PDA

Zobacz pełną wersję : kominek maja 12kw z wężownicą



psm
26-05-2008, 18:16
Witam,caly czas probuje sie dowiedziec czegos o kominkach z Kratki.pl,podnosilem kilkakrotnie ten temat ale nikt sie nie odzywal wiec sprobuje odnosnie tego modelu

pan z "KRATEK" przyslal mi na emaila taka oto oferte,prosze fachowcow o wypowiedzenie sie na ten temat,prosze tez urzytkownikow tego konkretnego wkladu o odezwanie sie,jak wam sie to sprawuje ???

dostalem tez oferte z Lechma ale jest prawie 3000 wyzsza stad prosze o zrozumienie dlaczego wlasnie uparlem sie na kratki...

oto wspomniana ofert;


Witam
Oto wycena pełnego zestawu
Maja12 KW
wkład Maja z płaszczem wodnym 12kw 2440 zł

podstawa pod kominek 146
dolot zewnętrzny
dolot - czyli doprowadzenie odrębnego dolotu powietrza do spalania z
zewnątrz
-manualny (dolot w kominku przejście na fi 100 125 lub 150 i przepustnica z
linką ) - 300zł zalecany

lub automatyczny 490zl+dolot183zl+przejscie27zl z dolotu na rurę o średnicy
przepustnicy z automatyki plus sterowanie dwiema pompami w układzie
równoległym.


przy zastosowaniu dolotu automatycznego możemy zaoszczędzić do 30% drewna
dzięki temu ze nigdy ręcznie nie dosterujemy tak dolotem powietrza jak to
zrobi za nas automatyka
przy braku prądu przepustnica w dolocie automatycznym zamyka sie do zera
dzięki czemu palenisko wygasza sie nie doprowadzając do przegrzania obiegu
wężownica 250zl (opcjonalnie jeżeli chce pan podłączyć ciepłą wodę użytkowa
lub jako dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem)
naczynie wzbiorcze przelewowe 250zl
pompa wody 325zl(potrzebne Beda dwie)jedna w układzie druga za układem
regulator tem .Wojtuś 290zl przy zastosowaniu dolotu automatycznego i modułu
nie trzeba go kupować
wymiennik 20 płytowy 764zl do podłączenia obiegu zamkniętego (np. C.O. lub
gazowe) z otwartym (kominek)
zasilacz awaryjny(gdy brakuje prądu podtrzymuje prace pompy) 525zl
akumulator żelowy do zasilania awaryjnego 488zl -opcjonalnie
kolano Fi 200 45st 61 zł lub skrętne 90st 140zl do polaczenia kominka z
przewodem kominowym
rura Fi 200 0,5m 68,32 zł lub1m 136 zł
rury do podłączenia do komina (w zależności od ilości)
zawór bezpieczeństwa 225 zł który w przypadku przegrzania układu dostarcza
z zewnętrznego źródła chłodna wodę do schłodzenia wody w układzie

psm
28-05-2008, 18:08
podnosze bo zostalo mi pare dni do zakupu i musze cos wiedziec od urzytkownikow,czy sa takowi na tym forum????????????

psm
02-06-2008, 23:37
podnosze ostatni raz w nadzieji ze ktos sie odezwie

CO Z TA MAJA ????????????

Bigbeat
02-06-2008, 23:42
Źle chyba przedstawiłeś problem i swoje oczekiwania. O co konkretnie chodzi i czego konkretnie oczekujesz?

psm
06-07-2008, 11:11
Nie doczekalem sie opini i zaryzykowalem.Kupilem Maje z wezownica.Koszt z podstawa pod wklad 2910zl,Juz jest podlaczona,w poniedzialek proba.

tres34
07-07-2008, 07:49
Pieknie, ale czy wiesz ze codzienne palenie w kominku jest deko uciazliwe? Przedde wszystkim kobieta bedzie ci suszyc glowe ze kurz w salonie.

psm
07-07-2008, 18:13
Duze rachunki tez sa uciazliwe,cos za cos...

an-bud
07-07-2008, 18:35
Duze rachunki tez sa uciazliwe,cos za cos...odpisałem Tobie na podobny post ( wtedy była Maja 15 kw )

psm
07-07-2008, 18:55
Zgadza sie an-bud,byla to chyba byla Zuzia 15kw,wtedy jeszcze nie wiedzialem prawie nic o kominkach,od tamtej pory poswiecilem wiele,wiele godzin na przestudiowanie prawie wszystkiego na temat kominkow na tym forum,twoj temat to chyba najpopularniejszy i przesledzilem go dokladnie ale Ty nie jestes zwolennikiem wkladow z PW.Odwiedzilem tez dwa mieszkania gdzie sa zainstalowane kominki z PW,jeden z nich to wlasnie Zuzia 15 kw,telefony do tych ludzi dostalem od sprzedawcy,zgodzili sie pokazac i w ten oto sposob przechylilem szale na kozysc wkladu z pw,kominek byl obudowany jak kazdy inny,w obudowie byl dyskretnie ukryty dostep do aparatury sterujacej i pomki.Nic nie przypominalo kotlowni!!Pieniadze jakie zaoszczedzili przez rok byly imponujace,skusilem sie,mam nadzieje ze nie pozaluje,za rok bede mial odpowiedz.

p.s.
Proba byla udana.

an-bud
07-07-2008, 19:29
Zgadza sie an-bud,byla to chyba byla Zuzia 15kw,wtedy jeszcze nie wiedzialem prawie nic o kominkach,od tamtej pory poswiecilem wiele,wiele godzin na przestudiowanie prawie wszystkiego na temat kominkow na tym forum,twoj temat to chyba najpopularniejszy i przesledzilem go dokladnie ale Ty nie jestes zwolennikiem wkladow z PW.Odwiedzilem tez dwa mieszkania gdzie sa zainstalowane kominki z PW,jeden z nich to wlasnie Zuzia 15 kw,telefony do tych ludzi dostalem od sprzedawcy,zgodzili sie pokazac i w ten oto sposob przechylilem szale na kozysc wkladu z pw,kominek byl obudowany jak kazdy inny,w obudowie byl dyskretnie ukryty dostep do aparatury sterujacej i pomki.Nic nie przypominalo kotlowni!!Pieniadze jakie zaoszczedzili przez rok byly imponujace,skusilem sie,mam nadzieje ze nie pozaluje,za rok bede mial odpowiedz.

p.s.
Proba byla udana.
do mojej ruinki też dam wodny :wink: ( jeden ) tylko własnej konstr. większość firm produkujących wkłady wodne przestawiła się z pieców :( myślą że wstawienie szyby do skrzynki wystarczy, a to jeszcze daleka droga do zadawalającego efektu.

tres34
08-07-2008, 14:46
Zatem cierpliwosci i spokoju. Beda potrzebne.





Duze rachunki tez sa uciazliwe,cos za cos...odpisałem Tobie na podobny post ( wtedy była Maja 15 kw )

grzyba
30-08-2008, 12:20
Witam. Ciężko doprawdy znaleźć wiele informacji na temat Kratki na forach. Ceny mają atrakcyjne, ale brak mi informacji opisujących wrażenia z użytkowania. Sprzedawcy w sklepach nie są miarodajni i to jest najlepsze, co akurat mają :)). Zamierzam w przyszłym roku wstawić taki kominek (jak w temacie) do domu 133 m2 powierzchni użytkowej. Proszę opisać swoje wrażenia estetyczne i praktyczne. Odnośnie zestawu podtrzymującego zasilanie w razie braku prądu, to na Słowacji podobno jest taki pracujący ze zwykłym akumulatorem samochodowym. Kosztuje to coś ok. 200 zl + akumulator od malucha. Czy wymiennik 20 polowy został zalecony przez Kratki, czy też jest to Państwa wybór? Pozdrawiam.

an-bud
30-08-2008, 22:32
http://www.kratki.com/images/majapw.jpg

skrzynka z szybą, prymitywne rozwiązanie dopływu spalanego powietrza :( mini popielnik

coulignon
31-08-2008, 05:38
oj An Bud.... Prospektu reklamowego to im raczej nie napiszesz :lol:
Zapomniałeś dodać: skuteczny system "czarna szyba" :wink:

grzyba
31-08-2008, 08:43
Zasadniczo interesują mnie wrażenia eksploatacyjne a nie estetyczne. Garbus też był prosty a podbił świat. Nie potrzebna mi kosmiczna technologia tylko sprawny kominek.

Atomic
31-08-2008, 19:54
skrzynka z szybą, prymitywne rozwiązanie dopływu spalanego powietrza :( mini popielnik
Rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
Także planuję zakup kominka z Kratki.pl. Mnie natomiast interesuje Zuzia 16KW Eco (zwykła, bez PW). Wszystkie opinie jakie znalazłem są raczej pozytywny z wyjątkiem kilku szczegółów (np. mocno nagrzewająca się klamka).
Wiem na pewno, że grzeje rewelacyjnie.

an-bud
31-08-2008, 20:00
skrzynka z szybą, prymitywne rozwiązanie dopływu spalanego powietrza :( mini popielnik
Rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
Także planuję zakup kominka z Kratki.pl. Mnie natomiast interesuje Zuzia 16KW Eco (zwykła, bez PW). Wszystkie opinie jakie znalazłem są raczej pozytywny z wyjątkiem kilku szczegółów (np. mocno nagrzewająca się klamka).
Wiem na pewno, że grzeje rewelacyjnie.

odniosłem się tylko do konstrukcji tego paleniska :-?

Atomic
31-08-2008, 21:45
A dla czego twierdzisz, że mini popielnik?
Według fotek zajmuje prawie całą powierzchnię pod szybą.

an-bud
31-08-2008, 22:20
szufladka troszkę większa od popielniczki :wink: :lol: no i ten system baaaardzo czarnej szyby :wink: