PDA

Zobacz pełną wersję : VELUX, ROTO, czy FAKRO ???



jareg
18-09-2003, 22:11
Pewnie ten temat już był przerabiany, ale ja w najbliższych dniach musze kupić okna dachowe i nie wiem jakiej firmy.
Ogólnie słyszałem, że najlepsze są Veluxa.
Mimo wszystko proszę o pomoc.

Ps. może ktoś z okolic Opola, albo Wrocławia jest na podobnym etapie i chciałby ze mną odwiedzić hurtownie, na większą ilość można dostać większy opust.
pozdrawiam

Konradk
19-09-2003, 07:56
Ten sam problem miałem tydzień temu . Wybtrałem fakro głównie ze względu na cene ale tez na włściwości . Kupiłem 4 okna 78x188 z kołnierzami ,Kosztowało mnie to niecałe 3000 . W pierwszy dzień już pierwszy problem . Jak wyjąć skrzydła . Nie jestem szaleńcem żeby je zostawic na budowie .Eleganckie okna ale cholernie sprytny sposób jest ich zdejmowania , jest tamtaka maleńka plaszka zanitowana i ją sie podważa wyjmuje blache i dopero okno . Velux jest bardzo rosto zdjąć ale roto o wiele trudniej , poprostu trzeba pomyśleć .
No ale wczoraj patrze na te okna i coś mnie zdiwiło . Nie ma blachy na którą można załozyć fole paraprzepuszcalną żeby było takie korytko i woda miał gdzie spływać jak sie dachówka spoci czy coś w tym stylu.
Patrze na instrukcje i okazuje sie że w instrukcji jet ta folia lużno puszcona bez korytka .
Wiem ze w weluxie jest taka specjalna blacha zbierająca .Pod tym względem welux jest lepszy . O fakro wiem że to dobra firma , zdobyła nagrode teraz polska , ale okien nie widziałem ich .

Konradk
19-09-2003, 08:00
kurcze czeski błąd te okna maja wymiar 78x118

19-09-2003, 12:49
Człowieku przeczytaj jeszcze raz co napisałeś , bo coś pokręciłeś . W drugim i trzecim zdaniu piszesz , że wybrałeś okna fakro i kupiłeś 4 sztuki a w ostatnim zdaniu piszesz , że nigdy nie widziałeś okien fakro . Co w końcu kupiłeś? A może kupowałeś w ciemno bez oglądania.

agnikkrol
19-09-2003, 13:01
Okpol jest najtańszt ale i najgorszy.

jareg
19-09-2003, 13:16
Słyszałem, że Okpol sie wyrobił, ale nie interesują mnie te okna.
Propozycje, które dostaje od hurtowników na podstawowe model z kołnierzem to;
- Roto 750 zł
- Velux 820 zł
- Fakro 710 zł
wymiar okna 78/140
Napiszcie które lepsze Fakro, czy Roto
pozdrawiam

19-09-2003, 13:17
Agnikrol , nie pisz takich rzeczy , jeśli nie załączasz opisu szczegółów , które Twoim zdaniem są gorzej rozwiązane i dlaczego . Bardzo często jest tak , że te gorsze rozwiązania są w zasadzie nieistotne z punktu widzenia ich późniejszego użytkowania. Choćby np. izolacyjność cieplna. Jeśli np. na dachu o pow.200mkw są 4 okna o łącznej pow. 4mkw. , czyli 2%. Różnica w izolacyjności okien między k=1,1 a k=1,3 to ok. 20%. Oszczędność wyniosłaby raptem 0,02x0,2= 0,004 czyli 4 promile. A jak weżmiemy pod uwagę , że dach stanowi ok. 30% pow. granicznej , korzyść będzie jeszcze mniejsza ( 1,2 promila) tzn. 1zł20gr od każdego wydanego na ogrzewanie domu tysiąca zł.

august
19-09-2003, 13:18
Zdecydowałem się na okna Velux, po odwiedzeniu ponad 12 składów budowlanych. Każda firma zachwalała inne okna albo Fakro albo Velux''a.
Porównując ceny poszczególnych modeli np. Fakro z nowym wywietrznikiem v35 a Veluxa model GGL to różnica nie jest już tak duża(ok. 40 zł na oknie). Na jedne i drugie dostawałem nawet 20% rabatu. Po docekliwszych pytaniach w końcu dowiedziałem się w jednej firmie że wiecej reklamacji jest jednak z Fakro i dla tego zdecydowałem się na Veluxa. Łącznie kupuję 7 okien w tym jedno powlekane plastikiem do łazienki.

august
19-09-2003, 13:25
A i jeszcze jedno okna wymiar 78/140 model GGL. Na te wszystkie okna z jednym wyłazem dostałem cenę 7470 zł brutto.

mania76
19-09-2003, 13:48
z tego co ja wiem, to Veluxy i Fakro mają taki sam standard i taka samą cenę

belbel
19-09-2003, 14:03
Witam!
Po długich debatach i dokładnych oględzinach zdecydowałem się na Fakro. Mam je od jesieni 2002 w budynku w stanie surowym i sprawują się idealnie. W moim rankingu na drugim miejscu jest Velux a na trzecim Roto. Mogą to być jednak odczucia dość subiektywne ( choć również fachowcy od dachu doradzali mi Fakro).
Pozdrawiam

august
19-09-2003, 14:06
Zgadzam się. Różnice cenowe są już bardzo małe i różnią się tylko kilkoma szczegółami typu :
- klamka na dole w Fakro - listwa na górze w Velux'e
- szyba 1,1 w Fakro - 1,2 w Velux'e.

mania76
19-09-2003, 14:07
z tego co ja wiem, to Veluxy i Fakro mają taki sam standard i taka samą cenę

Honorata
19-09-2003, 16:57
a ja na jedno z okien połaciowych (zamiast lukarny z balkonem) upatrzyłam sobie połaciowe okno balkonowe,
wiem ze to nowosc, czy ktos z was cos wie na ten temat, kupil takie okno? widzial w sklepie?

19-09-2003, 18:53
Powiem tak: Vellux i Fakro sa porownywalne. Ktore okna wybnrac zdecyduj po zmierzeniu na jakiej wysokosci wypadnie ci klamka. Vellux ma ja na gorze, Fakro - na dole.
Nie bez znaczenia jest tez fakt, ze Fakro to polska firma. Po co dorabiac cudzoziemcow jak w Polsce takie bezrobocie. Wiem, ze brzmi to gornolotnie, ale -uwierz - ma sens.
Pozdrawiam
Darek

jareg
19-09-2003, 21:19
nie interesują mnie inne krytaeria poza jakością, apropo bezrobocia Veluxa robią Polacy w polskich fabrykach w Namysłowie i .......zapomniałem gdzie.

paj^
20-09-2003, 10:16
pod wzgledem jakosci nie ma roznicy pomiedzy veluxem
a fakro, decyduje cena u posrednika lub sposob otwierania sie okienka, jedno u gory, drugie na dole lub tak jak mam w veluxie u gory i na dole ....

20-09-2003, 16:26
Jesli w sposob bezmyslny interesuje cie tylko jakosc to sobie wstaw swietliki. Oswieci cie!

jareg
20-09-2003, 17:15
Nie wiem o co chodzi dla tego gościa, chyba o doświetlenie własnego mózgu.
Wiadomo, że na jakość składa sie wiele czynników, i chba każdy myślący bierze jakość pod uwagę, tym bardziej, że różnice w cenie są niewielkie.
Ztego co słyszałem to Velux w standarcie ma nawiewnik, a fakro nie ma.
Dlaczego wszyscy bierzecie pod uwagę fakro i veluxa, a co z Roto?
pozdrawiam

Cap
20-09-2003, 17:42
kupiłem 4 okna FAKRO. Są dobre i w dobrej cenie oraz polskie...

Pozdrawiam,

kocza
21-09-2003, 23:38
A jaki dostałeś upust przy takim zakupie???

Jakie okna kupowałeś i ile zapłaciłeś?

pozdr. kocza.

Klaudia
22-09-2003, 06:59
Ja po długich debatach wybrałam Fakro (9 szt). Zamontowane są już od 2001 r. i sprawują się świetnie. Pewnie Fakro i Velux są porównywalne, ale dolna klamka w Fakro sprawia, że są nie do przebicia. Poza wyższą ceną Veluxa najczęściej trzeba jeszcze dopłacić za drążek do otwierania okna, bo średniego wzrostu osoba raczej do niego nie dosięga.
A Roto - to chyba jednak klasa niżej. Zdecydowanie w oknach dachowych górują te dwie firmy.
Pozdrawiam

paj^
22-09-2003, 07:02
w moich veluxach mam klamke na gorze i dole, dwa sposoby otwierania

Klaudia
22-09-2003, 07:06
To chyba jakieś nowe modele. Jak byłam na etapie wyboru okien to chyba jeszcze Velux nie miał takich rozwiązań w swojej ofercie.

22-09-2003, 07:08
krótko: Roto!

Pozdrawiam

Pearl

22-09-2003, 08:38
Ja po długich debatach wybrałam Fakro (9 szt). Zamontowane są już od 2001 r. i sprawują się świetnie. Pewnie Fakro i Velux są porównywalne, ale dolna klamka w Fakro sprawia, że są nie do przebicia. Poza wyższą ceną Veluxa najczęściej trzeba jeszcze dopłacić za drążek do otwierania okna, bo średniego wzrostu osoba raczej do niego nie dosięga.
A Roto - to chyba jednak klasa niżej. Zdecydowanie w oknach dachowych górują te dwie firmy.
Pozdrawiam

Prawidłowy tok rozumowania z jedną korektą Roto - to jedna klasa wyżej!

august
22-09-2003, 08:58
Bez obrazy ale Roto to jednak klasa niżej.

22-09-2003, 09:28
Jakieś dwa miesiące temu nabyłem 11 szt okien Roto (model 434, o ile pamiętam. w każdym razie nowość jakaś). Wyboru dokonałem przede wszystkim ze względu na cenę (100 zł taniej od Fakro, 200 zł taniej od Velluxa), bo doszedłem do wniosku, że dużych różnic w jakości nie ma między Roto a Fakro, czy Vellux. Teraz jestem już po montażu na dachu z dachówki ceramicznej i jedno muszę przyznać: bardzo ważne jest kto te okna montuje. Mój wykonawca jest do przesady dokładny. Trochę narzekał na to Roto, bo:
- kołnierze (z prawej i lewej strony) mają trochę za niskie krawędzie rynienek i woda może się wdzierać z boku. w końcu zainstalował je tak, żeby dachówki wchodziły jak najgłębiej na kołnierz.
- fartuch na dole jest bardzo krótki i jest mały margines regulacji wysokości montażu okna.

Poza tym okno Roto obraca się do mycia o dużo mniejszy kąt (może ok. 100-110 stopni) niż Fakro i Vellux. To powoduje, że ręką do dolnej krawędzi okna nie sposób dosięgnąć. Trzeba użyć myjki na kiju. Sprawcą tego są okucia, które w Fakro i Velluxie są innej konstrukcji (trochę bardziej skomplikowane).

Nie wiem jeszcze jak jak się będą sprawować w dłuższej perspektywie. Konkluzja jest taka: wyboru nie żałuję, ale gdybym nie musiał oszczędzać i nie miał pełnego zaufania do osoby instalującej okna, to wybrałbym Fakro. Vellux nie wydaje mi się na tyle lepszy, żeby wydawać na niego stówkę więcej.

22-09-2003, 10:11
ale Velux w standardzie ma wywietrznik

belbel
22-09-2003, 15:32
W moich Fakro też jest wywietrznik (nie mam pojęcia czy to standard). Kupywałem je u gościa od dachówki i dał mi 20% rabatu od ceny katalogowej (4 okna+ wyłaz dachowy).

caravaggio
23-09-2003, 13:27
Fakro- wyglada dobrze i dziala jak na razie w porzadku. Odradzam wylaz dachowy, moj fakrowski wyglada na niezle plastikowe badziewie i juz wypadla blokada. Ale okno ok.

kocza
23-09-2003, 13:39
Muszę jeszcze w tym roku (okolice końca października) kupić 5 okie n dachowych: jedno do łazienki i 2 x kombo (dwa okna obok siebie). Wybieram pomiędzy Fakro, a Velux'em. W składzie mam (na razie) wynegocjowany upust w wysokości 15% na jedne , bądź drugie. Czy to dobry upust? Czy to prawda, że okna dachowe niedawno podrożały? Jeżeli tak, czy znacznie???

Z góry dzięki i pozdrawiam -

- kocza. ([email protected])

alexsoft
23-09-2003, 14:01
Jeśli kupujesz mało okien i tylko okna to jest to w miarę dobry rabat jeśli cały dach to bywają lepsze......

docieplenia
23-09-2003, 19:32
bez trzech slow

VELUX

24-09-2003, 08:37
Muszę jeszcze w tym roku (okolice końca października) kupić 5 okie n dachowych: jedno do łazienki i 2 x kombo (dwa okna obok siebie). Wybieram pomiędzy Fakro, a Velux'em. W składzie mam (na razie) wynegocjowany upust w wysokości 15% na jedne , bądź drugie. Czy to dobry upust? Czy to prawda, że okna dachowe niedawno podrożały? Jeżeli tak, czy znacznie???

Z góry dzięki i pozdrawiam -

- kocza. ([email protected])

We Wrocławiu w hurtowni Raab Karcher dawali mi upust 26% na 11 okien Fakro jakieś 2 miesiące temu.

jareg
24-09-2003, 16:05
wybrałem Fakro
GORĄCE DZIĘKI DLA ROBERTA N, dzieki niemu kupiłem fakro z dobrym opustem

august
24-09-2003, 16:11
Jareg czy dostałeś także upust 26% i ile okien kupowałeś.

jareg
24-09-2003, 18:21
august
jutro jade po okna, obiecala duży opust, powiedziałem jej ,że w hurtowni obok dają mi 22%, obiecała dać duzo więcej, potrzebuje 4 okna

25-09-2003, 08:15
Cieszę się niezmiernie jareg, że udało Ci się oszczędzić trochę kasiorki.
Pozdrawiam.

25-09-2003, 08:17
Coś mnie nie zalogowało. Jeszcze raz:
Cieszę się niezmiernie jareg, że udało Ci się oszczędzić trochę kasiorki.
Pozdrawiam.

jareg
25-09-2003, 19:49
Dzisiaj kupiłem 4 okna ; rabat...uwaga......27%
jeszcze raz dzieki Robert

mc
26-09-2003, 21:09
Robert N
Ja rownież muszę Ci podziękować.
Dzisiaj kupiłem 5 szt, opust-upust 26%.
Może ktoś ma namiary na tańszą wełnę?

Drozdek
27-09-2003, 13:05
zauważ jedną rzecz-Velux ma oddzielna linię prodykcyjną na rynek wschodni- to chyba o czymś świadczy....