PDA

Zobacz pełną wersję : przyklejenie lustra do ?ciany



majo
19-09-2003, 07:49
witam

chciałbym zapytać czym przykleić lustro , czy zwykłym klejem montażowym , czy też jakimś specjalnym środkiem

ceka
19-09-2003, 08:01
Ja też się chciałabym o to zapytać.

CZym przytrzymać lustro w łazience (takie na ścianę oczywiście - między kafelki?)

Bartt
19-09-2003, 08:44
Nam doradzono silikon. ODRADZAM :evil: , trzyma bardzo dobrze, tylko że wyżarł srebrol i mamy na lustrze piękne smugi widoczne już od pierwszego dnia

jprzedworski
19-09-2003, 09:05
Jest taki specjalny klej do luster (w takich tubach, jak silikon, a producenci różni) - do nabycia bez problemów w marketach budowlanych i w sklepach z lustrami.

Marbo
19-09-2003, 09:21
Między innymi specjalny klej do luster marki Tytan ( producent o ile pamiętam selena)

ceka
19-09-2003, 09:28
Dzięki wszystkim za podpowiedź :P

araman
19-09-2003, 09:49
Poczytaj nowego muratora jest artykuł o przyklejaniu luster.

przmslw
19-09-2003, 10:04
Ja mam lustro przyklejone do ściany dwustronną grubą tasmą klejącą (taką piankową ok 2 mm grubości). Lustro wisi od 3 lat i nie ma z nim najmniejszych problemów :).

bajzi
19-09-2003, 13:46
ja też tak mam, tyle,że ściana nierówna i ci jakiś czas mie się róg odkleja, ale reszta trzyma dobrze. a o zdjęciu lustra z silikonu np. przy remoncie możecie zapomnieć. nawet jak jest przylepione punktowo, to bez pęknięcia się nie da.

mrtn
19-09-2003, 13:58
[quote="bajzi"] ... ja też tak mam, tyle,że ściana nierówna i ci jakiś czas mie się róg odkleja, ale reszta trzyma dobrze... [quote]

Dokładnie "gruba" taśma dwustronna klejąca (montażowa) - jezeli masz równą powierzchnię wystarczy. jescze lepieh (wręcz genialenie) klei ona lustro do kafelek.

19-09-2003, 14:11
Lepiej przykleić (klej nie może reagować z powłoką lustrzaną - są specjalne) do tyłu lustra "wieszak" np. wygiętą metalową blaszkę a w ścianie zamocować jakiś haczyk.
Zdejmowanie, przemieszczanie bez problemów.

Pzdr.

krokiet
07-01-2008, 00:08
Wiem, że nie powinno się podbijać starych tematów, ale w sumie po co mam tworzyć nowy.

Mam parę pytań związanych z montażem lustra. Chodzi o przyklejenie lustra bez haków w łazience na płytki ceramiczne. Pytania są następujące:

- Czy oprócz kleju do luster należy zastosować jeszcze jakąś piankę? Wydaje mi się ten pomysł irracjonalny, ale gdzieś coś takiego słyszałem (żeby wypełnić lukę pomiędzy płytkami a lustrem). A może mi się coś pomyliło? Jak to właściwie jest? Czy lutro będzie przylegało idealnie do płytek?

- Czy jest to trudne? Jeśli chodzi o majsterkowanie to raczej jestem w tym totalnym nieudacznikiem, ale proste rzeczy czasem udaje mi się zrobić:) Nie wiem, czy ściągać kogoś do tego przyklejania, czy spróbować to zrobić samemu...

- Czy lustro MUSI się opierać na belce przytwierdzonej do ściany podczas gdy klej schnie? (zgodnie z artylułem na Muratorze powinno, ale czy musi? Nie mogę wiercić dziur w płytkach, a jak inaczej zamocować deskę?)

- Jak długo trzeba by takie lustro "podtrzymywać"? Czy po prostu klej schnie szybko i nie ma z tym problemu?

- Rozumiem, że klej rozprowadza się w kliku punktach, a nie po całej powierzchni tyłu lustra?

Z góry dzięki za odpowiedzi.... Człowiek się uczyć musi :)

panda
07-01-2008, 08:59
- Czy oprócz kleju do luster należy zastosować jeszcze jakąś piankę? Wydaje mi się ten pomysł irracjonalny, ale gdzieś coś takiego słyszałem (żeby wypełnić lukę pomiędzy płytkami a lustrem). A może mi się coś pomyliło? Jak to właściwie jest? Czy lutro będzie przylegało idealnie do płytek?

- Czy lustro MUSI się opierać na belce przytwierdzonej do ściany podczas gdy klej schnie? (zgodnie z artylułem na Muratorze powinno, ale czy musi? Nie mogę wiercić dziur w płytkach, a jak inaczej zamocować deskę?)

- Jak długo trzeba by takie lustro "podtrzymywać"? Czy po prostu klej schnie szybko i nie ma z tym problemu?

- Rozumiem, że klej rozprowadza się w kliku punktach, a nie po całej powierzchni tyłu lustra?


Kupujesz klej do luster w tubie jak silikon (specjalny, śmierdzi jak butapren). Szczegółowa instrukcja klejenia na opakowaniu, a w skrócie: posmarować ścianę i lustro punktowo/paskami/całość, docisnąć, zdjąć ze ściany na 15 minut, ponownie docisnąć. Można podeprzeć szczotką, ja użyłem taśmy papierowej malarskiej

Killer_su
07-01-2008, 11:16
- Czy oprócz kleju do luster należy zastosować jeszcze jakąś piankę? Wydaje mi się ten pomysł irracjonalny, ale gdzieś coś takiego słyszałem (żeby wypełnić lukę pomiędzy płytkami a lustrem). A może mi się coś pomyliło? Jak to właściwie jest? Czy lutro będzie przylegało idealnie do płytek?

Zawsze będzie szczelina. O koncepcji piani nie słyszałem, ale można (nie trzeba) lustro uszczelnić dookoła silikonem w kolorze fug i woda się pod nie nie będzie dostawała.


- Czy jest to trudne? Jeśli chodzi o majsterkowanie to raczej jestem w tym totalnym nieudacznikiem, ale proste rzeczy czasem udaje mi się zrobić:) Nie wiem, czy ściągać kogoś do tego przyklejania, czy spróbować to zrobić samemu...

Spróbuj samemu - powinno się udać, no chyba, że faktycznie masz 2 lewe ręce :roll:


- Czy lustro MUSI się opierać na belce przytwierdzonej do ściany podczas gdy klej schnie? (zgodnie z artylułem na Muratorze powinno, ale czy musi? Nie mogę wiercić dziur w płytkach, a jak inaczej zamocować deskę?)

MUSI się opierać bo inaczej spłynie w dół, ale nie musi się opierać na ścianie. Lustro może zjechać w dół, ale na pewno nie odpadnie od ściany. Zatem możesz je oprzeć na jakimś sztywnym minirusztowaniu opartym na podłosze (np. 2 kątowniki metalowe). Sprawdź przes przyklejaniem lustra ich długość i stabilność 8)


- Jak długo trzeba by takie lustro "podtrzymywać"? Czy po prostu klej schnie szybko i nie ma z tym problemu?

W miarę szybko, ale bez fanfarów - przeczytaj na opakowaniu. Stanie i przytrzymywanie lustra raczej odpada :lol:


- Rozumiem, że klej rozprowadza się w kliku punktach, a nie po całej powierzchni tyłu lustra?

Można w punktach, ale można też po kopercie (chyba najlepiej). Jeżeli krawędzie koperty będą blisko krawędzi luster to całkowiciie nie ma potrzeby izolowannia lustra silikonem (no chyba, że w celach estetycznych).

Pozdrawiam

[/quote]

hlasco
07-01-2008, 11:50
a czy takie przyklejone lustro łatwo jest potem odkleić?

panda
07-01-2008, 12:48
a czy takie przyklejone lustro łatwo jest potem odkleić?
Jeśli ma zostać w całości to kątówką razem ze ścianą :) To jest bardzo mocny klej.

pierwek
07-01-2008, 13:11
z lustrem to jeszcze jest ten problem że zaparowuje podczas kąpieli jak nie ma od strony ściany ogrzewania. ale może to problem wentylacji

ja kleiłem na taki klej wyciskany pistoletem (jak silikon) specjalnym do luster i nic sie nie odbarwiło

Killer_su
07-01-2008, 15:07
ja kleiłem na taki klej wyciskany pistoletem (jak silikon) specjalnym do luster i nic sie nie odbarwiło

Bo jak użyjesz ikleju do luster to odbarwić się nie może 8)