PDA

Zobacz pełną wersję : zawiadomienie o wszczeciu postepowania w spr. dec o war.zabu



zukow2
27-05-2008, 18:33
witam,
14.04 złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy.działka spełnia wszystkie warunki wynikające z ustawy.złożony wniosek był kompletny i wszystko było ok.
dziś dostałem zawiadomienie o wszczeciu postepowania administracjnego w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy.

myślałem że dostanę decyzję. o co tu chodzi?? czy to normalna procedura??

proszę o pomoc

geonet
27-05-2008, 20:33
norma

podjęcie tej decyzji poprzedzone jest postępowaniem - analizą, zawiadamianiem stron itp. itd.

tak szybko tej decyzji sie nie dostaje ;)


wg mnie bez obaw i cierpliwości życzę

pozdrawiam Krzysiek

xatia
27-05-2008, 21:26
No wlasnie, jesli moge sie podlaczyc do pytania, to ile sie czeka na taka decyzje???
Aha i co trzeba dolaczyc do wniosku? Z gory dzieki za odpowiedz.

dobroszka
27-05-2008, 22:43
z doświadczenia wiem , że to dobry moment na sprawdzenie,czy to co ustalaja w warunkach Wam odpowiada....we wstepnych warunkach przy rozpoczeciu procedury wyznaczyli mi długość elewacji frontowej 18 m.Poniewaz chciałam dłuższą,zaczęłam dzwonić do urzędu i mogli mi poprawic na bardziej mi pasujące.A gdyby to przeszlo przez caly tryb administracyjny i wszystkie komisje , musialabym sie odwolywac i nie wiadomo jak dlugo bym czekala na warunki.
Na swoje czekalam 4 miesiace. :)

Nefer
27-05-2008, 22:53
Z wszczęcia podtępowania należy się cieszyć- znaczy, że ruszyła machina :)
Czas zależy od gminy.
A co załączyć do WZ - weź druk z gminy Xatia( masz na necie też) i popatrz co tam jest napisane.

NIEWIELKI II
05-06-2008, 14:21
Najgorsze w warunkach zab jest to że urząd uzgadnia warunki z innymi urzędami plus z sąsiadami. A na uzgodnienia z urzędów czeka sie sporo ...
W Radomiu ok 2 mc na decyzję zabudowy, oczywiście pod warunkiem że sąsiedzi nie będą wnosić odwołań
Tak dla pocieszenia potem pozwolenie na budowę to już bułka z masłem