PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperator - ceny/jakość centralek



piwalek
28-05-2008, 14:44
Witam,

Od zeszłego roku byłem przgotowany na montaż u siebie StorkAir 350. Byłem umówiony z firmą X z Gdańska na montaż w maju...

Teraz okazało się że szef firmy jest ścigany przez wiele osób za jakieś przekręty, a jego pracownicy założyli sobie nową firmę Y.

Ponieważ takie zmiany z reguły powodują zapalenie się "czerwonej lampki" muszę temat przerobić od nowa... :(

I stąd pytanie...

Jak byście ustawili ranking rekuperatorów np.

StorkAir
Ilto
Dospel
AgaGT
Vollex

Pozdrawiam,
P.

piwalek
28-05-2008, 15:42
Rozmawiałem z przestawicielem ILTO - cena za całość wychodzi o ok. 8000 niż w przypadku firmy X ;)

Czyli na jakieś 250m2 = 18000

Wszelkie komentarze do ILTO440 mile widziane... :D

..::M:D::..
28-05-2008, 16:05
do takiej powierzchni może bartosz ?

Emer
28-05-2008, 20:18
Jeżeli masz kubaturę mniejszą niż 16000mł, to bartosz da radę ;)
Twierdzą, że zrobią dowolną wielkość.

piwalek
28-05-2008, 23:01
A dlaczego akurat bartosz? Czy to są przieciw-prądowe czy krzyżowe rekuperatory?

Kubaturę mam ok. 1150m3...

piwopijca
29-05-2008, 05:50
Moze bys tak poszukal w internecie wiecej informacji o "bartoszu", co? :evil:
Pomoge Ci: http://www.bartosz.com.pl/cgi-bin/index.pl?cms=page;id=66;lang=pl

Pzdr.

inez5
16-06-2008, 16:57
Witam,

Od zeszłego roku byłem przgotowany na montaż u siebie StorkAir 350. Byłem umówiony z firmą X z Gdańska na montaż w maju...

Teraz okazało się że szef firmy jest ścigany przez wiele osób za jakieś przekręty, a jego pracownicy założyli sobie nową firmę Y.

Ponieważ takie zmiany z reguły powodują zapalenie się "czerwonej lampki" muszę temat przerobić od nowa... :(

I stąd pytanie...

Jak byście ustawili ranking rekuperatorów np.

StorkAir
Ilto
Dospel
AgaGT
Vollex

Pozdrawiam,
P.

piwalek ja też byłam umówiona z .... rekuperatory.pomorze.pl :) i tez kiedy doszlo co do czego odezwal sie pan, który projektowal nam wczesniej rekuperacje z informacja,ze firma sie rozpadła, ścigają wlasciciela a centrala z Wrocka swoim przedstawicielem zrobila ich nową firme (zlozoną ze starych pracowników) i wszystko byloby dobrze ale.... nowa oferta jest cholernie ....droga :cry: A poza tym, to taka młoda firma,ze trochę sie obawiam :cry: I podobnie jak Ty szukam innych opcji niż stork air :wink: W zasadzie od wczoraj siedzę w necie szukając trójmiejskiej firmy,która mi zrobi ten sam reku ale.... taniej :wink: nie mogę niestety nikogo takiego znaleźc :cry: Uparłam sie na ciche i przeciwprądowe i jakoś inne mi nie pasują- ale może jeszcze nie wszystkie znam :roll:

rraffi
30-06-2008, 13:17
Witam,
Należę do tych oszukanych przez Pana Michała G. z rekuperatory.pomorze lub rekuperatory.warmia jak kto woli. Miałem całą instalację przygotowaną pod Storka i po tym jak zostałem oszukany, stanąłem przed dylematem: zmiana instalacji pod nową centralę czy nowy wykonawca. Wybrałem drugą opcję. Jedna z osób ma obawy i ja to rozumiem. Nowa firma, a stali pracownicy. Jedno jest pewne. Własciciel rekuperatory.pomorze uczciwy nie jest. Wygląda na to, że przekręcił więcej osób i pracowników. Nic więc dziwnego, że chłopaki od niego odeszli i działają na własną rękę.

Wracając do rekuperatora. Zamówiłem dokończenie całego systemu w nowej firmie. O dziwo (jak na te czasy), wycena była na czas, umowa na czas i zgodna z wyceną i w ustalonym terminie chłopaki byli ze sprzętem na budowie. Pierwszego dnia co prawda spóźnienie 2 godziny, ale ostro robili do wieczora. Następnego dnia już punktualnie co do minuty przyjechali dokończyć robotę. Zostało mi tylko podłączenie kabelków i anemostaty (wybrałem sobie takie, których nie było). W każdym razie centrala działa. Mam nadzieję, że cały system z GWC też zadziała po podłączeniu. Jutro mają dokończyć i wystartować. Nie chciałem zmieniać rekuperatora, bo jak rok temu przeglądałem oferty, to Stork wydawał się najciekawszy. Fakt, że najtańszy nie jest, a do tego jeszcze podrożał. Procownicy nowej firmy działają ze Storkiem twierdząc, że towar jest sprawdzony i nie mają do niego zastrzeżeń. Czas pokaże. Jeżeli dokończą sprawę tak jak ją zaczęli i system zadziała, a do tego utrzymają taki model działania, to jako firma mogą zostać dobrze przyjęcie. Zresztą chłopaki mają idealny wzorzec jak robić się nie powinno. Rekuperatory.pomorze to przykład totalnej dna. Osobiście składam przeciwko właścicielowi pozew do sądu i prawdopodobnie będę go ścigał przez policję.

Aha. Mam Storkair 500 z panelem sterującym. Może ten panel, to nie najwazniejsza sprawa, ale fajnie jest rozplanowany i prosto nim się steruje. Więcej może powiem za jakieś dwa miesiące jak już zacznę go na dobre wykorzystywać.