PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z obciętą przy ścianie izolacją pozioma



GrzegorzGCI
18-09-2003, 15:25
Mam dylemat:
Obecna ekipa która wylewała mi posadzkę na gruncie ( suchy beton) obcięła ( właściwie powyrywała) zakład papy który był zostawiony od wewnatrz budynku. Obecnie warstwa papy jest praktycznie równa ze ścianą i nie ma zapasu. Co teraz zrobić - z tego co wiem izolacje poziome ściany i posadzki powinny być połączone. Czy to juz katastrofa. ???????
Wykonawcy twierdzą że folię którą obecnie połozy sie ( zamiast papy ) wywinie sie na ściany powyżej izalacji poziomej sciny fundamentowej ????

Diękuje za Pomoc
Grzegorz :-?

wiaterek
18-09-2003, 16:31
tak twierdza? oni nie mysla! a poza tym budowlancy ta taka dziwna rasa ludzi, ktorzy robia tak jak im wygodnie i po najmniejszej linii oporu! zakład powinien wynosic min. 10cm. jak oni "wygolili" pape to wilgoc bedzie przechodzic przez szczeline i moze byc podciagana powyzej podcietej papy i sciana moze byc wilgotna. ja bym zrobil tak: wyciac brude nad papa (w scianie) i wpuscic folie posmarowac na styku lepikiem na zimno lub czyms co nie spowoduje reakcji z folia (nie spowoduje ze foia bedzie sie marszczyc) i robiac wylewke zalac to betonem. nie wiem na jakim poziomie masz ta posadzke, jesli jest na rowni z papa to nie ma wiekszego problemu: smarujesz odpowiednio grubo lepiku na styku - zalewasz to polaczenie, odczekasz az zaschnie, styropian, wylewka i po problemie.
acha, jeszcze jedno: ja bym folie wkladal pod pape, ew woda wejdzie pod sciane.
Wit

ArtMedia
18-09-2003, 18:09
Witam.

Nie przejmuj się. Wystarczy izolację poziomą pod wylewką zrobić z folii i wywinąć na boki powyżej wylewki. I po kłopocie.

Sebastian

ambaran
19-09-2003, 08:51
Do Grzegorza,

Nie jesteś osamotniony w tym względzie, niestety . U mnie też obcieli folię , tyklo że przy instalacji wod.kan. Rury szły przy ścianie i folia im chyba przeszkadzała ,bo ją wycieli. Szczęśliwie udało mi się wpaśc w samą porę i wycieli folię tylko przy dwóch ścianach w jednym pomieszczeniu. Wylewka będzie nad poziomem foli. Będzie folia wywinięta na ściany + 10cm styropianu + 6cm wylewki. Dom podniesiony jakieś 30cm względem poziomu gruntu. mam nadzieję że będzie OK i może nie będzie pleśni przy podłogach. Czy ktoś z Was mieszka w domu z taką "usterką".

Miłego weekendu,
Marcin