PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można wymienić ścianki w starym domu



alex121
25-05-2008, 18:54
Mam stary dom 70 lat chcę wymienić ceglane ściany pod tgzw.jaskółką gdzie jest pokój na piętrze ,mam strop drewniany i ścianki są postawione na środku okien z obu stron i przechodzą przez środek pokojów na parterze ,żeby odciążyć strop chciałem wymienić cegłę spękaną na gazobeton albo YTONG ,czy da się to zrobić ?Byłbym bardzo wdzięczny za radę :(

Barbossa
25-05-2008, 18:56
wszystko się da

PL-PROJEKT
03-06-2008, 21:09
tylko po co ?

hybris
04-06-2008, 16:54
ależ to - prosze wybaczyć - wymieniać spękane cegły w starym domie na ytongi! równie dobrze można zamieszkać w bloku z płyty, wówczas nie ma się takich problemów.

poza tym - jezeli nie przemawia argument historyczny czy estetyczny - to może ekonomiczny:

można kupić bardzo tanio cegłę rozbiórkową, która można zastąpić "popękane" cegły. zaleta: jeżeli murarz to dobrze zrobi, wraz z fugą, nie musisz tynkować. no i cena takiej cegły to jakieś 40-50gr/szt.

można kupić cegłe ręcznie robioną, takie się w polce robi i zdradze ci, że tzw. tradycyjną (czyli budowlankę) kupisz za 80 gr/szt.
jeżeli nie lubisz faktury cegły, możesz pomalować ściany (nie tynkuj ich!) uzyskasz fantastyczną fakturę - widok niebywały.

----
innymi słowy: stare domy należy pielęgnować. twój dom przetrwał 80 lat i przetrwa kolejne 80 - czegoo nie można powiedzieć o współczesnych konstrukcjach wznoszonych z ytongów