jej przyłączenie dlatego nie eksperymentował bym a na twoim miejscu kupił sprawdzony i kąpletny wkład z elektroniką i sterowaniem dopływu powietrza oraz z gwarancją producenta.Co do urzytkowania wkładu edilkamina to nie różni on się specjalnie od innych marek poza tym że nie ma wspomnianego doprowadzenia powietrza co skutkuje spalaniem powietrza z salonu gdzie go w końcu zabraknie przy szczelnych oknach a w związku z tym i spadnie intensywność spalania drewna oraz na skutek braku tlenu samopoczucie domowników a wież mi albo i nie taki kominek spala duuużą ilość powietrza 8)

leon28
16-09-2008, 22:18
ale czy istnieje możliwość podpięcia z makrotermu turbiny i elektroniki sterującej, aha i czy są jakieś inne wady oprócz tych wymienionych jak jest z jego użytkowaniem. Liczę na szczerość i otwartość nie boję się krytyki jak mam zapłacić za coś tyle kasy
C o ci mogę napisać chyba tylko że makroterm nie sprzedaje oddzielnie elementów swojego kominka to znaczy turbiny i elektroniki,a i wątpie czy edilkamin pujdze na taki układ że uzna gwarancję kominka po przerobieniu go przez użytkownika dołożenie turbiny i wycięcie otworu w kominku na jej przyłączenie dlatego nie eksperymentował bym a na twoim miejscu kupił sprawdzony i kąpletny wkład z elektroniką i sterowaniem dopływu powietrza oraz z gwarancją producenta.Co do urzytkowania wkładu edilkamina to nie różni on się specjalnie od innych marek poza tym że nie ma wspomnianego doprowadzenia powietrza co skutkuje spalaniem powietrza z salonu gdzie go w końcu zabraknie przy szczelnych oknach a w związku z tym i spadnie intensywność spalania drewna oraz na skutek braku tlenu samopoczucie domowników a wież mi albo i nie taki kominek spala duuużą ilość powietrza 8)

nie wiem czy piszemy o tych samych kominkach, ale edilkamin acquatondo 22 i pewnie inne tej firmy tez, maja mozliwosc podpiecia bezposrednio doprowadzenia powietrza do paleniska. w przypadku ww kominka doprowadzenie znajduje sie (stojac twarza do kominka) po prawej stronie, na dole wiec nie ma koniecznosci wycinania otworow dla doprowadzenia powietrza.

mariobros35
18-09-2008, 22:14
ale czy istnieje możliwość podpięcia z makrotermu turbiny i elektroniki sterującej, aha i czy są jakieś inne wady oprócz tych wymienionych jak jest z jego użytkowaniem. Liczę na szczerość i otwartość nie boję się krytyki jak mam zapłacić za coś tyle kasy
C o ci mogę napisać chyba tylko że makroterm nie sprzedaje oddzielnie elementów swojego kominka to znaczy turbiny i elektroniki,a i wątpie czy edilkamin pujdze na taki układ że uzna gwarancję kominka po przerobieniu go przez użytkownika dołożenie turbiny i wycięcie otworu w kominku na jej przyłączenie dlatego nie eksperymentował bym a na twoim miejscu kupił sprawdzony i kąpletny wkład z elektroniką i sterowaniem dopływu powietrza oraz z gwarancją producenta.Co do urzytkowania wkładu edilkamina to nie różni on się specjalnie od innych marek poza tym że nie ma wspomnianego doprowadzenia powietrza co skutkuje spalaniem powietrza z salonu gdzie go w końcu zabraknie przy szczelnych oknach a w związku z tym i spadnie intensywność spalania drewna oraz na skutek braku tlenu samopoczucie domowników a wież mi albo i nie taki kominek spala duuużą ilość powietrza 8)

nie wiem czy piszemy o tych samych kominkach, ale edilkamin acquatondo 22 i pewnie inne tej firmy tez, maja mozliwosc podpiecia bezposrednio doprowadzenia powietrza do paleniska. w przypadku ww kominka doprowadzenie znajduje sie (stojac twarza do kominka) po prawej stronie, na dole wiec nie ma koniecznosci wycinania otworow dla doprowadzenia powietrza.
No niewiem ale na stronie producenta jest schemat gdzie powietrze wpada z przodu kominka a nie wspomnianym przez ciebie doprowadzeniem a pozatym producent nie wspomina nic o takim doprowadzeniu a ja instalując ten kominek też takowego nie zauważyłem poniżej schemat dopływu powietrza
http://kominki-godzic.pl/fotki/Sklep/edilkamin/acquatondo_sfera_schemat.jpg

gonzo93
19-09-2008, 08:22
Witam
1. Istnieje możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz przez opcjonalną złączkę - niestety wg. schematów w instrukcji prawdopodobnie jest to tylko prymitywna klapa na dziurę w ścianie. Nie widać możliwości szczelnego doprowadzenia powietrza do wkładu.
2. Istnieje możliwość sterowania pracą kominka przez sterownik elektroniczny (firmowy - Edilkamin), choć jest to sterownik sterujący przepływem wody w kominku
3. Proponuję pomyśleć nt sterownia kominkiem przez przepustnicę powietrza z siłownikiem i sterownik Tatarka.

Dodatkowe informacje nt. akcesoriów można zobaczyć tu:
http://www.edilkaminpolska.pl/pdf/zasady.pdf

ps. chyba konieczny będzie telefon do producenta.

leon28
23-09-2008, 15:52
ale czy istnieje możliwość podpięcia z makrotermu turbiny i elektroniki sterującej, aha i czy są jakieś inne wady oprócz tych wymienionych jak jest z jego użytkowaniem. Liczę na szczerość i otwartość nie boję się krytyki jak mam zapłacić za coś tyle kasy
C o ci mogę napisać chyba tylko że makroterm nie sprzedaje oddzielnie elementów swojego kominka to znaczy turbiny i elektroniki,a i wątpie czy edilkamin pujdze na taki układ że uzna gwarancję kominka po przerobieniu go przez użytkownika dołożenie turbiny i wycięcie otworu w kominku na jej przyłączenie dlatego nie eksperymentował bym a na twoim miejscu kupił sprawdzony i kąpletny wkład z elektroniką i sterowaniem dopływu powietrza oraz z gwarancją producenta.Co do urzytkowania wkładu edilkamina to nie różni on się specjalnie od innych marek poza tym że nie ma wspomnianego doprowadzenia powietrza co skutkuje spalaniem powietrza z salonu gdzie go w końcu zabraknie przy szczelnych oknach a w związku z tym i spadnie intensywność spalania drewna oraz na skutek braku tlenu samopoczucie domowników a wież mi albo i nie taki kominek spala duuużą ilość powietrza 8)

nie wiem czy piszemy o tych samych kominkach, ale edilkamin acquatondo 22 i pewnie inne tej firmy tez, maja mozliwosc podpiecia bezposrednio doprowadzenia powietrza do paleniska. w przypadku ww kominka doprowadzenie znajduje sie (stojac twarza do kominka) po prawej stronie, na dole wiec nie ma koniecznosci wycinania otworow dla doprowadzenia powietrza.
No niewiem ale na stronie producenta jest schemat gdzie powietrze wpada z przodu kominka a nie wspomnianym przez ciebie doprowadzeniem a pozatym producent nie wspomina nic o takim doprowadzeniu a ja instalując ten kominek też takowego nie zauważyłem poniżej schemat dopływu powietrza
http://kominki-godzic.pl/fotki/Sklep/edilkamin/acquatondo_sfera_schemat.jpg


powietrze doprowadzone moze byc do paleniska z boku/dolu. jest to prymitywne doprowadzenie, ale jest. usuwa sie zaslepke i podlacza rure.
nie wiem czy inne kominki oferuja cos wiecej.

mnie martwi nieco inna sprawa, praktycznie zadna mozliwosc sterowania procesem spalania. czy domknie sie powietrze, czy nie, kominek spala drewno dosc szybko. wiem, ze przy kominkach z plaszczem wodnym proces spalania powinien przebiegac szybciej niz przy tradycyjnych wkladach, ale mimo wszystko dobrze byloby moc choc troche wydluzyc palenie sie drewna.

moze rzeczywiscie podany ponizej sterownik tatarek cos by pomogl?

maslak
26-09-2008, 09:42
mam u siebie podłączoną Aquatondo sferę i powietrze doprowadzone z zewnątrz przez opcjonalną złączkę montowaną z przodu kominka tam gdzie normalnie wpada powietrze, nie ma niestety dedykowanej automatyki do sterowania dopływu powietrza więc zamontowałem zwykła przepustnicę za kilka dni napisze jak to się sprawuje ale z tego co już zauważyłem to zamykając przepustnicę kominek zaczyna pobierać więcej powietrza z pomieszczenia przez szczeliny w okolicach szyby więc nie ma mozliwości całkowitego odcięcia dopływu powietrza.
Jak znajdę zdjęcie to wkleję.

cieszynianka
26-09-2008, 20:07
Oprócz Makrotermu pełną automatykę mają kominki "Byrski" z miejscowości Kozy.
Jak tylko kasa pozwoli mamy w planie ten właśnie zakup :wink:

mariobros35
27-09-2008, 01:09
Oprócz Makrotermu pełną automatykę mają kominki "Byrski" z miejscowości Kozy.
Jak tylko kasa pozwoli mamy w planie ten właśnie zakup :wink:
bardzo dobry wybór te kominki mają bardzo skuteczny wymiennik spaliny-woda no i wspomnianą automatykę opartą na sterowniku i przepustnicy powietrza w odrużnieniu od makroterma (wentylator) zainstalowałem ich już kilkanaście 8)

cieszynianka
27-09-2008, 09:36
No i bufory też mają w nienajgorszych cenach. Udało mi się pooglądać ich kominki na targach budowlanych i popytać o szczegóły. :wink:

Lookita
27-09-2008, 10:38
A jakie to ma praktyczne przelozenie ta przepustnica w porownaniu z wentylatorem?

mariobros35
28-09-2008, 15:52
A jakie to ma praktyczne przelozenie ta przepustnica w porownaniu z wentylatorem?
a takie iż po pierwsze użycie wentylatora zwiększa ilość powietrza w palenisku co powoduje szybsze spalanie drewna (efekt miecha kowalskiego) natomiast przepustnica powietrza steruje tylko powietrzem kture dopływa do paleniska i kturego tenpo napływu zależy od prętkości spalania drewna i ciągu kominowego

leon28
16-10-2008, 19:45
czy mozna bez jakichs skutkow ubocznych zakleic/zakryc wloty powietrza? (na gorze szyby) jest chyba z 5 wlotow powietrza - tzw. kurtyna powietrzna.

oczywiscie pewnie szyba bedzie sie szybciej brudzic, ale czy bedzie cos jeszcze oprocz tego?

pytam sie, dlatego, ze po zamknieciu tych wlotow spalanie drewna jest duzo bardziej spokojne i wieksza jest mozliwosc regulacji doplywu powietrza.

MonikaC
06-09-2010, 17:12
Może są nowi użytkownicy wkładów wodnych Edilkamina???

Jareq
06-09-2010, 20:51
Witam,

Przepraszam nie doczytałem że, chodzi o ACQUATONDO 22

mam AQUAFIRE 21


postu nie kasuję może ktoś skorzysta

mam Ulricha ale z tego co wiem to edil z inną naklejką,
podłączyłem szczelne doprowadzenie powietrza - jak wcześniej kolega napisał jest taka możliwość ( wejście jest z boku u dołu kominka ), do tego zamontowałem sterownik Tatarka z przepustnicą. Na szczęście dałem dodatkową ręczną przepustnicę bo inaczej zanim automatyczna zaczyna działać to drewno znika w oczach.
Niestety otwory u góry drzwiczek jak pisał przedmówca wszystko psują. Chodzi o to że, nawet jak zamknę obie przepustnice ( przy zaniku prądu przepustnica Tatarka zamyka się automatycznie co powinno wygaszać kominek i zapobiegać zagotowaniu wody ) to i tak zasysa tyle powietrza przez te otwory że, ogień się nadal pali.
Zatkanie np. sznurem systemu czystej szyby ( te otwory u góry w drzwiczkach kominka) jest skuteczne, jednak szyba brudzi się wtedy szybko i bardzo mocno.

jak coś mogę pomóc to pytać śmiało - jak dam radę to odpowiem

pozdrawiam

wojgoc
08-09-2016, 23:08
Czy ktoś z uzytkowników kominka Aquatondo 22 napisze mi jak czyści szybę przednią?
Ponoć jest możliwość położenia jej w poziomie ale w jaki sposób:confused: