PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja w bloku - przegląd



Route 66
26-05-2008, 15:13
Prosze niech ktoś mnie oświeci, 2 tygodnie temu kominiarz sprawdzał wentylację w każdym mieszkaniu w całym bloku. Obecnie znowu wisi kartka.
Przegląd wentylacji i instalacji gazowej odbędzie się......... Zawsze myślałam, że przy zwykłej wentylacji grawitacyjnej, wentylacja odbywa się kominem i jeśli sprawidzili to kominiarze, po co drugi raz firma prywatna sprawdza "gaz" i wentylację. Proszę mi wyjaśnić różnicę, bo nie rozumiem, w czym rzecz skoro obydwaj używaja takiego samego czujnika przy tych samych kratkach.

raffran
26-05-2008, 16:10
A moze jest tak,ze pierwszym razem byli sprawdzic co i jak i zostawili jakies zalecenia,cos gdzies bylo trzeba wyczyscic,czy zmienic(oczywisccie przez lokatorow,wlascicieli),a teraz przyjda po raz klejny sprawdzic czy zostaly wykonane ich zalecenia.
Pisze,ze moze tak jest bo kiedys tak praktykowali u nas w spoldzielni,tylko okres miedzy wizytami byl troche dluzszy.

Route 66
26-05-2008, 16:22
A skąd blok stoi czwarty rok, dwa lata było normalnie. W zeszłym, juz podwójnie, raz kominiarze, drugi raz prywatna firma, tym roku ta sama, a nie minął miesiąc.
A tak chyba to dorosłam do domu wolnostojącego, w poprzednim mieszkaniu super, ale poszły tramwaje, których tam miało nie być, tu tandeta na każdym kroku (dwa lata temu zamarzła woda w rurach).................

DrKielnia
27-05-2008, 23:57
Może były jakieś nieszczelności i gaz się ulatniał, więc sprawdzają, a to akurat chyba dobrze, jeśli nie chcesz się przytruć. Albo firma należy do rodziny kogoś ze spółdzielni i jak kończą się pieniążki to jest sprawdzanie wentylacji... :)