PDA

Zobacz pełną wersję : nierówny chudziak



literkas
28-05-2008, 11:55
Na zagęszczony piasek mamy wylany chudziak.
Przy zalewaniu stropu monolitycznego przez deski szalunkowe wyciekło trochę betonu w niektórych miejscach. W efekcie na chudziaku pojawiły się grudki, które mają nawet po kilka centymetrów wysokości. Grudki są trudne do usunięcia (mąż próbował).

W domu znajomej majster widząc nierówny chudziak zaproponował wylanie bardzo cienkiej warstwy wyrównującej po to, aby kolejne warstwy podłogi (czyli folia i styropian) sę nie zniszczyły. Folia może się porwać,styropian może popękać.

Czy majster powinien usunąć te grudki? Nie chcę warstwy wyrównującej bo musiałaby mieć ona kilka centymetrów (o tyle podniesie się podłoga), a to nie było przewidziane w projekcie i później mogą być kłopoty z oknami i drzwiami.

Co należy zrobić?

Aedifico
28-05-2008, 11:57
Młotowiertarka z końcówką kującą i do przodu.

labas1
28-05-2008, 11:57
Skuć .

jajmar
28-05-2008, 11:58
Co należy zrobić?

Usunąc grudki.

28-05-2008, 12:08
pogonic bardziej męza
i stac nad nim kiedy kuje - zeby sie nie obijał ...

mario1976
28-05-2008, 12:26
Grudki są trudne do usunięcia (mąż próbował).



Leń :D . Przekładał mi hydraulik piony bo poprzednik zrobił mi pion na środku salonu. Chudziak można skuć.
Ja wczoraj też waliłem młotek i wolno ale szło.

literkas
28-05-2008, 12:27
więc wyrównanie chudziaka leży po naszej stronie czy po stronie ekipy?
takich spraw nie omawialiśmy, bo nawet mi do głowy nie przyszło, że może wystąpić taki efekt
tych grudek jest całkiem sporo, chociaż nie wszystkie są takie duże

jajmar
28-05-2008, 12:41
więc wyrównanie chudziaka leży po naszej stronie czy po stronie ekipy?

Ten co nabrudził powinien posprzątać. Znaczy ten co grudki ponaklejał :)
Ostateczne przygowanie podłoza wykonuje sie przed rozłożeniem izlolacji , kto to robi zależy od umowy chęci itd itp.