PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D12 PRZYTULNY



Strony : [1] 2

Arthee
23-02-2002, 11:50
Powiedzcie jakie zmiany wprowadziliscie przy budowie. Ponoc jest to jeden z popularniejszych gotowcow, z braku odpowiedzi wynika zupelnie co innego:sad: Wlasnie startuje z budowa D12 ze zmianami. mam doklejony garaz do sciany, gdzie znajduje sie lazienka. Czy ktos z Was ma antresole w tym domu? Czy warto ja robic? Czy rozwiazanie ustawienia schodow w salonie jest optymalne? Jestem ciekawy jakie macie doswaidczenia z budowy tego domu? wszystkich jego rodzajow. Bede wdzieczny jesli podzielicie sie swoimi spostrzezeniami.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Arthee dnia 2002-03-20 00:10 ]</font>

22-03-2002, 11:05
Witam mnie również podoba się projekt d12 , mam pytanie w którym miejscu zamontować kominek?

Marcin R
23-03-2002, 07:30
Witam ja też zaczynam budowe D 12a. Licze że ktoś się odezwie. Czy ktoś ma ochote pokazac mi swój dom w okolicach Warszawy?
Z góry dziękuję!! Ja moge pokazac tylko fundamenty chi chi!
Pozdrawiam!

pawcik7
26-03-2002, 15:02
Witajcie.
Wlasnie zakonczylem d12b w stanie surowym otwartym.
Jesli sa chetni na zobaczenie jak mi wyszlo to nie ma sprawy.
Dom stoi 30 km od W-wy w kierunku na Poznan.
Dalsze ustalenia na adres
[email protected]


Pozdrawiam

Arthee
28-03-2002, 09:18
Wacek, kominek mozna postawic w salonie przy scianie z kominem:smile:)

odsylam do muratora z 03/2002, gdzie sa opisane domy modelowe m.in. D12b

adamski
29-04-2002, 17:48
Pawcik mógłbyś zdradzić jakie były na razie koszty Twojego domku? Z czego ściany, co na dachu?
Pozdrowienia
Adamski

pawcik7
30-04-2002, 04:11
za emailuj do mnie to ci wysle szczegolowe moje wydatki :smile:

robertk
25-02-2003, 11:38
Cześć,
Ja zaczynam w tym roku budowę d12b ale ze mianami. Po przemyśleniu zrobiłem garaż z boku (lewego), jak w 12a, ale wnętrze jest z b. Zmieniłem kominek w salonie, będzie na ścianie od kuchni, przesunąłem okna w jadalni na front i w salonie (tarasowe bardziej do krawędzi, żeby było miejsce na kanapę przed kominkiem), a na ścianie salonowo-kuchennej zamiast drzwi suwanych i okna będą drzwi balkonowe podwójne na środku, wygodniej wychodzić niż zza stołu.
Pawcik, napisałem do Ciebie w ramach innego wątku. Jestem ciekawy Twoich doświadczeń z budowy.
Pozdrawiam,
Robert

FREDY
26-02-2003, 22:06
Ten wątek już chyba zamilkł prawie od roku. Jeśli Pawcik7 jeszcze tu zaglądasz odezwij się - powiedz jak się mieszka w D12B.

agat
18-03-2003, 20:40
Czy ktoś ma taki dom ?
Mam zamiar budować, ale ciągle nie mam przekonania.
Jeśli ktoś ma zdjęcia to proszę o przesłanie na mój e-mail.

Pagin
19-03-2003, 07:51
Witaj Agat,
Na forum projekty bylo juz kilka watkow o D12/D12a/D12b. Sa tez linki do stron ze zdjeciami. Wybierz funkcje Szukaj i wpisz D12. Znajdziesz wiele odpowiedzi i informacji
Pozdrowienia

Żaba
12-05-2003, 17:43
Witam
również będę budować dom wg tego projektu w wersji D12a. Dokonaliśmy pewnych zmian, np. wydłużyliśmy garaż, tak aby był równo z całą bryłą domu. Szukam kontaktu z osobami które budują lub już wybudowały tą wersję.

Żaba
24-05-2003, 07:37
Alexsoft,

czy jesteś jeszcze na forum? Zniknęło forum z naszymi poprzednimi wypowiedziami?


Pzdr
Żaba

14-08-2003, 09:09
Mam ochotę pokazać Wam mój domek. Na razie stan surowy zamknięty. Mam jednak problemy z wklejeniem w to miejsce zdjęcia. Liczę na pomoc

Gregor_R
14-08-2003, 10:08
Zdjęcie musisz umieścić na jakims serwerze, a tu podać do niego adres - jako link, lub obraz.

Jak nie to chyba tylko możesz wysłać do Moderatora (Redakcja) i czekać, aż je tu wklei...

Wowka
14-08-2003, 13:04
Możesz np. założyć sobie bezpłatne koto pocztowe w Onecie. a potem wejść na tę stronę http://foto.onet.pl/albumy/ i juz masz uprawnienia by zalogować się poprzez link Albumy: nowy album.
Postępuj wg instrukcji.
Oczywiście uprzednio na swoim kompie lub dyskietce winieneś mieć umieszczone fotografie w postaci elektronicznej

Pozdrawiam.

18-08-2003, 12:35
Mój domek, D12 "Przytulny"
http://foto.onet.pl/upload/47/85/_136724_n.jpg
Widok od strony południowej. Trochę winogrono zasłania,ale od lewej okno od jadalni, dalej kuchnia,drzwi wejściowe i pomieszczenie gospodarcze (kotłownia)
http://foto.onet.pl/upload/2/34/_136726_n.jpg
Strona wschodnia. Na zewnątrz okna pokoi dziecinnych, w środku łazienka
Wbrew temu co widać, dachówka jest taka sama na całym dachu, (Roben,średzka falista-rustykalna,angobowana)
Projekt to gotowiec MURATORA. Zmiany,których dokonałem, to powiększenie łazienki z 5,2 na 8,1m2 oraz dodanie okna w jadalni i przesunięcie drzwi balkonowych w salonie ze strony północnej na zachodnią

19-08-2003, 05:06
Domek jest sliczny.Jestem bardzo zainteresowana tym projektem.
Czy mozesz cos wiecej napisac na jego temat? Jak powiekszyles
lazienke az do 8m2.Napisz czy jestes z tego domku zadowolony,
czy pomieszczenia nie sa zbyt male.Jeszcze raz gratuluje
dobrego wyboru .
bonnie

19-08-2003, 10:42
Projekt jest typowy,D 12 wariant I. Do oglądnięcia na stronie MURATORA http://www.projekty.murator.pl/ w Katalogu Miniatur na 3 podstronie, projekty 33-48. Dom jest ustawiony wejściem na południe a tarasem na północ. Przez takie ustawienie (wąska działka), musiałem przesunąc drzwi balkonowe w miejsce środkowego okna w salonie. Na północ zostawiłem ścianę bez okna. Wywaliłem słup, a ścianę wyrównałem ( pozbyłem się wnęki na taras). Przez to salon powiększył się o ok. 6m2. Dołożyłem jeszcze okno w jadalni od strony południowej. Co do łazienki, to przesunąłem ścianę północną w kierunku sypialni "9" o szerokość drzwi . Zniejszoną sypialnię "9" powiększyłem kosztem sypialni "8" (znowu o szerokość drzwi) Teraz drzwi do obu sypialni ("8" i "9") znajdują się na jednej lini. Przesuwając ściany musiałem również przesunąć okna. Rozmieściłem wszystkie trzy symetrycznie względem bryły budynku. Po tych zmianach sypialnia "11" pozostała bez zmian (12.6m2) , sypialnia "9" zwiększyła się z 11,3 na 11,9m2, a łazienka z 5,2 na 8,1m2. Nic za darmo. Sypialnia "8" zmniejszyła się z 13,6 na 10,9m2. Sypialnie "9" i "11" mają stać się pokojami dziecinnymi natomiast sypialnia "8 będzie typową sypialnią (rodziców). Będzie tam tyko duże łóżko :lol: i jakaś szafa z lustrami :o . Czy jestem zadowolony z domu? Na razie tak. Choć na razie nie mam koncepcji wykończenia wnętrza.

19-08-2003, 23:23
Zrobiles troche zmian.Ja lazienki chyba nie bede powiekszala,
moze starczy mi te 5.2m2,natomiast chce powiekszyc pomieszczenie gospodarcze o jakies 0.5m i wc tez przesunac o 0.5m kosztem
holu.Martwie sie tylko czy nie zrobi sie ciasny ten piekny hol.
Chce tak zrobic, poniewaz w pomieszczeniu gospodarczym
chce wstawic pralke i zrobic zlew gospodarczy, a z kuchennej
wneki zrobie taka mini spizarnie.Mysle, ze dla trzech osob
powinien starczyc taki domek.Czy mozesz powiedziec jeszcze
cos o kosztach, jakie poniosles do tej pory?Pozdrawiam.
bonnie

21-08-2003, 07:28
Jednym z celów powiększenia łazienki było między innymi upchanie tam pralki. Udało mi się to po prawej stronie. Od drzwi będzie będzie tam muszla klozetowa, kabina prysznicowa ze ścianką z luksferów.Za tą ścianką ( 1m szerokości) będzie pralka.
Jeżeli chodzi o koszty to przedstawiają się następująco:
2001r - fundamenty, izolacje, odwodnienie - 28400zł ( w tym robocizna 7000zł),
2002r - ściany, płyta na gruncie, strop gęstożebrowy, dach - dachówka ROBEN, okna - Urzędowski, kanalizacja, przyłącz wody, przyłącz prądu, - 95700zł ( w tym robocizna 20000zł).
2003r - na razie nic. W planie ocieplenie poddasza, instalacje - ( prąd, woda,co ), drzwi i być może tynki wewnętrzne. Wszystko zależy od finansów.

23-08-2003, 03:09
Na zdjeciu widac okno w dachu,czy wykorzystales w
jakis sposob poddasze? Mam jeszcze do Ciebie pytanie.
Poniewaz masz juz wybudowany dom ,wiec mozesz sobie
bardziej wyobrazic jak beda wygladaly moje zmiany
w projekcie.Chodzi mi o kotlownie i wc (powiekszenie
kotlowni o 50 cm a tym samym przesuniecie wc tez
o jakies 50 cm oczywiscie kosztem przedpokoju).
Czy zabranie niby tak malej powierzchni holu,
nie zepsuje mu calego uroku i przestrzeni.
Napisz jakie planujesz ogrzewanie?
Widze , ze dom budujesz z naprawde dobrych
materjalow.Co mozesz polecic a co odradzic.
Ja budowe zaczne dopiero w przyszlym roku.
Jeszcze raz pozdrawiam.
bonnie

25-08-2003, 09:08
Zamontowałem 2 okna dachowe po przeciwnych stronach. Dach jest w tej chwili ocieplony wełną (15cm między krokwiami). Obecnie robię ruszt pod 5cm wełny ( łaty 5x4cm prostopadle do krokwi). Dalej folia paroizolacyjna i chyba płyty gk. Wszystkie skosy muszą być zagospodarowane. Różne szafki, schowki. Muszę w nich zmieścić centralny odkurzacz i prawdopodobnie rekuperator. Na górze ma być generalnie garderoba, suszarnia, stół to ping-ponga. Najwięcej problemów mam ze schodami. Są one praktyczne w salonie, więc powinny jakoś wyglądać. Nie powinny być za bardzo kręte, bo trzeba będzie wyjść na górę z mokrym praniem nie trzymając się barierki ( prostych nie da się chyba zrobić, bo będą za strome). Co do przesunięcia wc to jest to niezły pomysł ( niestety man już zrobioną kanalizację i takie zmiany mi nie grożą). Trudno mi powiedzieć jak to by było w rzeczywistości. Jest to dość duża przestrzeń (16m2) i teoretycznie 0,5m na szerokosci 2,7m ( trzeba by przesunąć też drzwi od sypialni "10") to niewielka strata. Wszystko zależy od zagospodarowania tej przestrzeni ( szafa, wieszaki, ławy, fotele). Równie dobrze można gości przyjmować w holu, a jest to jednak "komunikacja" między strefą dzienną a nocną. Zawsze mówiłem że bez prawdziwego projektanta wnętrz się nie obejdzie.
W temacie materiałów, to starałem się kupować dobre, choć na temat jakości różnych materiałów zapisano już wiele stron na FORUM. Na razie nie mogę nic złego o nich powiedzieć. Zimę dom przetrwał w dobrym stanie. Co będzie dalej ... czas pokaże.

Carl
19-09-2003, 07:44
Witam

Przeglądając fora, kilkakrotnie natknąłem się na problem, gdzie ustawić TV w domku z kolekcji Muratora - D12a.
http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=30
Mam prośbę do wszystkich, a przede wszystkim do ludzi, którzy mieszkaja juz w "Przytulnym" - gdzie tam ustawić TV?
Dodam jeszczem, że w swoim chcę postawić kominek nie w rogu przy drzwiach na taras, lecz bliżej środka domu.

mrtn
19-09-2003, 13:38
pod schodami ??

marina123
21-09-2003, 19:00
No wlasnie gdzie telewizor!?!? No i te schody w salonie ! Zgroza ! Siedzicie sobie ze znajomymi i rozmawiacie a Wasze dzieci co pol minuty schodza i wchodza i znowu schodza. Nie lubie klitek ale z kolei takie "otwarte przestrzenie" sprawiaja ze glupiego telewizowa nie ma gdzie postawic! Baaaardzo nie podoba mi sie salon w tym projekcie. Reszta moze byc. Jak ogladam projekty to staram sie go juz po swojemu umeblowac, bo trzymam sie zasady, ze dom ma byc dla mnie przyjazny, co oznacza m.in. dobra "ustawnosc".

HenoK
21-09-2003, 20:55
No wlasnie gdzie telewizor!?!? No i te schody w salonie ! Zgroza ! Siedzicie sobie ze znajomymi i rozmawiacie a Wasze dzieci co pol minuty schodza i wchodza i znowu schodza. Nie lubie klitek ale z kolei takie "otwarte przestrzenie" sprawiaja ze glupiego telewizowa nie ma gdzie postawic! Baaaardzo nie podoba mi sie salon w tym projekcie. Reszta moze byc. Jak ogladam projekty to staram sie go juz po swojemu umeblowac, bo trzymam sie zasady, ze dom ma byc dla mnie przyjazny, co oznacza m.in. dobra "ustawnosc".
Może jest to okazja, zeby zrezygnować z głupiego telewizora.
Polecam zwłaszcza wszystkim, którzy mają małe dzieci. Lepiej czas spędzany przed telewizorem im poświęcić.
Wiem to z doświadczenia - kiedyś przez półtora roku świadomie zrezygnowalismy z telewizora. Życie rodzinne wyraźnie na tym zyskało.

marina123
21-09-2003, 21:27
:D TV tak lub nie, ale niezaleznie od wszystkiego w tym salonie nie daise nawet szafki z radiem ustawic :)

Carl
22-09-2003, 07:00
Kwestia, czy telewizor ma być w salonie, czy nie.. to trochę inna sprawa, ale dla tych, krórzy go chcą (nie piszę potrzebują :wink: ) warto by się zastanowić.
Poza głosami mówiącymi, że nie ma gdzie.. jest jeden - pod schodami.
Pomyślę, ale jak będę miał przekrój ze schodami.
Mogę dorzucić jeszcze jeden - a może obrotowa szafka, albo lepiej wysięgnik na ścianie pomiędzy oknem w jadalni, a oknem w salonie? Co o tym sądzicie?

ewa dragon
25-09-2003, 10:21
cześć , też mam d 12 przytulny z małymi poprawkami , przesunięte okno z boku na stronę południową , powiększoną lazienkę kosztem pokoju a 2 pokoje powiększone kosztem korytarz również powiększoną ktłownię o korytarz ( bardzo dobry pomysł w projekcie zamała by ustawić piec na paliwa stałe , ogólnie projekt wporządku ,jestem na etapie wykączeniówki
z pozdrowieniami

pharmagedon
25-09-2003, 16:09
Mam d12b i mając podobny problem z Tv zastanawiam się nad ustawienim wszystkiego tyłem do kominka, przecież nie będę jednocześnie oglądał TV i gapił się w kominek. Ale jeszcze się nie zdecydowałem

adamk
28-09-2003, 21:50
Jestem na etapie wyboru projektu i jak na razie wszystko wskazuje na d12. Również chcę powiększyć łazienke, ale zastanawiam sie nad powiększeniem całego domu o 1m od strony sypialni i łazienki (prawa strona) - co o tym sądzicie???
Poza tym chcę dokleić garaż na 2 samochody - po prawej stronie drzwi wejściowych z przejściem do pom. gospodarczego. Zastanawiam sie czy domek nie straci swojej bryły i proporcji.

15-10-2003, 14:25
Wydaje mi się, że najważniejsze są potrzeby właściciela połączone z kasą. Inspektor nadzoru radził mi na samym początku zrobić ściankę kolankową (ok.1/2m) i tym samym powiększyć poddasze 2 razy( jeszcze nie było projektów D12a,D12b ...) Problem polegał jednak na tym, że ten dom (tak mi się wydaje) ma swój urok właśnie przy tych wymiarach ( wys x dł x szer). Jedyne odstępstwo od bryły projektantki to dwa okna dachowe i dodatkowe w jadalni. Zresztą nie wiem co na to projektant (garaż od czoła), bo takie zmiany chyba nie mieszczą się w ramach "adaptacji".

iwona 213
30-11-2003, 18:52
witam wszystkich, wlasnie dzisiaj zdecydowalismy ze budujemy d12 zaczynamy co prawda dopiero na wiosne, ale chcetnie bysmy zobaczyli jak wyglada w rzeczywistosci. Czy ktos juz wybudowal d12 (ale nie 12a ani 12b tylko d12) z gory dziekuje.

grzegorz_D12
01-12-2003, 10:08
Hej!
Iwona 213 - wysłałem prywatną wiadomość.
Grzegorz

Arthee
01-12-2003, 17:04
czesc wszystkim

wybudowalem d12 w lustrzanym odbiciu, dokleilem do budynku garaz na 2 samochody ( wiec wyglada podobnie jak jedna z mutacji 12a czy 12b) no i wprowadzilem kilkanascie (a moze kilkadziesiat zmian).

Przede wszystkim przenioslem lazienke, schody ( schody zabiegowe w salonie czynia z niego klatke schodowa :( )sa w korytarzu, przesunalem okna w salonie i jadalni, zrezygnowalem z 1 pokoju na parterze ( ten przylegajacy do salonu ) teraz tam jest duza lazienka, w miejscu gdzie pierwotnie byla lazienka jest teraz wejscie do garazu, pokoj przylegajacy do toalety i pomieszczenia gosp. pozostal bez zmian, natomiast ten naprzeciwko powiekszylem do ok 17m2 i to jest sypialnia. Oczywiscie podnioslem nachylenie dachu do 35 stopni, poddasze jest uzytkowe, nad garazem wylalem strop i powstal dodatkowy pokoj o powierzchni 40m2 ( nie uwzgledniajac skosow oczywiscie) acha i podnioslem scianke kolankowa o szerokosc 2 pustakow. Dom z pustakow Wienerbergera 25+12 cm welny, dachowka Creaton Kerapfanne miedz, okna polaciowe Fakro. W tej chwili stoi w stanie surowym zamknietym. niedlugo zabieram sie za wykanczanie. Siebie:) i domu oczywiscie.
Pozdrawiam
Arthee

iwona 213
02-12-2003, 18:57
Po wielkich poszukiwaniach projektu zdecydowaliśmy się na d12 wariant I. Bardzo prosze o kontakt z ludzmi którzy wybudowali taki domek na Śląsku, bardzo chcielibysmy zobaczyć to cudo :) :) :) My mieszkamy w Gliwicach.

jpawl
05-12-2003, 14:27
D12A stoi w Kleszczowie (pierwsza wieś na zachód od Gliwic), w okolicy
skrzyżowania ulicy Szkolnej i Sportowej (jadąc ul. Szkolną ostatnia
przecznica w lewo przed skrzyżowaniem ze Sportową i jednoczesnym
końcem Szkolnej). Generalnie opisać jest trudniej niż trafić. Bardzo ładny
domek, zwiedzałem go gdy szukaliśmy wykonawcy naszego (wtedy był
na początku wykończeniówki). Właściciele (?) byli bardzo mili i raczej
będą skorzy do porad.

iwona 213
08-12-2003, 07:40
wielkie dzieki za informacje, napewno tam pojedziemy :) a Ty gdzie budujesz?? i czy tez d12?? Pozdrawiam.

jpawl
08-12-2003, 08:10
Ja buduję w Rudzińcu (jeszcze dalej na zachód) wg projektu D09A. Ten
przypadł nam najbardziej do gustu, a D12A nie zmieściłby się nam na
działce (za szeroki)

Gregreg
15-12-2003, 14:57
Hello!!!! Witam buduję d12 z dostawionym z prawej strony (patrząc w kierunku frontu) garażem. Jestem na etapie fundamentow i czekamy na wiosnę. Buduję w Grudziądzu. Pozdrawiam Greg

szeryf2
08-01-2004, 09:17
Cześć! JUŻ WYBUDOWAŁEM (SKOŃCZYŁEM) D12a. JEST SUPER. W srodku mam dużo zmian. Na zewnątrz dachówka Robena k. miedziany i elewacja z cegły klinkierowej cieniowanej robi wrażenie. Dom jest na wzniesieniu.

Żaba
08-01-2004, 14:29
Cześć! JUŻ WYBUDOWAŁEM (SKOŃCZYŁEM) D12a. JEST SUPER. W srodku mam dużo zmian. Na zewnątrz dachówka Robena k. miedziany i elewacja z cegły klinkierowej cieniowanej robi wrażenie. Dom jest na wzniesieniu.

Czy możesz podać wiecej danych: jakie wprowadziłeś zmiany, jak wygląda dom i jakie poniosłeś koszty ?
Również mamy ten projekt i zaczynamy budowę na wiosnę.


Pozdrawiam

Żaba

Senser
26-01-2004, 20:31
Mam d12b i mając podobny problem z Tv zastanawiam się nad ustawienim wszystkiego tyłem do kominka, przecież nie będę jednocześnie oglądał TV i gapił się w kominek. Ale jeszcze się nie zdecydowałem

No jasna cholera...
My się zastanawiamy właśnie nad tą kwestią...No nie ma gdzie go postawić!!
Tylko proszę nie dawać rad w stylu "a może z niego zrezygnować...Każdy robi to co lubi...
Ale my właśnie nie wiemy co z tym fantem zrobić...już nie mówiąc o tym że chciałbym aby znalazło się miejsce na moje Kino Domowe...Mam je teraz na tych 17 m2 (pokój), stoi skośnie w rogu...No cholera, chyba we własnym domu to by mogło być już chyba wszystko normalnie?? W końcu po to się go buduje od "zera"...

iwona 213
27-01-2004, 23:27
Kochani ludziska czy naprawde nikt nie wybudował D12 wariant I ????(parterowy, bez poddasza). Wiem ze Gaweł wybudował, ale on się nie odzywa :( Jeśli ktoś mieszka bądz buduje ten dom prosze odezwijcie się, pojadę nawet na koniec Polski żeby go zobaczyć!!!! Iwona.

efciad
01-02-2004, 16:52
Widziałam D-12 w Nakle Śląskim k.Tarnowskich Gór - nie znam nazwy ulicy, ale pewnie Dworcowa, albo coś w tym rodzaju, bo biegnie równolegle do torów kolejowych ( dom stoi jakieś 200 m od stacji PKP jadąc od niej w kierunku Tarnowskich Gór ). Faaaajny !!!..................

03-02-2004, 17:08
Ja co prawda jeszcze nie buduje, ale szukam projektu (od niedawna, ale intensywnie). Ma to byc dom nieduzy, koniecznie parterowy bez poddasza. Jak na razie to wlasnie D12 wersja podst. jest mi najbardziej bliska. Jednak mam juz kilka pytan - np.
czy nie bedzie brakowalo jakiegos pomieszczenia gosp.? np suszarnia, kotlownia itp. Czytalam rowniez opinie na temat D12 a i b i caly czas przewija sie temat braku miejsca na TV w salonie.
Czy do wersji podst. mozna dostawic garaz - czy to nie zeszpeci domu?
Czy da sie gdzies umiescic rowniez kabine prysznicowa oprocz wanny?
Bede rowniez wdzieczna za jakies opinie.

03-02-2004, 17:21
Moze rowniez ktos buduje lub wybudowal D12 w okolicach Warszawy?Baaaaardzo chetnie bym obejrzala w naturze i posluchala opinii wlascicieli.
serdecznie pozdrawiam

stóweczka
19-02-2004, 16:33
Czy taras od zachodniej strony macie czymś zadaszony?
Fajnie byłoby obejrzeć "na żywo"
Super domek!!

janusz korczak
02-03-2004, 22:45
witam!
odnosnie Tv w salonie. jesteżmy po rozmowie z architektem tego projektu.
jej podpowiedź to, dobudowanie ścianki, gdzie zrobi się kąt narożny idealny na TV. zmniejszy się tym samym nieco wejście do salonu z korytarza, ale chyba nie bardzo.
co Wy na to.
j.k

Senser
02-03-2004, 23:20
witam!
odnosnie Tv w salonie. jesteżmy po rozmowie z architektem tego projektu.
jej podpowiedź to, dobudowanie ścianki, gdzie zrobi się kąt narożny idealny na TV. zmniejszy się tym samym nieco wejście do salonu z korytarza, ale chyba nie bardzo.
co Wy na to.
j.k

Wiesz co...tak poza nawiasem, to już wybraliśmy inny projekt..od tamtego czasu trochę wody upłynęło... :-) Ale żeby było śmieszniej to w tym nowym mamy podobny problem...nie niemożliwy do rozwiązania ale...nie jest idealnie... :-)
A co do TV w kącie..to OK, TV tam stanie...ale co z kinem domowym?? Dlaczego w swoim domu nie można jak potrzeba rozstawić głośników!! Wtedy ich ustawienie napewno nie będzie symetryczne!!!
No chyba że o tym nie myślicie??

Ale ogólnie, nie wiem dlaczego...ale jednak są problemy z taką wydawałoby się banalną sprawą...

Jakkolwiek życzę sukcesów w dogodnym meblowaniu!! :-)

Ewunia
02-03-2004, 23:31
ale co z kinem domowym?? Dlaczego w swoim domu nie można jak potrzeba rozstawić głośników!!Prawie każdy znany mi projekt ma taką niedogodność. Najlepszy do tego celu jest tradycyjny pokój z 4 ścianami i 1 drzwiami. Obecne salony zupełnie się do tego nie nadają. Jedynym wyjściem jest pokój telewizyjny http://emots.gpbb.net/Tak_1.gif

iwona 213
07-03-2004, 15:14
Czy ktos przeprojektowal schody z salonu w inne miejsce??? My chcemy zrobic krecone schody w holu, moze ktos juz tak zrobil???

alexsoft
08-03-2004, 12:15
Po co przeprojektowywać?

Mając ładne schody w salonie jest to pewna zaleta - mogę ew. na priv posłać zdjęcie schodów w budowie w D12a.

ewa&zyga
09-03-2004, 21:33
Prosze o info w sprawie poddasza
w D-12 jak wygląda w praktyce czy pakować sie w podniesienie ? :o

ewa&zyga
09-03-2004, 21:45
WITAM WSZYSTKIM ZACZYNAMY BUDOWAĆ HI HI

Didi
10-03-2004, 10:59
czy to jest projekt d12 czy inny, bo ja buduję d12b wariant III

ewa&zyga
10-03-2004, 11:49
witam to jest D-12 nad tamtymi się zastanawialiśmy ale przeraziły koszty troszke , mamy właśnie dylemat z poddaszem

Didi
10-03-2004, 11:55
Więc chyba nie pomogę. Ja w swoim nie podnosiłam poddasza i wyszło bardzo dobrze, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku d12?!
Pozdrawiam

ewa&zyga
10-03-2004, 12:05
szkoda :cry: ty masz dużą tam powierzchnie , ogladałem kiedys projekcik

iwona 213
12-03-2004, 22:39
hmm....... czy naprawde nikt nie zrobil schodow w holu????

Pozdrawiam

Żaba
13-03-2004, 06:49
Witaj,

na pewno Arthee przenosił schody do hollu, musisz odszukać stare wątki dot. Przytulnego . W samych Projektach jest ich kilka, i zajrzyj jeszcze do Galerii zdjęć tam są conajmniej trzy: Przytulny, Dom Pawcika, Dom Doroty i Janusza). :D

iwona 213
13-03-2004, 08:28
witaj Żaba :)

Od Arthee dostalam rzut parteru, tylko ze on przerobil prawie calkowicie wnetrze, a ja zastanawiam sie czy bez przerobek te schody w holu mi sie zmieszcza. Mam nadzieje ze tak, bo napewno w salonie ich nie zrobie nawet jesli bym miala nie miec poddasza.

pozdrawiam

alexsoft
13-03-2004, 08:36
Na wygodne schody kręcone potrzebujesz koło o ok. 2,5m średnicy - przykro mi ale w D12a w holu NIE ma tyle miejsca.

Jeśli zaś planujesz "schodki" kręcone to znaczy że rezygnujesz z użytkowania góry - bo tak naprawdę po "schodkach" nie da się wygodnie chodzić... - a jak się nie da chodzić to po co mieć górę i ładować się w duże koszty budowy D12a?

iwona 213
13-03-2004, 09:09
witaj alexsoft :)

Zaczne moze od tego ze mamy d12 wersje I, czyli bez uzytkowego poddasza. Jednak bylismy w Tarnowskich Górach ogladac taki domek i Ci Państwo zaadaptowali sobie gore. Stwierdzilismy ze szkoda stracic te powierzchnie, skoro mozna ja wykorzystac za niewielki dodatkowy koszt (koszty wzrastaja tylko o koszt schodow) Problem pojawil sie gdzie umiescic schody?? Bo napewno nie w salonie.

A gdzie twoim zdaniem dalo by sie te schody umiescic??

Pozdrawiam

alexsoft
14-03-2004, 07:35
Cóż jeśli chodzi o to że koszty wzrastają tylko o koszt schodów to bym polemizował (przecież trzeba doprowadzić, prąd, wodę, kanalizacje, CO, okna dachowe, wykończyć i ocieplić poddasze, położyć podłogi, kupić drzwi wewnętrzne)....

Schody zajmują dużo miejsca - np. proste mają wymiary 3,75*1,00, kręcone to ok. koło o średnicy 2,50 (w którymś z ostatnich Muratorow jest do tego podstawa teoretyczna), według mnie schody można wstawić jedynie kosztem któregoś z pomieszczeń na dole....

(schodki "dachowe" można wstawić gdziekolwiek - ale to nie są schody)

iwona 213
16-03-2004, 22:37
moze masz racje, ale i tak nie zrobie schodow w salonie. Moze jednak da sie je zrobic gdzies w holu. Pozyjemy zobaczymy, puki co jestem optymistka :)

pozdrawiam

19-03-2004, 13:48
Tarasu jeszcze nie ma. Mam w planie coś w rodzaju markizy chowanej poza sezonem pod okap dachu. Jest to część nie widoczna z ulicy, więc nie będzie się tak bardzo gryź z dachem. Co do wizyty jestem otwarty :) Dopiero w tym tygodniu udało mi się wejść na działkę. Była "trochę" zawalona śniegiem. Ale sezon czas zacząć. Na razie zamówiłem drzwi. Trzeba uciekać przed Vatem

kwadrat
20-03-2004, 19:06
niedaleko obo mnie stoi taki zastanawialiśmy się z żoną nad tym domem jest niczego sobie ale chciliśmy mieć poddasze gratulacje za wybór

kwadrat
20-03-2004, 19:08
niedaleko obo mnie stoi taki zastanawialiśmy się z żoną nad tym domem jest niczego sobie ale chciliśmy mieć poddasze gratulacje za wybór
my wybraliśmy antracyt z katalogu własny dom

sowa0108
22-03-2004, 18:02
Cześć Wam, w jakim czasie można wybudować "Przytulnego" i jakie są orientacyjne koszty budowy, ile z tego to robocizna. Dzięki. :wink:

Arthee
22-03-2004, 21:27
Poszukaj w temacie D12

Pozdrowionka
Arthee

kolo
28-03-2004, 19:39
Poszukuję FORUMOWICZÓW budujących ww. dom w celu wymiany doświadczeń. :lol:

Didi
28-03-2004, 20:00
Ja buduję D12b wariant III!

kolo
28-03-2004, 20:10
Ja buduję D12b wariant III!
Odezwę się jutro. :lol:

alexsoft
30-03-2004, 13:36
Zbudowałem D12a

mik99
30-03-2004, 13:38
poszukaj w projektach :wink:

Robert100
30-03-2004, 22:51
Witam.


Zbudowałem stan surowy D12b.

Didi czy robiłaś zmiany w projekcie .


PozdrawiamRobert.

Didi
31-03-2004, 07:37
Robert100 zmian było kilka:
1. zmiana , na którą potrzebowałam zgodę to zastąpienie drzwi balkonowych od jadalni na okno
2 i 3. zrezygnowałam ze ścianki na szafę w holu w związku z tym przestawiłam drzwi od wc na ścianę na wprost kuchni i nie ma tam wc tylko jest spiżarnia
4. schody zrobiłam betonowe (mam lęk przestrzeni i wysokości)
5. w łazience na górze mam cofniętą (wyrównaną z pozostałymi) ściankę kolankową - zyskałam ok 2m2
6. w kuchni nie mam grzejnika za to pozostałych moce są zwiększone
i to chyba tyle
reszta mi pasuje, czyli dokonałam bardziej kosmetycznych poprawek.

A jak u Was czyli braci budującej D12b?

Robert100
31-03-2004, 11:31
Witam.

Wlasnie bede wykańczał poddasze czy macie jakieś sugestie co do wykonania podłogi na poddaszu mam strop Teriva i wylany nadbeton 4cm, i co dalej zroic teraz podłogę a potem ścianki z PGK czy odwrotnie, napiszcie proszę więcej na temat wykończenia PRZYTULACZKA jakie materiały stosowaliscie ,grubość oćieplenia ,ile kaski trzeba szykować na wykończenie poddasza prosze napiszcie więcej szczegułów
Z góry dziękuję i będę wdzięczny za wszelkie rady.


pozdrawiam Robert.

Didi
31-03-2004, 13:44
a co teraz chcesz robić z podłogą?

My po wylaniu podłóg i po położennu tynków kładliśmy ocieplenie - 20cm w pokojach, a 25 w łazience, a potem płyta KG.
Nie pamietam jak to było i ile kosztowało, ale wiem, że sporo ponad nasze plany. Teraz na podłogi połozyliśmy panele!
Pozdrawiam

Robert100
31-03-2004, 14:20
Witam.

Chodzi mi czy na poddaszu dawałaś steropian w podłodze ,izolacjęitd.

Pozdrawiam.

Didi
31-03-2004, 16:12
styopian na podłodze to 2cm i na tym 4cm betonu

kolo
01-04-2004, 06:55
U mnie stan surowy zamknięty. Wczoraj wylałem na dole posadzki ( robiłem z agregatu - polecam) wychodzi ciut drożej, ale jaki efekt :o .
Co do posadzek u góry to będę miał 5 cm. styropianu + 5 cm. betonu (na stropie Teriva).
Mam kilka pytań:
1. Ile potrzeba wełny 15 cm. na poddasze?
2. Ile płyt G-K?
3. Jakie robiliście, lub będziecie robili tynki wew. i ile to kosztuje?

Pozdrawiam

Robert100
01-04-2004, 21:03
Witam!!!
Didi ma do Ciebie ogromną prośbę, możesz mi powiedzieć gdzie ustawiłaś sprzęt RTV w salonie???

Pozdrawiam Robert

Didi
01-04-2004, 21:08
Jeszcze nie ustawiłam! meble przyjeżdżają w poniedziałek i wtedy będę się głowiła! Ale raczej napewno w tym kątku po przeciwnej stronie kominka

iwona 213
16-04-2004, 08:59
witajcie :)

jak postepy w budowie "przytulnego"??

Pozdrawiam

Robert100
18-04-2004, 12:16
Witam!!!
Do fanów przytulnego jestem na etapie wyboru okien, czy ktos z was ma okna jedno skrzydłowe, jeżeli tak to w których pomieszczeniach. Jak one wyglądaja wizualnie? Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję. Pozdrawiam Robert

alexsoft
19-04-2004, 11:22
Ja mam w D12a okna 150*150 jednoskrzydlowe (ale ze szprosami) i wszystko wyglada dobrze...

Robert100
20-04-2004, 20:54
Witam.

Kochani czy naprawdę nikt z was niewstawiał okien jednoskrzydłowych do ,, Przytulaczka,, ?
Pomóżcie , proszę jestem na etapie wyboru okien i mam problem które okna wybrać. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Robert

22-04-2004, 16:49
Witam i zapraszam na www.deks.pl

robertk
27-04-2004, 23:21
Witajcie.
Raz już na tym forum się wpisałem, w lutym chyba 2003 r, ale wtedy jesxzcze nic nie zacząłe, a teraz właśnie zaczynam prace wewnętrzne. Co do okien, wybrałem Stolimpex drewniane, bez szprosów, ale dwuskrzydłowe, więc szprosy jeszcze by je pomniejszały. Na okna oczywiście czekam, więc efekt dopiero się okaże. Zmian u mnie było sposro, gdzieś je opisywałem w zeszłym roku, ale tamten wątek chyba zniknął.
W każdym razie, budowa stanu surowego była dużą radością i małym tylko stresem. Mam nadzieję pod koniec roku wprowadzić się.
Pozdrawiam budowniczych najładniejszego z domków.

Carl
18-05-2004, 14:04
jak postepy w budowie "przytulnego"??

Zacząłem 23 kwietnia...
Na dziś stoją ściany fundamentowe (beton lany w płyty szalunkowe) zaizolowane od wewnątrz. Na zewnątrz jeszcze nie, bo dosychają :wink:

A jak tam Twoja budowa?

iwona 213
18-05-2004, 14:51
Jak nasza ekipa wyrobi sie ze swoimi robotami na innych budowach to zaczniemy 24 maja........ ale czy sie wyrobia to nie wiem, mieli u nas zaczac 17 maja, no i tak sie ciagnie :( Mam tylko nadzieje ze do pazdziernika sie wyrobia ze stanem surowym ;)

Pozdrawiam

wiola1234
20-05-2004, 13:56
WITAM WSZYSTKIM ZACZYNAMY BUDOWAĆ HI HI
Witam ja chyba też ale do końca się jeszcze nie zdecydowałam czy na pewno D12 - pomóżcie mi wybrać -tani mały domek ale nie za mały!! Czy d12 to dobry pomysł?
Życzę powodzenia!! :roll:

wiola1234
23-05-2004, 08:28
Proszę o wszelkie informacje na temat D12 ale bez zmian - za kazdą udzieloną rade bede bardzo wdzieczna.Pozdrawiam wszystkich budujących!!![/b]

mik99
23-05-2004, 10:19
Proszę o wszelkie informacje na temat D12 ale bez zmian - za kazdą udzieloną rade bede bardzo wdzieczna.Pozdrawiam wszystkich budujących!!![/b]
Wiele informacji znajdziesz w dziale Projektów: http://murator.com.pl/forum/viewforum.php?f=39&sid=93db4e5980668521375c17b1857a4f88

powodzenia :wink:

wiola1234
24-05-2004, 06:31
Proszę o wszelkie informacje na temat D12 ale bez zmian - za kazdą udzieloną rade bede bardzo wdzieczna.Pozdrawiam wszystkich budujących!!![/b]
Wiele informacji znajdziesz w dziale Projektów: http://murator.com.pl/forum/viewforum.php?f=39&sid=93db4e5980668521375c17b1857a4f88

powodzenia :wink:
Ślicznie dziękuję ale już nie wiem czy to ma być D12 czy D09 !

mik99
24-05-2004, 07:34
Jeden fajny, ale drugi też super.
Ja przed wybraniem swojego długo nad "102" myślałem. Sąsiad mój bezpośredni go ma i też mnie namawiał.

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/ddk-d09-fr-300.jpg http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/ddk-d09-tyl-300.jpg

Przytulnego wybudowł mój dobry znajomy i to był drugi ewentulny kandydat i też całkiem blisko mojej działki.

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d12-front-300.jpg http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d12-tyl-300.jpg

Jak się pojawił Spokojny, niemal idealnie pasujący do działki i potrzeb mojej rodziny, problem rozwiązł się sam.

powodzenia :wink:

wiola1234
24-05-2004, 08:59
Ludzie jesteście SUPER że odpisujecie i dzielicie sie swoimi spostrzeżeniami . dzięki wszystkich - świetnia strona!

Armand
07-07-2004, 10:50
witam, w końcu znalazłem kogoś kto podobnie jak i ja podejmuje walkę z D12, obecnie jestem na etapie ław fundamentrowych ale w dalszym ciągu mocno zastanawiam się nad wieloma rzeczami, m.in. czy podosić poddasze, aby ten sposób uzyskać jescze parę metrów, które nie wiadomo, czy kiedykolwiek mi się przydzą. Nie wiem także na jaki strop się zdecydować i wiele, wiele innych rzecze, A jak to wygląda u Ciebie

MarcinU
07-07-2004, 10:52
A ja planowałem D12, ale po rozmowie z projektantem co do potrzeb i pomysłów skończyło się na indywidualnym, ale bardzo zbliżonym do D12.

Armand
07-07-2004, 11:28
witam. I jak idzie budowa ? Zauważyłem, ze zgodnie z zapisem zmagania z budową D12 rozopczęliście w marcu. Ja dopiero teraz zaczynam ten nier ówny pojedynek i mam m.in. ten sam dylemt. Co z tym poddaszem ? Czy je ruszać, czy też może podnieść tylko o 50 cm, a co z dachem i kątem nachylenia. Jestem ciekaw czy te jak i inne kwestie sporne macie już za sobą.

Armand
07-07-2004, 11:56
Twoja przygoda z domem "już" się skończyła, czy też może jesteś dopiero na jej początku ? A jakie zmiany uwzględniłeś i naniosłeś w stosunku do D12

ewad-12
08-07-2004, 19:31
witam. I jak idzie budowa ? Zauważyłem, ze zgodnie z zapisem zmagania z budową D12 rozopczęliście w marcu. Ja dopiero teraz zaczynam ten nier ówny pojedynek i mam m.in. ten sam dylemt. Co z tym poddaszem ? Czy je ruszać, czy też może podnieść tylko o 50 cm, a co z dachem i kątem nachylenia. Jestem ciekaw czy te jak i inne kwestie sporne macie już za sobą.

Witam

zmieniliśmy login były problemy z logowaniem
jesteśmy na etapie dachu tzn strop zalany
drewno i dachówka zwiezione czekamy na firme która dalej bedzie dziełać
Nie zmieniamy konstrukcji dachu , mamy znajomych którzy podnieśli dom bardzo stracił na wyglądzie zewnętrznym i znacznie im wzrosły koszty a tak naprewde to teraz żałują bo rzadko z niego korzystają

pozdrawiam

ewa @ zyga

Jolanta Marynowska
09-07-2004, 09:39
WITAM WSZYSTKIM ZACZYNAMY BUDOWAĆ HI HI

Czy to jest dom D12 - PRZYTULNY? Mam ten projekt i zaczynam (mam nadzieję że na jesieni uda się zrobić fundamenty). Na razie załatwiam "papiery". Jestem trochę przerażona. A na jakim etapie jesteś?

Armand
10-07-2004, 10:29
Skoro macie już zalany strop, jeżeli możecie napiszcie z czego zdecydowaliście się postawić mury oraz czy zgodnie z projektem pozostawiliście w salonie schody na poddasze. Jeżeli wprowadziliście jakieś zmiany byłbym wdzięczyny za wszelkie informacje. Np. wczoraj z żoną zauważyliśmy, że łazienka, tzw. rodzinna wcale nie jest taka duża postanowiliśmy więc ją nieco powiększyć ( oczywiście obecnie tylko koncepcyjnie). Pojawił się jednak inny problem - co z wejściem do jednego z pokoi. Jestem również ciekaw, czy tak jak jest w projekcie pozostawiliście bez zmian wszystkie okna, nie chodzi mi tylko o ich usytuowanie ale także o wielkość, bo wydaje mi się, że może to wyglądać co najmniej dziwnie gdy w tak małym budynku umieszcza się okna o różnych wymiarach (łazienka, pokój koło salonu, okno od salonu i jadalni oraz innych pokoi).

iwona 213
12-07-2004, 09:42
witaj armand

my rowniez powiekszylismy lazienke, zmniejszajac pokoje, tzn teraz obydwa maja po 11 m2 i wejscie jest w jednej linii (lazienka ma jakies 2 metry wiecej ok 7m2). Co do okien rowniez pozmienialismy wymiary oraz usytuowanie. Przenieslismy 2 okna ze strony bocznej na strone frontowa i ogrodowa, a okno lazienkowe troszke zmniejszylismy. Nie mam teraz pod reka projektu, ale mniej wiecej wyrownalismy wymiary okien (oprocz oczywiscie balkonowego). Natomiast jesli chodzi o poddasze, to mamy zamiar je zaadaptowac, a schody robimy kosztem korytarza, absolutnie nie w salonie.

Pozdrawiam

Armand
12-07-2004, 10:44
Cześć Iwona

dzięki za dotychczasowe informacje i oczywiście proszę o więcej :D. Czyli rozumiem z tego, że mamy bardzo podobne pomysły które mogą w znacznym stopniu wpłynąć na funkcjonalność naszych domków. Skoro jednak zplanowaliście zagospodarowanie poddasza, z czego robiliście strop i czy oczywiście już pozostawiliście odpowiedni otwór na zamontowanie schodów ( jaki duży i na jaki rodzaj schodów). Jak w takim razie będzie wyglądał hol, czy nie będzie za ciasy ? No i jeszcze jedno, kwestia ustawienia w pokoju dizennym telewizora. Znaleźliście jakiś złoty środek ? Czy też może tak jak część forumowiczów przestawiliście kominek na ścianę sąsiadującą z kuchnią ?

iwona 213
12-07-2004, 11:07
witaj

stropu jeszcze nie mamy, jestesmy na etapie fundamentow, mielismy ogrone klopoty z firma budowlana i w czwartek ostatecznie ich wywalilismy. Od jutra przychodzi inna firma i mam nadzieje ze podciagnie troche roboty. Jesli chodzi o tv to nie bedzie wiekszego problemu poniewaz przedluzamy scianke, ta na ktorej jest kominek, wiec tv bedzie rowniez na tej scianie. Chcemy zrobic dwuskrzydlowe drzwi i zamknac salon. Nie lubie takich otwartych przestrzeni w dodatku uwazam ze jest to dosc uciazliwe przy malych dzieciach. A holl mysle ze nie bedzie zbyt maly (bylam w takim domku i wlasnie wydawalo mi sie ze jest strasznie duzy) a schody w salonie odpadaja bo wygladalo to beznadziejnie. Na gorze chcemy wlasciwie zrobic jedno pomieszczenie i wc. Tak wlasnie mieli Ci panstwa u ktorych bylismy. A strop bedzie prawdopodobnie taki jaki jest w projekcie czyli terriva.

Pozdrawiam

Armand
12-07-2004, 11:26
dzięki za szybką odpowiedź
Skoro więc byliście u kogoś, kto postwił taki sam domek i wydawało wam się, że holl jest duży, to ten ktoś z pewnościa zrezygnował z proponowanej w projekcie szafy no i prawdopodobnie zrobił schody kręcone, bo innych jakoś sobie nie wyobrażam na tak niewielkiej przestrzeni. Poza tym faktycznie może przedłużenie ściany na której znajduje sie kominek rozwiązuje sprawę telewizora, ale ogranicza przestrzeń, która z kolei bardzo nam się podoba. Co do stropu to też prawie byłem zdecydowany na terivę, ale chyba ze względu na koszty przerzucę się na strop płytowy. Jak się nie mylę wychodzi prawie o połowę taniej.

iwona 213
12-07-2004, 11:40
faktycznie w holu szafy zadnej nie bylo, moze dlatego wydawalo mi sie ze jest az tak duzy, ale u nich wlasnie schody byly w salonie czego ja nie wyobrazam sobie w swoim domku. My wlasnie mamy zamiar zrobic krecone schody, ewentualnie wyciagane, ale nie takie metalowe - strychowe tylko takie, ze jak sie sciagnie to wygladaja jakby byly na stałe (drewniane), ale do tego jeszcze troche czasu mamy, musimy najpierw wybrac sie do architekta, ktory dokladnie zaprojektuje jak to bedzie wygladalo.

Pozdrawiam

Carl
06-08-2004, 14:57
Moze jednak da sie je zrobic gdzies w holu.
Czy coś wymyśliłas z tymi schodami?

pozdro
Carl

iwona 213
14-08-2004, 15:34
witaj :)

schody robimy w holu, narazie jestesmy na etapie stropu i zostawiamy dziure o wymiarach 1.5 na 1.5 a w przyszlosci mam nadzieje ze zmieszcza nam sie schody krecone. Widzialam takie schody z wejsciem o takich wymiarach i wcale nie byly takie malutkie. Schody beda przy scianie gdzie jest wejscie do wc i i szafa (zrezygnowalismy z wc aby miec wieksze pomieszczenie gospodarcze) wc bedzie za to na poddaszu.

Pozdrawiam

Armand
18-08-2004, 12:52
witam.
Przez jakiś czas miałem podobny problem co zrobić z tymi nieszczęsnymi schodami w salonie, gdyż jakoś sobie nie wyobrażałem, żeby na tak wąskiej przestrzeni tracić co najmniej ok. 1m. Postanowiłem więc "poszukać miejsca w holu" na początek miałem zamiar zrobić tylko opuszczane, ale projektant zaproponował, że spokojnie bez dużych zmian w projekcie można schody umieścić wzdłuż ściany, vis-a-vis wejścia. Zaproponował, że mogą to być, jak się nie mylę schody zabiegowe, tzn. zrobione w kształcie litery L. Zajmą więc mi one ok. 1,2 m x 1,4 m po podłodze, a przestrzeń pod nimi będzie jeszcze można w razie potrzeby do czegoś wykorzystać. Jednak jak to będzie wyglądało w rzeczywistości, mam nadzieję, że przekonam się o tym za ok. miesiąc, gdyż obecnie z robotami "wychodzę z ziemi"
Pozdrawiam

iwona 213
07-10-2004, 19:57
czy ktoś z budujących d12 wersje podstawową zaadaptował poddasze?? bo my dzisiaj wstawilismy 3 okna dachowe i mam wrażenie ze będzie za ciemno :( choć osobiście byłam w takim domu i poddasze było dobrze doświetlone a też były 3 okna.

Mam nadzieje ze się ktoś odezwie.

Pozdrawiam

ewad-12
20-10-2004, 12:40
Witam.
My też mamy D12 Z 3 oknami połaciowymi i wydaje mi się,że troszczeczkę jest za ciemno .

ewad-12
20-10-2004, 12:40
Witam.
My też mamy D12 Z 3 oknami połaciowymi i wydaje mi się,że troszczeczkę jest za ciemno .

iwona 213
20-10-2004, 15:31
a macie juz zrobione regipsy, bo mąż mnie przekonał ze jak sie wykończy regipsami to bedzie duzo jasniej, ja natomiast nalegam zeby dolozyc dwa mniejsze z boku...... ale chyba jednak zostaniemy przy 3 oknach

iwona 213
20-10-2004, 19:09
odświeżam wątek...
Już październik, mamy stan surowy otwarty a u Was jak leci??

ewad-12
21-10-2004, 10:47
Regipsów jeszcze nie mamy,ale zostajemy przy tych oknach co są.Też mam cichą nadzieję,że z regipsami powinno być jaśniej.Jaką grubą wełnę dajecie do ocieplenia poddasza?
Pozdrawiam

iwona 213
21-10-2004, 16:16
dajemy welne 15, a Wy???

powiedz mi jeszcze w ktorym miejscu zrobiliscie wejscie na poddasze (dziura w stropie) czy tak jak jest w projekcie czy w innym miejscu, bo my zrobilismy w holu.

ewad-12
22-10-2004, 09:03
Hej
My dajemy 18,a otwór w stropie zrobiliśmy zgodnie z projektem

ewad-12
22-10-2004, 09:07
Dachu też nie podnosiliśmy,wszysko zrobione jest zgodnie z projektem oprócz ścianek wew.które zostały trochę przesunięte,jaką macie dachówke?

iwona 213
22-10-2004, 11:43
witaj

my dachu tez nie podnosilimy (choć myslalam ze bedzie nizszy) a dachowke mamy robena brązowa, a Wy jaka macie dachowke i jakie macie krokwie ze 18 welny dajecie?? my tez chcielismy dac wiecej ale podobno nam sie nie zmiesci, wiec chyba mamy krokwie 16

ewad-12
22-10-2004, 11:50
Dachówke mamy robena miedzianą.Ile ekipa Wam bierze za ocieplenie poddasza? Mamy kilka ofert,najtańsza -25zł/m2 z regipsami może Macie coś lepiej?

ewad-12
22-10-2004, 11:56
Macie jakieś fotki domku ,bo jestem ciekawa jak wygląda Wasz domeczek tym bardziej,że nie podnosiliście dachu.Ściany robiliście 3-wartwowe? bo z tego co pamiętam takie Chcieliście robić.My porotherm-30 mamy + chcemy ocieplić wełną-10.

iwona 213
22-10-2004, 11:57
a powiedz mi ile tam jest metrów?? nam powiedzieli 2tyś za calosc, ile na metr to nie wiem bo nie wiem ile ich jest. Ale mysle ze wiecej jak 100m nie bedzie wiec byloby ok 20zl za metr

iwona 213
22-10-2004, 12:00
fotki mamy zamiar robic jutro, a ze scian 3W zrezygowalismy mamy porotherm 30 i chcemy ocieplic 12 nie wiem jeszcze czy to bedzie styropian czy welna.

A gdzie budujecie, czy dobrze pamietam ze w okolicach Tarnowskich Gór?? Moze moglibysmy nawzajem sie odwiedzic i poogladac na zywo nasze "przytulniaki"??

ewad-12
22-10-2004, 12:00
Ale w tym Macie też regipsy?

iwona 213
22-10-2004, 12:01
tak w tym jest wszystko, ocieplenie i regipsy

A ile Wam wychodzi za calość??

ewad-12
22-10-2004, 12:04
w Tychach,blisko mozemy kidyś się spotkać i podzielić sie wrazeniami .Jak podasz mi e-mail to przeslę fotki ,bo robię zdjęcia cały czas etap po etapie.

ewad-12
22-10-2004, 12:06
Nas chcą chyba skubnąć,bo wychodzi to w granicy 4000zł,czekamy jesze na 1 wycene ma być w poniedziałek.

iwona 213
22-10-2004, 12:07
ja tez sobie obiecalam ze bede robol fotki kazdego etapu, ale jak do tej pory nia mam ani jednego zdjecia, tak szybko wszystko sie potoczylo....
Ale chetnie poogladam Wasze fotki oto moj mail: [email protected]

iwona 213
22-10-2004, 12:09
4tys to wydaje mi sie zdecydowanie za duzo, choc nasi powiedzieli ze cena w sezonie czyli tak od maja do wrzesnia bylaby inna, umowilismy sie z nimi po wszystkich swietych ok 3 listopada, jak ociepla u nas to moze beda chcieli jechac do Was :)

ewad-12
22-10-2004, 12:14
Za tą cene to bierzemy ich w ciemno :D ,lepiej nie pytam się o cene robot ,które Wam już wykonali ,bo moge dostać zawału.Stan suroey robiła nam 1 ekipa.

iwona 213
22-10-2004, 12:19
jak chcesz moge powiedziec ;) chociaz mielismy przeboje z ekipa, pierwsza ekipe wykopalismy po miesiacu, wtedy wzielismy tych i jestesmy bardzo zadowoleni.

A powiedz ile placiliscie za stan surowy?? chodzimi o robocizne??

ewad-12
22-10-2004, 16:15
32000zł dom+garaż

iwona 213
22-10-2004, 16:43
to my troszke mniej ok 27tys ale gdybysmy od razu wzieli tych co mamy wyszloby nas ok 24tys (rowniez dom i garaz dwustanowiskowy 45m2)

pozdrawiam

ewad-12
22-10-2004, 18:10
Wasza ekipa jest z Gliwic?jak są dobrzy i mają dobre ceny to warto na nich poczekać.

iwona 213
23-10-2004, 09:21
namiary podam Ci na maila

Carl
26-10-2004, 11:37
mamy stan surowy otwarty a u Was jak leci??
Stan.. dość ciekawy.. nawet nie wiem jak go nazwać.. może "nie całkiem zamknięty" :D
Zdecydowałem się na ocieplenie przed położeniem dachówki (a dokładniej wykonaniem podbitki).

iwona 213
31-10-2004, 17:35
nadszedl czas zeby pokazac nasz domek :D

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?no=0&id=29879&q=13045&grupa=0&kat=2&a=iwona213

pozdrawiam

Jagna
01-11-2004, 18:15
To jeden z moich ulubionych projektów. Jest elegancki i bardzo Przytulny... Świetny domek :D

02-11-2004, 00:06
Tez kiedys myslalam o budowie tego domku i bardzo go lubie.
Dom jest sliczny , gratuluje i czekam na dalsze zdjecia.

ad7
02-11-2004, 09:35
ładnie ładnie, nie mogę się doczekać kiedy ja będę mógł pokazać swój, pozdrawiam wszystkich przytulnych

buba48
02-11-2004, 12:43
nadszedl czas zeby pokazac nasz domek...


Śliczny ! Gratuluję ! :P

iwona 213
02-11-2004, 21:11
dziękuję :)

.....tez mi się podoba.......

dana15
02-11-2004, 21:20
Bardzo ładny. Czekamy na dalsze zdjęcia :)

iwona 213
02-11-2004, 21:26
dalsze zdjecia to moze dopiero na wiosne, bo teraz okna zabite są dechami i nie ciekawie to wygląda ;)

pozdrawiam

dana15
02-11-2004, 21:34
Ale taki zapakowany domek też ładnie wygląda. Wiadomo, że zabezpieczony przed wiatrami i śniegami :) A na wiosnę... co to się będzie działo.... :)

gs_cds
27-12-2004, 08:23
Witam

Wraz z żoną wybudowaliśmy d12 ze zmianami w Otwocku k/Warszawy. W tej chwili ukończyliśmy przykrywanie dachu. Zmieniliśmy projekt tak, aby schody były w holu lecz nie bardzo mamy pomysł jak je poprowadzić. Bylibyśmy wdzięczni za podpowiedź. Może macie jakieś zdjęcia. Chętnie podzielimy się doświadczeniami przy budowie.

Grzegorz i Alicja

Mariola Tonkiel
02-01-2005, 16:28
Witam Przytulnych D12

Schody również mamy w holu vis-a vis drzwi wejściowych.Cenimy sobie prywatność.
pozdrawiam

Carl
31-01-2005, 08:59
Schody również mamy w holu vis-a vis drzwi wejściowych.
Witaj
A czy dało by się podesłać jakieś foto tych schodów.. obiecał mi kiedyś Arthee, ale do dziś nic nie przysłał :(

3xM
16-02-2005, 14:59
Witam wszystkich odważnych i zdesperowanych.
W sobotę oglądaliśmy nowy blok w Zgierzu wybudowany na terenie dawnej jednostki wojskowej - śliczny. Juz wybralismy sobie miszkanko i mąż ruszył do banku celem tzw. "organizowania" funduszy. Po drodze do firmy delewoperskiej, w której mieliśmy wpłacić kwotę rezerwacyjną dopadły go wątpiwości. Skoro cena nowego mieszkania równa się prawie, cenie stanu zamknietego domu i to o większej powierzchni, to może jednak rozpocząć inwestycję budowy...?
No i stało się... chyba zaczniemy budowć D12 w wriancie I. Czy ktoś jeszcze porwał się na ten projekt. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i doświdczenia dotyczące tego projektu. :D

iwona 213
18-02-2005, 18:23
my budujemy D12 wariant I, napisz co Cie interesuje a postaram sie pomoc.
pozdrawiam

iwona 213
18-02-2005, 18:44
Armand na jakim etapie jesteś z budową?? coś dawno Cie nie było na forum ...
pozdrawiam

Doris
18-02-2005, 19:47
a ja już mieszkam w D12 ponad dwa lata. :D Jeżeli chcesz - też chętnie pomogę.


Doris

Armand
21-02-2005, 07:41
witam wszystkich. Na forum nie wchodziłem ponieważ zapanowała tu jakaś taka dziwna cisza i pomyślałem, że wszyscy wszystko wiedzą i zakończyli juz tą nierówną walkę z budową D12 :D. Natomiast co do moich zmagań, to mam już stan zamknięty, pociągnięte wszystkie instalacje i czekam tylko na kilka stopni w plusie, żeby wylać posadzki. Jak byłabyś zainteresowana mogę udostępnić parę zdjęć. Pozdrawiam

3xM
21-02-2005, 11:16
Bardzo dziękuję za odpowiedź, chętnie skorzystam z waszych doświadczeń, na początek mam pytanie o technologię w jakiej realizujecie inwestycję oraz jak bardzo "przerobiliście" projekt w stosunku do stanu pierwotnego.
Pozdrawiam

justa555
25-02-2005, 21:20
witam
Tez podoba mi sie D12 bez poddasza uzytkowego, ale mam kilka watpliwosci.
1 - Czy nie ma za malo miejsc gospodarczych? ( np kotlownia, miejsce na graty typu odkurzacz, suszarnia, szafy itp)? Marzylam, ze w domu wlasnie takiego miejsca bedzie duzo!
2. Czy w WC da sie wstawic kabine prysznicowa?
3. Co z garazem? Podobno mozna dobudowac po prawej stronie od wejscia, ale co wtedy z oknami? Czy lazienka musi byc wtedy ,,slepa"?
4. No i najwazniejsze - koszty. Czy jest szansa, zeby 200 000 zl wystarczylo do wprowadzenia sie?

3xM
01-03-2005, 07:56
U nas na działce jest budynek gospodarczy, w którym planujemu dwa miejsca garazowe i część na tzw. "graciarnię". Co do kosztów, to właśnie 200 000 jest dla nas górna granicą, której przekroczyć nie możemy ze względu na ograniczone możliwości finansowe. Wczoraj przewieźli nam projekt D12 z Muratora, tak więc klamka zapadła.
Ponieważ zależy nam na krótkim czasie realizacji budowy, bo samo załatwianie formalności w urzędach może się przedłużyć (jesteśmy 90 w kolejce po decyzję o warunkach zabudowy), zaczynamy się zastanawiać nad prefabrykatami (stawia się taki budynek w 2 tygodnie).

ewad-12
02-03-2005, 11:24
Witaj Armand
Widzę,ze zrobiłeś duże postępy :D proszę o pare fotek przytulniaczka
Pozdrawiam

ewad-12
02-03-2005, 11:31
Witaj Armand
Widzę,ze zrobiłeś duże postępy :D proszę o pare fotek przytulniaczka
Pozdrawiam

Gregreg
18-03-2005, 10:25
Witam
Buduję D12 w Grudziądzu z dolepionym garażem i zamierzam zaadaptować poddasze. Jestem na razie na etapie stropu, Mam zamiar na początku kwietnia ruszyć z dachem, więżba i dachówka S-ka grafitowa Unibetu.
Pozdrawiam
Grzegorz

adria
05-04-2005, 14:39
Widziałam już kilka realizacji "Przytulnego" i za każdym razem robi na mnie wrażenie - prosty, zgrabny elegancki. Super domek.
Pytanie do właścicielki:
Śliczny kolor dachówki - czy to ciemny brąz czy grafit, i jakiej firmy? - bo bardzo, bardzo mi się podoba.
pozdrawiam,
adria

adria
05-04-2005, 14:41
Widziałam już kilka realizacji "Przytulnego" i za każdym razem robi na mnie wrażenie - prosty, zgrabny elegancki. Super domek.
Pytanie do właścicielki:
Śliczny kolor dachówki - czy to ciemny brąz czy grafit, i jakiej firmy? - bo bardzo, bardzo mi się podoba.
pozdrawiam,
adria

adria
05-04-2005, 14:43
Widziałam już kilka realizacji "Przytulnego" i za każdym razem robi na mnie wrażenie - prosty, zgrabny elegancki. Super domek.
Pytanie do właścicielki:
Śliczny kolor dachówki - czy to ciemny brąz czy grafit, i jakiej firmy? - bo bardzo, bardzo mi się podoba.
pozdrawiam,
adria

iwona 213
05-04-2005, 17:36
dachówka to ciemny brąz firmy Roben
pozdrawiam

justa555
11-04-2005, 08:28
nadal szukam projektu domu parterowego bez poddasza. Bardzo podoba mi sie D12, (D08 chyba jeszcze bardziej, ale jest za duzy - biore pod uwage koszty budowy i koszty pozniejszej eksploatacji) ale nie wyobrazam sobie, jak sie pomiescic ze wszystkimi gratami, jakie zawsze sa w domu. W tym projekcie w ogole nie ma (nie liczac tego obok przedsionka) miejsc przeznaczonych na np. spizarnie, kotlownie, suszarnie (zima), itd.
Wobec tego mam prosbe do szczesliwych posiadaczy d12 o opinie na ten temat.
Po drugie: musze budowac garaz z lewej strony, chcialabym zeby byl razem z domem, nie osobno, w projekcie jest chyba tylko mozliwosc dobudowania ale z prawej strony, wiec jesli ktos moglby pochwalic sie swoimi zdjeciami i wszelkimi radami na ten temat - bede bardzo wdzieczna.
Po trzecie: czy garaz, w ktorym samochody stoja 1 za 2 a nie obok siebie to dobre rozwiazanie?

justa555
11-04-2005, 08:31
nadal szukam projektu domu parterowego bez poddasza. Bardzo podoba mi sie D12, (D08 chyba jeszcze bardziej, ale jest za duzy - biore pod uwage koszty budowy i koszty pozniejszej eksploatacji) ale nie wyobrazam sobie, jak sie pomiescic ze wszystkimi gratami, jakie zawsze sa w domu. W tym projekcie w ogole nie ma (nie liczac tego obok przedsionka) miejsc przeznaczonych na np. spizarnie, kotlownie, suszarnie (zima), itd.
Wobec tego mam prosbe do szczesliwych posiadaczy d12 o opinie na ten temat.
Po drugie: musze budowac garaz z lewej strony, chcialabym zeby byl razem z domem, nie osobno, w projekcie jest chyba tylko mozliwosc dobudowania ale z prawej strony, wiec jesli ktos moglby pochwalic sie swoimi zdjeciami i wszelkimi radami na ten temat - bede bardzo wdzieczna.
Po trzecie: czy garaz, w ktorym samochody stoja 1 za 2 a nie obok siebie to dobre rozwiazanie?

justa555
11-04-2005, 09:13
gregreg
jak masz ,,dolepiony " garaz? z lewej czy z prawej strony? na dwa samochody obok siebie, czy 1 za drugim? czy jest wysuniety przed dom? moze masz jakies mapki, nawet odrecznie rysowane?
A poza tym, bardzo mnie interesuje, czy nie boicie sie, ze w tym domu nie ma w ogole miejsca gospodarczego? !!!
Bardzo podoba mi sie d12 ale
1 - garaz musi byc z lewej strony
2 - nie moze byc wysuniety przed dom
3 - brak powierzchni gospodarczej!!!! Gdzie trzymac wszystkie graty?
a kotlownia, spizarnia, gdzie pralka
4 - czy WC mozna powiekszyc, zeby wstawic kabine prysznicowa
Bede wdzieczna wszystkim za opinie i rady

Żelka
11-04-2005, 11:03
Nie wiem czy chodzi Ci o te projekty, ale jak tak, to moze przyda sie i to: bedzie mniej szukania dla ludzi ktory mogli by cos poradzic...
Pozdrawiam!
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=29
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=23

Armand
11-04-2005, 13:26
Witam
Faktycznie brak pomieszczenia gospodarczego z prawdziwego zdarzenia to spory problem, dlatego też od razu zdecydowałem się na budowę d12 z garażem wolnostojącym. Za to po drobnych przeróbkach w stosunku do wersji podstawowej uzyskałem jedną łazienkę ok. 8 m2 i drugą ok. 2m2 w której idealnie wchodzi kabina prysznicowa, wc i mikroskopijna umywalka.

iwona 213
11-04-2005, 14:00
my również bydujemy D12 z garażem wolnostojącym, natomiast aby powiększyć pomieszczenie gospodarcze zrezygnowaliśmy z wc, powiększyliśmy natomiast łazienke na ok 7m2, również na poddaszu w przyszłości planujemy zrobić wc z kabiną prysznicową.
pozdrawiam

Żaba
11-04-2005, 14:26
My natomiast wlaśnie z m.in powodu braku pomieszczenia gospodarczego budujemy wersję D12a. Dodatkowo garaż powiekszyliśmy tak aby był równo z bryłą domu i podnieśliśmy jego dach, aby był jeden wspólny dach nad całym domem i garażem. Dzięki takiemu posunięciu mamy duzy garaż (długi na 10m) oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze nad nim.
Jesli chodzi o łazienki to na dole powiększyliśmy ją ( i dwa pokoje)kosztem holu, a na poddaszu będzie wyodrębniona tylko łazienka i garderoba, tak więc tu też nic nas nie ogranicza
Natomiast WC na dole zlikwidowaliśmy, powiększając pomieszczenie gospodarcze.

Gregreg
11-04-2005, 16:04
gregreg
jak masz ,,dolepiony " garaz? z lewej czy z prawej strony? na dwa samochody obok siebie, czy 1 za drugim? czy jest wysuniety przed dom? moze masz jakies mapki, nawet odrecznie rysowane?
A poza tym, bardzo mnie interesuje, czy nie boicie sie, ze w tym domu nie ma w ogole miejsca gospodarczego? !!!
Bardzo podoba mi sie d12 ale
1 - garaz musi byc z lewej strony
2 - nie moze byc wysuniety przed dom
3 - brak powierzchni gospodarczej!!!! Gdzie trzymac wszystkie graty?
a kotlownia, spizarnia, gdzie pralka
4 - czy WC mozna powiekszyc, zeby wstawic kabine prysznicowa
Bede wdzieczna wszystkim za opinie i rady
Garaż mam "dolepiony" z prawej strony (patrząc w kierunku frontu domu). Ustawiony jest prawie na całej długości ściany budynku (cofnięty jest po 1 metrze z przodu i z tyłu od krawędzi domu) Przeznaczony jest na jeden samochód ale za to jest w nim bardzo dużo miejsca. Postawiliśmy w środku ściankę i w ten sposób uzyskaliśmy małą pralnię i pomieszczenie gospodarcze. :)
Powierzchnia kotłowni dla nas wystarczy bo planujemy gazowy podwieszany piec dwufunkcyjny.
Co do łazienki to zamierzamy wstawić wannę ale myślę też aby tuż przy wejściu do łazienki "wcisnąć" małą kabinę 70x70 powinna wejść (teoretycznie :wink: )
Pozdrawiam
Greg

justa555
11-04-2005, 16:09
zeljka
dzieki za odpowiedz, ale ja znam te projekty ,,na papierze", a potrzebuje rad i doswiadczenia osob, ktore juz poznaly je w praktyce.
Mam wiele watpliwosci, waham sie miedzy d08 a d12. Biore rowniez pod uwage d 09 (dom na 102) , ale jakos najmniej mi odpowiada (tez brak powierzchni gosp. no i ta trzecia sypialnia taka malutka)

Żelka
12-04-2005, 10:10
My mieliśmy tez problem z dobraniem projektu. Mamy wąska a długa działkę (22/46). Nie było dużo projektów które nam pasowały. Zawsze cos było nie tak. Tez miał być to dom parterowy. Jak w końcu cos wybraliśmy, to trzeba było zlecić zmiany w projekcie aby dopasować wszystko do naszych potrzeb. W końcu kolega nam podpowiedział, że bez sensu jest robienie nieużytkowego poddasza. Podobno koszty domu parterowego nie różnią się aż tak z kosztami domu z użytkowym poddaszem, a jednak dużo miejsca jest na tej górze. Jak nie ma się piwnicy, przyda się dodatkowe miejsce na poddaszu. Na razie wiec będziemy urządzać dół (180m), a potem z czasem gore.
Koszt projektu parterowego domu z poprawkami miały być 4000 a zrobienie nowego projektu według naszych życzeń kosztowało nas 4500. A pracownia projektowa jest tutaj w pobliżu i w razie jakiś zmian w trakcie budowy, nie będzie kłopotów z uzgadnianiem. Zawsze inaczej pogadać na miejscu niż tylko przez telefon.
Może wiec warto się udać do pracowni i na miejscu pogadać ile by kosztowało zrobienie projektu indywidualnego. A wtedy już możecie sobie zrobić tak jak chcecie.
W każdym razie, wiem przez co przechodzicie i życzę Wam udanego wyboru i budowy.
:P

Żelka
12-04-2005, 10:16
Może Wam sie przyda;
http://www.jota.gda.pl/
http://www.archon.pl/index.php

Daria
12-04-2005, 13:13
W domu bez pomieszczeń gospodarczych? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
A gdzie kotłownia i rupieciarnia? Nie mówię tu o zbytku lecz o pomieszczeniach w których trzyma się to co w utrzymaniu DOMU jest niezbędne - kocioł grzewczy, kosiarkę i inne sprzęty ogrodowe, itd. Rozumien że w tej sytuacji spiżarnia to zbytek...
Zresztą m.in. dlatego buduję dom, żeby mieć więcej przestrzeni w pomieszczeniach służących do tego co w ich nazwie - łazienka ma być łazienką a nie pralnią, sypialnia ma służyć do spania a nie do chowania w niej odkurzacza i całych stosów pościeli i ręczników. Ty chyba też nie chcesz jej zagracać niepotrzebnymi sprzętami.
Nie traktuj tego postu przypadkiem złośliwie - nie mam takiego zamiaru. Chcę tylko powiedzieć, że jeżeli już buduje się dom, to należy go do granic możliwości stworzyć jak najbardziej komfortowym, zarówno w sensie standardu jak i czysto użytkowym.
Nie mam też na myśli, że masz budować ogromny dom przekraczający Twoje możliwości finansowe. W tym metrażu wybranym przez Ciebie można spokojnie zmieścić i przestronny salon i pomieszczenia gospodarcze. :)

justa555
12-04-2005, 17:03
Zeljka - dzieki za adresy, probuje nadal znalezc cos, co mi bedzie pasowalo
Daria
Wlasnie o to chodzi. Ale jak do tej pory, to nie znalazlam projektu, ktory bylby nieduzy, ale mialby te powierzchnie gospodarcza. Bo albo sa domy duze, albo bez kotlowni, suszarni itd. (Oczywiscie mowimy caly czas o parterowym bez poddasza - takie najbardziej mi sie podobaja).

Żelka
13-04-2005, 08:13
zajrzyj też do tych wątków:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22736&start=0
Też można poszukać domy parterowe. Pozdrawiam

alexsoft
05-05-2005, 21:54
...ale nie wyobrazam sobie, jak sie pomiescic ze wszystkimi gratami, jakie zawsze sa w domu. W tym projekcie w ogole nie ma (nie liczac tego obok przedsionka) miejsc przeznaczonych na np. spizarnie, kotlownie, suszarnie (zima), itd.
...
Po trzecie: czy garaz, w ktorym samochody stoja 1 za 2 a nie obok siebie to dobre rozwiazanie?

Fakt pomieszczenie "gospodarcze" w oryginalnym projekcie wystarczy wyłącznie na piec gazowy (ale już nie na olejowy+zbiornik). Jeśli się zrezygnuje z łazienki mamy możliwośc zrobienia w gospodarczym pralni/suszarni, ale to i tak mało - ja na szczeście mam nad garażem strop teriva (a nie drewniany), garaż jest wydłużony do całej szerokości domu, dach jest czterospadowy (tj. kalenica jest równa a nie tak jak w projekcie obniżona nad garażem) więc mam tam pomieszczenie po podłodze 32m2 i tam trzymam wszystkie graty....

Jeśli chodzi o dwa samochody "kolejno w garażu" to jest to rozwiązanie akceptowalne, choć wymaga pewnej dyscypliny (jeśli jesteśmy przywiązania do tego którym samochodem pojedziemy do pracy)....

marcin1972
04-08-2005, 14:42
Mnóstwo się naczytałem sie na tym forum o kosztach budowy domu i sam nie wiem co myśleć. Mieszkanie takie jaki mi sie podoba kosztuje 317 tys i dla mnie jak za mieszkania 85 m2 (wprawdzie w ładnym osiedlu) to cena kosmos.

Oto projekt domu :

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=29&action=showProject

Powierzchnia domu (h>1,90) m 116,70 m&sup2;

Policzyłem środki :
działka 62 tys ( z bieżacych oszczednosci ) (1200 m2)
w dniu rozpoczecia budowy miałbym 50 tys. srodkow wlasnych
chcialbym wziac kredyt na 100-150 tys. (tzn na poczatku na pewno 100 a pozniej 50 w razie potrzeby )
70 tys. miałbym ze sprzedazy obecnego mieszkania na wykonczenie.

Reasumując :
150-200 tysiecy (wolałbym 150 ;-) na stan surowy zamkniety
70 tysiecy na wykonczenie

Plusy:
-mam w rodzinie wujka, ktory ma firme budowlana. Domu mi nie wybuduje, ale moze pomoc (np. wybudowac dach po preferencyjnych cenach).
- mam w rodzinie od szwagra górali co budują domy na czarno

Minusy:
- nie znam sie kompletnie na budowie domu. Kermazyt dla mnie brzmi jak kamień z księzyca, ale ... szybko sie ucze
- nie umiem twardo negocjowac cen (ale moze moglbym przerzucic to na innego czlonka rodziny - np. ojca, ktory jest na emeryturze)
- generalnie jestem przerazony, czy dam rade, choc jestem umiarkowanym optymistą.

Uwagi:
dom budowany na górnym śląsku. Działka prad+woda na sąsiedniej. Za rok ma byc gaz, kanalizacja za 2-3 lata (budowe bym rozpoczął za rok)

Pytanie do tych co zbudowali małe domu :
Czy dam rade, czy lepiej sobie odpuścić ? Czy dom, którego projekt przekazałem da sie za przedstawione srodki wybudowac ? Czy moze ktos z forumowiczów wybudował taki domek lub podobny i mógłby sie podzielic informacjami ?

znalazlem taki link wybudowanego domku z projektu:
http://www.abakon.com.pl/pictures/Pict4668.jpg
http://www.abakon.com.pl/htm/real_komorowice_2.htm

dom zbudowany z kermazytu, ale jak mówiłem nic mi to nie mówi....(na razie)

Pozdrawiam

Marcin

acca5
06-08-2005, 07:25
Ja bym juz budowała

08-08-2005, 20:55
Mam dzialke 1000 m (wszystkie media w drodze), i 200 tys. zl.
Ani ja, ani maz nie mamy pojecia o budowaniu, nikt z rodziny rowniez nie moze nam pomoc.
D12 ale z podwojnym garazem jest rowniez jednym z naszych faworytow, ale mam stracha przed rozpoczeciem tej budowy. Czy wystarczy kasy?
Podobno sam dach moze kosztowac 30-40 tys zl.
Niby decyzja o budowaniu zapadla, ale jakos nie mozemy sie zdecydowac na projekt i rozpoczecie budowy.

KAS01
08-08-2005, 21:02
...Reasumując :
150-200 tysiecy (wolałbym 150 ;-) na stan surowy zamkniety
70 tysiecy na wykonczenie ...

Jeśli liczysz 150-200k na stan surowy zamnkniety, to nie licz 70k na wykonczenie, tylko jakieś 150-250k. Bo stan surowy zamkniety, to co najwyżej połowa kosztów ukończonego domu.

08-08-2005, 21:14
A co to wlasciwie jest stan surowy zamkniety? Czy to sa tynki, podlogi wylane, okna i drzwi wstawione? Ale brak glazury, terakoty, kominka, mebli - czy to o to chodzi? Ale chyba nie o to, bo wtedy nie bylaby to polowa kosztow do wykonczenia domu!

KAS01
09-08-2005, 08:28
Stan surowy zamknięty, to stan surowy otwarty+okna i drzwi zewnętrzne. Niektórzy jeszcze zaliczają do tego ocieplenie podłogi z wylewką na styropianie.

kroyena
09-08-2005, 11:28
Pieniędzy nigdy nie starcza, ale radę daje się zawsze.

DASZ RADĘ.

alexsoft
23-08-2005, 15:22
Mam dzialke 1000 m (wszystkie media w drodze), i 200 tys. zl.
Ani ja, ani maz nie mamy pojecia o budowaniu, nikt z rodziny rowniez nie moze nam pomoc.
D12 ale z podwojnym garazem jest rowniez jednym z naszych faworytow, ale mam stracha przed rozpoczeciem tej budowy. Czy wystarczy kasy?


200 raczej nie starczy. (chyba ze nie wykonczycie go w srodku)

powierzchnia dachu to ok. 280 m2 scian zewnetrznych do ocieplania/tynkowania ok. 300 m2
w tym domu jest duza objetosc podciagow
i spora powierzchnia zabudowy, i gigantyczna powierzchnia scian wewnetrznych do tynkowania, wewnetrzne DREWNIANE schody, a fundamenty sa dosc zlozone (obwod 70m a law jest ponad 110m)

Ja mieszkam w D12a i wiem ze 200 to dopiero stan surowy zamkniety + poczatek wykonczenia (przy zalozeniu ze nie potrzeba np. wymiany gruntu i fundamenty sa normalne a nie wzmocnione, i wykonczenie jest materialami z dolnej polki cenowej).



Podobno sam dach moze kosztowac 30-40 tys zl.
Niby decyzja o budowaniu zapadla, ale jakos nie mozemy sie zdecydowac na projekt i rozpoczecie budowy.

Sam dach (wiezba + pokrycie) w tym domu (z wiezba) bedzie kosztowal MIN. 40 tys.

Sugeruje popatrzec na kosztorys "muratora" - szczegolnie spojrzec na koszty wykonczenia ktore sa POWAZNIE nie doszacowane.

np. drzwi wewn. maja byc po. 100PLN wraz z oscieżnicami. podloga na gotowo kosztuje 20PLN/m2 - po spojrzeniu na te ceny trzeba sie przejsc do sklepu i sprawdzic czy takie materialy wykonczeniowe sa dla was akceptowalne.

Jesli chodzi o roboty "budowlane" wielka niewiadoma sa koszty fundamentow - bo ich wielkosc i koszt sa zalezne od gruntu na jakim budujesz - gdy masz mokro koszty mnoznikowo rosna.

Takze prosze nie zapomnieć o kosztach przyłączy, ew. szamba, ogrodu, ogrodzenia, podjazdów bo koszt domu wykończonego to zwykle max. 60-70% kosztów całej inwestycji.

Mimo, że nie byłem zwolennikiem budowy domu (wołałem duże mieszkanie) teraz uważam, że warto było rozpocząć budowę. Dom nie jest mieszkaniem - to coś innego.

09-09-2005, 20:24
Dzieki
a z zewnatrz ten dom wyglada na jeden z bardziej prostych (przynajmniej dla mnie do tej pory tak wygladal)!
Ten dom mi sie podoba bo wlasnie jest prosty (ale myslalam, ze tanszy).
Teraz znalazlam w muratorze nowy projekt M05 i M05a. Sa w podobnym charakterze (z zewnatrz). Czy moglby ktos sprobowac go ocenic?

Ania i Mariusz
19-09-2005, 08:04
:D Szukamy kogoś, kto buduje, wybudował lub może ma zamiar zrealizować projekt Muratora D12, taki soie wybraliśmy i chętnie skorzystamy z uwag i doświadczeń innych. Pozdrawiamy

alexsoft
19-09-2005, 08:32
D12a - wybudowany.

Uwagi - to drogi projekt - jest on zdecydowanie nie "ekonomiczny"

Wady - "specyficzne" usytuowanie salonu - trudno znaleźć miejsce na telewizor (ale zawsze można zlikwidować telewizor), schody w salonie - drewniane samonośne = kosztowne

Carl
19-09-2005, 10:02
Dzieki
a z zewnatrz ten dom wyglada na jeden z bardziej prostych (przynajmniej dla mnie do tej pory tak wygladal)!
Ten dom mi sie podoba bo wlasnie jest prosty (ale myslalam, ze tanszy).
Witaj justa

D12, to jest prosty dom. Jak przeglądniesz inne projekty, z tysiącem wykuszy, z balkonami, z kilkoma małymi oknami do jednego pokoju, z piwnicami, z klatką schodową i wieloma innymi rzeczami, to zrozumiesz, że D12 jest prosty :D :D :D

alexsoft studzi Twoje zapały :wink: (może to i dobrze :-? ), ale w pewnych kwestiach wprowadza Cię w błąd (sorki alexsoft :cry: ).
- w D12 nie ma poddasza użytkowego - nie ma więc drewnianych schodów, nie ma okien połaciowych, nie ma wykusza,
- w D12 nie ma garażu, więc dach ma powierzchnię 220 m2 (sam liczyłem :P ), choć prawdą jest, że ja za swój zapłaciłem ok. 40 tys. (z tym, że mam 5 okien połaciowych)

Ja wydałem do tej pory ok. 170 tys. Stan surowy zamkniety + tynki, wylewki, przyłącza, oraz instalacja co+cwu i elektryczna. Powiem tak, zaczynając nie miałem 270 tys. (zresztą teraz też nie mam :wink: ) i zacząłem, i nie żałuję.

Pozdrawiam, życząc trafnych decyzji
Carl

alexsoft
19-09-2005, 10:22
w pewnych kwestiach wprowadza Cię w błąd (sorki alexsoft :cry: ).
- w D12 nie ma poddasza użytkowego - nie ma więc drewnianych schodów, nie ma okien połaciowych, nie ma wykusza,
- w D12 nie ma garażu, więc dach ma powierzchnię 220 m2 (sam liczyłem :P ), choć prawdą jest, że ja za swój zapłaciłem ok. 40 tys. (z tym, że mam 5 okien połaciowych)

Zgadza się bo tak jak Carl pisałem o D12a......

PS-Ja nie mam 5 okien dachowych tylko 11...... :(

06-10-2005, 13:10
Moze ktos pokusi sie o porownanie D12 i M05a ?
Czy mozna wybudowac D12 z garazem ale bez poddasza?
Nadal nie moge sie zdecydowac
pozdrawiam

Carl
18-10-2005, 14:39
Czy mozna wybudowac D12 z garazem ale bez poddasza?

Bez większych problemów... ja np. wybudowałem D12a.. bez garażu - patrz po lewej :wink:

ewad-12
27-10-2005, 10:57
Witam
Dawno mnie nie było na forum. Chciałam Wam pokazać nasze najnowsze zdjęcia.Wnętrze domu jest już wykończone,zostało jeszcze wykończenie zew.domu-tynk,ogrodzenie...
Ewa

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=45085&q=d-12&k=2

alienka
27-10-2005, 11:06
ewad-12,
Piękny dom, wnętrza takie jak lubię :D
Serdecznie gratuluję.
Mam pytanko - jeśli można - kto wykonał Ci balustradę schodową i czy nie mylę się podejrzewając, że cena powala z nóg?
Pozdrawiam

Sonika
27-10-2005, 11:08
Śliczne wnętrza :) . Łazienka cudności, jasna i przestronna.
Składam jednak reklamację :wink: - dlaczego tak mało zdjęć?
Proszę o więcej.

ewad-12
27-10-2005, 11:09
Tak, za tanie to nie były,ale schody są w salonie i stanowiły dla mnie ważny element ozdoby.Firma jest z Krakowa,godna polecenia.
Ewa

ewad-12
27-10-2005, 11:12
Sonika twój domek też jest piękny :D

Piotrek1
27-10-2005, 11:46
Ewa,

mozesz podac na priva namiary tej firmy od balustrady i ewentualne koszty.

ewad-12
27-10-2005, 12:06
ok,posyłam

Daroll
27-10-2005, 14:46
Witaj mam pytanie, jakiej firmy masz drzwi? Czy jest to firma PORTA DRZWI? i jaki kolor? pozdr.









Beata zona Darolla

ewad-12
27-10-2005, 17:01
Witam
Tak,drzwi sąfirmy PORTA,a kolor to grusza dec.
Pozdrawiam

alienka
27-10-2005, 17:56
ewad-12
Jeśli można, też poproszę o namiar na firmę od balustrady (schody już mam :wink: )
Pozdrawiam

Żelka
27-10-2005, 18:35
Ewka, piekny ten Wasz dom. Powiedz prosze co to za podloga w salonie i kolor na scianie tez. Czekam na wiecej zdjec bo bardzo ladne wszystko.

ewad-12
27-10-2005, 19:16
Hej
Podłoga w salonie to drzewo tasmańskie z classena
Pozdrawiam

martta
27-10-2005, 19:33
Ewa, bardzo ładnie u Ciebie, balustradka super
prosimy o wiecej zdjęć :)

Żelka
27-10-2005, 19:51
Ewka napisala: Hej
Podłoga w salonie to drzewo tasmańskie z classena
Piekne to ale czy stac na to zwiklego smiertelnika? :roll:

Marcel2000
27-10-2005, 20:39
gratulacje, dom urządzony z dużym wyczuciem smaku, po prostu super.
proszę o wiecej zdjęć również i ja Pozdrawiam :lol:

jacooo
28-10-2005, 07:39
Witam
Piękny dom :P , ale najbardziej podobają mi się schody, proszę podzielcie się namiarami na ich wykonawcę oraz kosztami wykonania.
Pozdrawiam

ewad-12
28-10-2005, 07:39
Witam Wszystkich!
Postaram się o więcej zdjęć.
Jeżeli zaś chodzi o podłoge w salonie ,to na pewno jest ona dla zwykłego śmiertelnika,są to zwykłe panele (ok.34 zł/m).
Pozdrawiam

mysia
28-10-2005, 07:55
piękny domek :D , przytulny i urządzony bardzo wygodnie. Koniecznie musisz jeszcze wkleić dokładne zdjęcie kominka i oczywiście kuchni :)

pozdrawiam!!

Gregor 456
28-10-2005, 09:05
witaj super wnetrza,
podaj mi prosze na priva wykonawce i cene schodow i balustrady, wlasnie dalem zrobic takie same schody i balustrade
podaj tez wymiary prosze
pa :P

ewad-12
28-10-2005, 10:31
Witam Wszystkich
Wstawiłam jeszcze zdjęcie kominka :)

Żelka
28-10-2005, 10:41
http://foto.onet.pl/upload/2/78/_546575_n.jpg
A ja te schody wkleje, bo sa inne niz wszystkie. I tyle. :P

monig
28-10-2005, 11:53
Bardzo ciekawy kominek - co to za materiał?

ewad-12
28-10-2005, 11:59
Witam
W zasadzie kominek jest bardzo prosty,na płytę nałożone są 3 warstwy stiuku(nie wiem,czy poprawnie to napisałam) :-? w rzeczywistości wygląda to tak,jakby był wykonany z marmuru.
Pozdrawiam

taJoasia
28-10-2005, 12:30
Pikne te wnętrza :P
Może z pół roku osiągnę ich namiastkę....
Czy mogę nieśmiało poprosić o kuchnię - popełniliśmy taki sam domek i mnie strasznie ciekawi Twój ewad-12 pomysł na to pomieszczenie

kasiaR
28-10-2005, 12:31
Piękny !!! :o :D
Gratulacje!!!


Pozdrawiam
KasiaR

:wink: :D

ewad-12
28-10-2005, 12:41
Hej
Postaram się jak najpredzej dostarczyć więcej zdjęć.
Pa

anekri
02-11-2005, 10:05
Domek śliczny Całkowicie wpadający w moje klimaty :wink:
Mam pytanko co do podłogi w salonie - jak od strony użytkowej oceniasz ciemną podłogę bo chcę zrobić podobną -"krono" ciemne dąb country czy coś takiego a każdy mi mówi, że na ciemnej podłodze widać każdą rysę, że ciężka w utrzymaniu czystości...
ile w tym prawdy?

ewad-12
02-11-2005, 10:47
Witam
Jestem bardzo zadowolona z tych paneli co mam.Jezeli chodzi o użytkowanie ,to przecieram podłogę specialnym płynem do laminatów i to wszystko.Na pewno na jaśniejszej nie widać tak kurzu i brudu ale przecież i tak każdą trzeba przecierać.
Pozdrawiam Ewa

anekri
02-11-2005, 11:26
dzięki :wink: o taką odpowiedź mi chodziło :D
chyba zostanę przy ciemnej podłodze w salonie :D

mpb1971
02-11-2005, 11:42
bardzo ładny domek, jasne przestrzenie, super. Proszę o więcej zdjęć. Jaka kuchnia ?

ewa dragon
02-11-2005, 11:57
JA mam inne zdanie , projekt jest OK , mieszkamy od 2 lat , problem jest tylko z telwizorem ale zawsze mozna na etapie projektu sobie samemu zaplanowac gniazdko antenowe .

ewa dragon
02-11-2005, 11:58
JA mam inne zdanie , projekt jest OK , mieszkamy od 2 lat , problem jest tylko z telwizorem ale zawsze mozna na etapie projektu sobie samemu zaplanowac gniazdko antenowe .

ewa dragon
02-11-2005, 11:59
JA mam inne zdanie , projekt jest OK , mieszkamy od 2 lat , problem jest tylko z telwizorem ale zawsze mozna na etapie projektu sobie samemu zaplanowac gniazdko antenowe .

ewa dragon
02-11-2005, 12:02
JA mam inne zdanie , projekt jest OK , mieszkamy od 2 lat , problem jest tylko z telwizorem ale zawsze mozna na etapie projektu sobie samemu zaplanowac gniazdko antenowe .

taJoasia
02-11-2005, 14:16
Trochę już dyskutowaliśmy o tym projekcie - na pewno coś znajdziecie na forum. Którą wersję wybraliście? Są tu budujący chyba wszystkie "odmiany" (my stawiamy pierwszy - najmniejszy). Jeśli chodzi o schody - to niektórzy, w ramach inywidualnej adaptacji przenieśli je na miejsce szafy w holu lub do sypialni przy pokoju dziennym - ale to już trzeba poszperać po postach. My odwróciliśmy bieg schodów pozostawiając je w pokoju dziennym. Całą górę przeznaczyliśmy na pomieszczenie telewizyjno-muzyczno-pracowniczo-czytelnicze i brak miejsca na TV w salonie się rozwiązał (ale na wszelki wypadek mamy gniazdo w kącie przy drzwiach balkonowych :wink: ). W zasadzie przeszkadza mi tylko zbyt mała łazienka ale i na nią niektórzy znaleźli sprytny sposób (też gdzieś to opisali). Ponadto jest tu u zapaleńców D12 trochę zdjęć - widać na nich, że domek ma styl i klasę. Ponadto - co ważne, jest ciepły, co chyba jest także istotne). Co do kasy - są rozwiązania tańsze i droższe. Naprawdę można go wybudować niedrogo. Projekt polecam :D

02-11-2005, 22:49
Sliczny dom. Robilas jakies zmiany w projekcie? Super jest lazienka.

ewad-12
03-11-2005, 10:36
Witam
Nie robiłam żadnych zmian konstrukcyjnych,natomiast w srodku trochę poprzestawiałam ścianki działowe.Jeżeli chodzi o łazienkę zamieniłam ją ,kosztem jednego pokoju bo ta w projekcie była stanowczo za mała.
Pozdrawiam

Alina Lozowska
05-11-2005, 08:17
Bardzo ładny wkład kominowy. Czy możesz podac jakiej firmy?
:P
Alina

ewad-12
07-11-2005, 12:28
Wkład kominkowy jest firmy Les Foyers.
Pozdrawiam

15-11-2005, 07:43
Ewa czy meble w łazience robiłaś na zamówienie czy kupiłaś? Jeżli na zamówienie, czy masz namiary na wykonawcę? Bardzo mi się podobają.

ewad-12
15-11-2005, 09:13
Witam
Meble w łazience robione są na wymiar,na priv poślę namiary.Pozdrawiam

kubolotek
15-11-2005, 10:15
witam, wkoncu znalazłam wlasciciela tego salonu mialam zapisae zdjecie na kompie i nie wiedzialam czyje to bo tyle juz przegladałam, wasz dom przypomina mi dom znajomych ale niwiem jaki oni maja projekt tylko tam gdzie wy macie stół w jadalni oni maja podest i na nim stół a obok zaraz jest kuchnia, a wogole to chcialam zapytac o schody, sa piękne prosze podaj mi na gg 3446711 ich wykonawce i cene. A jaką macie kuchnie bo jeszcze jej nie widzialam?

Loxia
17-12-2005, 09:28
schody są przepiękne.
i wogóle mój mąż po obejrzeniu tych zdjęc powiedział, że chce taki dom :)
czy na poddaszu jest dużo światła? chcemy zrobić tam pracownię męża.

KARO1
17-12-2005, 14:46
mi sie też podoba :) to mój styl więc poprosze o więcej zdjęć :D

ewad-12
19-12-2005, 09:29
Witam Wszystkich
Loxia,poddasze jest dobrze doświetlone,my mamy 3 okna połaciowe i to dla nas wystarcza,można jesze dołożyć jedno okienko,jeżeli ktoś ma watpliwości,
pozdrwiam

Loxia
30-12-2005, 07:34
w najnowszym muartorze są zdjęcia i warianty przytulnego. Podali, że w wersji podstawowej stan surowy zamknięty to koszt 143300 netto.
tylko ten stan wg nich to chyba bez ocieplenia.., jest tlko izolacja i paraizolacja stropu i poddasza.

miol
30-12-2005, 14:48
Witam
Tak sie składa że też zamierzam budować właśnie D12 i trochę się porozglądałem po okolicy i znalazłem dwa już wybudowane i tak jeden budowany 2lata temu kosztował ok.170tys w stanie nadającym się do zamieszkania tzn. miał już tynki zewnetrzne i wewn. , wszystkie instalacje, podłogi i nie miał tylko drzwi wewnętrznych w drugim też już mieszkali właściciele ale nie był jeszcze ocieplony zewnątrz i właściciele twierdzili że wydali jakies 150tys z zastrzeżeniem że włożyli b.dużo własnej pracy. W obu nie było jeszcze zainstalowanego kominka.

chopinetka
30-12-2005, 17:59
Witaj

Bardzo ładny domek, z tym kominkiem to niezły zwód :wink: ja mam jednak pytanie o podłogę, cały czas bronię się przed panelami, powiedz, czy podłoga "stuka", tz czy ją slychać jak się chodzi?


pozdrawiam

kubolotek
30-12-2005, 20:26
ja tez w sprawie podłogi, to panele? jaki kolor i firma? tez takie chce i schody super napewno cos odgapie:)

kubolotek
30-12-2005, 20:32
i jeszcze jedno pytanko jaki masz kolor drzwi wewnetrznych i jak takie drzwi wygladaja w łazience? maja mniej szybek? a jak pełne? prosiłabym o zdjecia

zofia
30-12-2005, 22:01
Przepiękne schody! Gdzie można takie zamówić? Bardzo proszę o namiary...
Zosia