PDA

Zobacz pełną wersję : zakup działki



sekk
18-09-2003, 13:45
mam pytanie zwiazane z zakupem dzialki
co należy sprawdzic jezeli dzialka którą chcę kupić nie ma KW
i jak dalej wszystko zalatwic

mbz
18-09-2003, 13:48
a dlaczego ta dzialka nie ma KW? czy jest nowo wydzielona dzialka, czy jakies inne przyczyny?

sekk
18-09-2003, 15:09
nowo wydzielona dzialka i wlasciciel mowi ze nie robil bo szkoda bylo mu pieniedzy a przy kupnie i tak sie placi (wlasnie ile i za co?)

mbz
18-09-2003, 15:22
U mnie bylo podobnie, nowo wydzielona dzialka bez KW, ale dla nas to bylo dobrze, bo od razu po zakupie ksiega zostala zalozona juz na nas.
Jesli chodzi o sprawdzenie faktycznego stanu wlasnosci, to sprawdz ksiege wieczysta dla dzialki, z ktorej zostala ona wydzielona, a poza tym mozesz popytac sasiadow.
Jesli chodzi o koszty, to u nas bylo tak, ze w akcie notarialnym jest zapis o zlozeniu przez notariusza wniosku o zalozenie ksiegi wieczystej i oplata za to zostala wliczona do calosci kosztow notarialnych.

sekk
18-09-2003, 16:54
dziekuje za odpowiedz
mam jeszcze pytanie czy duzo wieksze sa koszty spraw formalnych takiej dzialki bez KW i czy moge dostac zezwolenie na budowe bez KW?

mbz
19-09-2003, 09:18
Co do kosztow, to nie wiem, natomiast zgdonie z nowym prawem budowlanym mozna dostac pozwolenie na budowe bez ksiegi, bo skladasz oswiadczenie o tym, ze jestes wlascicielem gruntu, a nie musisz dostarczac wypisu z KW.

KrzysiekSw
19-09-2003, 09:50
Dodam tylko, że jest to taki specjalny druk oświadczenia o prawie dysponowania gruntem i składasz go z wnioskiem o pozwolenie na budowę (te papierki dostępne będą w gminie lub powiecie - tam gdzie trzeba złożyć wniosek).