PDA

Zobacz pełną wersję : Okna TRAS - tandeta ?



AndrzejS
18-09-2003, 18:16
Czy ktoś instalował okna firmy TRAS ?
Małe okno łazienkowe "weszło" mi do środka 0,5 cm. Czy to normalne ?
Serwis stwierdził, że to wina montażu (zostawił 2 metalowe zaczepy wcześniej spiłowane przez firmowy montaż) i .... odjechał.
Pozdrawiam

Wojtek Zachary
19-09-2003, 07:07
Ten cały Tras to faktycznie jest taki trochę nie za bardzo :) mam okna z tej firmy (PCV) okucia "chodzą" ciężko a w oknie uszczelki były wypatrzone - jak na firmę z ISO - to dziadostwo okropne

19-09-2003, 08:02
A ja okna z Trasu (PCV) mam już prawie rok.Ekipa montujaca (przedstawiciel firmy) super.Całe mieszkanie 4 okna ( 2szt 1,5x1,5 ,1szt małe 0,60x0,60 i drzwi balkonowe i duże okno 2,00x1,5) wymienili w 7 godzin(łacznie z parapetami) z posprzątaniem. Pracowali szybko, sprawnie, obróbki tynkarskie bez zastrzeżeń.Okna sprawują sie bardzo dobrze.Na mój telefon w sprawie regulacji (należy ją wykonać koniecznie po zimie) gość z firmy zjawił się w godzinę. Ja jestem zadowolona.Uszczelni należy przesmarować.

S.P.
19-09-2003, 08:22
W zeszłym roku wymieniałam okna i wybór padł na Trasa. Mogę powiedzieć kilka przykrych słów o szczecińskich przedstawicielach. W jednym z okien wstawili szybę porysowaną od środka, po miesiącu wymienili na następną ze smugą kleju w środku, po dwóch miesiącach wymienili. Oczywiście telefonów było około 15 w międzyczasie. Każdy szukał winnych. To nie jest ich wina to firma Hero glas dostarczyła im takie szyby. Tak jakby mnie to cokolwiek obchodziło. Gdy wymienili tę szybę kazałam gościom czekać aż wymyję okno i powiedziałam, że dopiero wtedy podpiszę odbiór. Wyobraźcie sobie, że pod naklejką była w szybie bańka powietrza. Walczyłam o wymianę pół roku. Toczyłam walkę z Heroglasem od szyb, zaliczyłam kontrolę szyby w domu przez fachowca od nich i wiecie co mi powiedzieli, że taka szyba przyszła z huty i co oni mogą? Do dzisiaj walczę z nimi, z normami w ręu i na pamięć. Oni twierdzą, że ta bańka jest tak mała, że może być a ja jestem czepialska. Szczerze odradzam firmę TRAS. To są papudraki i wogóle ich nie obchodzą odczucia klientów po skasowaniu już pieniędzy.

S.P.
19-09-2003, 08:25
Jeszcze a propos regulacji. Nikt mnie nie informował o konieczności regulowania okien po zimie i na moje uwagi, że okno opadło usłyszałam " to nie wie pani co się robi, trzeba wziąć śrubokręt i podkręcić" Dobrze gdybym wiedziała gdzie i co? Nikt nie przyjechał bynajmiej.

york
20-09-2003, 19:05
Jaka by nie była firma to każdego wykonawcy trzeba chyba pilnować. Nawet dobry materiał zły fachowiec spierniczy. Ale od czego są w takim razie autoryzowani przedstawiczele. Czy nikt i ch nie kontroluje ?
Pozdr. york

Tomasz70222
12-01-2010, 22:48
Mam również okna z fimy TRAS. Drewniane zakupione i montowane przez firmowy salon. Uważajcie ponieważ jest to wielka tandeta. W zimie przy większy mrozach w narożnikach szyba wew. jest pokryta lodem. Po pięciu latach użytkowania silikon mocujący szybę jest pokryty czarna pleśnią.
Nie dajcie się złapać na piękne hasła marketingowe.

K160
12-01-2010, 23:38
U moich teściów są zamontowane okna TRAS PCV , wprawdzie były instalowane w 2003 rok (w prywatnym domu, bez małych dzieci, itp) i stwierdzam, że jest największa tandeta jaką w życiu widziałem wśród okien. Fatalne okucia, zwichrowana rama okna, itp.

Za to u mojej mamy najtansze okna PCV z jakiegoś aluplastu czy coś tego typu , ale montował znajomy i nie mogę złego słowa powiedzieć. Wzór tego jak powinno okno chodzić.

Może więc BARDZO wiele zależy od tego kto montuje, reguluje i czy MY potrafiliśmy przypilnować monterów.

Pozdrawiam i odradzam TRAS.

brak
05-01-2011, 20:08
Wszystkie okna są tak nie szczelne że świeczka gaśnie gdy ją zbliżę , okna są tak nieszczelne jak moje stare przed wymianą.
Rama jest krzywa i nie jest to zły montaż! unikać unikać unikać.

eunice2
29-12-2011, 15:16
Witam,

Ja mam odmienne zdanie, okna u moich rodziców mają już dobrych parę lat, są super szczelne nie wypaczyły się i generalnie sprawiają wrażenie bardzo solidnych, przy czym mogą mieć ok 10lat nie wiem jakie teraz robią.

--
WW

finlandia
29-12-2011, 18:36
Hmm..to chyba już blisko od tych 10 lat nie jest to ta sama fabryka (pierwowzór zdaje się upadł). O ile jeszcze coś tam jest, bo cicho z tamtego kierunku.