PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka w mieszkaniu?



bartess
25-05-2008, 16:36
Witam
Czy któryś z szanownych forumowiczów robił lub przymierza się do wykonania wylewki w mieszkaniu?
Opiszę jak to wygląda u mnie - betonowe podłogi, na tym chyba bezpośrednio linoleum (chyba bo mieszkanie kupiliśmy rok temu) a na tym położyliśmymamy wykładziny. Mieszkamy na parterze bloku 4-piętrowego, pod nami tylko piwnica.
Cel wylewki: wyrównanie podłogi równej jak morze w stanie 12 w skali Beauforta... (mniej więcej róznice do 2-3 cm).
Oraz ewentualnie ocieplenie styropianem...
Jak wykonac samą wylewkę i jak gruba powinna bnyć??
Czy kogoś trzeba pytać skoro to mieszkane własnościowe?
Czy można i czy warto ewentualnie zrobić wylewkę razem ze styropianowym ocieplenem skoro pod nami tylko piwnica? Czy stropian grubości 2cm da cokolwiek?
Czy przed wylewką zdziera się starą wylewkę?

To chyba tyle co mogłem napisać będąc kompletnym laikiem.

Pozdrawiam

25-05-2008, 16:42
prawdopodobnie to Ty nie masz wylewki tylko linoleum połozyłes na stropie
teraz wystarczy jak dasz 1- 2 cm styropianu i 3,5 cm jastrychu

falus30
25-05-2008, 17:45
znajomy miał podobną sytułacje i zrobił tak
styropian 2cm jakiś twardy przyklejony bo troszke ciągło od piwnicy na to pianka i panele

Nefer
25-05-2008, 17:51
Ja wylewałam tylko samopozoimujące, bo miałam róznice po 4-5 cm w jednym pokoju (12 mkw, żeby nei było ) :):).
I tak nie do końca się udało, bo wylewka przkroczyła próg pokoju i poszła sobie do przedpokoju...

Barbossa
25-05-2008, 21:27
zrób abyś mógł ocieplić i od spodu, bo samo 2cm w posadzce niewiele pomoże

bartess
26-05-2008, 06:20
Brzoza - 3,5 cm czego???
Falus30 - nie chcę paneli jakoś mi się to nie podoba. wolę wykładziny.
Nefer - jak już to wylewka w calym mieszkaniu.
Barbossa - musiałbym powlazić do 4 piwniczek a weź tu się doproś czegoś sąsiadów. poza tym o to mógłby się już ktoś doczepić.

A własnie! Jeżeli zrobię wylewki to obniżą mi się dżwi między pokojami. Czy kupię takie niższe drzwi czy trzeba robić na zamówienie?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Barbossa
26-05-2008, 08:09
to powłaź, nie ma powodów do czepiania się (oprócz sąsiedzkich animozji)
to spółdzielcze, wspólnota, komunalne?

a podłogi to bym zerwał do gołego betonu : zrób odkrywkę - ocenisz czy to warto zrobić

retrofood
26-05-2008, 08:10
trzeba skuć i wyrzucić stare wylewki aż do stropu i zrobić wszystko od nowa!!!

bartess
26-05-2008, 08:43
Barbossa: spółdzielnia ale mieszkania w więksazości własnościowe, Na gołym betonie jest chyba tylko linoleum a na tym nasze wykładziny jakie se zalożyliśmy. "zrób odkrywkę" - co to oznacza?

Retrofood: Skuć wszystko??? Sąsiedzi by mnie zaje....li za hałasowanie przez tydzień...

A co z grubością wylewki? ile trzeba wylać minimum? Załóżmy, że położę pod to 2 cm styropianu. to ile trzeba zalać najwyższą górkę jakatą eraz mam?

No i co z tymi drzwiami w pokojach?

Dzięuję za porady!

Barbossa
26-05-2008, 09:10
odkrywka, tzn wykucie w jednym miejscu celem ustalenia co tak naprawdę jest w warstwach na konstrukcji
bo pod linoleum niekoniecznie będzie już konstrukcja, ale może się mylę

wal pismo do Sp-ni, że chałupa marźnie ze względu na brak ocieplenia od spodu (od strony piwnicy)
domagaj się wyrażenia zgody na ocieplenie (nie sądzę, żeby sama sp-nia to zrobiła)
jeżeli komórki są wydzielone i nie podlegają pod spółdzielnię, dogadaj się z właścicielami (zresztą tak czy siak to zrób)
inaczej nigdy nie będziesz miał cieplej

te 2 cm styro to będzie dla lepszego samopoczucia niż docieplenia
na to min 3-4cm szlichty (zbrojonej rabitzem lub włoknami) i nie styro a styrodur bo inaczej i tak popęka
styrodur ułożyć bardzo dokładnie, na wygładzonej powierzchni, aby miejscowo nie "wstawał"
dlatego też zrób tą odkrywkę, będziesz wiedział na czym stoisz :D

bartess
26-05-2008, 13:04
Dzięki Barbossa :-)
Jeżeli chciałbym oceplić w piwnucy to musze gadać z Sp-nią? Chałupa raczej nie marznie bo ocieplona ale mam pecha i mieszkam na parterze ;-)
"szlichty (zbrojonej rabitzem lub włoknami)" a co to te włókna i rabitz?

Czy 2 cm czy więcej tego styroduru to się dowiem jak będę wiedział ile będę mógł podnieść tą podłogę. nie wiem czy o 10 cm nie będzie za dużo (5 styroduru+5 wylewki).

No a co z tymi nieszczęsnymi drzwiami?

beton44
26-05-2008, 18:37
mmm żeby ocieplenie miało sens to trzeba go z 10cm

nie wiem czemu nikt tu nie zwrócił uwagi
że najbardziej logiczne technicznie ocieplenie stropu od strony piwnicy

obniży piwnicę o te 10 cm - to zapewne nikomu z posiadaczy piwnic się nie spodoba czyli raczej odpada...


A co robić - tak jak pisał już Pan Barbarzyńca.odkrywka ustalić układ grubość warstw
jak jest miejsce rwać do stropu walić styropian jak najgrubiej się da na to "wylewka"
a jak nie ma to pewnie tylko na istniejące podłoże /o ile się nie rusza nie jest
za bardzo pęknięte/ jakąś warstwę wyrównującą i tyle...

Barbossa
26-05-2008, 19:32
nie wiem czemu nikt tu nie zwrócił uwagi
że najbardziej logiczne technicznie ocieplenie stropu od strony piwnicy




zrób abyś mógł ocieplić i od spodu, bo samo 2cm w posadzce niewiele pomoże


wal pismo do Sp-ni, że chałupa marźnie ze względu na brak ocieplenia od spodu (od strony piwnicy)
domagaj się wyrażenia zgody na ocieplenie

tak na marginesie

beton44
26-05-2008, 19:50
nie wiem czemu nikt tu nie zwrócił uwagi
że najbardziej logiczne technicznie ocieplenie stropu od strony piwnicy

obniży piwnicę o te 10 cm - to zapewne nikomu z posiadaczy piwnic się nie spodoba czyli raczej odpada...


hmmmmmm...... mi chodzi o te obniżenie
nie usiłuję sobie przypisać pierwszeństwa ustalenia logiczności miejsca ocieplenia...
O Olimpie!

Barbossa
26-05-2008, 20:36
Ty chyba sam siebie nie rozumiesz :-?

bartess
27-05-2008, 07:46
10 cm styropianu to chyba gruba przesada. Tyle, z tego co wiem, to jest na ścianie zewnętrznej, a w piwnicy temperatura na pewno nie spada poniżej 5*C a wydaje mi się, że nie często jest niższa niż 10*C. Czy w takiej sytuacji te 3 cm styroduru to faktycznie tyle co nic?

No i co z tymi cholernymi drzwiami?

27-05-2008, 08:27
Brzoza - 3,5 cm czego???...
napisałem wyzej - jastrychu czyli inaczej wylewki
te wylewke zazbroiłbym siatką z cienkiego drutu
co do styropianu i jego grubości - to nie wiem czy jest wogóle zasadny ( jesli np masz centralne ogrzewanie i płacisz ryczałtem cały rok za ciepło bez względu na to ile go zuzyjesz)

Barbossa
27-05-2008, 08:29
daj 2 cm styro, zrób wylewkę
przytnij drzwi
i skończ temat

bartess
27-05-2008, 08:57
Brzoza: mam podzielniki na grzejnikach.
Barbossa: czyli 2 cm twardego styro, 3cm wylewki zazbrojonej...

I wszystko jasne! Dzięki.

Koniec tematu :-)